Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la popeye »

onda ipak nije tacno ono sto vise seedera za acestream to bolje?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Cuky je napisao/la: 14 stu 2018, 09:48 neću govoriti za njega, al mogu o svojim iskustvima.

Brzina interneta kod mene je 10-12 Mbps dowload (ili laički 1-1,2 MB/s) dok je upload jako mizernih 0,7 Mbps ili cca 80-90 kB/s.

Što se tiče streamanja sadržaja... na youtubeu mogu bez problema sa bufferingom gledati 1440p, 1080p60 i 1080p videa. Kada streamam serije i filmove na Netflixu bez problema gledam u 1080p rezoluciji (one koji su u njoj dostupni naravno). Kada sam pratio F1 na F1TV isto je slika bila u 720p ili 1080p u velikoj većini slučajeva, osim u zadnja 2-3 vikenda kada sam imao problema velikih sa F1TV gdje me nasumično izbacivalo van uz poruku da gledam na previše uređaja odjednom (koristio sam samo svoj PC doma) i gdje je kvaliteta bila u razini 360p videa na youtubeu. Zato i nisam produljio pretplatu za ovaj mjesec nego se šlepam na raznim streamovima.

Zašto sam to sve pisao? Zato jer preko acestreama nikada, ali baš nikada, nisam uspio pogledati dulje od 30-ak sekundi bez da mi stane na neko vrijeme dok prođe buffering. Pokušao sam svašta: razne verzije softvera, razne postavke koje bih našao na redditu i forumima i jednostavno nikada nije funkcioniralo.
Ti si verovatno kao mene na Max Tv-u......i ja ima iste brzine kod " najboljeg" operatora....
A lokalne kablovske koje prebacuju kabal iz jedne na drugu kuću imaju iznad 30 Mb/s
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la F1NAC »

Imam kuci homebox. Nekih 10 Mbit/s. Mjesecni limit na podatkovni promet (100GB) nakon toga ispod 1Mbit/s. Zestoko sranje. U Rijeci imam bnet koji uspije potegnut do 100tke. F1tv sam koristio samo prvi mjesec i jednostavno je i dalje "bugovit" da sam rade si uzeo stream. Pogotovo me zivciralo da kasni za LT nekih 15ak sekundi. Neznam dal je jos tako. Al totalno glupo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Cuky »

gjoko-mkd je napisao/la: Ti si verovatno kao mene na Max Tv-u......i ja ima iste brzine kod " najboljeg" operatora....
A lokalne kablovske koje prebacuju kabal iz jedne na drugu kuću imaju iznad 30 Mb/s
Možda imaju veću maksimalnu brzinu, ali pitanje je koliko je stabilna veza. Mi smo na poslu recimo tražili da nam se poveća brzina, digli su nam na ako se ne varam 50 mbps download i ne znam koliko upload. Razlog je bio taj da dobar dio posla odrađujemo na serveru koji je u drugoj zgradi i povezani smo internetom te brža linija znači i brži prijenos podataka. I dok je linija na strani kod servera to mogla podnijeti i funkcioniralo je nama je stalno pucala veza, ne samo sa serverom nego kompletno sa internetom. Tek kad su nam smanjili natrag na 10 mbps je veza ponovno ustabilila

@FINAC meni je sestra uzela Tele 2 pokućni. U neboderu u kojem živi u Ri download joj je 10-15 (to naravno ide preko 4G mreže), dok joj je upload oko 25-40 mbps, ovisno kakav je signal. Isto su ju bili iz Vipa navukli na homebox, ali sam ju na vrijeme upozorio da ne uzima to.

Što se F1Tv tiče... prvi mjesec je bio očajan, al tu su nam se ispričali sa besplatno pola mjeseca...veći dio sezone je sve, barem meni, funkcioniralo kako treba, ali problema je bilo, najviše sa zvukom. Negdje od VN Italije na ovamo zvuk eng komentatora (Sky) svako toliko puca. Čak imam dojam, pošto najčešće puca kada pričaju sa nekim od šefova na pitwallu ili kad vozači koji su odustali daju intervju u paddocku, da to oni namjerno gase zvuk za F1Tv, tj. da to zadržavaju kao ekskluzivu za svoj program. Ako je to stvar onda bi FOM trebao naći svoje komentatore za Eng i imati normalne komentare utrke.

Ali zadnjih mjesec dana, tj. od VN Japana na ovamo, a najviše primjetno na utrkama u amerikama (USA, Mexico) kvaliteta slike je bila očajna (u Meksiku nešto malo bolja), zvuka isto tako. Svako toliko bi se stream restartao sam od sebe ili bi mi izbacio ekran gdje piše da koristim previše uređaja.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la F1NAC »

Al koliko citam sad kad odaberes FX cuje se i zvuk motora
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Scuderia »

Isprika-jucer
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Slash »

Nabijem ih ja na krasan k*r*c s isprikama njihovim.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Scuderia »

Mozda ce za koju godinu biti bez greske. :-s

Sa prijenosom uopce nemam problema, ako ne radim taj vikend, njem.RTL, pivica zvuk malo pojacat da i susjeda cuje ( :D ) i mirna Bosna.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Cuky »

ajde bar nešto od njih... svaki put refundiraju kad su problemi
“We are very sorry for the problems you have experienced with F1 TV today,” F1 TV stated. “We’re still actively investigating the issue and we will be refunding a proportion of subscriptions for those impacted over the coming days.”
https://www.racefans.net/2019/04/28/f1- ... st-faults/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Slash »

Mah, stvarno mi ništa ne znači tih 5 eura šta mi daju nazad nakon traumi koje proživim kad pukne prijenos usred utrke...katastrofa. Tim više što kad sam gledao ilegalno ko čovjek preko acestreama i ostalo imao sam značajno manje prekida nego sada kada plaćam, što nema nikakve logike i zato se vraćam na dobri stari način traženja streamova prije utrke.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Scuderia »

Svabe koji gledaju F1 su najbolji. Da im je kako da gledaju besplatno, a da nema reklama. :oops: :D .SKY DE nakon godinu pauze se vratio. 420.000 (prosjek ) za sada u ove cetri utrke. Nije lose za njih, ali svejedno.24.99 € / mjesecno…. :-k :-"

Eh, jos kad vidim onakve " superodlicne ponude ".... bljuv…. :?
slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Scuderia je napisao/la: 30 tra 2019, 15:38 Svabe koji gledaju F1 su najbolji. Da im je kako da gledaju besplatno, a da nema reklama. :oops: :D .SKY DE nakon godinu pauze se vratio. 420.000 (prosjek ) za sada u ove cetri utrke. Nije lose za njih, ali svejedno.24.99 € / mjesecno…. :-k :-"

Eh, jos kad vidim onakve " superodlicne ponude ".... bljuv…. :?
Jbg sve ti je u pregovaranju, ja imam za 19.99 mjesecno sve pakete :biggrin:
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la speedy56 »

Muke gasterbajtera F1-hr :p
slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

speedy56 je napisao/la: 30 tra 2019, 20:02 Muke gasterbajtera F1-hr :p
Patnja ziva :biggrin:

Scud zivi 50-ak km od mene, ali ne smije se javiti obzirom da navija za Maxa :biggrin: :p
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la speedy56 »

Oo lijepo dečki, lijepo.
Dobro da kraj McLaren majice, i dalje imam Alonsovu kapu iz Ferrari dana, tak da danas-sutra kad budem išel u DE po neka kola, mogu se uklopiti u svakom okrugu :D
slika
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la zizi »

može li neka dobra duša staviti link da pogledam trku kasnije bez da saznam unaprijed rezultate
zahvaljujem =D>
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la popeye »

jel neko koristi Kodi? ovaj addon "Sports Devil" kako radi?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la popeye »

F1 TV nudi besplatno gledanje VN Belgije

https://www.f1puls.com/41583/f1-tv-nudi ... 2omdq-shq4
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Joe
Postovi: 16
Pridružen/a: 27 vel 2016, 13:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Joe »

Ima tko stream za Rusiju??
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Loša rezolucija i mnogo bannera na počektu:

http://www.firstrowsportz.com/
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Slash »

Kako funkcionira F1TV u zadnje vrijeme? razmišljam da ga opet ubodem ako su se popravili i nemaju više 550 lomova svaki vikend...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Cuky »

nakon zadnje problematične utrke nisam već dosta dugo imao problema. I kvaliteta ok i ne puca...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Slash »

Cuky je napisao/la: 01 lis 2019, 11:21 nakon zadnje problematične utrke nisam već dosta dugo imao problema. I kvaliteta ok i ne puca...
koja je bila zadnja sjebana, azerbaijan?
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Cuky »

Zadnje sa baš velikim problemima je bila Kanada i tad su također vratili 4€. Poslije toga se stvarno ne sjećam da je ikakvih bilo. Sve sam gledao na F1TV, većinu doma, a nešto sitno na poslu gdje je internet nešto slabiji i isto išlo bez problema. Na poslu bi doduše možda bila malo niža kvaliteta (jer je adaptivna kvaliteta streama, tj. ovisi o kvaliteti interneta), dok doma nisam imao ni tih problema.

A nadam se da ih dogodine tek neću imati, kažu mi iz T-Coma da od Ožujka (taman) ću se moći spojiti na optiku.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Slash »

Super, hvala ti
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Odgovori