Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

Kad je to receno? Na testiranju?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 12 svi 2019, 19:54 Kad je to receno? Na testiranju?
Mislim da je taj clanak dosao na kraju testiranja.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

BBC-eva analiza izmedju testiranja i Melbournea.
Nekog trenutnog aerodinamicara su uzeli i napisali to.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Eh, bar nema nekog lažnog optimizma nego ravno na poantu. U svakom slučaju.. "not good".
Čisto me zanima isto kakav je utjecaj sim vozača. Prošlih sezona je to bila jedna od vrlina ove momčadi. Kroz petak skupljaju podatke, noćna kroz subotu i BAM puno bolje bolje performanse.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Bar se zna na čemu su, nema lažne nade. Čak smo direktno dobili info da dolazi novi motor. Malo su transparentniji.
Ništa, zapet i radit da se riješe problemi.
Ako na ovom testu sad ne donesu nešto il bar ne skontaju problem, sezona je gotova
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Ma ja mislim da je više manje gotova. Ona konstruktorska je praktički gotova, a vozačka.. Neko čudo bi se moralo desit da Ferrari razbije Mercedes u razvoju bolida. Bitno je sjest skupa i radit kao tim a ne upirat prste u pojedince. Nešto di je Arrivabene počeo pucati lani.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 12 svi 2019, 22:59 Ma ja mislim da je više manje gotova. Ona konstruktorska je praktički gotova, a vozačka.. Neko čudo bi se moralo desit da Ferrari razbije Mercedes u razvoju bolida. Bitno je sjest skupa i radit kao tim a ne upirat prste u pojedince. Nešto di je Arrivabene počeo pucati lani.
Gotovo je sigurno.
Ajde da znaju u cemu je problem pa eventualno ulupaju dodatne novce i ljude da pobjede u development raceu no sobzirom na Binotove riječi... Nada ide prema 2020. Ili RB mada mislim da je Honda jos preslaba.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

U Ferrariju žele zadržati pravo veta: To štiti sve timove

Formula 1 trenutno se nalazi u fazi razgovora i pregovora oko pravila i uvjeta natjecanja od 2021. godine nadalje. Liberty Media ima želju izjednačiti prava svih timova, no iz Ferrarija jasno poručuju da im je želja zadržati pravo veta i nakon što stupi na snagu novi “Concorde Agreement 2021”.

Za pravo veta izborio se Enzo Ferrari još u 80-im godinama prošlog stoljeća, a momčad iz Maranella posljednji je put koristila to pravo 2015. kada je blokirala promjene pravila o motorima, koje su trebale smanjiti troškove u Formuli 1. Ferrari je spreman boriti se za zadržavanje tog prava.

“Pravo veta važno je za Ferrari, ali vjerujem da je važno i za Formulu 1 općenito”, rekao je šef Ferrarija Mattia Binotto pa objasnio: “To pravo ne štiti samo nas, već na neki način štiti i ostale timove od eventualnih odluka vodstva natjecanja, koje bi mogle ići na štetu svih.”

“O tome smo već počeli razgovarati s FIA-om i Formulom 1. Mislim da razgovori idu u dobrom smjeru i nadam se da ćemo zadržati prava koja smo imali i do sada”, rekao je Binotto.

Šef Ferrarijeve momčadi ponudio je svoje mišljenje i o uvođenju standardiziranih dijelova u Formulu 1, poput primjerice kočnica i kotača.

“Kao Ferrari, naše je stajalište da smo uvijek protiv principa standardizacije, ali svjesni smo toga da je potrebno kontrolirati troškove. Postoje ograničenja u budžetima i važno je da se pronađe ravnoteža. Standardizacija ima smisla, ako se time štedi novac, ali to tek treba dokazati. I moramo voditi računa o DNK Formule 1.”

“Uzmimo kotače za primjer. Ako će svi imati iste felge, mislim da u pogledu estetike to nije dobro za imidž Formule 1 prema javnosti. Bolidi se neće razlikovati jedni od drugih po takvim stvarima, ostat će boja bolida kao jedina razlika. Treba detaljno proanalizirati te ideje i pažljivo donijeti odluke za budućnost”, poručio je Binotto.



ovaj Binoto dribla sam sebe. 2015 su blokirali pravila koja su trebala smanjiti troskove a onda kaze da se sad nada da buduca pravila ce se doneti u svrhu smanjenja troskova.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

stvari koje su tada blokirali smanjile bi troškove ekipama koje kupuju motore, ali Ferrariju i ostalim proizvođačima isti bi porasli jer se ne bi naplatili kroz prodaju.

Ako će se smanjit troškove onda treba svima, a ne samo nekima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Ne mogu sad preko mobitela kopirat sliku, ali naišao sam na vremena sektora s prvog dana testiranja... Vettel je tad treći sektor odvozio za manje od jednu desetinku sporije nego u Q3, na istim gumama...
Nešto su stvarno zajebali u međuvremenu
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Slash »

Mark Hughes objašnjava da je to zbog činjenice da je na testiranju bilo puno hladnije i onda su do zadnjeg sektora gume bile dobre, još su držale, dok su pod ovakvim uvjetima otišle u k*r*c (bar na Ferrariju) i zato takva razlika.

Zanimljivo je još da se za sada pokazuje istinita teza BBC-evog ''secret aerodynamicista'' da Ferrarijeva filozofija bolida pruža daleko manje mogućnosti za upgradeove od Mercedesove.

A i Toto evo to veli:

https://www.racefans.net/2019/05/14/mer ... ris-wolff/
We felt that with the front wing concept we have followed there is more potential long-term maybe with the risk of a short-term struggle.
E sad, da se radi o nekoj manjoj momčadi, vjerojatno bi taj struggling bio do pola sezone, ali s obzirom na resurse i brzinu razvoja Mercedesa, oni su to ispeglali od testiranja do sezone.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Prednje krilo nakrcano senzorima na testu
slika


Za volanom je Antonio Fuoco
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

uzmite ovo sa velikim zrnom soli... ali po teoriji koju je ovaj u videu ispod objasnio trio Brawn - Todt - Schumacher u Ferrariju razoren je zato jer je di Montezemolo pored njih osjećao kao da nema nikakve moći
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Koliko su se vremena promijenila... "samo" 22 godine unatrag... Ferrari je savršeno koristio oba bolida kako bi si pomogli doći do naslova. Plus: komentatori zapravo hvalili propuštanja momčadskih kolega kao "senzacionalno odrađena timska igra"...

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

kompliciranije taktike, vise medijskog prostora...
vozaci vise misle na svoj image nego momcadsku igru...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Čak ne mislim toliko da je problem u vozačima koliko u medijima i općenito društvenim mrežama. Plus što su se ljudi zasitili umjetnih oblika zabave kao recimo reality show pa im smeta svako "uplitanje" u rezultat.

A da ne govorimo o tome kako se danas svatko nađe "uvrijeđen" na račun nekog drugog koji se možda uopće tako ne osjeća... pogledaj samo kod nas na forumu koliko od jedne strane ima negativnih komentara na svako Leclercovo puštanje 4-strukom prvaku. A Leclerc, kao i Irvine prije 20+ godina, jako dobro znaju da su oni tu da pomognu momčadi, a ako se zalomi dobit će i oni sami priliku za uzlet (kao Irvine 1999. kada je Schumacher slomio nogu)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Scuderia »

Talijani = Taktika = " Perfekcija "
slika
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Pa koje su ovo panjine, jel moguce ovo, jel ovo vrtic ili ekipa. Uvijek mislim da ne moze gore, al me nazalost iznenade. 🤣🤣
slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Pa dajte odjebite svi po redu.. kakvi idioti, ne vjerujem.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

jel ovo bila iskljucivo krivnja Ferarija ili pomalo i Leklera? Ako su ga mogli poslati vani sto ga nisu poslali?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

Leclerc jer je falšao ranije pokušaje u Q1, Ferrari zato jer nije reagirao (poslušao ga) i poslao van.
Tipican Ferrari ove godine. Procuri malo na jednom, malo na drugom kraji, i na onda dobe ovakav polurezultat.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

i Fetel je falsao pa su ga poslali van, nema to veze, duzni su da ga posalju. a sad sam procito ovo:
“Pitao sam momčad jesmo li sigurni u prolaz, odgovor je bio ‘mislimo da jesmo’. Pitao sam hoćemo li ići u još jedan krug, no nikakav konkretan odgovor nisam dobio. Tražit ću detaljno objašnjenje situacije na sastanku. Vrlo gorka pilula za progutati, očekivao sam puno više,” razočaran je bio Charles.

Iako je izgubio nešto vremena na vaganju tijekom Q1, mišljenja je kako je bilo i više nego dovoljno vremena za još jedan krug.

“Zapravo smo imali i previše vremena, a imali smo i goriva u bolidu, samo je trebalo promijeniti gume i izaći vani.”
dakle definitivno Ferari 100% ga je za*ebo. ne vode oni racuna o njemu (drugom vozacu) kao o Fetlu prvom vozacu to je sustina svega.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 25 svi 2019, 18:09 i Fetel je falsao pa su ga poslali van, nema to veze, duzni su da ga posalju. a sad sam procito ovo:
“Pitao sam momčad jesmo li sigurni u prolaz, odgovor je bio ‘mislimo da jesmo’. Pitao sam hoćemo li ići u još jedan krug, no nikakav konkretan odgovor nisam dobio. Tražit ću detaljno objašnjenje situacije na sastanku. Vrlo gorka pilula za progutati, očekivao sam puno više,” razočaran je bio Charles.

Iako je izgubio nešto vremena na vaganju tijekom Q1, mišljenja je kako je bilo i više nego dovoljno vremena za još jedan krug.

“Zapravo smo imali i previše vremena, a imali smo i goriva u bolidu, samo je trebalo promijeniti gume i izaći vani.”
dakle definitivno Ferari 100% ga je za*ebo. ne vode oni racuna o njemu (drugom vozacu) kao o Fetlu prvom vozacu to je sustina svega.
Vettel je bio u zoni ispadanja prije nego je otisao na stazu. Jesi ti gledao kvalifikacije? Leclerc je bio puno vise u poretku
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 25 svi 2019, 18:20
popeye je napisao/la: 25 svi 2019, 18:09 i Fetel je falsao pa su ga poslali van, nema to veze, duzni su da ga posalju. a sad sam procito ovo:
“Pitao sam momčad jesmo li sigurni u prolaz, odgovor je bio ‘mislimo da jesmo’. Pitao sam hoćemo li ići u još jedan krug, no nikakav konkretan odgovor nisam dobio. Tražit ću detaljno objašnjenje situacije na sastanku. Vrlo gorka pilula za progutati, očekivao sam puno više,” razočaran je bio Charles.

Iako je izgubio nešto vremena na vaganju tijekom Q1, mišljenja je kako je bilo i više nego dovoljno vremena za još jedan krug.

“Zapravo smo imali i previše vremena, a imali smo i goriva u bolidu, samo je trebalo promijeniti gume i izaći vani.”
dakle definitivno Ferari 100% ga je za*ebo. ne vode oni racuna o njemu (drugom vozacu) kao o Fetlu prvom vozacu to je sustina svega.
Vettel je bio u zoni ispadanja prije nego je otisao na stazu. Jesi ti gledao kvalifikacije? Leclerc je bio puno vise u poretku



morali su ga poslati
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Onakav prethodni odgovor je bio jer je Leclerc bio prilično visoko i mislili su po svojim (sada znamo pogrešnim) proračunima da su sigurni. S druge strane, Vettel je prije ponovnog izlaska već bio među onima koji ispadaju i nisu imali mogućnost čekat "da vide" jesu li sigurni nego je jednostavno morao van htio ne htio
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori