Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Novi pokrov motora
slika
slika
slika

Novo stražnje krilo
slika
slika
slika

Podnica
slika

Staro prednje krilo:
slika

vs. Novo prednje krilo:
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Iako nema za sada rezultate od ovakvog koncepta, ferari još više naglašava ,,outwash,, efekat prednjeg krila
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Ja sam mislio da je prvenstvo počelo 17.3., ali sad vidim da sam u krivu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

No new front suspension for the #SpanishGP for Ferrari. The decision to postpone its debut was taken a few hours ago even tho the feedback from the simulator was good. But in the post GP week there are two interesting days of testing..

The rim that exploded in Testing, wasn't caused by a debry on track, the suspension itself did that. Since test 2 Ferrari used almost the same suspension they used with the SF-71H.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Španjolske, Circuit De Catalunya - Barcelona, 10-12. Svibanj 2019

Post Postao/la gjoko-mkd »

SPANISH - GP / FERRARI: We are not yet where we would like to be ...

The innovations that were analyzed yesterday, today were mounted and tested on the two Ferraris . Here are the words of the pilots at the day of testing ended:

Binotto : "We have worked very hard to bring updates here already in Spain ; we must recover and we need the strongest car possible. It is clear, however, that we are not putting everything into play. The key thing is to know how to develop the machine in the best way, to make it grow. The decision to work hard to get here already with the news was taken several weeks ago, including how the season started. In the pre-season tests Mercedes was at the same level as us: we can't say we were ahead of them, but we can say that they were already as strong as us.

Now, after the first four races, we are back on the same track, but the conditions are different: the climate is much warmer and the machines have already been developed. We are now pursuing but I think there is little difference between us and them. Unfortunately in Bahrain we lost a great opportunity and in Baku with a better qualifying and a better race we would have had another result. I think we lack points compared to our real potential. The tires are one of the most important performance factors in a car and the development made by Pirelli this year is excellent. We no longer had a trace of the blistering that so many problems had given us last season. We must learn to know them and optimize them, but we are only at the beginning of the championship ”.

Leclerc : "We did what we usually do in free practice, but with the balance today I didn't feel completely at ease. There are many new features on the machine and it is also a bit normal. It takes time to find the right balance. It won't be easy to smooth the gap from the Mercedes, but we'll try. I don't think we are in a bad way on the race pace: we managed a little, but everyone does it. "
Vettel : "We are not where we want to be. On Fridays we have an image, but tomorrow all the cards will be on the table. However, I think we need to improve especially with regards to the slow part of the track. It seems that all the innovations we brought work well, but the speed was not as good as we hoped ".
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

Ima 8 desetinki u tom novom ovjesu za testiranja poslije utrke?
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

da.. možda u snovima
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

Jbg onda, još jedna sezona gdje se Ferrari u Španjolskoj okreće pripremi za iduću godinu
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Neka naprave kao Citroen u WRC-u kad su Xsaru mijenjali sa C4... nek se povuku iz F1 na godinu dana, ostave momčad i mjesto na entry listi pod privatnom palicom, dok ne pripreme bolid po novim pravilima pa izdominiraju :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Ma bolid je potpuni debakl. Sramota da si takva momcad nemoze od pocetka ove ere sa novim aero paketom, slozit bolid da bude dobar uS3 u Barceloni. Uvijek je ta tocka bolna na bolidu. Koji god izbace od 2009.... momcad koja proizvodi sportske automobile, hrpa postrojenja i nemogu sklopit posten ovjes...

My bad. Lani su bili solidni.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

2017. su u monacu imali 1-2...
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Ma znam.. al jednostavno nisam zadovoljan danasnjim performansama pa "rantam" malo. Ugl 2017 top i od onda samo klize proporcionalno tome kako povecavaju duljinu bolida. Aero su mozda efikasni sto se tice draga i downforcea ali ni downforcea nema previse. Bolid understeera gore nego moj auto
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

Taj bolid iz 2017. je bio zvijer u zavojima, baš sam neki dan naišao na par snimaka iz 2017. na Yt.
Kratak, okretan, dovoljno downforcea, bez halo-a, još s onim brutanim usisima u sidepodovima. Sjećam se kad je predstavljen da mi je baš opako djelovao.
Na kraju se ispostavilo da mu je falilo konjice i pouzdanosti, ako se dobro sjećam.
Zanimljivo da sad, kad konačno imaju motor barem rame uz rame s Mercedesom po snazi, je šasija ta koja jako šteka.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la: 11 svi 2019, 19:03 Taj bolid iz 2017. je bio zvijer u zavojima, baš sam neki dan naišao na par snimaka iz 2017. na Yt.
Kratak, okretan, dovoljno downforcea, bez halo-a, još s onim brutanim usisima u sidepodovima. Sjećam se kad je predstavljen da mi je baš opako djelovao.
Na kraju se ispostavilo da mu je falilo konjice i pouzdanosti, ako se dobro sjećam.
Zanimljivo da sad, kad konačno imaju motor barem rame uz rame s Mercedesom po snazi, je šasija ta koja jako šteka.
Problem.mu je bio sto je imao previse draga u odnosu na mercedes. I to se vidjelo u spa najvise. Kod dvoboja za prvo mjesto. Cim su se makli iz zavjetrine vise nije vukao bolid... ali da, steta za drugi dio sezone...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 11 svi 2019, 18:24 Ma bolid je potpuni debakl. Sramota da si takva momcad nemoze od pocetka ove ere sa novim aero paketom, slozit bolid da bude dobar uS3 u Barceloni. Uvijek je ta tocka bolna na bolidu. Koji god izbace od 2009.... momcad koja proizvodi sportske automobile, hrpa postrojenja i nemogu sklopit posten ovjes...

My bad. Lani su bili solidni.
Pola vremena tog perioda je problem bio Alonso i njegova negativnost, temperament itd itd.

Jedino mi fali objašnjenje kaj je problem ostalu polovicu..
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Sećam se kada je Ferari zbog Alonsa fulao prdnju pull rod ovjes, nije išlo...pa su se mislili da usred sezone da se prebače na push rod.
Neki od ferarijevih inzenjera ( nisam siguran..mislim da je Aldo Kosta to bio)je išao kod Rorija Brna na konsultacije, i pitao ga koliko vremena treba da se prebače na push rod....i Rory mu je reko- 6 meseca
Navodno mu je inzener rekao..a ako ubrzamo svom snagom?
Drugi odgovor je bio-6 meseci opet

Ako nemaju u Ferariju već pripremljen projekat....odneo vrag šalu
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 11 svi 2019, 19:57 Sećam se kada je Ferari zbog Alonsa fulao prdnju pull rod ovjes, nije išlo...pa su se mislili da usred sezone da se prebače na push rod.
Neki od ferarijevih inzenjera ( nisam siguran..mislim da je Aldo Kosta to bio)je išao kod Rorija Brna na konsultacije, i pitao ga koliko vremena treba da se prebače na push rod....i Rory mu je reko- 6 meseca
Navodno mu je inzener rekao..a ako ubrzamo svom snagom?
Drugi odgovor je bio-6 meseci opet

Ako nemaju u Ferariju već pripremljen projekat....odneo vrag šalu
Ako je ovo točno, onda su Ferrarijevi inženjeri i manageri iz tog vremena bili nesposobniji nego sam mislio...
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Da.....Alonso je jos u Minardiju!!!!! vozio prednji pull rod ovjes,rađen prema njegovom stilu vožnje sa podupravljanjem(understeriing)
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 11 svi 2019, 22:05 Da.....Alonso je jos u Minardiju!!!!! vozio prednji pull rod ovjes,rađen prema njegovom stilu vožnje sa podupravljanjem(understeriing)
To sto Alonso preferira neki stil vožnje ili neki tip ovjesa nije razlog da se to na auto i stavi - pogotovo ako nisi siguran da ga znas napraviti. Niti je Alonsova zelja za necim krivac da to je/ nije uspjelo.

Popriličan broj inženjer sudjeluje u procesu odluke da li nesto stavljaju na bolid ili ne i hoce li to uspjeti. Ako je to bila pogrešna odluka, nije Alonso kriv sto su mu odlucili ispuniti zelju i pritom failali u izradi toga. Niti je ispravno implicirati to.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 11 svi 2019, 19:57 Sećam se kada je Ferari zbog Alonsa fulao prdnju pull rod ovjes, nije išlo...pa su se mislili da usred sezone da se prebače na push rod.
Neki od ferarijevih inzenjera ( nisam siguran..mislim da je Aldo Kosta to bio)je išao kod Rorija Brna na konsultacije, i pitao ga koliko vremena treba da se prebače na push rod....i Rory mu je reko- 6 meseca
Navodno mu je inzener rekao..a ako ubrzamo svom snagom?
Drugi odgovor je bio-6 meseci opet

Ako nemaju u Ferariju već pripremljen projekat....odneo vrag šalu
Pricas gluposti.... pull rod ako je uveden je uveden zbog razloga jer se mehanika nalazi nize na sasiji te je vise "friendly" sa aerodinamikom odnosno ne ometa zrak koliko i push rod koji je bio dosta invazivan na zrak koji je dolazio. Plus zar ne bi promjena ovako velika di se mijenjaju prikljucci na sasiji (push, pull) zahtjevali novi crash test itd..
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Mozda pričam gluposti....ali je to i slikovito objasnio onaj lik...Scorb.....kako mu bese tacno ime.
Pogledajte starije videa..tačno objašnjava kako je tacka okretaja bolida drugacija sa pull nego sa push rodom
Bilo je nad tisuća priča o ovome.....ne pricam napamet
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Nisam siguran( na nekoj proslavi sam...traži sa mobiljkom)....mislim da je ovako nesto bio. Stvar je oko centra rotacije bolida

https://youtu.be/xqh01JhEjMU
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

Pa nitko ne prica o tome zasto je pull rod bolji od pusha ili obrnuto - svaki ima svoje prednosti i mane.

Ja sam komentirao razloge koje si ti naveo (Alonso) za promjenu.
A kolega ti je naveo prave razloge prelsaska...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

Plus k tome, Ferrari je pull rod gurao od 2012. do 2015. Nije baš da su nakon 1 sezone skuzili da ne valja i odlučili ga maknuti.
Opak je taj Alonso ako su zbog njega 4 sezone forisrali losiji ovjes.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Pull rod je u teoriji bio bolji kada je u pitanju aerodinamika, spusti se težište bolida... minus je bio što je bilo puno teže raditi na promjenama setupa jer se trebalo zavlačiti ispod bolida umjesto kao kod push rod ovjesa odozgo skinut mali pokrov i sve ti je pri ruci. Plus, očito je sa Pirelli gumama bilo problema dovesti ih na radnu temperaturu. Tu je Ferrari gubio u kvalifikacijama. Zanimljivo, u utrci bi nakon što bi gume došle na temperaturu bilo puno lakše zadržati ih tu i imali su dobar, ako ne i najbolji tempo u utrkama. Samo, u kvalifikacijama su uvijek bili predaleko za neki odličan rezultat u normalnoj utrci.

Plus, Ferrari je u tu 2012. ušao sa mnogim promjenama u filozofiji bolida i kad toliko varijabli promijeniš teško je snaći se u čemu je točno problem... plus stalne promjene u ljudstvu, posebno na višim pozicijama

Evo i danas se to dešava... samo danas donekle znaju što rade i što žele, ali očito i dalje fali stabilnosti i razmišljanja na dulje staze
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori