Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

Šef komercijalnih prava Formule 1 Sean Bratches tvrdi da Liberty Media želi ostvariti prijenost barem 75% utrka na besplatnim TV kanalima.

Već godinama gledanost nije na zavidnim razinama, a mnogi gledatelji nisu u mogućnosti priuštiti dodatne kanale. Taj problem djelomično je riješen uvođenjem F1 TV platforme, ali se ona pokazala nepouzdana tijekom svoje prve sezone.

Liberty nije sretan što se u sve više država F1 prenosi na plaćenim kanalima, što je trend kojeg je započet za vrijeme Bernieja Ecclestonea.

“To nas brine, ne samo u Velikoj Britaniji već i u ostatku svijeta. Za nas bi bilo idealno da 75% utrka imamo na otvorenim besplatnim kanalima. Što se tiče brenda – Formula 1 nije ni blizu da izgubi gledatelje na otvorenim kanalima. Plaćeni TV kanali su interesantni po pitanju prihoda, ali dosegom su daleko od optimuma. Znam da Sky surađuje s Channel 4 oko sažetaka vikenda i to je ohrabrujuće.”

– SEAN BRATCHES
Bratches prepoznaje dominaciju Mercedesa kao još jedan faktor u smanjivanju broja gledatelja. Iako se divi njihovim performansama, svjestane je da to škodi gledanosti:

“Jedna od stvari koje pokušavamo napraviti jest povećavanje nepredvidivosti sporta. Divim se pobjedama Lewisa Hamiltona, ali bih također htio vidjeti neke druge ekipe na pobjedničkom postolju.”

“Tri ekipe na dnu Premier lige znaju da neće osvojiti naslov, ali barem mogu pobijediti ili odigrati izjednačeno s Manchester Cityjem ili Chelseajem. U Formuli 1 to nije slulčaj. Moramo raditi na tome, a u Rossu Brawnu imamo pravog čovjeka za taj zadatak.”
=D>
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Fiat Chrysler grupacija je u poodmakloj fazi pregovora o suradnji sa Renaultom i u tome onda sa grupacijom Renault - Nissan - Mitsubishi. Moglo bi biti zanimljivo vidjeti koji oblik suradnje će to biti ako do dogovora dođe i imati jednu grupu proizvođača sa svoja 3 brenda u F1 (Renault, Ferrari, Alfa Romeo)

https://www.ft.com/content/5127ed50-7f0 ... 75bb96c849
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la vidc »

Zar mercedes već nije u nekoj suradnji s renaultom?
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la speedy56 »

Je, A klasa tipican primjer.
S Astonom (Red Bull) također (daju im motore i informacijskozabavljačke sustave)

Nego...kaj nije Ferrari sad solo igrač? Izvan FCA?
Citao sam baš neki dan da zato Maseratiju nakon 202x. godine vise neće proizvoditi motore.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 27 svi 2019, 22:25 Fiat Chrysler grupacija je u poodmakloj fazi pregovora o suradnji sa Renaultom i u tome onda sa grupacijom Renault - Nissan - Mitsubishi. Moglo bi biti zanimljivo vidjeti koji oblik suradnje će to biti ako do dogovora dođe i imati jednu grupu proizvođača sa svoja 3 brenda u F1 (Renault, Ferrari, Alfa Romeo)

https://www.ft.com/content/5127ed50-7f0 ... 75bb96c849
mrzi me da otvaram taj link ali ja sam nedavno procitao da FCA trazi drugog automobilskog giganta/grupaciju sa kojim bi se udruzila posto je FCA navodno u krizi. I hteli su sa VW ali su ih nemci odbili.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 27 svi 2019, 22:25 Fiat Chrysler grupacija je u poodmakloj fazi pregovora o suradnji sa Renaultom i u tome onda sa grupacijom Renault - Nissan - Mitsubishi. Moglo bi biti zanimljivo vidjeti koji oblik suradnje će to biti ako do dogovora dođe i imati jednu grupu proizvođača sa svoja 3 brenda u F1 (Renault, Ferrari, Alfa Romeo)

https://www.ft.com/content/5127ed50-7f0 ... 75bb96c849
Ferrari nema veze vise sa FCA-om tj odvojeni su od grupacije

@ popeye... daj baci link jer koliko mene sjecanje sluzi bili su pregovorima samo sa PSA grupacijom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

a vidiš nisam znao da su se odvojili... i to, sad čitam, još od 2016. više nisu zajedno
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la: 28 svi 2019, 17:32 @ popeye... daj baci link jer koliko mene sjecanje sluzi bili su pregovorima samo sa PSA grupacijom
Bilo je govora o kupnji Ferrarija od strane VAG-a kolko ja pamtim.
I udruživanju s FCA (sva sreća) ne

Osim ako ja naravno nisam nesto propustio
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Vuksa_KC »

VAG je ako se ne varam tada konkretnije htio Alfu, pošto im je dizajn visokoserijskih automobila katastrofa, pa da malo nešt skemijaju/dodaju emocije.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 28 svi 2019, 17:32

@ popeye... daj baci link jer koliko mene sjecanje sluzi bili su pregovorima samo sa PSA grupacijom
takodje su bili odbijeni i od GM

https://www.reuters.com/article/us-auto ... SKBN16F14I
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

Porse napravio motor za moguci ulazak u F1 2021

https://www.motorsport.com/f1/news/pors ... 1/4414564/
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

čitaj sa razumijevanjem... ili možda bolje, cijeli članak.

U članku lijepo piše da je Porsche razmatrao mogućnost ulaska u F1 kada se spominjalo da bi MGU-H trebao biti skinut sa PU. Napravili su PU po pravilima za koja se tada pričalo da bi vjerojatno mogla biti i testirali ga na dinamu.

Doslovno 3. rečenica u članku kaže kako su odustali od projekta nakon što je VW grupa odlučila odustati od svojeg WEC programa da se posveti Formuli E te nakon što su priče o jeftinijim motorima u F1 zapele


BUMP: Razlike u osvojenim bodovima ove i prošle sezone. Jedino su Mercedes, Red Bull i Alfa Romeo uhvatili više bodova nego prošle sezone. Najlošije stoje Renault, Ferrari i McLaren.
slika

1. Mercedes +79
2. Red Bull +3
3. Alfa Romeo (Sauber) +2
4. Haas -3
5. Toro Rosso -3
6. Williams -4
7. Racing Point (Force India) -9
8. McLaren -10
9. Ferrari -17
10.Renault -32
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

@Caki da cini se da si u pravu. Znaci motori ostaju isti i od 2021? pa ja ne znam kad ce onda srusiti Mecku :-X
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la vidc »

Što su pravila stabilnija prije će ih neko stić. Potencijalno promjena pravila daje šansu nekom da bude bolji, al isto tako daje šansu mercedesu da resetira stvari na stanje iz 2014.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 31 svi 2019, 21:34 Što su pravila stabilnija prije će ih neko stić.
pa ova pravila (motor) su od 2014 a sad je 2019 proslo je 6 godina (sa ovom) i niko ih nije stigo. stavise sad su dominantniji nego na pocetku...

Ferari su 2005 morali zaustaviti pravilima inace bi Sumi imo 10 titula i ne znam kolko gledalaca bi ostalo pored malih ekrana.

2014 su pravilima prekinuli dominaciju RB.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Pravila izgleda da će, bar po pitanju motora, ostati ista. Jedino će vjerojatno biti pokoji standardizirani dio, ali ostalo je manje više sve.

Što se tiče ovih pravila... po svim pisanjima Ferrari ih je sa PU dostigao, a mnogi pričaju i prestigao. Problem je da kod Ferrarija ni bolid ne štima iz nekog razloga pa im je uzalud ta brzina na pravcima kad ju ne mogu pretočiti u dobra vremena po krugu jer kaskaju u zavojima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la vidc »

Već neko vrijeme niko ne govori o nekoj dominaciji mercedesovog motora, čak štaviše svi pričaju o tom da ferrari ima najbolji motor... Al eto nećemo ni u tu krajnost nego hajmo reć da su izjednačeni.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

a ajmo videti sta kaze Kanada jer tu najbolji motor dolazi do izrazaja.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la vidc »

Pa za očekivat je da će ferrari bit bliže ako novi mercedesov motor ne bude veliko unaprijeđenje. Al trenutno je prednost u zavojima ogromna tako da bi mercedes opet trebao bit ispred
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

kanada nema brze zavoje, staza je jedina uz Moncu gde je HP najvazniji i gde se dolazi sa posebnim low DF paketom, stani-kreni staza sa dugim pravcima, kljucna je brzina na pravcima odnosno jacina motora. pa ajmo videto ko ima najjaci motor. ja necu nista da kazem eto ne znam ni ja.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Pa baš spori zavoji su Ferrarijev problem. Točnije ubrzanje iz istih. A na najdulji pravac (stražnji + startni, samo sa šikanom između) se ubrzava iz najsporijeg zavoja na stazi.

Također, do sada se ove godine, pa ni u Monaku, Ferrari nije pokazao kao najbolji prilikom skakanja preko rubnika i neravnina. A upravo rezanje preko rubnika je bitno za dobro vrijeme u Kanadi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

pa Reno je svojevremeno imao najbrze ubrzanje iz sporih zavoja pa nije mogao pobedjivati u Kanadi bas zbog slabijeg motora. Tako da motor, motor i samo motor odnosno HP je presudan. ima onaj dugacak pravac tu samo snaga motora pomaze nista drugo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

A drugi dio si ignorirao?

Ovdje će Mercedes biti daleko naprijed od svih, RB i Ferrari će biti usko
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

nisam ignorirao, samo smatram da je motor ovde ipak vazniji.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Gledam trenutno Blancpain GT seriju na Paul Ricardu. Vidim da su, u odnosu na prošlu sezonu u F1, napravili neke promjene na stazi. Iskreno me zanima hoće li ih zadržati za F1 utrku.

Nemam jasne fotke promjena, ali ću ih opisati najbolje što mogu. Ovo je izlaz iz boksa prošle godine u F1
slika

Ovo je najbolja fotka nove situacije koju imaju:
slika

Uglavnom, moraju voziti između zida i plave linije dulje i tek onda su im napravili mjesto za ulaz u stazu. Vjerojatno su primjetili da na izlazu iz boksa kad se odmah uključuju u stazu budu sporiji od bolida koji nisu bili u boksu, a izlaze direktno na trkaću liniju


Druga promjena je na ulazu u boks. Inače je u Paul Ricardu ulaz u boks nezgodno odmah na unutrašnjoj strani prilikom izlaska iz posljednjeg zavoja. Na ovoj utrci taj ulaz je zatvoren, a novi je sa vanjske strane predzadnjeg zavoja
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano