MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la F1NAC »

Steta za Rossija, ali fajt je bio odličan. Šteta na onom širokom ulazu u lakat zavoj kad su bila 3 il 4 kruga do kraja.

Inače sponzići bi mogli bacit oko kako napravit hebeni pokal na podiju ne ove dosadne zvjezdane limenke
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Kolko mi je žao za Valea, tolko mi je drago za Rinsa. Zaslužio je.
Bitno da je i na ovoj stazi (koja mu inače ne leži baš) imao dobar tempo i u kvalama i u utrci.

Skroz mi je krivo bilo kad je Crutchlow pao, očekivao sam fight njega i Valea.
Kad je Marquez roknuo doživio sam eksplozivni elektrošok i puls na 190bpm s odbrojavanjem krugova do kraja :biggrin:
Ima još on vremena pobjeci ostatku grida.
Inače, Honda se mora malo konsolidirati s mehaničkim problemima.

Dovi izvukao kaj je mogao, Miller konačno do suhog podija, drago mi je, lik je minilegenda.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Rosi sramota...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ja bih povukao paralelu sa Mercedeseom.....Petronas je ovde mislim glavni činilac i njihovo gorivo koje daje razliku u snazi motorima
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

sramota je za cijelu tvorničku ekipu Yamahe da su oba sateltiska motora, od kojeg jednog vozi rookie, ispred oba tvornička motora.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Rossi bi bio i u prvom redu da nisu u q2 krenuli sa softom i tu izgubili vrijeme na stazi dok je bila najbolja.
I ovo 5.mjesto je odlican rezultat, jedino je on uspio zamjetno poboljšati svoje vrijeme kasnije kad je staza bila mokrija. Čak je imao jedan jos brzi krug, ali je u S3 malo zaplesao na trakciji.
Nema veze, bitno da je on u prva dva reda i to je to.
Jos jednom se, i u q1 i q2 pokazalo da kolko god godina imao, i dalje ima jedna od najvecih muda u motogpu.
A kod Vinalesa se ponovno pokazuje ono kaj i proslih godina. Talenta ima, kad je sve po njegovom je ubojit, ali je totalno nepouzdan, kad nije sve po njegovom radi scene u momčadi...
Nek sutra napravi jos jedan "svoj" prvi krug i prica je potpuna. Moze on promijeniti i pol ekipe kraj sebe, broj na motoru, ali storija je ista kao proslih godina.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

U čemu se razlikuju MotoGP, Moto2 i Moto3?

Svetski šampionat u motociklizmu broji tri klase – kraljevsku, Moto2 i Moto3. Motori u sve tri su prototipi, a između njih ima velikih razlika. Za one koji su se pitali koje su glavne, Dorna je spremila zanimljiv video u kojem je sve objašnjeno.

http://sportklub.rs/Video/Automoto/Moto ... Moto3.html
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

To nije točno. Točno je slijedeće:
Šasije u sve tri klase su prototipi, motori su prototipi u Moto3 i MotoGP, dok je motor u Moto2 klasi modificirana verzija cestovnog modela. Ako se ne varam motori koji pogone Moto2 motocikle su modificirane verzije motora koje Triumph ugrađuje u svoj Daytona 675 modele.

Ne znam kako su na sportklubu to pobrkali kad im u samom videu piše da su šasije prototipovi, a motori prototip - baziran na cestovnom - prototip.


PS: Danas je Nicolo Bulega postavio novi rekord u maksimalnoj brzini za Moto2 klasu. Svoj motocikl je razvukao do 300,6 km/h što je prvi put ikada da je Moto2 motocikl probio granicu od 300 km/h
A ja do danas ni u autu nisam vozio brže od 120-125km/h na autocesti... danas eto vozio par sekundi 140km/h na frendovoj Yamahi MT-07 i bilo mi wow!! Ne mogu ni zamisliti kako je duplo od tog :vibro:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 31 svi 2019, 19:51 To nije točno. Točno je slijedeće:
Šasije u sve tri klase su prototipi,
pa tako i pise u videu
motori su prototipi u Moto3 i MotoGP, dok je motor u Moto2 klasi modificirana verzija cestovnog modela.
pa tako i pise u videu
Ako se ne varam motori koji pogone Moto2 motocikle su modificirane verzije motora koje Triumph ugrađuje u svoj Daytona 675 modele.
pa tako i pise u videu
Ne znam kako su na sportklubu to pobrkali
kako moze sport klub da pobrka kad je ovaj video od dorne
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Pa ja sam napisao da u videu piše točno (jer neće Dorna koja je pisala pravila valjda krivo protumačiti svoja pravila), a da je Sport Klub u tekstu ispod videa, a tekst kojeg si ti kopirao i kojeg ću ja dolje opet citirati, napisao krivo:
Svetski šampionat u motociklizmu broji tri klase – kraljevsku, Moto2 i Moto3. Motori u sve tri su prototipi, a između njih ima velikih razlika. Za one koji su se pitali koje su glavne, Dorna je spremila zanimljiv video u kojem je sve objašnjeno.
Motori u sve 3 nisu prototipi, nego samo u Moto3 i MotoGP. Ono što su prototipi u sve 3 klase su šasije.... šasija nije isto što i motor
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

ok to sto pise "motori" ti si shvatio bukvalno agregat a u stvari se misli na sasiju.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Onda neka napišu "šasija"... značenja riječi su definirana sa razlogom... ne mogu ja napisati "jabuka", a od svih očekivati da shvate kako sam mislio na "kruška". Možda malo glup primjer ali itekako vrijedi ovdje.

Jer:
Motor = agregat, engine...
Šasija = okvir motocikla na kojeg se sve pričvršćuje
Motocikl = šasija + motor + aerodinamčiki oklop + ostali djelovi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

cekaj ja ne znam kako kod vas ali ovde na ulici kad ljudi ugledaju dobar "bajk" kazu vidi ga kakav motor vozi i misli se na dvotockasa. konkretno misli se na ono sto se vidi a to je izgled-sasija. i kaze se motor. zato je sport klub tako i napisao. ja kazem motor kad vidim motor i ne mislim na agregat.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Vuksa_KC »

Koja budala Lorenzo
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

kako budala? Počistio konkurenciju Marquezu da mu olakša utrku. Timski igrač #blessed #Bottasismyidol
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Vuksa_KC »

A dada, ali ovo je ipak viša razina još.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 16 lip 2019, 14:06 Koja budala Lorenzo
pogresio pa sta moze se svakom desiti samo sto je bilo te nesrece sto su troje oko njega bili blizu pa sve pokupio.
Cuky je napisao/la: 16 lip 2019, 14:49 kako budala? Počistio konkurenciju Marquezu da mu olakša utrku. Timski igrač #blessed #Bottasismyidol
hoces da kazes da je ovo bilo namerno [-X
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Naravno da ne... šala na njegov račun, smotan kao što je pred koju godinu napravio Iannone na istom mjestu

BUMP:
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Aaa postojalo je mozda 5% šansi da se izvuče. Ja sam se nadao da može otići okolo po izletnoj zoni pa barem možda podij uhvatiti nakon toga, ali fickaj ga, Honda mu je doslovce bila pod kotačem.

A trkaci incident...nema se kaj. Xy vozača je dosad izgubilo prednji kraj na kocenju, nije Jorgovan ni prvi ni zadnji, samo je imao tu nesreću (odn drugi oko njega su imali nesreću) da je toliko drugih vozača bilo oko njega.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Koliko je ova nezgoda bila nespretnost i možda Rossijev pad izgledao šlampav, toliko je McPhee imao brutalan spas u Moto3 klasi. Već sam vidio da ga nazivaju "spas sezone". U pozadini na Petronas Sprinta Hondi
http://www.motogp.com/en/videos/2019/06 ... QhVZqKZ8Ek
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Dobar je =D>
Ne mogu se sjetiti samo dali je i on bio onaj koji je pred koju godinu u Assenu završio utrku držeći se samo rukama za volan, ili je to bio netko drugi.
Mozda ispada onda da mu fakat leže te stvari.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Lorenzo će propustiti ostatak vikenda u Assenu jer mu je prilikom pada u FP1 napukao kralježak. Inače, ovo je jedan od dobrih pokazatelja zašto su šljunčane izletne zone sve češće zamijenjene asfaltnim. Najobičniji lowside u kojem je normalno klizao završio je ozljedom jer je dolaskom u šljunak "zapeo" i bacilo ga je u zrak

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Njega ne ide i ne ide...
Konacno prošle sezone dobije neku sigurnost i brzinu na Ducatiju - nakon par utrka koje dobro vozi, slomi gležanj u Aragonu.
Konacno ove sezone pocinje pokazivati znakove konkurentnosti i agresivnosti na Hondi - nakon takvog 1.5 vikenda slomi kralježak.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ja ne mogu vjerovati... nakon pune 2 godine na stazi na kojoj su zadnji puta pobjedili Yamaha je napokon ponovno pobjedila, za što se pobrinuo Maverick Vinales :festa2: :peace:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la: 30 lip 2019, 15:02 Ja ne mogu vjerovati... nakon pune 2 godine na stazi na kojoj su zadnji puta pobjedili
Jaaaaaaao znal sam ja da si ti teški Dottore fan pod kožom :D
Rossi je zadnji put tu slavio prije 2 godine, zadnja Yamahina pobjeda je Phillip Island proške godine (Vinales).
slika
Odgovori