Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
5
21%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
1
4%
 
Ukupno glasova: 24

Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

gde ste esportisti :D

ESPORT BALKAN CUP: Održano prvo takmičenje u simulacijama vožnje na Balkanu! (VIDEO)

http://topspeed.telegraf.rs/vesti/61131 ... kanu-video
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Sta mislite, se isplati uzeti F12019 ?
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Po punoj cijeni definitivno ne, pogotovo ako želiš verziju sa Sennom i Prostom unutra. Ista je na Steamu 64,99€, dok je ovdje imaš za 34,49€, možeš kupiti već sad i dobiješ na mailu key čim je igra dostupna.
https://www.cdkeys.com/pc/games/f1-2019 ... n-steam-pc

Osobno sam tu kupio:
F1 2018 Headline Edition (isto kao normalna verzija + Brawn BGP001 i Williams FW24)
Ride 3
Farming Simulator 19
Project CARS 2 Deluxe Edition
Assetto Corsa Competizion (čim je krenula u Early Access, bila je par € jeftinije nego na Steamu. A za 2 dana izlazi službeno igra, puna cijena je oko 60€, ja sam dok je krenula u Early Access platio 19,88€)
Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
MotoGP 18

Itd... uglavnom bilo je tu još igri i DLC-ova. Uredno stigne key na mail unutar minute od kupnje, ili ako je prednarudžba na dan kada igra izlazi. Cijene su inače prilično niže nego na Steamu, stranica je čini se legit... a još možeš i preko njihove stranice na facebooku dobiti kod za dodatnih 5% popusta na kupovinu.


E sad... što se same igre tiče... u svim najavama pričaju kako su sa radom na istoj krenuli još prije 2 godine i kako su puno toga novog napravili u odnosu na F1 2018. Ono što se nadam da su naspram prošloj popravili su glupi problemi sa performansama. U početku je 2018 išla glatko na mom PC (imam Ryzen 5 1600, GTX 1070 Ti, 16GB RAM), međutim nakon jednog (mislim da 4.) patcha igra je počela nasumično zamrzavati samo na tren... i to najčešće taman usred zavoja. Nekoliko patcheva kasnije, mnogo ažuriranih drivera i smanjene grafičke postavke na najslabije nisu problem otklonili. Ako taj problem ne bude prisutan u 2019 onda se isplati.

Što se sadržaja tiče, isplati se definitivno. Dobivamo punu sezonu 2019, sve classic bolide iz prošle igre (uključujući i ova dva koji su bili dostupni samo u Headline verziji) plus ako uzmeš Legends verziju dobiješ Alonsov F10, Hamiltonov MP4-25 te Prostov Ferrari F1-90 i Sennin MP4/5B. Uz to dobivamo i punu 2018. sezonu Formule 2 na početku, a kasnije i besplatno 2019. sezonu.

Ja ću sigurno kupiti. Samo još nisam siguran hoću li uzeti odmah sada kroz koji dan pa u miru dočekati dan izlaska ili ću čekati do izlaska igre, a sada kupiti MotoGP 19 koji izlazi cca 3 tjedna prije F1 2019 (i košta nešto manje sa 28,69€)
https://www.cdkeys.com/pc/games/motogp-19-steam-pc


Ubiti, sad kad razmislim, mislim da ću sutra-preksutra kupiti MotoGP, a F1 pred izlazak


Sorry na opširnom i općelutajućem postu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Ne znam ima li ovdje tko da igra MotoGP? Sada u četvrtak izlazi nova igra, MotoGP 19 koja donosi ogromnu količinu novosti u odnosu na prošlogodišnju verziju. Neke od stvari:
- Neural AI - umjetna inteligencija uči zajedno uz igrača te se prilagođava situacijama na stazi umjesto da su reakcije predodređene kodom. Po pričama sa prvih proba AI nije znao kada kočiti, kada skrenuti i uglavnom nisu zavoj mogli proći. Sada već bez problema rade kompetitivna vremena, izbjegavaju igračev motor koji juri prema njima ili im smeta i sl.
- Dedicated serveri - više multiplayer neće ići u peer-2-peer obliku nego će serveri svi stanovati na Amazonovim serverima. Time se planira postići veća stabilnost i bolje performanse sa manje bugova
- MotoE serija sa svim vozačima, motociklima i stazama. Također je uključena u karijeru
- Grafički editor gdje možemo editirati izgled kacige, brojeva i nadimka na stražnjici.
- AI će napokon nakon po prvi puta imati trošenje guma. Uz to, sada ćemo kao i u F1 igrama imati ograničenu alokaciju guma za GP vikend i trebat će paziti da se sačuva komplet guma netaknut za utrku.
- Vraćaju se classic motocikli i vozači. 2-taktni 500cc, 4-taktni 500cc, ranija generacija MotoGP strojeva te novija generacija MotoGP strojeva
- Puno bistrija grafika. Prošle godine dosta su se kasno odlučili prebaciti na Unreal Engine pa su malo to napravili labavo. Sada su to puno bolje riješili
- Danas objavljeno: prije svake sezone u karijeri biti će zimska testiranja u Sepangu gdje će igrač imati prilike isprobati tri različita "prototipa" motocikla te nakon testova odabrati jednog za slijedeću sezonu. Sve je to upotpunjeno testnim livrejama:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika



Od stvari kojih nema ove godine ja bih izdvojio dvije:
- promjenjivi uvjeti - i dalje će biti utrka ili stalno suha ili stalno mokra. Kažu iz Miletsonea da je potrebno puno vremena za tako nešto napraviti kako spada, a da se u zadnjih godinu-dvije desila moža jedna takva utrka.
- Long Lap kazna - kažu da je potvrda te kazne stigla prekasno u razvojnom ciklusu igre kako bi se ista implementirala, ali da planiraju to za iduću godinu


Ima na CDKeys za kupiti za 28.69€ ako kog zanima
https://www.cdkeys.com/pc/games/motogp-19-steam-pc
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ne znam, meni su moto vožnje ko da probaš i rukomet simulaciju napraviti. Previše pokreta tijelom koje jednostavno ne stigneš i nemreš simulirati.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Istina... ali s obzirom na to o kakvoj se stvari radi još je sada i dobro kako je nekad bilo. Ugl, za ljubitelje dva kotača sasvim pristojno odrađena igra.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Slash »

Cuky, dobar je općelutajući post, ne brini :-D.
Ja imam plejku (ps4 pro), nemam volan niti išta od toga, i ne znam koliko se isplati igrati vožnju s joystickom? vjerujatno je super-teško i super-iritantno, pa brijem da ću preskočit. Ako neko ima iskustva s tim bio bih zahvalan :-D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Imam ja iskustva jer sam do polovice trajanja F1 2017 vozio na gamepad, doduše ja na kompu koristim onaj sa Xbox One. Nije ne izvedivo, jedina na kojoj je bilo skoro neizvedivo je bila F1 2015, ali ta je bila promašaj svoje vrste o kojem bi se dalo dugo. Za početak kreneš sa uključenim pomoćima, pa kako sazrijevaš pomalo isključuješ. Negdje nakon pola godine od izlaska F1 2017 sam kupio volan i dok nisam nekoliko stotina krugova odradio vozio sam i po sekundu-dvije sporije nego sa gamepadom. Na istoj stazi, u istom bolidu i sa istim pomoćima (sve isključeno). Zapravo, jedina od igara (bilo ozbiljnih simulacija ili ovako za ubit vrijeme) koja mi je bila nemoguća za voziti sa gamepadom je originalni Assetto Corsa. Probao sam mjesec dana besplatno iRacing sa gamepadom, tu dok smo ekipa sa foruma rFactor vozili ja sam bio na gamepadu i sve skupa je bilo u redu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Slash »

Hmm, možda onda i vrijedi razmisliti da si bocnem, iako kad tek izađe će bit 500 kn base verzija -.-'. možda da pričekam onu iduću pa ovu sadašnju kupim za 100 kn :-D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

ne znam kako je sa PlayStationom jer nakon prvog nisam više ni jednog posjedovao. Ali može se naći i za njega jeftinije... samo sad što se preordera tiče ima samo za PC.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la zonelsk »

Slash je napisao/la: 14 lip 2019, 14:04 Cuky, dobar je općelutajući post, ne brini :-D.
Ja imam plejku (ps4 pro), nemam volan niti išta od toga, i ne znam koliko se isplati igrati vožnju s joystickom? vjerujatno je super-teško i super-iritantno, pa brijem da ću preskočit. Ako neko ima iskustva s tim bio bih zahvalan :-D
Neznam kako je za f1. Ali na plejki (4 pro) imam gran turismo i njega mozes voziti stimulirajući volan sa gamepadom(ziroskop). Meni definitvno bolje / lakse za vozit nego sa gljivama.
Neznam jel f1 to podrzava.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la zonelsk »

Steam Sommer sale je poceo

F1 franšiza (sve igre od 2011 do 2018) za 60 €.
Mogu se kupiti i samo pojedinacne.
https://store.steampowered.com/sale/f1/

Dirt
https://store.steampowered.com/sale/dirt/
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

jedino treba primjetiti da nije uključena F1 2013. Pred 2-3 godine istekla su im prava na neke od licenci pa su morali prestati prodavati. Meni je ona jedina nedostajala u kolekciji i prošlog ljeta sam se zainatio da ću ju pokušati nabaviti... i uspio sam :) doduše, platio sam ju više nego npr. 2014 i 2015. koje sam našao na kad su bile na sniženju na steamu, ali eto :D

Sad mi u kolekciji nedostaje samo 2019. No nju ću kupit tek za mjesec-dva, kad vidim kako igra funkcionira drugima, posebno nakon prvih patcheva od strane Codemastersa. 2017 sam igrao puno, 2018. sam prednaručio i u početku igrao redovno, no nakon cca mjesec-dva stigao je jedan patch nakon kojeg mi igra više nije normalno radila, u svakom krugu bi se po 1-2 puta na par trenutaka smrznula i to me jako nerviralo, najviše zato jer se događalo uglavnom u pripremi ili izlasku iz zavoja.

Za sada, onima koji su prednaručili Anniversary Edition za 2019 (ta verzija je puštena van nekoliko dana prije standardne koja izlazi sutra) igra radi ok. Ako tako bude i nakon mjesec dana onda ju kupujem
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la zonelsk »

Anniversary Edition ti je sad 44,52€
Current Best: 44,52€ 11% on GamesPlanet UK
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

U krivu sam bio u prošlom postu. Legends Edition je već dostupna kupcima za igranje, Anniversary i Standard Editon su od sutra.

Ali, našao sam i jeftinije od toga:
Anniversary Edition - 26.99€ : https://www.cdkeys.com/pc/games/f1-2019-steam-pc
Legends Edition - 37.39€ : https://www.cdkeys.com/pc/games/f1-2019 ... n-steam-pc

Al svejedno ću ove godine malo pričekati ;)


BUMP: Pokleknuo sam... prodao jedan stari laptop, vidio da je cijena za Legends Edition pala sa 37.39€ na 35.59€ i kupio :D
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Nisam odavno igrao igrice (jos od doba xFirea) 25 GB... shieet
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la zonelsk »

Ahahaa Cuky
Tako treba..
=D> =D> =D>
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Taman je prošao download dok sam jutros bio na poslu :D

Prvi krug, Racing Point na RB Ringu, 1:09.xxx... odmah slijedeći krug ograda. Izgleda da je realno :D

BUMP: A igra izgleda super
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nemam te hardvere :(
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Da li je umjetna inteligencija i dalje "inteligentna" kao u 18-i, kada te izvrte i razbiju, oni dalje nastavljaju kao da se nista nije dogodilo ?
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Iskreno probao sam samo jednu utrku i to danas jer nisam baš od volje izvlačiti volan po ovoj vrućini. Uglavnom, utrka u Australiji, ja uzeo Russellov Williams. Kvalificirao se zadnji. Na startu u T1 su išli oprezno, ali nije bilo prostora za proći (plus igrao sam na Simulation damage pa i najmanji kontakt oštećuje bolid, posebno krila). Do T3 napredovao sam 3 mjesta. Onda sam na izlazu iz brze šikane izgubio bolid preko vanjskog rubnika (agresivniji je kao što su napravili i u RL) i u bok me pobrao Kvyat. On je otišao u boks po novo prednje krilo, ja sam otišao na drive through (prerani start) prilikom. Pobrao sam i 5 sekundi kazne za sudar sa Kvyatom i još 3 sekunde kazne jer nisam na vrijeme dovoljno usporio pred ulaz u boks. Poslije toga više nisam pretjerano imao susreta sa inteligencijom, osim kad su me prolazili za cijeli krug (zeznuo sam Hamiltona koji se prekočio pa ga Vettel prošao :D )
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

A so, oke…. ja se jos premisljam da li da si uzmem za PS4, cisto onako da se malo opustim nakon posla… ako me sta zivciralo u 18i to je ono gore napisano s moje strane.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Mene je prošle godine nerviralo, i zato sam prestao igrati, to što je stalno zastajkivala igra, čak i na najnižim detaljima dok sam sam na stazi. Na novoj za sad nemam tih problema, sa punim gridom na max detaljima i 1440p rezoluciji igra ide glatko
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

MOćan hardver onda :D nice
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

procesor mi je mrvicu ispod recommended. S obzirom da sam na AMD njihov recommended je Ryzen 5 2600x, ja imam generaciju stariji Ryzen 5 1600. Otprilike ista serija, samo različita generacija. Grafička recommended je GTX 1660Ti (Nvidia), moja je generaciju starija GTX 1070Ti koja je po benchmark testiranjima ipak malo jača od te preporučene. Ovo ostalo je sve tu poravnato.

Pred cca godinu i pol došao sam, nakon više od godine dana štednje, u priliku da si kupim novi PC jer je stari već bio skoro tinejdžer. Pa sam se iskrcao, ali sam složio solidnu mašinu. Samo je stol i jedan HDD ostao od starog kompa. Konfiguracija je:
  • CPU: AMD Ryzen 5 1600
  • Cooler: Arctic Freezer 33 eSports Edition (crveno-crni)
  • MBO: ASRock Fatal1ty X370 Gaming X
  • RAM: G.Skill Trident Z silver/red 2x8GB 3000MHz
  • GPU: MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G
  • PSU: Seasonic Focus Plus Gold 750W
  • SSD: Western Digital Blue 250GB (za Windowse i često korištene aplikacije)
  • HDD1: Seagate Barracuda 7200rpm 1TB (prenesen iz starog kompa, za instalacije igara)
  • HDD2: Seagate Barracuda 7200rpm 4TB (za download, kolekciju muzike i filmova/serija, za snimanje gameplaya...)
  • Kućište: Fractal Design Define R6 TG
  • Monitor: AOC Q2778VQE 27"
  • Miš: Logitech MX Master 2S
  • Tipkovnica: Logitech K270
  • Slušalice: Kingston Hyperx Cloud 2
  • USB Hub: TP-Link UH720
  • Volan: Logitech G29 + mjenjač
  • Gamepad: Xbox One wireless gamepad (kupljen ranije)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori