Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Cuky je napisao/la: 12 svi 2019, 08:53 Kakva mašina je to... a ukupno su u F1 niti 15 godina
Zasto im ne broje 1-2 iz '54. (FRA) i '55. (NL, UK, IT) :?:
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 13 svi 2019, 08:01 Ne razumjem zasto bi brzeg vozaca sabotirali ako govorimo o duelu sa Rosbergom.
na primer zato sto je Rozberg nemac u nemackom timu. ima i drugih razloga o kojima sam citao.
Po tvome je Bottas brzi vozac od Hamiltona i sad je red da njega sabotiraju da jadnicak nema sanse ni 1 naslov uzet. Zanimljive teorije.
ne kazem ja da je on generalno brzi ali vidim sta mu se sprema. Govor tela ih odaje.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

Wolff: Moguće je da Hamilton i Vettel zamene timove

Izjave Toto Wolffa ukazuju da je moguća senzacionalna zamena vozača između Mercedesa i Ferrarija, a neki izvori sugerišu da bi to moglo da se desi već na kraju ove sezone.
Mercedesov šef ne isključuje mogućnost da nemački vozač zauzme sedište njegovom timu. Najistaknutiji nemački vozač Formuli 1 je Ferrarijev Sebastian Vettel, a Wolff je za list Bild am Sonntag izjavio:

“Mi smo prijatelji sa porodicom Vettel. Sebastijan je neko prema kome imam veliko poštovanje. Ko zna šta budućnost donosi.”

Wolff je rekao da bi se Vettel dobro uklopio sa Mercedesom.

“Mi smo Nemačka kompanija, Nemačka je naše domaće tržište i dom ovog brenda. U jednom trenutku u smo doneli odluku da beskompromisno postavimo najbolje moguće vozače u naš bolid. A ako je pri tom nemački vozač na tom nivou i dostupan, to bi svakako bilo lepo“, rekao je Wolff.

Istovremeno, on nagoveštava da bi Lewis Hamilton mogao da bude namamljen od strane Ferrarija.

“O tome smo otvoreno razgovarali kada smo potpisali poslednji ugovor. Ferrari je najprestižniji brend u F1, a svaki vozač sanja o tome da sa njima osvoji šampionat. To potpuno razumem. S druge strane, Mercedes ima sjajnu priču i obnovili smo slavu iz prošlosti, na šta je Lewis jako ponosan. Niko ne zna šta će se desiti. Lično se nadam da će završiti svoju karijeru osvajanjem još titula sa nama, ali znam da svako ima želju da nosi crveno“, rekao je Wolff on za italijanski La Gazzetta dello Sport.



kako se ovaj sprda
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la F1NAC »

Znas da je Mecka solidan bolid kad jedan rookie Mazepin moze vozit 1:15 ..... 2 desetinke sporije od Bottasa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Slash »

Ako netko zna njemački, na AmuSu ima zanimljivo:
Last year Mercedes voted in favor of the big rule change despite having the best car & they agreed to raising the fuel limit despite having the most efficient engine. Check out our in-depth analysis how they got it right & Ferrari wrong.

AMuS (in German):
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

wow, kako su velikodušni. velike promjene mogu ili stisnut grid ili ga još više razdvojit. pogodi šta se desilo...
opasnije im je bilo ostat na starim pravilima jer su se ferrari i red bull počeli približavat. prošle godine na momente ferrari je imao bolji bolid.
a ovo za limit goriva...svi oni znaju da je to bilo nepotrebno mijenjat. niko od njih ionako nikad ne starta s punim rezervoarom. više vremena po krugu donosi lakši bolid nego vožnja motora na maksimumu, pogotovo u vrijeme kad bi sezonu bi trebao vozit s 3 motora. štedi se i kalkulira kad god se može
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Slash »

Da je obrnuto, onda bi bilo - ha, koji pederi, naravno da ne žele mijenjat pravila kad su na vrhu itd itd.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

naravno, al ne treba ih sad ni prikazivat kao neke dobričine. znaju oni da stabilna pravila dovode do konvergencije.
i ferrari je potpiso promjenu pravila taman kad su počeli stizat mercedes
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Slash »

Jednostavno su tolko samouvjereni da štagod da naprave s pravilima da će bit na vrhu. I s pravom.
Zanima me samo da li će to nastaviti vrijediti i 2021. kad bude najveća promjena pravila u zadnjem desetljeću.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

Iskreno mislim da će i tada dominirati. Jednostavno su kroz prve 2-3 sezone od povratka zapošljavali prave ljude za pozicije koje su im bile potrebne, lijepo su složili i podmazali tu pozadinsku mašineriju i spremni su ulupati novaca koliko je god potrebno kako bi omogućili tim ljudima da naprave najbolji bolid koji mogu, pri tome ne prezajući od razvlačenja pravila do maksimuma. Pokoji put im se dogodi da rastegnu malo više pa budu kažnjeni (kao npr, test za Pirelli sa aktualnim bolidom ili krilo doneseno u Baku ako se ne varam), ali su to sve toliko kalkulirani rizici gdje dobitak može biti veliki ako prođe, a ako ne prođe kazne minimalne da je preočito kako nije slučajno.

Uglavnom: bili su strpljivi, ljude se motiviralo da inoviraju i to već nekoliko godina daje rezultate. Dok su se našli pod manjim pritiskom prošle godine za ovu su išli "all in" i sada im se to opako isplaćuje. Nešto slično je bilo i 2003. kada se Ferrari nije najbolje snašao i našao se pod pritiskom, pa su 2004. imali bolid za koji sami na testovima nisu mogli vjerovati da su brojke istinite.

Ako se nešto drastično kod njih samih ne promijeni neće ih zaustaviti nikakva promjena pravila.

Ostalima je problem što Mercedes toliko dugo već dominira da je jednostavno pritisak čim prije ih skinuti sa trona. I onda lutaju, riskiraju bez promišljanja, mijenjaju ljudstvo i način rada... a zapravo svaki put kad ne uspiju sami sebe resetiraju i vraćaju na početnu točku.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 16 svi 2019, 10:57 Iskreno mislim da će i tada dominirati.
ja se nadam da nece jer Liberti je obecala da ce tome stati na put sa tim novim pravilima koja se spremaju.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Past će im motivacija ako neće imati "superstara", a takvi odlaze (Alonso) / stare (Kimi).
Hamilton će otići, 90% u Ferrari, njegov ego si to mora i može priuštiti.
Sukladno, moraju ga zamijeniti novom zvijezdom, a to je trenutno samo Vettel, Verstappen eventualno dok nauči manire i odraste. Ili povratak Alonsa!!
U suprotnom, sumnjam da bi ih neka euforija i predanost vodila da slažu bolide za Ocona i Bottasa.
Tim više, Hamilton je svojom vožnjom sposoban i pokriti neki nedostatak bolida ili taktike.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

pa Max vozi bolje od Fetla. trenutno je ispred njega sa sporijim bolidom. Naravno sad ce 'lavina' kako to nije tacno da bi se opravdalo Seba od kojeg je brzi i Lekler!
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Max je u usponu još i odrastanju, po meni se ne paše još u neka Mercedesova pravila ponašanja. Zamisli Ocona i njega u timu, krš i lom zagarantirani, ne treba im to.
A Vettel je još k tomu i "njihov".
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la speedy56 »

Niti ja ne vidim Maxa u Mercedesu, prije bih se kladio na Vettela, iako sam siguran da će mu Ferrari biti zadnja momčad (i to ranije nego bi mi to možda očekivali).
A koliko god se pisalo o Hamiltonovom prelasku u Ferrari, to bi mi imalo smisla jedino ako se Mercedes odluči povući iz F1. Kužim prestiž i ime Ferrarija, ali činjenica je da je Mercedes liga za sebe i da će vjerojatno tako i ostati do kraja ovog ciklusa pravila, te će se samo staviti u lošiju poziciju.
Da ne govorimo koliko je Mercedes već dokazao da se snalazi s novim setom pravila i da, ako će ostati u F1, nema nikakvog razloga da i dalje ne budu konkurentni.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 16 svi 2019, 21:08 Max je u usponu još i odrastanju, po meni se ne paše još u neka Mercedesova pravila ponašanja. Zamisli Ocona i njega u timu, krš i lom zagarantirani, ne treba im to.
A Vettel je još k tomu i "njihov".
a sto bi ja zamisljo Okona pored Maxa? Sto bi Okon moro biti pored Maxa, gde to pise?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ma ne moraš ti ništa, kažem općenito.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

https://streamable.com/efepl

Zanimljiv team radio... Možda je samo navlakuša ali zvuči kao da imaju neki trik koji su koristili samo u trećem sektoru. Nešto što su morali napominjat hamiltonu, očito ne nešto standardno
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

vjerojatno neka od postavki na diferencijalu koje vozač može mijenjati na volanu, a otkrili su da baš ta postavka pomaže u 3. sektoru. Sad, je li postavka za početak zavoja (entry), sredinu zavoja (mid) ili izlazak iz zavoja (exit) to nećemo znati.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

Pa dobro, al postavke diferencijala se mogu mijenjat oduvijek valjda... Nešto mi je čudno da ga moraju stalno napominjat
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la F1NAC »

Pa prije nisi imao mogucnost stalno slusat radio, ali da moze se stelat postavka diferencijala, to sto oni imaju poseban interni naziv "magic diff", valjda proizlazi iz auto divizije gdje imaju u nazivu opreme "magic".
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

vidc je napisao/la: 19 svi 2019, 15:45 Pa dobro, al postavke diferencijala se mogu mijenjat oduvijek valjda... Nešto mi je čudno da ga moraju stalno napominjat
a možda je on zaboravljao promijeniti pa su ga podsjećali
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la mrd »

Cini se da imaju neko genijalno resenje za prednji ovjes. Nisam mogao da nadjem informaciju da li je ovo update od ovog vikenda ili je tu od pocetka sezone.
Motorsport Italija - ORIGINAL

slika

Prevod:
Brackley's team creates very sophisticated solutions on the W10 that are the result of a work system that allows you to optimize each bolt that is mounted on the silver arrow. This is how the front suspension manages to make the tires work in the right window.

If anyone wonders where the superiority of Mercedes comes from, look at this wonderful photograph by Giorgio Piola: our technical expert had the ability to pick up the naked front suspension on the hub-holder side while Brackley's mechanics were reassembling it.

In search of the maximum grip of Pirelli tyres and aerodynamic advantages, Stella's technicians have deliberated on the W10 a front suspension that is a real masterpiece. The push rod scheme with two pivots is no longer a secret for anyone, but what is surprising is the incredible complication of a system that allows Mercedes to adapt the suspension in front of any type of circuit to exploit the full potential of the tires.

The strut that is tilted slightly forward does not stick directly to the hub holder: the image shows us a bracket that moves the fulcrum outside. It's designed to lower the front when the driver steers. There are two positive effects: first, the more the front wing touches the ground and generates more load; second, understeer is reduced at lower speeds thanks to less roll. The FIA regulations limit the lowering of the single-seater to 5 mm in a static position thanks to the steering action, but there is nothing to prevent other solutions from also being sought to optimise this positive effect.

On the silver arrow, in fact, you can see that there is also a pivot that protrudes from the circle. The technicians raised the upper triangle and offset it towards the rear with respect to the lower triangle. The observers had explained that this solution allowed some aerodynamic advantages with arms of smaller section and placed at the right height to be the first flow diverters.

All this is true, but to the aerodynamic function is added a second, perhaps more important, one of a mechanical nature: the different geometry of the suspension, in fact, would allow a greater contact surface of the front tyres. In short, it would explain why the W10 manages to trigger the temperature of the tyres, keeping them in the correct operating window, while Red Bull and Ferrari are much more difficult.

To the already complicated steel hub holder is added a titanium "tower" that highlights very hollow shapes in search of the maximum lightness of the system. And it turns out that the design of the additional structure is the result of a long painstaking work of the optimizers, engineers at Mercedes have the task of verifying that each element mounted on the single-seater harmonizes with all those around us.

So, in the search for lightness, one must not lose the stiffness of the suspension, otherwise the insertion in curves would become complicated. Looking at this jewel of engineering, it is easy to understand how the Brackley team manages to get performance even from parts that could only be structural.

The road was taken by Adrian Newey, dt of Red Bull, in the years of Sebastian Vettel's four world titles that preceded the era of hybrid F1. But on Milton Keynes' cars you could admire the genius of the technician born in the same country as Shakespeare, while on the silver arrows this concept has been extended to work groups formed by different engineers who manage to mix every little nut with everything else.

This leap in quality that is transferable to many other parts of the single-seater (in Brackley had begun that bargeboards equipped with knives three years ago!) is indicative of how Mercedes has acquired a technical advantage that is difficult to cancel. And you can explain why the W10 has already collected five one-two wins.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

Koja pozornost na detalje... čak i kućište DRS aktuatora ima nazubljeni stražnji rub kako bi se pospješilo miksanje zraka visokog pritiska iznad krila sa "vakuumom" koji nastaje iza kućišta te se tako smanjio drag.
slika


Nešto slično se pred koju godinu počelo na zrakoplovnim motorima pojavljivati kako bi se pospješilo miksanje zraka visokog pritiska iz ispuha motora i zraka nižeg pritiska koji struji oko motora te se tako smanjila buka i drag, a time i potrošnja goriva
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori