Charles Leclerc [#16]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

ali zasto Ham i Botas imaju istu strategiju dakle sad su ih stavili na iste gume a u Ferariju se prave grbe pa stavljaju Leklera na sporije gume. Daj pa ocigledno je sta rade. jos kad to najavi sef tima to nece da vidi samo onaj ko ne zeli.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Kranči »

Zato jer su Mercedesi 1-2 i da voze na Sava gumama.

Iz tog razloga Ferrari pokušava sa ovakvim strategijama. Na jednoj utrci će proći, na ostalih 9 će biti prozvani budalama.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

jeste bas ce sto ce Leklera staviti na sporiju strategiju pobediti Mercedesa a ne moze ih Fetl sa brzom strategijom. al si ti zakljucio svaka ti cast. a ne samo da Lekler tom sporijom strategijom ne moze pobediti Mece nego ce i izgubiti od Red Bula. a ovo sto kazes na jednoj ce proci a na 9 nece pa sta je to onda nego "ubadanje" sto to ne rade sa Fetlom? eeeeee pa zato sto je on povlascen u timu a sa ovim ce da eksperimentisu. i sam si reko da su sanse 9:1 i dobro si reko sad si i sebi otvorio oci ko je tu favoriziran, evo ti ruke.
Zadnja izmjena: popeye, dana/u 16 svi 2019, 19:10, ukupno mijenjano 1 put.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

Ne ne Kranči... logika je da ferrari želi samo uništiti leclerca i zaradit što manje para od konstruktorskih bodova i namjerno ispast budale samo zbog vettela
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 16 svi 2019, 19:09 Ne ne Kranči... logika je da ferrari želi samo uništiti leclerca i zaradit što manje para od konstruktorskih bodova i namjerno ispast budale samo zbog vettela
ja vidim da je Ferari +34 ispred Red Bula.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

Zaboravio si da je vettel u australiji dobio lošiju strategiju. Zar bi ferrari tako sabotirao svog miljenika??
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

to nije tacno evo ti pogledaj pa i tu su Leklera stavili na sporije gume

slika

ali on je i na tim gumama na kraju bio brzi od Fetla(koji je valjda imao problem sa motorom) ali je stiglo naredjenje da odstupi.

Ne Fetl nije favorizovan. :lol:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

Da, stare gume koje se brže troše na kraju utrke su uvijek brže od mlađih koje se sporije troše.
Po tom smo u Baku gledali čudo, Leclerca koji na sporijim, jednako starim, gumama dere i verstappena u red bulli i vettela i mercedesima skida sekunde po krugu.
Čovjek je čudo, trebao je sve izdominirat dosad, samo ga ferrari blokira i ne da mu :D
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

sad te bas i ne razumem ali evo pokusacu da odgovorim. Dakle gore sa slike se vidi da su i Botas i Ham i Max i Fetl promenili gume na zute-srednje a Lekler koji je uz to i najkasnije od njih otisao u pit dobio je najsporiju smesu guma belu-tvrdu. Pa gde tu ima logike? Cisto obstruiranje monezanina koje je na kraju i zavrsilo naredbom "back off".
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Cuky »

a da žute gume nisu izdržale i morali su još jednom u boks onda bi se on našao ispred njih na stazi na kojoj je pretjecanje dokazano teško i Ferrarija bi hvalili kako je super taktikom nadmudrio sve i pomogao Leclercu dohvatiti podij (ili možda pobjedu) koju brzinom nisu zaslužili
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

Pa vettel je bio sporiji jer je morao čuvat gume da izdrži do kraja utrke. Leclercove gume iako sporije, morale su preć manje km i nije se morao zamarat time da ih štedi pa je mogao stisnut i stizat vettela.
Kao što smo vidjeli u Baku u prvom stintu, teoretski sporije gume nisu uvijek sporije. Čini mi se i u Bahreinu je vettel hamiltona pretekao na tvrđim gumama a kad su bili na istim, hamilton ga je bez problema pratio i pretekao.
Ferrari eksperimentira jer su gume nepredvidive...dosta se priča o tom. nekad eksperiment, uspije nekad ne.nema veze s teorijama zavjera po kojim ferrari sebi želi što manje bodova
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la: 17 svi 2019, 00:02 Pa vettel je bio sporiji jer je morao čuvat gume da izdrži do kraja utrke. Leclercove gume iako sporije, morale su preć manje km i nije se morao zamarat time da ih štedi pa je mogao stisnut i stizat vettela.
Kao što smo vidjeli u Baku u prvom stintu, teoretski sporije gume nisu uvijek sporije. Čini mi se i u Bahreinu je vettel hamiltona pretekao na tvrđim gumama a kad su bili na istim, hamilton ga je bez problema pratio i pretekao.
Ferrari eksperimentira jer su gume nepredvidive...dosta se priča o tom. nekad eksperiment, uspije nekad ne.nema veze s teorijama zavjera po kojim ferrari sebi želi što manje bodova
Ma ne. Ti si u krivu.
Tvrda guma je uvijek sporija. Nema tu konteksta i razlicitih situacija.
Sve je crno na bijelo...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la F1NAC »

Kaciga za Monako. Pola kacige po uzoru na dizajn njegovog oca, pola po uzoru na Bianchija.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Cuky »

Šteta na bolidu danas
slika


BUMP: Počela su neka nagađanja da planira otići iz Ferrarija na kraju sezone
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

Red bull 😁
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la zonelsk »

Mercedes! Vettel u RB. Hamilton u Ferrari.
Kaj smo vec rano poceli :)
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Dođi dođi Hamiltone, u vječna lovišta prvaka :badgrin:

Ne znam kam bi Leclerc, jer realno nema kamo, i Mercedes i Red Bull imaju pregršt svoje mladeži koje čekaju na red.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Slash »

Ma glupost, nakon 1 sezone otić iz Ferrarija, nema šanse osim da ga se oni žele riješit u što sumnjam jer je 100% budući višestruki prvak.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la mrd »

100%? Višestruki?
:-k vrlo abiciozno. Vidićemo.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

dobro je da su se pojavile ove glasine da Ferari pocne malo misliti o njegovom statusu u timu. jer on sigurno nije zadovoljan kako se ophode prema njemu. a gde moze otici to je pitanje posto je on 'Ferarijevo dete' i to znaju drugi veliki igraci recimo RB zbog toga nije hteo primiti Verlajna. tako da mozda Lekler i nema gde otici sto je zaista tuzno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Monegasque
Postovi: 47
Pridružen/a: 22 svi 2019, 15:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Monegasque »

Biti višestruki prvak je više stvar izbora ekipe nego samog talenta, evo i Hamilton ovih dana spominje da bi bio jednostruki prvak da nije Nikija i odluke o prijelazu u Mečku. Ima dosta vozača koji bi mogli biti višestruki prvaci ako odaberu ekipu koja će se najbolje pripremiti za 2021.

Što se tiče vožnje u Monacu, ne sjećam se da sad gledao nekog da forsira pretjecanja po zavojima, dalo se naslutiti po izjavi nakon kvalifikacija. Uz Baku ovo je njegov drugi podbačaj u 6 utrka, to je prošle godine koštalo Vettela, Hamilton manje griješi.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

u Baku je napravio gresku ali ovo je bila Ferarijeva greska.

slika

u trci je i sam rekao da je isao na sve ili nista i ja mu cestitam.

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

Direktor Ferrarija izvinio se Leclercu zbog propusta u Monaku

Louis Camilleri učinio je pravu stvar i uputio je izvinjenje svom vozaču zbog greške koju su napravili na poslednjoj trci.

Loša timska strategija na kvalifikacijama ostavila je Charlesa Leclerca da startuje sa začelja, zbog čega je njegova trka bila potpuno kompromitovana. Momak iz Monaka morao je da od samog početka rizikuje i forsira, kada se kasnije desio incident sa Nicom Huleknbergom kada je bolid Ferrarija bio dobrano oštećen zbog čega je Leclerc na kraju odustao sa trke.

Zbog toga Louis Camilleri je u izjavi za Sky Italia uputio izvinjenje svom vozaču:

“Mi smo se najiskrenije njemu izvinili. Bitno je da nadalje ne ponovimo ovakve greške. Nažalost, takve stvari se dešavaju ali da se ne ponavljaju. Bila je ovo timska greška. Sada moramo da nastvaimo dalje kako bi smanjili zaostatak za Mercedesom.”
[-(
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

Ma daj,izvinjavaju mu se ko da je šumaher a ne tek došao u tim
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 30 svi 2019, 20:08
Direktor Ferrarija izvinio se Leclercu zbog propusta u Monaku

Louis Camilleri učinio je pravu stvar i uputio je izvinjenje svom vozaču zbog greške koju su napravili na poslednjoj trci.

Loša timska strategija na kvalifikacijama ostavila je Charlesa Leclerca da startuje sa začelja, zbog čega je njegova trka bila potpuno kompromitovana. Momak iz Monaka morao je da od samog početka rizikuje i forsira, kada se kasnije desio incident sa Nicom Huleknbergom kada je bolid Ferrarija bio dobrano oštećen zbog čega je Leclerc na kraju odustao sa trke.

Zbog toga Louis Camilleri je u izjavi za Sky Italia uputio izvinjenje svom vozaču:

“Mi smo se najiskrenije njemu izvinili. Bitno je da nadalje ne ponovimo ovakve greške. Nažalost, takve stvari se dešavaju ali da se ne ponavljaju. Bila je ovo timska greška. Sada moramo da nastvaimo dalje kako bi smanjili zaostatak za Mercedesom.”
[-(
BUMP BUMP BUMP BUMP tipku koristi [-X [-X pogotovo još s ovim potpisom kojim imaš treba se duplo učitavat.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori