Utrke 2019 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Slash »

dobro kaze seb, not your decision. suci su nam ukrali utrku
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Cuky »

King iCool je napisao/la: 09 lip 2019, 21:50 Pustimo sad tih 5sec sa strane. Ali vet si je sam kriv za tu grešku. Puknuo je pod pritiskom opet...
Pogriješio je i zadržao poziciju i Hamiltoni nije uspio kroz 20 preostalih i koliko desetaka prethodnih proći.

Koliko puta je i Hamilton sam na slične načine stiskao kolege dok ne odustanu od prolaza, pa nikome ništa.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la F1NAC »

King iCool je napisao/la: 09 lip 2019, 21:50 Pustimo sad tih 5sec sa strane. Ali vet si je sam kriv za tu grešku. Puknuo je pod pritiskom opet...
Budimo realni, Ferrari je jedva drzao tempo na hardu, tako da me takva pogreska ne iznenađuje kad moras na limitu vozit auto kojemu je jedna od mana gubitak DFa u tako sporijim zavojima
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Scuderia »

Vuku je kazna uredu.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la speedy56 »

Kazna je tu da se F1 stavi na naslovnice sportskih kategorija svakog portala na svijetu.
"još jedna F1 procesija" nebi zanimala puno ljudi.

Toto: "look at the steering wheel" dok Seb lovi bolid :lol:
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Slash »

Scuderia je napisao/la: 09 lip 2019, 22:09 Vuku je kazna uredu.
a ti isto, ne, sef suparnicke momcadi ce se zalit na odluku koja je njegovih 1500 zaposlenika donjela pobjedu...yeah right. ako citas izmedu redaka...iznenadilo ga je
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Scuderia »

Zahtjevam od sudaca da kazne Räikkonena zbog duela sa Gazdom iz 2006 u Brazilu.
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Scuderia »

Slash je napisao/la: 09 lip 2019, 22:16

a ti isto, ne, sef suparnicke momcadi ce se zalit na odluku koja je njegovih 1500 zaposlenika donjela pobjedu...yeah right. ako citas izmedu redaka...iznenadilo ga je
Vuk je posebna sorta, tako da....
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la popeye »

sta reci PRESEDAN!

i potpuno podrzavam Fetla u svim onim 'nestaslucima' posle trke. nije mu trebo ni ruku pruziti kad je vec zamenio brojeve i nije se trebao popeti na nizi podijum.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Kranči »

speedy56 je napisao/la: 09 lip 2019, 22:14 Kazna je tu da se F1 stavi na naslovnice sportskih kategorija svakog portala na svijetu.
"još jedna F1 procesija" nebi zanimala puno ljudi.

Toto: "look at the steering wheel" dok Seb lovi bolid :lol:
Pa ovo je konačno mogla biti otvorena utrka do zadnjeg zavoja.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 09 lip 2019, 21:26 ma daaaaaaaaaaaj 5 sekundi?????? koje sranje.
Cuky je napisao/la: 09 lip 2019, 21:28 za ovo 5 sekundi?
to je valjda najmanje za kaznu koje nije ni trebalo biti. rekao sam vec pre suci unistavaju sport. a cini mi se i politika da se umesala.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Cuky »

To još nije sve... Vettel je uz 5 sekundi dobio i 2 boda na licenci
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la speedy56 »

Kranči je napisao/la: 09 lip 2019, 22:28 Pa ovo je konačno mogla biti otvorena utrka do zadnjeg zavoja.
Hamilton bi se vozio iza njega, eventualno bio malo bliže u DRS-u, ali ne bi prošao. Da ga je mogao proći prošao bi ga u onom dijelu utrke kad mu je nekih 7-8 krugova bio unutar sekunde cijelo vrijeme.

Bilo kako bilo, više se piše o "Kontroverznoj pobjedi" (ovo je s indexa, nije moje) sada, nego bi se pisalo da je ili Hamilton ipak prošao Seba i uzeo "još jednu Mercedesovu pobjedu", ili Vettel dobio utrku ovako držeći Hamilton iza sebe bez napada.

Ne mogu garantirati da je to razlog, ali eto, Emanuele Pirro je bio vozački sudac, nije baš neki no name lik koji nikad ništa nije vozio da nebi znao u kakvoj je situaciji bio Seb.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la: 09 lip 2019, 22:42
Kranči je napisao/la: 09 lip 2019, 22:28 Pa ovo je konačno mogla biti otvorena utrka do zadnjeg zavoja.
Ne mogu garantirati da je to razlog, ali eto, Emanuele Pirro je bio vozački sudac, nije baš neki no name lik koji nikad ništa nije vozio da nebi znao u kakvoj je situaciji bio Seb.
a jbga mogao je bit neko drugi i možda odluka nebi bila takva. Eto gledam po twitteru, Andretti, Mansell, Button .. sve odreda prvaci i ipak malo jače face od jednog Pirra i opet misle da je ovo bilo bullshit..


Zato je i taj sistem glup. Instalirat jednog vozača koji će bit stalno i gotovo. Ovako rotirat kroz trku je pointless i time odvodi konzistentnost niz odvod
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Kranči »

Isto tako više nitko ništa ne piše o novom kvaru F1TV :D
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la: 09 lip 2019, 22:46 Zato je i taj sistem glup. Instalirat jednog vozača koji će bit stalno i gotovo. Ovako rotirat kroz trku je pointless i time odvodi konzistentnost niz odvod
Naravno, vec smo proslih godina to pričali (nije prvi puta da im ss dogodila takva odluka)
Kranči je napisao/la: 09 lip 2019, 23:14 Isto tako više nitko ništa ne piše o novom kvaru F1TV :D
Napisao sam im ja mail, zato nemam vise kaj tu pisati :lol:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Cuky »

Ferrari najavio da će se žalit na odluku
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Dobra utrka, kad se moraju sudci umjesavati uvjek je netko nezadovoljan, tako je to.
Vettel zna pravila isto ko i Binotto, znali su da ce bit ako nista istraga. Da su pustili Hamiltona pred sikanu, na dugom pravcu bi Vettel odmah vratio poziciju jer je njegov motor za dobre dvije desetinke bio brzi od Mercedesa, uz drs to bi islo ko po maslu. Ocito svi u momcadi piju ulje za kocnice pa im mozak trokira.

Hamilton je tu odreagirao kako nebi Senna i Schumaher zajedno. Usao u prostor i odmah se povukao, nije mu se ponovila situacija kao sa Buttonom kad ga je gurno u zid ili kad je morao u travu zbog Rosberga jer je dalje zatvarao prostor u spanjolskoj. Zaradi toga je kazna opravdana, jer u oba slucaja koja sam naveo bilo je odustajanje. To bi i ovdje bio slucaj da je ostao unutar tog prostora.
Rekao bi da se karma dogodila Vettelu, lani je u Bakuju namjerno udario Hamiltona pa pored preblage kazne zavrsio ispred njega, ovdje je kazna bila na pravom mjestu. Sreca pa nije sc izasao na stazu u zadnjim krugovina, mozda ni podijuma nebi bilo.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 10 lip 2019, 08:12 Da su pustili Hamiltona pred sikanu, na dugom pravcu bi Vettel odmah vratio poziciju jer je njegov motor za dobre dvije desetinke bio brzi od Mercedesa, uz drs to bi islo ko po maslu. Ocito svi u momcadi piju ulje za kocnice pa im mozak trokira.
Pa to nema nikakvog smisla kolki je to rizik, a i nebi ništ značilo, nije kazna radi stvaranja prednosti, nego nesigurnog povratka na stazu.

Kakve reakcije ko Senna i Schumacher, lik se cijeli vikend prekočio i slupao bolid.
Da se snašao tamo, a nije, kak se nije snalazio ni cijeli vikend, mogel je odma na unutranju, Vettelu lijevo.
Zadnja izmjena: Vuksa_KC, dana/u 10 lip 2019, 09:31, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Vuksa_KC je napisao/la: 10 lip 2019, 08:56
Ćale od Lewisa je napisao/la: 10 lip 2019, 08:12 Da su pustili Hamiltona pred sikanu, na dugom pravcu bi Vettel odmah vratio poziciju jer je njegov motor za dobre dvije desetinke bio brzi od Mercedesa, uz drs to bi islo ko po maslu. Ocito svi u momcadi piju ulje za kocnice pa im mozak trokira.
Pa to nema nikakvog smisla kolki je to rizik, a i nebi ništ značilo, nije kazna radi stvaranja prednosti, nego nesigurnog povratka na stazu.

A Hamilton da se snašao, a nije, kak se nije snalazio ni cijeli vikend, mogel je odma na unutranju, Vettelu lijevo.
Pod punim gasom zaobici ga lijevo ne bi mu uspjelo, morao bi popustit gas da ide lijevo a za to nije imao potrebe jer je bio u punom naletu u trkacoj putanji gdje je vidio prostor pored Vettela za prolaz. Vettel nije izdrzao pritisak i jos uradio gresku na izlazu. Znamo svi da su trkaci vikendi sa greskama za Vettela postali normalna stvar i branit ga od vlastitih problema nema smisla.
Sam je po radiu inzenjeru rekao da nisam zatvarao prosao bi me, znaci nije lovio bolid do samog zida vec ga je namjerno tamo usmjerio.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Rekel je da ga je videl i da ima gume pune trave i da nema skoro nikakvog gripa i da lovi auto maksimalno kolko može i da nema kamo.
Ćale od Lewisa je napisao/la: 10 lip 2019, 08:12 Pod punim gasom zaobici ga lijevo ne bi mu uspjelo, morao bi popustit gas da ide lijevo a za to nije imao potrebe jer je bio u punom naletu u trkacoj putanji gdje je vidio prostor pored Vettela za prolaz.
Očito je imal potrebe:), nije se snašao.

Tj. na kraju su se suci snašli.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Hamilton je uradio najbolje moguce da je abgasao. Da je doslo do sudara njegov bi auto sigurno odustao, posljedice bi imao i Vettelov. Znaci niti jedan nebi bio zadovoljan ishodom, Hamilton bez bodova, za Vettela pitanje sto bi bilo +kazna za izbijanje vozaca. Da ne kazem koliko bi se odnos njih dvojice porusio, Hamilton bi tvrdio da ga je namjerno zatvorio i unistio mu pobjedu dok bi Vettel tvrdio da nije imao sta tamo radit. Ovako moze samo na svoju greske bit bjesan
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Hamilton to ionako vjerojatno misli.

A greške ovaj vikend se Hamilton može pokriti ušima, "magnusenovski" odrađeno, ne znam na temelju koje karme je zaslužio pobjedu pošto se i to spominje za pobjedu.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la vidc »

Svi bi uradili isto i ne vidim tu sad nešto strašno. Svako bi malo pustio bolid da spriječi protivnika da ga pretekne, pogotovo za pobjedu.

Nekom je za kaznu, nekom nije. Meni nije, mada materijala za kaznu ima jer je svojim manevrom natjerao Lewisa da malo prikoči.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Toon »

vidc je napisao/la: 10 lip 2019, 10:28 Svi bi uradili isto i ne vidim tu sad nešto strašno. Svako bi malo pustio bolid da spriječi protivnika da ga pretekne, pogotovo za pobjedu.

Nekom je za kaznu, nekom nije. Meni nije, mada materijala za kaznu ima jer je svojim manevrom natjerao Lewisa da malo prikoči.
....malo smo kontradiktorni u svojem razmišljanju?....a lijepo si objasnio svojim je manevrom (greškom) natjerao Lewisa da "ostane" iza....čak je i meni žao što je Vettel pogriješio ali kazna je opravdana...da, svi bi mi malo začinili prvenstvo ali ako ćemo ga začiniti tako da žmirimo na kršenja pravila hebeš sve ovo...a na "sucima" je da i ubuduće u ovoj sezoni ove/slične incidente jednako kažnjavaju - a to je nažalost malo teže ostvarivo...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Zaključano