MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Slaže se polako grid za 2020. Od prije su mnogi vozači već sigurni ugovorom, a danas je Ducati potvrdio kako će produljiti ugovor sa Petruccijem za još jednu sezonu.

Ovo je do sada potvrđeno stanje
  1. Aprili Racing Team Gresini
    1. #29 Andrea Iannone
    2. #41 Aleix Espargaro
  2. Mission Winnow Ducati
    1. #04 Andrea Dovizioso
    2. #9 Danilo Petrucci
  3. Pramac Racing
    1. TBA (Ducati Desmosedici GP20)
    2. #63 Francesco Bagnaia (Ducati Desmosedici GP19)
  4. Reale Avintia Racing (Ducati Desmosedici GP19)
    1. #17 Karel Abraham
    2. TBA
  5. LCR Honda
    1. TBA
    2. #35 Cal Crutchlow
  6. Repsol Honda Team
    1. #93 Marc Márquez
    2. #99 Jorge Lorenzo
  7. Red Bull KTM Factory Racing
    1. #5 Johann Zarco
    2. #44 Pol Espargaró
  8. Red Bull KTM Tech 3
    1. #88 Miguel Oliveira
    2. TBA
  9. Team SUZUKI ECSTAR
    1. #36 Joan Mir
    2. #42 Álex Rins
  10. Monster Energy Yamaha MotoGP
    1. #12 Maverick Viñales
    2. #46 Valentino Rossi
  11. Petronas Yamaha SRT
    1. TBA
    2. TBA
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Hmmm, Rossi da je samo ponovio vrijeme iz q1 imao bi drugi strartni, čudno malo.
Marquez očekivano prvi tu, 10.put zaredom, Quartararo sad vec konstantno jako jako dobar.
Dovi se izgubio malo zadnjih utrka.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Prije bih rekao da se Ducati izgubio jer oba tvornička Ducatija su jedan pored drugog praktički, a u top 10 je samo jedan Pramac. Quartararo bi mogao biti dobar za budućnost, u koju god ekipu da dopadne. Brzine ima, to već nekoliko vikenda pokazuje u kvalifikacijama. Čak je i u utrci u Assenu skoro do kraja držao iza sebe Vinalesa i Marqueza iako je imao problema sa stabilnošću svog motora na pravcima i morao je čak i gas puštati da ga ne izbaci iz sjedala. Još malo iskustva i konstantnosti i mogao bi sa dobrim motorom konkurirati Marquezu za naslov.

BUMP: Rossi je pao u Q1, možda je i to imalo utjecaja na njegov rezultat
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Mansell »

slika
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la F1NAC »

Mislio sam da je F1 dosadna, ali nije ni motoGP puno bolji. Marquez je motoGP klasa ostali su moto1.5
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la: 07 srp 2019, 20:28 Mislio sam da je F1 dosadna, ali nije ni motoGP puno bolji. Marquez je motoGP klasa ostali su moto1.5
Motogp je kilometrima ispred f1.
Mozda Marquez osvaja redovno naslove i uvijek je glavni favorit, ali kvaliteta i zanimljivost utrka se ne moze mjeriti jedno s drugim.
U motogpu su utrke dobre zato jer je proizvod (pravilnik) dobar i pametno proveden. U F1 su utrke u pravilu dobre ako/kad se desi neka viša sila (sudar, ekstremniji uvijeti, sc u cudno vrijeme, kisa...).

Takodjer, Marquez osvaja sve živo zato jer je vanserijski talent (i zato jer je opcenito promijenio stil vožnje u motogpu, i dok ne dodje neki novi mladac, koji ce njega gledati iz kinderbeta, sumnjam da ce ga netko iz "stare škole" tako lako skinuti), a ne zato jer je na najboljem motoru i moze svaki vikend na račun motora imati zabeziciran top2 u kvalama.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

upravo to... Marquez traži granice, često ih i prijeđe, padne i ide opet malo drukčijim pristupom u tom zavonu iznova tražiti granice... pa evo u petak je u T3 išao nagibom od 66° od vertikale, kad su ga pitali o tome rekao je da je to stvarno bilo previše riskantno ali da motocikl jednostavno nije htio skrenuti onako kako je htio i morao je pokušati drukčije, ali da se isto nada da će kroz setup uspjet riješit da ne mora više tako


BUMP: Krenuo sad gledati sve utrke ovog vikenda u miru i, ugodnog li iznenađenja, u torrentu koji sam preuzeo je bila upakirana i snimka prve MotoE utrke koja je vožena prije Moto3 jučer. Utrkivanje je bilo ok, brzinom su negdje između Moto3 i Moto2. Doduše, malo je čudno gledati motocikle koje skoro ni ne čuješ, ali valjda zbog toga što već 5 sezona pratim Formulu E mi nije trebalo mnogo da se naviknem. Šteta samo što je zbog nezgode u 6. od 7 krugova kad je izletio Savadori na jednom od najbržih mjesta i probio zračni jastuk uz ogradu utrka morala biti prekinuta jer je bio lijepi četveroboj za pobjedu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

speedy56 je napisao/la: 07 srp 2019, 22:18
F1NAC je napisao/la: 07 srp 2019, 20:28 Mislio sam da je F1 dosadna, ali nije ni motoGP puno bolji. Marquez je motoGP klasa ostali su moto1.5
Takodjer, Marquez osvaja sve živo zato jer je vanserijski talent (i zato jer je opcenito promijenio stil vožnje u motogpu, i dok ne dodje neki novi mladac, koji ce njega gledati iz kinderbeta, sumnjam da ce ga netko iz "stare škole" tako lako skinuti), a ne zato jer je na najboljem motoru i moze svaki vikend na račun motora imati zabeziciran top2 u kvalama.
I ovo sad je još jedan primjer zake Marquez u MotoGP-u nema veze s F1 i Mercedesom.

TOTALNI VANZEMALJAC =D> =D>
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

a što se tiče braće Marquez i silly seasona u MotoGP... priča se da bi iduće godine Alex mogao na jednom od Pramaca, a 2021. da bi Marc vrlo vjerojatno mogao sa Honde na Ducati.

BUMP: Sad sam pogledao sažetke kvalifikacija... praktički je jedini koji je ustrajao na slickovima, a kad je kiša krenula i ostali su padali ili odustajali on je dva puta popravljao svoje vrijeme... lik je nevjerojatan
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 03 kol 2019, 22:06 a 2021. da bi Marc vrlo vjerojatno mogao sa Honde na Ducati.
ne verujem jer on ide oboriti sve rekorde (i postaviti nove) a za to mu je potrebna ova Honda. ostace on jos dugo u Hondi. Honda ce mu dati i blanko cek ako treba.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

KTM najavio restrukturiranje svojih redova:
- produljili su ugovor za ostanak u MotoGP na još 5 godina
- povlače se iz Moto2 kao proizvođač šasije, ali će i dalje usko surađivati sa Ajo momčadi
- u Moto3 će se vratiti Husqvarna, kojoj je KTM vlasnik, te će biti razvijen potpuno novi Moto3 motocikl za iduću godinu

https://www.motogp.com/en/news/2019/08/ ... -from-2020
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Još jedan klasik od utrke (tek sad sam pogledao)

Ducati se može samo lupati po glavi kaj nisu imali više volje i strpljenja s Lorenzom
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Izgleda da Silverstone leži Yamahi i Rossiju... sve 4 Yamahe su u top 8:
- Rossi u sredini drugog prvog reda
- Quartararo i Vinales u drugom redu
- Morbidelli u 3. redu

Marquez je opet bio priča za sebe
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Rosi startuje drugi iz prvog reda. ne verujem da ce moci ispratiti Markeza do samog kraja, brzi je mm 0,4 po krugu a ocekujem i jos neko da pobedi Valeta.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Rossi je za promjenu imao odličan ritam cijelog vikenda, a i Yamaha ovdje dobro ide. Iz to, u kvalifikacijama Rossijev prvi pravi krug je obrisan jer je išao van staze, a i u drugom pokušaju je malo pogriješio + Marquez je imao slipstream iza njega tokom cijelog kruga. Ako Rossi dobro starta mislim da Marquwzu neće biti baš tako lako danas
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

kao sto sam i reko star je Rosi da bi se nosio sa ovim mladima. Jos su se dvojica izbacili. Suzuki odlican. mm 6-struki sampion.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Objavljen provizorni kalendar za 2020. Slijedeće sezone dvije su velike promjene:
1. kalendar je veći za jednu utrku zbog ulaska Finske u kalendar
2. Tajland se seli sa kraja kalendara na sami početak. U 2018. i 2019. Thai GP je bio 14. utrka u prvenstvu, dok će slijedeće sezone biti 2. utrka, odmah nakon Katra

slika


BUMP: Kaže striček Rossi kako je Yamaha tek sada u zadnjih nekoliko mjeseci počela donositi riješenja na probleme o kojima on tuli već 2 i pol godine
https://www.autosport.com/motogp/news/1 ... e-requests
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la F1NAC »

Isto tako staza ima FIA-inu grade 1 licencu, sto znaci da cak moze jednog dana F1 utrke odrzavat
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Jarvis: "Rossi can win a title? Only Marquez can do it": "In 2020 Quartarato could have an official Yamaha and we are talking with Zarco to have him as a tester. Lorenzo is a bit scared and has lost faith in himself"

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

To je to... Rossi ima ugovor još jednu sezonu i nakon toga je vjerojatno vješanje kacige o klin. Doduše postoje priče da bi mogao svoju Sky VR46 ekipu proširiti i na MotoGp jednom kad prestane voziti, a navodno bi to trebala biti još jedna sateltiska ekipa za Yamahu.

Yamaha naravno treba razmišljati o budućnosti. Dati Quartararu koji je ove godine pokazao jako dobru brzinu full tvorničku podršku još jednu sezonu na motociklu u Petronas bojama kako bi mu dokazali da računaju na njega i onda ga povući u tvorničku ekipu kad Rossi ode. Zarco kao tester... vjerojatno bi moglo funkcionirati. Lorenzo ili bilo tko drugi da dođe u ekipu, sumnjam.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Mora da je gorivo Petronasa jače od ostalih(pre svega zahvaljuči Mercerdesu u F1)...čim satelitski tim je u zadnje vreme brži od tvorničkog
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

satelitska ekipa, a posebno Quartararo, su dobar dio sezone brži od tvorničkog, posebno u kvalifikacijama. U utrkama uglavnom iskusniji Rossi i Vinales prođu ispred, ali ni to nije garantirano svaki put.

A i ukupni poredak ukazuje da nisu sateliti loši:
Vinales je 4. sa 163 boda. Rossi je 6. sa 145, a Quartararo je 7. sa 143 boda.

Što se kvalifikacija tiče Quartararo ima 4 polea, Vinales ima 2 i ostalo su sve Marquez (13 komada).
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

a šta je razlika?

gorivo......
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Razlike su, između ostalog:
- tvronička momčad konstantno nadograđuje motocikl, dok satelitska nakon što se skupi nekoliko nadogradnji dobije paket... zbog toga oni, umjesto da traže performanse kroz nadogradnje iste traže kroz setup i sl.
- vozači
- ljudi koji rade sa vozačima
- manji pritisak jer im Yamaha iz Japana ne visi za vratom pa mogu više riskirati

BUMP: Iz Alpinestarsa su objavili podatke iz odijela kod Marquezovog pada u FP1... 26G je bila sila kod udarca, a nakon što se zračni jastuk aktivirao dok se Marc nije zaustavio prošlo je 4.81 sekundi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

MM protiv 3 Jamahe ustacu ujutru da gledam ovo :thumbup:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori