Sebastian Vettel [#5]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Razlika između tog dvoboja Alonsa i Schumachera i ovog Vettela i Hamiltona je ta da je Schumacher u priliku za napad došao u zadnjoj trećini utrke, dok je Vettelu Hamilton puhao unutar 1-2 sekunde cijelu utrku, osim u vrijeme kad su bili u boksevima. Voziti 20-ak krugova pazeći se od najboljeg vozača ikad nije isto kao voziti sat i pol na nož kako vjerojatno drugi najbolji vozač ikad ne bi došao u priliku napasti. A pošto su Ferrariji očajni na tvrđim gumama i još je imao nekih problema sa bolidom mene bi čudilo da nije napravio niti jednu pogrešku.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

U jednacinu ubaciti i stazu ;)
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Cuky je napisao/la: 10 lip 2019, 17:13 Razlika između tog dvoboja Alonsa i Schumachera i ovog Vettela i Hamiltona je ta da je Schumacher u priliku za napad došao u zadnjoj trećini utrke, dok je Vettelu Hamilton puhao unutar 1-2 sekunde cijelu utrku, osim u vrijeme kad su bili u boksevima. Voziti 20-ak krugova pazeći se od najboljeg vozača ikad nije isto kao voziti sat i pol na nož kako vjerojatno drugi najbolji vozač ikad ne bi došao u priliku napasti. A pošto su Ferrariji očajni na tvrđim gumama i još je imao nekih problema sa bolidom mene bi čudilo da nije napravio niti jednu pogrešku.
Ferrari je bio dobre 2 desetinke na najdužem pravcu brži od Mercedesa, to se vidjelo u utrci a u kvalifikacijama su napravili SKY-ovci analizu koliko je dominantan motor Ferrarija. Hamilton je prvi i drugi zavojiti sektor bio brži, zato je i grješio u hairpinu jer je pokušavao čim bliže ostati mu na ubrzavanju.
Da su očajni na tvrđim gumama ne drži jer je Leclerc postavljao najbrže krugove iza njih na istim gumama, dok Bottas nije otišao po najmekše pa skinuo FL.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 10 lip 2019, 17:13 Razlika između tog dvoboja Alonsa i Schumachera i ovog Vettela i Hamiltona je ta da je Schumacher u priliku za napad došao u zadnjoj trećini utrke, dok je Vettelu Hamilton puhao unutar 1-2 sekunde cijelu utrku, osim u vrijeme kad su bili u boksevima. Voziti 20-ak krugova pazeći se od najboljeg vozača ikad nije isto kao voziti sat i pol na nož kako vjerojatno drugi najbolji vozač ikad ne bi došao u priliku napasti. A pošto su Ferrariji očajni na tvrđim gumama i još je imao nekih problema sa bolidom mene bi čudilo da nije napravio niti jednu pogrešku.
da u zadnjoj trecini ali dobrih 15 krugova sa bolidom koji je bio svetlosnu godinu brzi od ovog sto je kao Ham imao protiv Fetla. Alonso je vozio sa jednim cilindrom manje. Jos tad Alonso nije bio sampion a vozio je protiv najboljeg u istoriji. a u nedelju je Fetl koji je dokazani cetvorostuki sampion vozio protiv isto tako okicenog titulama ali ne najboljeg u istoriji. I kao sto sam reko ne cene ljudi dzabe vise Alonsa od Fetla i to dolazi od tifoza koji su ako se secas prosle godine pisali peticiju za njegov povratak u tim umsesto Fetla u koga su razocarani. Jer Fetl je prosle godine napravio previse gresaka a i ove je nastavio i to oba puta kad je video Hama u retrovizoru kao da ga se boji.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 11 lip 2019, 07:32
Cuky je napisao/la: 10 lip 2019, 17:13 Razlika između tog dvoboja Alonsa i Schumachera i ovog Vettela i Hamiltona je ta da je Schumacher u priliku za napad došao u zadnjoj trećini utrke, dok je Vettelu Hamilton puhao unutar 1-2 sekunde cijelu utrku, osim u vrijeme kad su bili u boksevima. Voziti 20-ak krugova pazeći se od najboljeg vozača ikad nije isto kao voziti sat i pol na nož kako vjerojatno drugi najbolji vozač ikad ne bi došao u priliku napasti. A pošto su Ferrariji očajni na tvrđim gumama i još je imao nekih problema sa bolidom mene bi čudilo da nije napravio niti jednu pogrešku.
Ferrari je bio dobre 2 desetinke na najdužem pravcu brži od Mercedesa, to se vidjelo u utrci a u kvalifikacijama su napravili SKY-ovci analizu koliko je dominantan motor Ferrarija. Hamilton je prvi i drugi zavojiti sektor bio brži, zato je i grješio u hairpinu jer je pokušavao čim bliže ostati mu na ubrzavanju.
Da su očajni na tvrđim gumama ne drži jer je Leclerc postavljao najbrže krugove iza njih na istim gumama, dok Bottas nije otišao po najmekše pa skinuo FL.
Ferrari je bio brži - na pravcu. I to mu je pomagalo da ostane ispred Hamiltona koji mu je kroz sektore 1 i 2 bio priljubljen za bolid.
Leclerc je postavljao najbrže krugove jer je imao gume novije nego Hamilton i Vettel. I to skoro 10 krugova, a znamo svi koliko je to velika razlika u Pirelli eri. A Ferrari kažeš nije očajan na tvrđim gumama? Zanimljivo kako je samo Hamilton sa lakoćom skinuo prednost od 5 sekundi nakon svog odlaska u boks
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Evo ta 2005 u Imoli
https://www.formula1.com/en/results.htm ... -laps.html

Sumi najbrze vreme 1:21,858
Alonso 1:23,133

1,275 sekunde Renoov auto sa cilindrom manje sporiji

Prekjuce Kanada FL izgledaju ovako:
https://www.formula1.com/en/results.htm ... -laps.html

Ham 1:14,813
Fetl 1:14,875

U desetinku isti

A evo kako je to izgledalo Sumi mu punih 12 krugova bio na menjacu a mladi spanac koji tada jos nije bio sampion je ostao hladne glave i nije napravio ni jednu jedinu gresku protiv najveceg u istoriji i to na Ferarijevoj stazi pred domacom publikom samo 80 km od Ferarijeve fabrike u Maranelu.



A sada usporedite to sa ovim


slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Bitna razlika tada i danas:
- nije bilo DRS-a
- u Imoli nema baš dobre pozicije za pretjecanje, u Montrealu su barem 3
- 12 krugova je puno manje od cijele utrke
- Alonso nije trebao pritiskati da ostane van dosega DRS-om, "samo" je trebao bolid pozicionirati tako da Schumacher nema mjesta za proći i Schumacher se mogao čuditi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

-pa jel na tom mestu gde je Fetl pogresio radio DRS? ja cu da ti kazem nije nit ga je Ham prestigao uz pomoc DRS-a. kazete da je Ham imao brzi bolid a na pravcima sa DRS-om ga nije mogao napasti. smanjite dozivljaj. Fetl je jos jednom puko pod pritiskom i to je to. Vec vidjeno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

kažeš Vettel puknuo pod pritiskom? Koliko je grešaka u utrci imao Vettel? Dvije! Ta kod situacije sa Hamiltonom i jedno kasno kočenje i široki prolazak kroz hairpin. Koliko je Hamilton puta kiksao samo u hairpinu? Ja ovako iz glave se sjećam 4-5 grešaka. I jedan i drugi su vozili na nož. Nije to pucanje pod pritiskom, to je pogriješiti kad 70 krugova voziš najbrže što možeš da bi suparnika zadržao iza u Vettelovom ili napao u Hamiltonovom slučaju. Ovo je valjda jedna od rijetkih utrka u ovoj V6 turbo hibridnoj eri da nismo čuli od strane momčadi da su ikome od njih rekli kako mora paziti gume ili čuvati gorivo. Jednostavno dva najbolja vozača današnjice jurili jedan drugog, griješili i našli se nakon jedne od grešaka malo blizu jedan drugom pa se suci uspaničili.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 11 lip 2019, 13:17 kažeš Vettel puknuo pod pritiskom? Koliko je grešaka u utrci imao Vettel? Dvije! Ta kod situacije sa Hamiltonom i jedno kasno kočenje i široki prolazak kroz hairpin. Koliko je Hamilton puta kiksao samo u hairpinu? Ja ovako iz glave se sjećam 4-5 grešaka. I jedan i drugi su vozili na nož. Nije to pucanje pod pritiskom, to je pogriješiti kad 70 krugova voziš najbrže što možeš da bi suparnika zadržao iza u Vettelovom ili napao u Hamiltonovom slučaju. Ovo je valjda jedna od rijetkih utrka u ovoj V6 turbo hibridnoj eri da nismo čuli od strane momčadi da su ikome od njih rekli kako mora paziti gume ili čuvati gorivo. Jednostavno dva najbolja vozača današnjice jurili jedan drugog, griješili i našli se nakon jedne od grešaka malo blizu jedan drugom pa se suci uspaničili.
Jako lijepo sumirano.
=D>
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 11 lip 2019, 12:59 -pa jel na tom mestu gde je Fetl pogresio radio DRS? ja cu da ti kazem nije nit ga je Ham prestigao uz pomoc DRS-a. kazete da je Ham imao brzi bolid a na pravcima sa DRS-om ga nije mogao napasti. smanjite dozivljaj. Fetl je jos jednom puko pod pritiskom i to je to. Vec vidjeno.
Ako se ne sjećaš, Hamilton se i razbio ovaj vikend. Još plus sumnjive okolnosti oko zamjene dijelova hidraulike (upravo otkriveno) i trosatna debata oko starta iz boksa ili oprosta.
Znači i Hamiltonu, a i cijelom timu očito je žmikalo ovaj vikend. Ali dobro, zato su politički riješili situaciju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Vettel kad pogriješi, onda je skupa greška,nema kod njega pomalo :D
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 11 lip 2019, 13:17 kažeš Vettel puknuo pod pritiskom? Koliko je grešaka u utrci imao Vettel? Dvije! Ta kod situacije sa Hamiltonom i jedno kasno kočenje i široki prolazak kroz hairpin. Koliko je Hamilton puta kiksao samo u hairpinu? Ja ovako iz glave se sjećam 4-5 grešaka. I jedan i drugi su vozili na nož. Nije to pucanje pod pritiskom, to je pogriješiti kad 70 krugova voziš najbrže što možeš da bi suparnika zadržao iza u Vettelovom ili napao u Hamiltonovom slučaju. Ovo je valjda jedna od rijetkih utrka u ovoj V6 turbo hibridnoj eri da nismo čuli od strane momčadi da su ikome od njih rekli kako mora paziti gume ili čuvati gorivo. Jednostavno dva najbolja vozača današnjice jurili jedan drugog, griješili i našli se nakon jedne od grešaka malo blizu jedan drugom pa se suci uspaničili.
pa vec sam ti rekao da Ham moze napraviti i 100 sitnih gresaka i nece biti vazno naspram samo jedne koju napravi Fetl i zbog toga sve prospe. a Ham ipak nije izletao sa staze u travu. i drugo uvek je teze onom ko napada. jer mora se boriti sa prljavim zrakom. a videli smo na pravcu gde je jedino bilo moguce preticati da mecka ni uz pomoc DRS-a nije bila dovoljno brza. relax
Vuksa_KC je napisao/la: 11 lip 2019, 14:44
popeye je napisao/la: 11 lip 2019, 12:59 -pa jel na tom mestu gde je Fetl pogresio radio DRS? ja cu da ti kazem nije nit ga je Ham prestigao uz pomoc DRS-a. kazete da je Ham imao brzi bolid a na pravcima sa DRS-om ga nije mogao napasti. smanjite dozivljaj. Fetl je jos jednom puko pod pritiskom i to je to. Vec vidjeno.
Ako se ne sjećaš, Hamilton se i razbio ovaj vikend. Još plus sumnjive okolnosti oko zamjene dijelova hidraulike (upravo otkriveno) i trosatna debata oko starta iz boksa ili oprosta.
Znači i Hamiltonu, a i cijelom timu očito je žmikalo ovaj vikend. Ali dobro, zato su politički riješili situaciju.
to nista ne sporim ali mi ovde pricamo o onome sta se desilo u trci. kolko puta su se razni vozaci (pa i Fetl) razbijali na treninzima pa sta, to nije ni vazno jer se treninzi ne boduju i zato i sluze treninzi za testiranje i otkrivanje limita. ko pamti treninge kad se gleda trka.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da i? Opet isto ako se i samo utrka gleda što se tiče grešaka.
Hamilton duplo više.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 11 lip 2019, 23:38 Da i? Opet isto ako se i samo utrka gleda što se tiče grešaka.
Hamilton duplo više.
popeye je napisao/la: 11 lip 2019, 23:24
pa vec sam ti rekao da Ham moze napraviti i 100 sitnih gresaka i nece biti vazno naspram samo jedne koju napravi Fetl i zbog toga sve prospe.
kad moram ponavljati...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 12 lip 2019, 12:03
Vuksa_KC je napisao/la: 11 lip 2019, 23:38 Da i? Opet isto ako se i samo utrka gleda što se tiče grešaka.
Hamilton duplo više.
popeye je napisao/la: 11 lip 2019, 23:24
pa vec sam ti rekao da Ham moze napraviti i 100 sitnih gresaka i nece biti vazno naspram samo jedne koju napravi Fetl i zbog toga sve prospe.
kad moram ponavljati...
Vagni malo, upravo radi toga ovaj vikend Hamilton nije ni približno bio na svojoj razini i zaslužio pobjedu.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

naravno da nije zasluzio sto su sudije odlucile pobednika i to sam odma rekao ali da Fetl nije napravio tu gresku sudije se ne bi ni umesale.

a ko bi stvarno pobedio to nikad necemo saznati i to je svima krivo sto su pokrali pre svega nas gledatelje.

uglavnom posle ovoga FIA-u mrzim jos vise a Fetl mi je malo skocio u ocima jer volim njegov stav o F1 i kako je bio buntovnik posle trke. a Hamilton je pokazao da je najveci licemer em se zalio na radio i trazio kaznu da bi posle kenjao kako ne zeli na taj nacin pobedjivati a slavio pobedu! (ej pa koga on za*ebava) a video sam da je kada je prolazio pored Fetla koji je na ulazu u pit parkiro auto (iz protesta) Ham stao i zvao ga da ga poveze do podijuma ZAMISLI BUDALE.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 13 lip 2019, 10:02 a video sam da je kada je prolazio pored Fetla koji je na ulazu u pit parkiro auto (iz protesta) Ham stao i zvao ga da ga poveze do podijuma ZAMISLI BUDALE.
Zašto budala? Čovjek nije znao da Vettel protestira, nisu na prvu ni komentatori skužili dok ga Vettel nije počeo gurati natrag (jer bi logično bilo da ako je problem ga gura naprijed di ga je trebao parkirati). Hamilton je bio u prolazu, vidio Vettela van bolida i ponudio mu prijevoz pošto je protokol da imaju intervju, podij pa opet intervju.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

joj nije znao da su ga sudije pokrale i da je Fetl ljut daj me nemoj zezati, kako sam ja znao?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

u dva tjedna između VN Kanade i VN Francuske Vettel je oženio svoju dugogodišnju (još iz školskih dana) djevojku Hannu Prater sa kojom ima i dvoje djece. Nije nitko ništa znao dok nije u paddocku jučer viđen sa vjenčanim prstenom
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Tak se to i radi😇
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Šta mu bi da se ženi...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

za sve velike fanove Vettela BBR Models izdao je zanimljiv kolektorski modelčić. U veličini 1:43 sada možete kupiti model koji će vas uvijek podsjećati na Vettelovu promjenu onih tabela sa pozicijama nakon VN Kanade. I sve to za samo 17€

Koliko se pazilo na detalje, model čak pokazuje sjenu Hamiltonovog Mercedesa te šahtu koja se nalazi u pozadini
slika

slika

https://www.bbrmodelstore.com/english/c ... 2019-.aspx
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Odlična vožnja danas. Nadoknadio 5 pozicija sa starta, bio konstantan sa vremenima, nije griješio u dvobojima. Samo neka sad na ovome nastavi dalje gradit samopouzdanje i bit će opet dobri stari Vettel

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Reklo bi se u nekom smislu da mu je ovo trebalo više nego da je bio pri samom vrhu.
Odgovori