Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Gledam Monako... ali razlika između Monaka i Zandvoorta je da se u Monaku vozi stalno, a ovdje su išli samo zbog toga što je veliki hype oko Verstappena (isto kao što je bilo i sa Valencijom, a očekujem i jednako "kvalitetne" utrke).

I da imamo našeg vozača nadao bih se da bi našli bolje mjesto od Grobnika za održavanje utrke.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 14 svi 2019, 20:57 Gledam Monako... ali razlika između Monaka i Zandvoorta je da se u Monaku vozi stalno, a ovdje su išli samo zbog toga što je veliki hype oko Verstappena (isto kao što je bilo i sa Valencijom, a očekujem i jednako "kvalitetne" utrke).

I da imamo našeg vozača nadao bih se da bi našli bolje mjesto od Grobnika za održavanje utrke.
Monako - glamur, tradicija, jetset, lijepi prizori, azurna obala...itd
Zandvoort....hmmmm da...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Najžalosnije je što Nizozemska nema stazu po meni prikladnu za F1. Assen je najbliži tome, ali i on je prilično uzak + organizatorima ondje draži su dvokotači
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la speedy56 »

Assen ostaviti za Motogp i ne dirati ga takav kakav je.
Eventualno vratiti utrku u subotnji termin.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ak ništ drugo, barem je moralno ispravno :biggrin:
Staza u bogatoj zemlji, ministarstvo utrošilo novac bogatih stanovnika, a ne Vijetnam kroz favele i pločnike gdje prosjaci stoje.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 14 svi 2019, 20:57 Gledam Monako... ali razlika između Monaka i Zandvoorta je da se u Monaku vozi stalno, a ovdje su išli samo zbog toga što je veliki hype oko Verstappena (isto kao što je bilo i sa Valencijom, a očekujem i jednako "kvalitetne" utrke).

I da imamo našeg vozača nadao bih se da bi našli bolje mjesto od Grobnika za održavanje utrke.
pa znam zbog cega su isli ali mi ovde uporedjujemo staze. a Zandvort je Monako bez ograda. mozda da si napisao dosta ti je jedan Monako bi bio pravi odgovor ;) ali stavi se na mesto tih Holandjana pa oni gore za ovom trkom pa jos kad bi Max pobedio kuci ludnica. evo juce sam gledao onaj dokumentarac o Seni i kad je konacno pobedio domacu trku u Interlagosu i koja radost Sene pa vise se radovo nego kad je uzo titulu i tamo tih navijaca i cele nacije koja radost i kolko su dana slavili i sta su sve priredili. Koja zemlja koja ima svog vozaca to ne bi volela?
zonelsk je napisao/la: 14 svi 2019, 23:27
Cuky je napisao/la: 14 svi 2019, 20:57 Gledam Monako... ali razlika između Monaka i Zandvoorta je da se u Monaku vozi stalno, a ovdje su išli samo zbog toga što je veliki hype oko Verstappena (isto kao što je bilo i sa Valencijom, a očekujem i jednako "kvalitetne" utrke).

I da imamo našeg vozača nadao bih se da bi našli bolje mjesto od Grobnika za održavanje utrke.
Monako - glamur, tradicija, jetset, lijepi prizori, azurna obala...itd
a kakve to veze ima sa kvalitetom trke?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Zanimljivo je kako su dva vozača čije sam mišljenje do sada našao izjavila da Zandvoort baš i nije prikladan za današnju F1. Navedeni vozači su Daniel Ricciardo i Max Verstappen
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 15 svi 2019, 13:32 a kakve to veze ima sa kvalitetom trke?
Pa s obzirom na to da kvaliteta utrkivanja u jednom i drugom je nikakva- naveo sam ti prednosti i razloge zasto bi gledao - Monako. A zasto necu (vjerojatno) gledati ovu... I realno - c'mon usporedjivati cemo Monako da ovom smijurijom od staze?

Ali pretpostavljam na tvoju konstantnu selektivnost kod argumentiranja - probat ces nekako okrenuti na sviju stranu da je zandvoort opravdan.
Za nekog ko navodno obozava utrkivanje - razočarao si me sa opravdavanjem zandvoorta. Ali mislim svi znamo zasto...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la: 16 svi 2019, 12:52
popeye je napisao/la: 15 svi 2019, 13:32 a kakve to veze ima sa kvalitetom trke?
Pa s obzirom na to da kvaliteta utrkivanja u jednom i drugom je nikakva- naveo sam ti prednosti i razloge zasto bi gledao - Monako. A zasto necu (vjerojatno) gledati ovu... I realno - c'mon usporedjivati cemo Monako da ovom smijurijom od staze?
Cuj trke se voze NA STAZI. ako ti gledas trke zbog okolisa u redu, ja ne.
Ali pretpostavljam na tvoju konstantnu selektivnost kod argumentiranja - probat ces nekako okrenuti na sviju stranu da je zandvoort opravdan.
Za nekog ko navodno obozava utrkivanje - razočarao si me sa opravdavanjem zandvoorta. Ali mislim svi znamo zasto...
#-o

ajde jos jednom procitaj molim te sta sam rekao za stazu Zandvort. a posebno zasto opravdavam da Holandija ima GP. over & out.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 16 svi 2019, 13:17 Cuj trke se voze NA STAZI. ako ti gledas trke zbog okolisa u redu, ja ne.
I evog naseg popaja natrag.

Rekao sam da ocekujem da JEDNAKU negledljivost Monaka i Zandvoort. Nisam rekao ga gledam utrku zbog okoliša. Nego sam rekao - ako su dvije utrke u smislu samog utrkivanja na stazi JEDNAKO loše - tad imam par stvari više zbog kojih ću gledati Monako. Zandvoort to nema što znaci da su manje šanse da cu ga gledati neko Monako.

Di sam rekao da gledam utrku iskljucivo radi okoliša kako ti kažes.????
#-o

ajde jos jednom procitaj molim te sta sam rekao za stazu Zandvort. a posebno zasto opravdavam da Holandija ima GP. over & out.
Prvo - zapravo nisi nista osim toga je Zandvoort Monako zbez ograda rekao smisleno o stazi. To samo znaci da je biti dosadnija od Monaka buduci da su zidovi / ograda dalje - pa ocekujem jos manje zabavnu utrku.

Drugo - sam kazes da gledas utrke zbog stvari koje se događaju na stazii - vjerovao ili ne tu se svi slažemo jer to i nas tjera gledanju f1 - a sdruge strane opravdavas (barem tako zvuci) uvođenje staze zbog sasvim drugih razloga. I to je ono kaj sam ti komentirao ranije.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la: 16 svi 2019, 16:23
popeye je napisao/la: 16 svi 2019, 13:17 Cuj trke se voze NA STAZI. ako ti gledas trke zbog okolisa u redu, ja ne.
I evog naseg popaja natrag.

Rekao sam da ocekujem da JEDNAKU negledljivost Monaka i Zandvoort. Nisam rekao ga gledam utrku zbog okoliša. Nego sam rekao - ako su dvije utrke u smislu samog utrkivanja na stazi JEDNAKO loše - tad imam par stvari više zbog kojih ću gledati Monako. Zandvoort to nema što znaci da su manje šanse da cu ga gledati neko Monako.
ja ne znam ko je ovde lud/glup #-o

ako ti znas da je jedna trka losa kao i druga onda ne trebas da gledas NI JEDNU. jer ako gledas tu jednu onda je gledas znaci zbog onog sto si naveo-okolisa. a to sam ti ja i reko. a mogu da se kladim da ces gledati Zandvort.
Drugo - sam kazes da gledas utrke zbog stvari koje se događaju na stazii - vjerovao ili ne tu se svi slažemo jer to i nas tjera gledanju f1 - a sdruge strane opravdavas (barem tako zvuci) uvođenje staze zbog sasvim drugih razloga. I to je ono kaj sam ti komentirao ranije.
ali opravdanih razloga jer ja shvatam ja nisam sebican. i to ako nisi zakljucio iz onog mog posta koji sam napisao Cakiju onda ne znam sta vise da kazem. jedino te mogu pitati da F1 ima hrvatskog vozaca ne bi li i ti zeleo da se F1 vozi u Hrvatskoj?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

evo malo i pozitive :)


F1 vozači o Zandvoortu: “Bit će strašno brzo i riskantno”

Vozači Formule 1 kažu da će staza Zandvoort biti strašno brza u bolidima za sljedeću sezonu, ali i da će pretjecanje biti jako težak izazov.
Nico Hulkenberg je već vozio Zandvoort u juniorskim kategorijama i vjeruje kako će povratak F1 biti jako zabavan i dobar party.

“Bit će mjesta za samo jedan motorhome u paddocku tamo, tako da će biti jako interesantno vidjeti tko će dobiti mjesto”, sa smješkom će Hulk.

“Volio sam Zandvoort u juniorskim danim F3, Formule BMW i A1. Donosi mi lijepa sjećanja. Staza je cool i lokacija je odlična, a i očito su Nizozemci nabrijan i željni dobre zabave”, dodaje.

Nijemac očekuje da će brzi zavoj Sheivlak biti spektakularan. “Definitivno je bilo zabavno u njem. To je jedan od onih zavoja u kojem morate imati muda. Siguran sam da će biti ekstreman u F1”, objasnio je.

Valtteri Bottas smatra da je Zandvoort staza starog kova koju će vozači voljeti.

“Napraviti grešku tamo u nekom od brzih zavoja će biti jako skupo. Osjećam da ćemo riskirati sebe na ovakvoj vrsti staze, a to je pozitivan osjećaj za trkaće vozače i radujem joj se”, kaže Valtteri.

“Čak sam i tokom F3 karijere vidio da tamo dolazi masu ljudi i da je atmosfera odlična. Nosim dobra sjećanja i uvjeren sam da će biti dobro”, zaključio je.

poleposition.hr


zonelsk znam da ces gledati trku :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la speedy56 »

Dečki ja bi o vama telenovelu snimil :D
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Još malo standardizacije najavljeno za 2021. FIA objavila tender za sustav napajanja gorivom (Fuel Delivery System), a djelovi koje bi odabrani dobavljač trebao dobavljati svim ekipama su:
- pumpa za gorivo
- visokotlačna pumpa
- cijevi od pumpe do izlaska iz spremnika
- cijevi od izlaska iz spremnika do visokotlačne pumpe
- prigušivač (ako bude potreban)

Navedena su dva razloga za standardizaciju tih djelova:
1. manji troškovi pošto momčadi iz sezone u sezonu razvijaju te djelove u koje ulupavaju novce za neznatne dobitke u performansama. Sada bi se identični dio trebao koristiti 4-5 sezona
2. jednostavniji i transparentniji nadzor protoka goriva pošto će svi imati standardne djelove

https://wtf1.com/post/the-fia-is-lookin ... rs-in-2021
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la zonelsk »

Jutros je umro Niki Lauda.

RIP
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la speedy56 »

Bas mi je neki dan kroz glavu prosao onaj tekst Dine Milica Jakovlica, čak mislim da ga je netko tu postao, u kojem je rekao da ce malo teze otvarati vijesti svaki dan, s obzirom na Laudinu operaciju pluća i konflikte koji se zbog nje tek nakon par mjeseci mogu pojaviti.
I eto, danas se probudim u 4 ujutro i vidim na twitteru...

Ako se za 1 čovjeka može reci da je legenda, onda je to on.

Pocivao u miru.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

piše Mirror da je ponovno imao problema sa bubrezima (prethodno je imao dvije transplatacije, zadnja 2005.) i prebacivan je sa rehavilitacije na dijalizu i natrag. Valjda ga dijaliza iscrpila ionako već oslabljelog i kaže obitelj da je "zaspao u miru".

RIP :(
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la F1NAC »

Rip jebemu :(

Sad se probudim i vidim ovo... falit ce.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Kranči »

RIP :(


Stavili film danas na HRT. Pogledat će se opet...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

sinoć sam čak i svoje doma nagovorio da pogledaju... nije im se činilo napeto jer ih ne zanima previše F1 ( :<< ), ali su nakon filma svi bili oduševljeni i sestra čak rekla da je jedan od boljih filmova koje je pogledala zadnjih godina


PS:
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

dobar je film gledo sam ga i ja, ali kolko je F1 politika dokazuje onaj detalj kad su prvo diskfalifikovali Mclaren posle one trke a kasnije u sezoni im vratili bodove.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Ono što je meni u toj situaciji jasno: Ferrari je sumnjao da bolid nije legalan i nakon Španjolske svoje sumnje podijelili sa sucima i bolid nakon provjere ispao nelegalan. Hunt diskvalificiran i to stoji. Ono što mi nije jasno: kako su kasnije bolidu koji je mjerenjima utvrđeno bio nelegalan vraćeni rezultati?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 22 svi 2019, 14:44 Ono što je meni u toj situaciji jasno: Ferrari je sumnjao da bolid nije legalan i nakon Španjolske svoje sumnje podijelili sa sucima i bolid nakon provjere ispao nelegalan. Hunt diskvalificiran i to stoji. Ono što mi nije jasno: kako su kasnije bolidu koji je mjerenjima utvrđeno bio nelegalan vraćeni rezultati?
Jer su se zalili na utrku i tada posto je sve bilo primitivnije, izvukli su se na ono "gume su zbog topline se prosirile"

U svakom slucaju jedan od rijeđih slucaja gdje je zalba uspjela
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

pratim FE od druge sezone... ali evo analize ovogodišnjih kvalifikacija kada su promijenili sustav kvalificiranja... nije ni čudo da imamo različite ljude na poleu i na vrhu podija
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la F1NAC »

Otpada opcija standardiziranja mjenjača. Jedan od glavnih razloga je da su troškovi razvoja mjenjača više manje konvergirali u određen iznos kod svih timova pa da standardizacijom se neće postić neki značajniji efekt uštede. Isto tako zbog kompleksne prirode sustava, postoji i neki rizik od nepouzdanosti koji bi bio van dometa momčadi. Isto tako u FIA-i još preispituju je li potrebno standardizirati stvari poput felgi, kočionih sustava, ovjesa itd.

LINK
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano