Utrke 2019 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Toon je napisao/la: 11 lip 2019, 20:09
vidc je napisao/la: 11 lip 2019, 20:03 Zanimljiva stavka u pravilniku... "slično" se može interpretirat na razne načine. Valjda ovisi o raspoloženju ovih što pregledaju pa nešto nekad može biti više a nekad manje slično
...ima ovdje netko tko zna njemački...scud di si lopino stara?...glupo je dalje lamantirati kad "nedostaje" vjerojatno srž ovog prijepora (polemike, diskusije za "bosance" :) )...ako je "zaobilaženje" pravila trebalo ih je pošteno kazniti...ali je iz ovog "naprednog prijevoda" to ne mogu dokučiti....
A čuj, da ih se kazni, onda će kmečavci biti sretni.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la popeye »

Toon je napisao/la: 11 lip 2019, 18:22 F1 nikad nije bilo samo utrkivanje već primjenjivanje hightech i stvaranje superiornog bolida u odnosu na ostale - ko to ne voli neka gleda NASCAR tamo imate različite boje i gotovo identične aute jer "to je utrkivanje" - kada moj konj šepa moraju i svi ostali šepati inače jebeš utrke..
NASCAR vozač i analitičar Parker Klingerman:

“Apsolutno smiješna odluka F1 sudaca. Svim sucima utrkivanja ide poruka: prestanite donositi presude koje sport odvode u propast. Izumi modernih tehnologija, više kutova i informacija ne moraju služiti da biste stavljali sport pod mikroskop. Trebalo bi koristiti samo za bolji pristup navijačima.”



Inace u Nascaru niko ne sepa nego su pravila donesena u interesu sporta/showa jer ameri pre svega zele da im krajnji korisnik a to je gledalac bude zadovoljan. Ko je zadovoljan ovime sto sad gledamo zadnjih nekoliko godina u F1? Samo ostrasceni navijaci jednog tima, svi ostali se zale i kukaju. I onda na to jos dodas debilne odluke sudaca zbog glupih pravila evo ti i Toto Volf je to priznao:

NE KRIVITE SUDIJE, KRIVITE PRAVILA – WOLFF
https://www.f1-bih.com/ne-krivite-sudij ... ila-wolff/


malo Marka:

“Ovako se uništava sport. Navijači, pogotovo mlađi – žele vidjeti žestoke dvoboje najboljih vozača na svijetu. Dvoboje poput Gillesa Villeneuevea i Renea Arnouxa u Dijonu 1979. – to je ono što čini ovaj sport onime što jest. Oni su vozili jedan u drugog 20 puta, gurali se van staze i vraćali natrag. Na kraju su se zagrlili i ljudi su ih slavili. Nitko nije ni razmišljao o kazni.”

– HELMUT MARKO

Ima li Mercedes onda nekakav bonus kod FIA-e ili sudaca?

“Recimo to ovako – zapanjujuće je kako su sve promjene pravila i odluke u zadnje vrijeme uvijek ispale dobre za Mercedes. Evo primjer – Pirelli je promijenio debljinu guma za 2019. da se ne bi pregrijavale, ali je prošle godine samo Mercedes imao problema s pregrijavanjem. 2019. se dogodi to da odjednom samo Mercedes uvijek ima prave temperature guma. Nitko drugi. To je smiješno. Svi smo imali priliku reagirati, ali koncepti bolida su već napravljeni za manje downforcea. Samo je Mercedes otišao u suprotnom smjeru. Oni su napravili bolid s ekstremno visokim kontaktnim pritiskom i trakcijom. Gledajući retrospektivno – sad vidimo da je to bio najbolji način za tretiranje ovih novih guma.”

– HELMUT MARKO
“Ne mogu dokazati da je Mercedes primio podatke ranije od ostalih, ali ne mogu niti odbaciti tu teoriju. U svakom slučaju – povjerenje se ne gradi tako da u paddocku Monaka vidite Libertyjev službeni Mercedes s tablicama iz Stuttgarta, a na njemu Pirellijeve gume. Mi u Red Bullu definitivno moramo dobro pogledati kako će se F1 razvijati u budućnosti. Morat će se obaviti i razgovori s Pirellijem.”

– HELMUT MARKO

Jos i ovo:

MONTEZEMOLO: MERCEDES WORKED ON THEIR F1 ENGINE SINCE 2007

Former Ferrari president Luca di Montezemolo has revealed that Mercedes F1 chairman Niki Lauda informed him that the German team began work on their all conquering power unit a decade ago, long before the new turbo era kicked off.

Montezemolo told La Repubblica, “Lauda recently confessed to me that Mercedes were already working [on their hybrid engine] since 2007 and that’s why they so adamant during the negotiations to introduce V6 engines from 2014.”

Montezemolo also admitted that he erred in accepting the new F1 regulations, “Yes, I made a mistake. But I felt I could not put Ferrari in a position that would we would be seen as anti-development. A fearful Ferrari could not be my Ferrari.”

Indeed in 2014, the dawn of the new hybrid era was beset with problems as Ferrari and Renault were clearly on the back foot with their power units, while Mercedes powered teams – the Silver Arrows in particular – thrived from day one.

materijala kolko hoces i ono sto je Caki preneo gde im se gledalo kroz prste

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Toon »

Eto do čega smo došli da ti navijač najzaštičenijeg proizvoda ovog sporta ide pričati nešto o utrkivanju, nejednkosti svih pred sucima i krene mi citirari Marka Helmuta i Montezemola .... #-o ... ne mogu više, ovo je previše i za mene, vruće je moram paziti na tlak....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Slash »

:D :D Stvarno svašta.
A ovo da je Mercedes počeo najranije sa razvojem hibrida je nadaleko poznato, pa nisi otkrio toplu vodu. Mercedesovi motori su imali 2009. godine KERS, što je bio preteča neka današnjeg sustava, bio je i članak na autosportu na koji način je išao razvoj. Budući da je KERS najavljen svima, opet je problem drugih šta nisu na vrijeme počeli raditi na njemu...

ajde ajde zavrtit će ti se u glavi od silnih teorija zavjere, možda da se prebaciš full time na nascar bumper cars i svi sretni :D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Ne bi rekao da je slučaj u Monacu Hamilton - Ricci bio jednak ovom, Ricciardo nije morao upotrijebiti kočnicu da izbjegne kontakt. Bio je na mokrom djelu staze tako da nije imao gripa kad je pokušao naglo ubrzat i samo proklizao. Ricciardo nebi prošao Hamiltona bez obzira koliko mjesta bi imao na desnoj strani. U drugom slučaju Hamilton bi prošao glatko kraj Vettela da ga nije blokirao.
Vettel je odlučio zatvorit bez obzira na posljedice, sjetimo se njegovog dvoboja sa Alonsom 2014 na Silverstonu. Alonso ga ni blizu nije zatvarao koliko je dramatizirao po radiju da šta on radi, tako se ne vozi, zaletit ću se u njega, probit ću mu gumu itd... Sad mu to uspjeva, lani Hamiltona, sad opet se htio zaletit u njega. Neka smiri usijanu glavu složi kocke i počne vozit razumno, ako ne ide za naslov, bori se za drugo mjesto u poredku. Tu je Alonso bio puno konstantniji i bolji vozač u slučaju kad nije išlo, redovno je donosio bodove.
Još jednom ću ponovit, Vettel je sve više tip Masse. Kad nema kontrolu sve gubi, živcira se, svi su mu krivi osim sam sebi.
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Slash »

Definitivno nije isti slučaj, evo išao provjeriti baš frame by frame.

0:02 - Hamilton sječe zavoj.

0:03 - Hamilton je na stazi, safely rejoined ispred Ricija.

0:04 - Hamilton i dalje na stazi, na trkaćoj, suhoj putanji, Rici sam skreće desno na mokro, sužava se prostor između Ham i zida.

0:07 - lijepo se vidi da između zida i Ham bolida sa svake strane ima još ohoho mjesta, ali jednostavno je Rici na dijelu staze bez gripa i nije mogo proć

Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la vidc »

u kojem momentu prestaje rejoin a počinje normalna vožnja po trkaćoj stazi?

Ricciardo je zbog Hamiltonovog izlijetanja morao izbjegavat ga jer je postojala razlika u brzini. to što je Ricciardo izašao na mokar dio staze je nebitno, nije imao gdje drugo ić, mogao je obilazit ili kočit. bitna činjenica je da je vozač od iza morao izbjegavati sudar zbog pogreške vozača ispred.

meni ni jedno ni drugo nije za kaznu, al ako su pravila takva i trebalo je kaznit.
nezamislivo mi je da ovdje lewis pogleda u retrovizor i pomisli "fak. evo ga približava se, smetam mu, sklonit ću se i poklonit mu pobjedu jer sam napravio pogrešku pa ću onda sam sebe kaznit"
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Slash »

Imaš pravo da, sad gledam opet, vjerojatno bi ga naguzio da nije abgaso/skrenuo na mokro.
Anyway i dalje mislim da ne mogu u F1 nikada dvije situacije bit identične, pa tako mislim da nisu ni ove dvije - iako mislim da u obje situacije nije trebalo biti kazne.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la vidc »

Al opet ako ne kazniš onda će vozači to koristit i pozivat se na to. Ok je ako će se držat kriterija ubuduće u što sumnjam jer će sve bit u sudačkom uvjerenju, teško da se može nešto precizno odredit
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Meni su preslične.
Jedino možda Hamiltonu progledavanje kroz prste pomoglo radi uvjeta na stazi, ali opet...
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la popeye »

Toon je napisao/la: 12 lip 2019, 06:39 Eto do čega smo došli da ti navijač najzaštičenijeg proizvoda ovog sporta ide pričati nešto o utrkivanju, nejednkosti svih pred sucima i krene mi citirari Marka Helmuta i Montezemola .... #-o ... ne mogu više, ovo je previše i za mene, vruće je moram paziti na tlak....
ne znam na koga mislis mozda na Maxa pa njega su uvek kaznjavali eto ti sad najzadnje u Monaku. inace trenutno jedini tim koji ima povlastice je Mercedes i to se vidi na svakom koraku. To sto si ti navijac istog pa ti ta prica ne odgovara je normalno tvoja navijacka neobjektivnost. Inace sto se tice utrkivanja ja za razliku od tebe koji si ogranicen samo na F1 gledam jos 9 razlicitih serija i imam tacnu percepciju ko kako funkcionise. i sta hoces da kazes da Marko i Montecemolo lazu. Pa Montecemolo je rekao sta mu je Lauda otkrio znaci i Lauda laze. po tebi svi lazu cim ti nesto ne ide u prilog, klasicno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ne navija Toon vjerojatno za Mercedes (direktno), on očito navija samo protiv Ferrarija.
Imam par takvih Real-Barcelona "navijača". Nije im bitno kak odigra njihov tim, bitno je samo da ovaj drugi izgubi.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la Toon »

Vuksa_KC je napisao/la: 12 lip 2019, 20:17 Ne navija Toon vjerojatno za Mercedes (direktno), on očito navija samo protiv Ferrarija.
Imam par takvih Real-Barcelona "navijača". Nije im bitno kak odigra njihov tim, bitno je samo da ovaj drugi izgubi.
Normalno da ne navija, prije bih se u muškarca zaljubio nego u mercedes...i ne navija u ovom slučaju protiv Ferrarija samo pokušava "poštovati pravila" - nisam ih ja pisao - jednako za sve što nažalost nije uvijek tako - no vi navijači crvenih to najbolje znate :) ...vjerojatno je GPDA predsjednik Alexandar Wurz najbolje objasnio u svom nedavnom obračanju - i on je protiv kazne i smatra ju "glupom" ali inzistiranje na uvođenju pravila i kazni za sve u F1 nas je dovelo do ove kazne...

A sada malo obračanja mornaru...odmah te upozoravam da otvoriš konzervu špinata jer je podugačak spisak od 2015-2018 godine raznih kazni i nekažnjavanja tvog idola kojega (zbog novca i utjecaja na mlađu generaciju) i te kako "guraju" interesne skupine F1 - želio ti to priznati ili ne...
Pokušao sam izdvojiti samo neke kazne i nepodopštine - za neke je kažnjen a za neke nije (deblje otisnuto) tj. u većini tih mu je "gledano kroz prste"...htio sam isprva izdvojiti samo neke no toliko je toga kod njega da sam gomilu toga morao maknuti i ignorirati...zaključke donesi sam...stvarno ga jadnog previše kažnjavaju 8) ...


2015.
Monaco – izaziva sudar s Grosjeanom – dobija kaznu od 5 mjesta i 2 kaznena boda
Mađarska – ne pridržava se brzine SC te dobija kaznu prolaska kroz boks i 3 kaznena boda
Mađarska – sudar s Bottasom – suci smatraju da kazna nije potrebna (trkaći incident)
Belgija – opet on i Bottas – suci utvrđuju da je "presjekao zavoj" i tako stekao prednost no nema kazne za to

Italija – nesiguran izlazak iz boksa – kazna prolazak kroz boks
Japan – staje sa autom na trkačoj liniji iako je prvo nakon gubitka snage motora postupio pravilno i micao auto s te linije odlučuje se vratiti na trkaću liniju – 3 mjesta kazne...
Meksiko – napravio je previliku razliku između bolida i dvije linije SC – nema kazne ali opravdano jer je čekao siguran povratak na stazu
Abbu Dabbi – momak krati stazu (to mu postaje zaštitan znak) te na taj način stiće prednost – kazna 5 sekundi i 1 kazneni bod

2016.
Kanada – Naglo i nepotrebno usporavanje ispred Bottasa – dobija opomenu
Meksiko – zbog napuštanja staze i kraćenja iste stiće prednost i zadržava poziciju pred Vettelom – 5 sekundi i 1 kazneni bod
Meksiko – izaziva sudar – suci proglašavaju trkaći incident nema kazne

2017
Španjolska – napušta stazu i vraća se na nju – suci potvrđuju da nije bilo "sigurno vraćanje na stazu ali nema posebne kazne....
ista staza ista trka jedan od sudionika sudara ali nema posebne kazne jer ne mogu odrediti tko je više kriv pa proglašavaju trkači incident...

Mađarska – zbog izazivanja sudara sa Ricciardom biva proglašen krivim dva kaznena boda i 10 sekundi
Italija – izbacuje Kevina Magnusena sa staze ali nije kažnjen jer se utrkivao i nije popuštao!
Singapur – sudar sa Kimmijem (i Vettel je kolateralna žrtva) – nema kazne
Malaysia – sudara se sa Palmerom – suci ne kažnjavaju niti jednog od njih jer su "jednako krivi" (ne za vrijeme trke već treninga)
USA – krati stazu i stiće tako prednost pred Kimijem 5 sekundi i 1 kazneni bod
Mexiko – za vrijeme kvalifikacija se presporo miće Botasu koju je u brzom krugu i to suci ustanove ali ga ne kažnjavaju

2018.
Kina – sudar s Vettelom kriv 2 kaznena boda 10 sekundi
Azerbaijan – izazivanje sudara sa Ricciardom – dva puta mijenja poziciju na stazi kako ga Ricci ne bi pretekao i za to dobija samo opomenu
Monaco (trening)– vrača se na stazu kada to nije smio prvo žute pa duple žute zastave ali to ga ne sprijećava da se vrati (Rejoined the track when it was not safe to do so.) Nema kazne
Mađarska – ometanje Grosjeana u kvalifikacijama – nema kazne
Italija – izaziva sudar s Bottasom – 2 boda i 5 sekundi
Rusija – za vrijeme kvalifikacija ignorira žute zastave – 3 mjesta i 2 kaznena boda
Japan – vraćanje na stazu kada to nije smio (sjebo Kimija) – 5 sekundi i 1 bod
Brazil – fizički kontakt s Oconom – 2 dana humanitarnog rada...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la popeye »

#-o

ne pada mi na pamet da se u ove kasne sate prisecam i vracam sta je bilo u proslosti. kaznili su ga sad u Monaku a ti si rekao da je "najzasticeniji proizvod" da je tako ne bi ga kaznili veruj mi kao sto nisu kaznili Hamiltona prosle godine u Nemackoj kad je kreno u pit preso liniju pa se vratio ponovno presavsi liniju sto je po pravilima nedozvoljeno.




ne navijas ti za Mecku ali pise ti za Mclaren a znamo ciji su oni bili partneri tako da je logicno da sad kad su u sukobu Ferari-Mecka ti naginjes na stranu Mecke.

bolje nemoj "pokusavati postovati pravila" jer su se svi uticajni ljudi slozili da su ista glupa.

kazne nije moralo biti da je onaj majmun (sudija vozac kako se zove) bio bistre glave.

i jos jednom za kraj, Max jos ni jednom nije bio u borbi za naslov tako da ako su mu i neke greske progledane kroz prste sigurno da nema onu tezinu kao Hamu i Mercedesu sto su oprastali (jer su se potonji borili za naslov).


heh sad vidim sta si naveo ajde da vidimo mozda ti i odgovorim:
Brazil – fizički kontakt s Oconom – 2 dana humanitarnog rada... Kakve to veze ima sa desavanjem u trci gde je Okon apsolutni krivac jer je zaostajo ceo krug i izbacio vodeceg i tako Okon predo pobedu svom kolegi Hamiltonu. kako Max ne bi bio besan pa ja bi tom Okonu samar lupio.

Japan – vraćanje na stazu kada to nije smio (sjebo Kimija) – 5 sekundi i 1 bod Cekaj pa ja sam sad skonto ti ovde meni nabacujes i greske za koje je kaznjen ne razumem zasto, sta je sa tobom? pa eto sam sebi uskaces u usta reko si da ga ne kaznjavaju a dajes mi primere gde su ga kaznili, boze tebe.

a sada preskacemo te za koje je kaznjen pa idemo na boldovane
Mađarska – ometanje Grosjeana u kvalifikacijama – nema kazne Hamilton ometanje tog istog Grozana na Silverstonu 2017 NEMA KAZNE



Monaco (trening)– vrača se na stazu kada to nije smio prvo žute pa duple žute zastave ali to ga ne sprijećava da se vrati (Rejoined the track when it was not safe to do so.) Nema kazne

ovoga se iskreno ne secam a posto je bio samo trening bilo bi debilno da su ga ostro kaznili jer kolko znam nije nista strasno napravio da je nekog s*ebo il tako. ako si ti da se za takvu sitnicu gube pozicije na startom gridu... mogli su ga novcano kazniti kao kad neko na treningu prekoraci u pitu speed limit a i to je nebitno. Hvatas se za slamke.

Azerbaijan – izazivanje sudara sa Ricciardom – dva puta mijenja poziciju na stazi kako ga Ricci ne bi pretekao i za to dobija samo opomenu

proglaseno trkackim incidentom. i taj slucaj smo vec prosli ja nemam nameru da se vracam na to. I ono sto si dalje pisao nemam potrebe ni citati vidis da su ga i kaznjavali a gde nisu sad ja da se vracam pa sa tobom nesto da se nabedjujem ih nemam pametnija posla.


I za kraj uzivaj u ovome :)


The various controversies of Lewis Hamilton

slika

Lewis Hamilton is F1's most marketable driver, but also the sport's most polarising. The three-time world champion has attracted as much attention away from the circuit as he has for his masterful and controversial drives on it, and has once again found himself at odds with portions of the media during this weekend's Japanese Grand Prix in Suzuka.

ESPN looks at some of the reigning world champion's most notable off-track controversies since his debut in 2007.

Licence suspended
A month after narrowly missing out on winning the world championship in his stunning rookie season, Hamilton was clocked travelling 121 mp/h in the north of France. Having pulled him over, police reported Hamilton being "very polite and co-operative". The Englishman had his licence suspended for a month.

Misleading the stewards in Australia

Hamilton's first title defence started on a sour note in 2009. He had seemingly managed to haul McLaren's uncompetitive challenger to a podium at the season-opener in Melbourne, but became embroiled in controversy for what happened in the final laps. Running fourth under a late Safety Car, Jarno Trulli slid off the road and was passed (legally) by Hamilton for third. Hamilton duly slowed on the following lap to let Trulli back past under the Safety Car to reclaim third position, something McLaren had advised him to do.

However, when speaking to the media after the race, he told them he had received no instruction to let Trulli past, insinuating the Italian had passed him illegally. The Toyota driver was duly demoted to 12th. The case was reopened at the next race in Malaysia where Hamilton, under the advice of team manager Dave Ryan, continued to insist he had not been told to let Trulli past. McLaren's radio communications proved otherwise.

Hamilton was disqualified from the race, Ryan was sacked and McLaren was handed a suspended three-race ban for being "deliberately misleading". Hamilton felt obliged to face the media and apologise to his fans for being misled by Ryan.

"Hooning" in 2010
Again in Australia, Hamilton was pulled over for doing burnouts in his Mercedes-Benz AMG C63 in Melbourne as he left the circuit. His driving contravened Victoria's "anti-hoon" laws and he was eventually fined £288.

The paltry fine angered local road safety campaigners, with one local politician, Tim Pallas, calling Hamilton "a d---head". Hamilton later apologised, saying his driving had been "silly" and "over-exuberant".

Ali G joke backfires

If ever there was a season Hamilton will want to forget, it's 2011. Erratic and apparently driving a car with a magnetic attraction to Felipe Massa and Pastor Maldonado, his McLaren never seemed far away from drama. After incidents with both at Monaco -- which led to two different time penalties -- Hamilton vented his anger about the stewards post-race.

However, the manner he chose to do so was clumsy, invoking the catchphrase of Ali G, the original spoof character of Borat creator Sascha Baron Cohen. Asked why he felt the stewards had called him to see them five times in six races, Hamilton laughed awkwardly and told the BBC: "Maybe it's because I'm black, I don't know. That's what Ali G says..."

It was clearly a joke, but an ill-advised one, and one which was further lost in translation once reported or written down. It led to another trip to the stewards to explain his actions, though he avoided further punishment.

Releasing telemetry
Hamilton is a keen social media advocate these days, but his Twitter account got him into big trouble during the 2012 Belgian Grand Prix weekend. Having qualified eighth while Jenson Button claimed pole, Hamilton blamed his decision to use a different rear wing to his teammate. Tweeting a picture of the telemetry comparing their lap times, Hamilton was attempting to show that his rear wing was costing him too much time on the straights.

Though he soon took down the tweet at the request of the team, the telemetry also revealed sensitive McLaren data, such as ride heights as well as braking and acceleration rates. McLaren did not discipline Hamilton. Meanwhile, a "disappointed" Button pointed out the rear wing should have helped Hamilton make up for the straight-line deficit through Spa's corners...

Spraying grid girl

One of the sillier controversies Hamilton has been embroiled in, but one which still gained media attention. Having won the 2015 Chinese Grand Prix Hamilton, like many other winners before him, sprayed all those around him on the podium -- including Liu Siying, a grid girl standing to his right.

The move led to criticism from anti-sexism group Object, even though Siyung later told local media she had no problem with Hamilton's actions. It was a storm in a teacup. Hamilton later said: "I would never ever intend to disrespect or try to embarrass someone like that."

Monaco car crash, 2015
Hamilton claimed the title with three races to spare in October 2015 by winning the U.S Grand Prix. A week and a half later, in the early hours of the Tuesday before that weekend's Brazilian Grand Prix, Hamilton lost control of his £1.5 million Pagani Zonda and crashed it into three parked cars. Alcohol was not involved -- Hamilton was breathalysed and tested negative -- and a police spokesperson said Hamilton's "foot slipped on the brake and clutch pedals".

Upon arrival in Brazil two days later for its grand prix, Hamilton said a lack of sleep after "heavy partying" and a fever had led to the "light contact" with the parked cars. He also posted to social media: "Whilst ultimately, it is nobody's business, there are people knowing my position that will try to take advantage of the situation and make a quick buck. NO problem."

Hamilton may have brushed the incident off at the time, but the distracted world champion lost the next race to Nico Rosberg -- the second of Rosberg's run of seven in a row. Hamilton, by contrast, did not win again until the following May's Monaco Grand Prix.

Motorbike selfie
Just days before the 2016 Australian Grand Prix, Hamilton was investigated by New Zealand police for recording himself while riding a Harley Davidson on the motorway. The video was posted to his Snapchat app and seemed to contravene New Zealand law prohibiting the use of a mobile phone while driving, which had existed since 2009.

Though Hamilton escaped further action due to lack of "sufficient evidence", local police warned him about the dangers of using a phone while driving a vehicle.

Criticism from PETA
Hamilton, a self-confessed animal lover, spent his summer a little differently to the average driver -- posting pictures of himself with endangered tigers on social media. He had been visiting the Black Jaguar White Tiger Foundation in Mexico, and his pictures included posing next to a white tiger and a video of a tiger sneaking up on him and play fighting, nibbling his hat.

The video caught the attention of animal rights group People for the Ethical Treatment Of Animals (PETA), whose director Elisa Allen released a statement saying: "Seeing big cats used for photo ops promotes the idea that wild animals are here for human amusement and to do with as humans please, rather than to be left in peace in their own habitat...

"Unless big cats are kept on tranquilisers, they're quite capable of becoming annoyed with him and taking a chunk out of more than his cap. Ask any victim of a tiger or lion mauling or the relatives of those who didn't survive one, they'll assure Lewis that cuddling exotic animals is a far more foolish move than tangling with Nico Rosberg."
An amazing day with my favourites at BJWT ... Thank you Eddie for all that you do, and for having us. #muchlove pic.twitter.com/dUno2yuGMp

— Lewis Hamilton (@LewisHamilton) August 9, 2016
From Snapchat to no chat
Hamilton's latest controversy started pretty innocuously -- the world champion earning the ire of some of the UK's Fleet Street media for playing on his phone during the Thursday press conference ahead of the Japanese Grand Prix. During the conference he had posted photos of himself and the unsuspecting Carlos Sainz to Snapchat with the caption "This s--- is killing me" -- though he later explained he had been having fun and that is problem was with the format of the press conference, rather than the media.

The incident would likely have passed by without much further attention had Hamilton not raised the subject again two days later. On Saturday, having seen Nico Rosberg beat him to pole position by just 0.013s, Hamilton made a statement about in his media print session -- which included the journalists who, he felt, had been "disrespectful" in their criticism of his Snapchat use -- and said he would not be answering any questions, before calmly walking out.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la F1NAC »

Opet ti sa previse baljezganja i iznosenjem tvrdnji bez ikakvog argumenta.. imas ti preko 15 godina uopce? Sto se tice Njemacke 2018. Postoji jedno pravilo i to je da kad se ulazi u boks obavezno se mora proci sa desne strane od oznake koja oznacava ulazak u box sto je Lewis i napravio. Rjecnik ti je boli glava.... ohladi se malo, sunce ce te lupit.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kanade, Circuit Gilles Villeneuve, Montreal - 07-09. Lipanj 2019.

Post Postao/la popeye »

ej a sto vredjas jel sam ja tebe necim uvredio? razgovaram sa toonom i ni njega nisam uvredio ja imam pravo reci sta mislim o tom sudiji vozacu i ceo svet je besan na njega, a ovo sto mi kazes da nisam izneo argumente a ja sve lepo obrazlozio je tvoja cista provokacija jer je poznato da me mrzis. zasto mi Caki tako nesto nikad nije reko, ja i on se u nekim misljenjima nismo slagali ali on nikad nije bio prema meni ovako bezobrazan kao ti i nije me vredjao nego se ponasao kako pravi moderator treba da se ponasa a to je nepristrasno ono sto tebi fali.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Informacije o stazi
slika


Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice 	Fri 21 Jun 11:00 - 12:30
2nd Free practice 	Fri 21 Jun 15:00 - 16:30
3rd Free practice 	Sat 22 Jun 12:00 - 13:00
1st Qualifying 		Sat 22 Jun 15:00 - 15:18
2nd Qualifying 		Sat 22 Jun 15:25 - 15:40
3rd Qualifying 		Sat 22 Jun 15:48 - 16:00
Race 			Sun 23 Jun 15:10
Gume
slika

Kvalifikacije
Rezultati 2018
slika

Sažeci 2018


Pole krug 2018:


Utrka
Podij 2018
slika

Rezultati 2018
slika

Sažeci 2018



OSTALO:
slika

Promjene na stazi:
Novi izlaz iz boksa (kasnije se može uključiti na stazu nego prošle godine:
slika

Novi ulaz u boks (umjesto nezgodnog skretanja nakon izlaska iz zadnjeg zavoja sada je ulaz u boks na vanjskoj strani predzadnjeg zavoja i siječe se zadnji zavoj)
slika

Netko je editirao neke od kadrova iz prošle sezone da se vidi kako bi staza izgledala kada bi oko nje bili trava i šljunak:
slika
slika
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Domi »

Izgledalo bi ko staza a ne ko parking.
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Scuderia »

Magny Cours je beba 8)
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la F1NAC »

Ovaj pit exit je uzasno napravljen. Fino demonstrirao Vettel
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

sad počeli zabrijavati nakon Kanade... Hamilton i Verstappen moraju kod sudaca zbog njihovog bliskog susreta
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

Kaj bilo? ( Na plaži sam - neda mi se traziti, fala)
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Hamilton je izgubio bolid na prolasku kroz T3 i preletio preko kobasica u T4 te izašao široko. Vratio se na stazu između T4 i T5 te ga je Verstappen morao izbjegavati i izašao je prilično široko u izletnu zonu u T5. Max je bio u brzom krugu tad.

Davidson kaže da je po njemu to više kazna nego ono u Kanadi jer je, za razliku od Vettela Hamilton imao bolid pod kontrolom kad se vraćao na stazu i svejedno je uletio Verstappenu, dok se Vettel borio sa bolidom da ga ne izgubi u zidu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

Thx, onda ocekujemo kaznu
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

sumnjam... trening je

A i budimo realni, i jedno i drugo je bila pogreška vozača tako da ni ovo ni ono u Kanadi nije trebala biti kazna
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano