Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Ne izać na postolje.

Pa nek slave sa svojima.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

ja da sam bio na Binotijevom mestu povukao bih oba vozaca (posle trke, znaci bojkot onog novinara engleza i cele procedure) jer ovo je cista kradja.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

po Vettela (koji je to izgleda i imao u planu) su išli u motorhome jer da je preskočio podij dodali bi mu još kazne pa bi i te bodove izgubio
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Nikom nije palo na pamet da, kad se već saznalo za kaznu, vettel dodatno uspori hamiltona u sporim dijelovima staze, recimo prvi sektor, a da ga leclerc stigne i stisne... Uz prednost na pravcu i novije gume imao bi šanse preteć ga...
I onda on malo zablokira Lewisa, a vettel zbriše na plus 5 sekundi i voila... 1-2 pobjeda
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Toon »

vidc je napisao/la: 11 lip 2019, 22:43 Nikom nije palo na pamet da, kad se već saznalo za kaznu, vettel dodatno uspori hamiltona u sporim dijelovima staze, recimo prvi sektor, a da ga leclerc stigne i stisne... Uz prednost na pravcu i novije gume imao bi šanse preteć ga...
I onda on malo zablokira Lewisa, a vettel zbriše na plus 5 sekundi i voila... 1-2 pobjeda
...ma koliko to naivno zvučalo vrijedilo bi bar pokušati nešto takvo...no svu raskoš talenta momčadi su pokazali priznavši da su Leclercu zaboravili reči za 5sec Vettela - mada ako ćemo malcu vjerovati ništa se ne bi promijenilo jer je ionako stiskao do ruba i ne bi se mogao uključiti u borbu za 2 mjesto...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Binotto:
"For a straightforward comparison in Barcelona between test and race, we have done worse for one simple reason," Binotto is quoted by Auto Motor und Sport.
"We developed the car in the wrong direction, because we misjudged the weaknesses and limitations of our package."
"Our vehicle concept does not fit the 2019 tyres. The car is not one of the best in terms of maximum downforce."
"Since we lack downforce, we have difficulty warming up the tyres and keeping them in the window where they provide optimal grip."
"Do not expect a B version of our car. It'll take two or three upgrades before we're able to challenge Mercedes everywhere."
Although two thirds of the season remain to race, Binotto says thoughts of overhauling Mercedes in both championships have taken to the backburner.
"The title is not the question I'm asking right now," he said.
"The priority is that we recognize the problem correctly and react to it in the best way so that we can regain our strength as soon as possible."
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Toon »

...pogriješili su...opet...i opet...i opet...vi jednostavno morate staviti nekoga tko nije talijan na čelo momčadi...
...i je'l zna netko prijevod riječi, znam da je preneseno značenje backburner...sve što sam pronašao nema neke veze sa onim što mislim da bi trebalo tu biti napisano...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

te izraze nažalost ne možeš prevest doslovno jer tek onda nemaju smisla.

Dvije fraze često korištene u situacijama kada se nešto razvija, o nečem razmišlja i sl. su:
- "..take it to the backburner" - doslovno bi bilo nešto u smislu da se stavi na podgrijavanje. Ubiti se misli na nešto što je bitno, ali u tom trenutku ima nešto bitnije pa će se to "staviti na podgrijavanje da se ne ohladi" dok se onaj važniji problem ne riješi.

- "burning the midnight oil" - koristi se kada se želi reći da će se raditi prekovremeno kako bi se neki cilj postigao brže
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Gume nitko ne razumije niti ima mnogo downforcea osim Mercedesa, koji je nekim čudom jedini napravio bolid s mnogo downforcea za 2019., pošto to pogoduje gumama (prošle godine nije).
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Toon »

prvo OT....
Cuky je napisao/la: 16 lip 2019, 13:42 te izraze nažalost ne možeš prevest doslovno jer tek onda nemaju smisla.
...ma znam to nisam baš toliko glupav u vezi engleskog...tu riječ "backburner" sam često viđao/prevodio u drugačijem svijetlu...u stvari se želi reći za sada ne razmišljamo o njima (kasnije ćemo), imamo bitnijih stvari...a što ti je ovaj primjer sa ponočnom naftom trebao još uvijek ne razumijem profesore...ali hvala na trudu...
Vuksa_KC je napisao/la: 16 lip 2019, 13:56 Gume nitko ne razumije niti ima mnogo downforcea osim Mercedesa, koji je nekim čudom jedini napravio bolid s mnogo downforcea za 2019., pošto to pogoduje gumama (prošle godine nije).
...presumpcija nevinosti sve dok se ne dokaže krivnja....moliti ću lijepo...imam čudan osjećaj u vezi tvoje rečenice....ne znam zašto :) ...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Taj primjer sam dao jer se često u sličnim situacijama oba spominju, ovisno o tome kako se odnose prema situaciji. Pa rekoh, nek se nađe. Dosadno je pisati kratke postove pa ih treba nekako i razvući ;)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Čuda se dešavaju
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Bar nešto... :biggrin:

slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Dani »

Vuksa_KC je napisao/la: 16 lip 2019, 13:56 Gume nitko ne razumije niti ima mnogo downforcea osim Mercedesa, koji je nekim čudom jedini napravio bolid s mnogo downforcea za 2019., pošto to pogoduje gumama (prošle godine nije).
Isola:
"All 10 teams had the option to trial the 2019-spec tyres for the first time in Abu Dhabi last year.
They had 20 sets to use to compare the last remaining choices between compounds and constructions.
How to design the car, how to generate the downforce, to design the suspension, is their job," he added. "We still have to work on the working range, but we did most of the job and now it's up to them to generate the energy."

Binotto:
"We developed the car in the wrong direction, because we misjudged the weaknesses and limitations of our package."
"Our vehicle concept does not fit the 2019 tyres. The car is not one of the best in terms of maximum downforce."
"Since we lack downforce, we have difficulty warming up the tyres and keeping them in the window where they provide optimal grip."

Pametnome dosta. Sami su krivi za loš koncept i sfušani bolid. Sada su im svi drugi krivi. Sa prošlogodišnjim pravilima, prošetali bi se kroz prvenstvo.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Je, Isolina istina za površinu, pitanje je kad je ko imao kakve informacije o gumama s kojima je prošle godine probleme imao Mercedes, a većina polako lovila korak.

Sad samo Mercedes nema problema, a ostali imaju.
Pa i ak su u Ferrariju glupi, nisu u ostalih 8 momčadi svi redom kreteni.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

nek me neko ispravi ako gresim, samo jedno pitanje. ove nove gume sa tanjim slojem su bile upotrebljene prosle godine na one 3 trke i Mercedes je bio najbrzi na njima. pa po toj logici onda nije ni cudo sto su se najbolje snasli kad je njihov koncept bolida vec bio pripremljen za to oni su ga samo jos dodatno usavrsili.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

Vuksa_KC je napisao/la: 17 lip 2019, 13:08
Pa i ak su u Ferrariju glupi, nisu u ostalih 8 momčadi svi redom kreteni.
Nisu sigurno, pitanje je koliko su oni uopće mogli nakrcati downforcea na proslogodisnje bolide.
Nije ipak da se radi o nekoj jednostavnoj odluci tipa "ajmo dodati +100kg df-a više na oba kraja bolida" (lupam), razvoj košta, a manje momcadi imaju trećinu budžeta velike trojke. (da ne govorimo da je i samom Mercedesu sa svim svojim resursima trebalo do drugoga testa da donese pravi bolid)
Vjerojatno je jos netko osim Mercedesa (malo niže u poretku wcc) skuzio" trik" da im treba sto vise df-a, ali fuckaj ga kad to košta.

Ferrari je fulao koncept, a i Red Bull je (ako me pamćenje dobro služi) početkom sezone rekao da su napravili bolid s malim dragom i premalo df-a (pouceni Renaultovim iskustvom).

Uglavnom, cini se da se radilo o promjeni koja bi najviše isla na ruku vodecim momčadima, da bi od vodecih momcadi Merc najbolje pročitao pravila (na amus-u je nedavno bio dobar članak o tome, ima tu jos malo toga osim samih guma).
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Podosta novosti kod Ferrarija, kako na bolidu tako i u samoj ekipi. Počnimo sa ekipom, stižu neki novi ljudi u Maranello:
Stephen Boyd - zaposlen je na poziciju "strategy expert". Zadnji poslodavac mu je bio Liberty Media, a prije nego je radio za LM imao je sličnu ulogu koju će imati u Ferrariju u nekolicini F1 momčadi
Maurizio Tomasselli - Stiže iz Toro Rossoa gdje je bio "coordinator of chassis development", a u Maranellu će imati sličnu funkciju
Hermann Wolche - donedavno radio za Mercedes, aerodinamičar, raditi će u zračnom tunelu
Francois Dejoyeaux - stiže iz Renaulta, pojačat će PU odjel
Nigel Rupert-Nuttling - stiže iz Red Bull Racinga, vodit će računa o korelaciji između simulacija i staze

https://www.f1technical.net/news/22075? ... ede65288c2


Novosti po pitanju sponzora, postoji dobra mogućnost da logo Mission Winnow trajno nestane sa bolida Ferrarija te sa motocikala Ducatija
https://www.motorsport.com/f1/news/ferr ... d/4477401/


Novosti na bolidu za Francusku...
Prednje krilo:
slika
slika
slika


Kućište kočnica (desno novo):
slika


Podnica:
slika


Difuzor (gore novi):
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Skeptican sam oko ove nove podnice. Izgleda mi dosta drukcije :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Ne znam koliko je Marku Hughesu za vjerovati, pošto nije baš uvijek "spot on"....
Ferrari brings a new front wing here and, it is rumoured, simulation testing of it revealed an anomaly that, when traced back, showed up a fundamental error in the car’s aero mapping that has been there all season. When the real world error was replicated in the simulator, a test driver found the car was 0.3sec slower around Barcelona. The implication being that the car has been carrying 0.3sec-worth of mapping error for all seven races. That 0.3sec difference, apparently, pretty much tallies with the discrepancy between simulator and reality the team has been experiencing. Is this the SF90’s silver bullet that Ferrari had despaired of ever finding? Let’s see, but there is a certain suppressed excitement about the combined effect of the correction and the upgrade coming into this weekend.
U članku iz kojeg je citat (link ispod) također je stavio tablicu po kojoj bi korekcija vremena za tu razliku Ferrariju donijela pole u: Bahrain, Kina, Azerbajdžan, Kanada. Dakle, imali bi dva polea više ove sezone nego što imaju sad.

https://www.motorsportmagazine.com/opin ... -french-gp
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

vidjeh to već. zvuči isuviše trivijalno i glupo, al daj bože da je tako
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

on je usporedio na svim stazama kao da su jednakih karakteristika. Plus 2 tweeta objavio u clickbait stilu. Loše za osobu poput njega. Pretvorio se u Bensona.

Inače čitam da je Leclerc vozio sa novom konfiguracijom, tj na njoj je postavio vrijeme dok je Vettel koristio staru

Bump:
Toliko o "silver bulletu"...Vettel govori kako updatesi nisu radili kao sto je zamisljeno

Doduse neki dijelovi koji su doneseni nisu trebali ni ostati na bolidu, vec su trebali bit samo testirani

Komentar na Hughesove gluposti od jucer
"I read that point but it is not true at all," Binotto said. "We do not have correlation issues. So I would say unfortunately [it's not true], because if that would have been the case then maybe we would have solved part of the performance. But it is not a correlation issue and what I read does not correspond to the truth."
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Čitam da su kao novi dokaz za review kazne u kanadi donijeli video analize Karuna Chandoka.
Koji kreteni majko mila
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Binotto kaže kako će u nastavku sezone probati žrtvovati efikasnost i max brzinu kako bi povećali downforce da bi lakše dovodili gume na temperaturu
https://www.motorsport.com/f1/news/ferr ... o/4481646/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Taman dok to riješe, mercedes će osigurat oba naslova :D
Odgovori