Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Scuderia u Spa planira uvesti novu, 3. po redu, specifikaciju PU ove sezone, a navodni dobitak je još 20KS.
https://it.motorsport.com/f1/news/ferra ... u/4511346/

Također, Binotto je rekao da su se sa ovogodišnjim bolidom više orijentirali na max. brzinu nego na downforce te da će za iduću sezonu pokušati ne ponoviti tu grešku.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

Pa navodno (ako se ne varam) kod ove iteracije PU naglasak na razvoju je i bio potrošnja i efikasnost. Moze on pricati kaj hoce ali fulali su filozofiju sa prednjim krilom - i gotovo sigurno ce ici drugim putem sljedece godine. Samo je pitanje kad ce odustati od ove sezone i koliko budu efikasan aero paket raditi s obzirom da 2021 je iza ugla.
Nek se malo opamete, nek vec sad otpisu 2020. Nek to sluzi i CL i SV(ako zeli ostati) da smire strasti i nek dobro posloze pricu za sljedecih 3-5 god i nek na vrijeme krenu sa razvojem za dalje.

Nek oni malo dominiraju - mislim da im je konacno vrijeme za to....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 15 kol 2019, 20:10 Pa navodno (ako se ne varam) kod ove iteracije PU naglasak na razvoju je i bio potrošnja i efikasnost. Moze on pricati kaj hoce ali fulali su filozofiju sa prednjim krilom - i gotovo sigurno ce ici drugim putem sljedece godine. Samo je pitanje kad ce odustati od ove sezone i koliko budu efikasan aero paket raditi s obzirom da 2021 je iza ugla.
Nek se malo opamete, nek vec sad otpisu 2020. Nek to sluzi i CL i SV(ako zeli ostati) da smire strasti i nek dobro posloze pricu za sljedecih 3-5 god i nek na vrijeme krenu sa razvojem za dalje.

Nek oni malo dominiraju - mislim da im je konacno vrijeme za to....
Nije fer ocekivat da se prednje krilo samo tako moze promjenit i eto sve ce radit kako spada konacno. Isto tako cilj im je razumijet greske i deficite na autu, i to je ono ja cemu rade, jer dzabe onda i iduca godina. Za 2021. Su se poceli pripremat i to dovodenjem ljudi i sad se ceka samo potvrda pravilnika. A i ne bi zelio osobno da dignu ruke i od 2020.... mozda zato jer je 91 pobjeda Lewisu odmah iza ugla nazalost :(
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 15 kol 2019, 21:49
zonelsk je napisao/la: 15 kol 2019, 20:10 Pa navodno (ako se ne varam) kod ove iteracije PU naglasak na razvoju je i bio potrošnja i efikasnost. Moze on pricati kaj hoce ali fulali su filozofiju sa prednjim krilom - i gotovo sigurno ce ici drugim putem sljedece godine. Samo je pitanje kad ce odustati od ove sezone i koliko budu efikasan aero paket raditi s obzirom da 2021 je iza ugla.
Nek se malo opamete, nek vec sad otpisu 2020. Nek to sluzi i CL i SV(ako zeli ostati) da smire strasti i nek dobro posloze pricu za sljedecih 3-5 god i nek na vrijeme krenu sa razvojem za dalje.

Nek oni malo dominiraju - mislim da im je konacno vrijeme za to....
Nije fer ocekivat da se prednje krilo samo tako moze promjenit i eto sve ce radit kako spada konacno. Isto tako cilj im je razumijet greske i deficite na autu, i to je ono ja cemu rade, jer dzabe onda i iduca godina. Za 2021. Su se poceli pripremat i to dovodenjem ljudi i sad se ceka samo potvrda pravilnika. A i ne bi zelio osobno da dignu ruke i od 2020.... mozda zato jer je 91 pobjeda Lewisu odmah iza ugla nazalost :(
Naravno da nije, zato i otpisat 2019 i pripremit bolid za 2020.

A kad se potvrde pravila sa dobrom ekipom to napast kolko je moguće.

Ekipe koje sad imaju para - Renault i McLaren ce to napraviti. RB i Merc ce malo kasnije jer vec sad imaju realne sanse za naslov 2020. I po trenutnim rez (mercedes) se.ocekuje da i 2020 bude njihova.

Ferrari bi po meni trebal gledati dugoročnije i probati biti najbolji i sljedecoj generaciji.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

Ono sto sam i pretpostavljo procito sam u ovoj letnjoj pauzi od dva izvora. A to je da Ferari uopste nema jaci motor od Mecke, nema ni egal, nego je napravio bolid sa manje DF da bi bio brzi na pravcima a tu prednost koju steknu na pravcu ne mogu "spasti" u krivinama. Ali cak i na brzoj stazi sa pravcima (Kanada) kad je Ham digo obrtaje stigo je Fetla. U Madjarskoj je isto digo obrtaje protiv Maxa i da nije bilo uzanog Hungaroringa vec neka normalna staza obiso bi ga bez promene guma. Neverovatno kolko u sebi taj motor krije snage i i dalje je to njihov najjaci adut. Jer sa takvim motorom mogu dodati kolko zele DF (i biti bogovi u krivinama) jer imaju snagu motora koji ce to izgurati.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nije tolko snaga došla do izražaja u razlici brzine ove sezone kolko DF, kojeg Mercedes najviše ima jer je znao :!: :?: kako će isti pasati gumama.

A ovo kaj je Ferrari napravio su napravili svi. Ne radi veće krajnje brzine, nego jednostavno pretpostavke da će takav DF pasati gumama i generalno biti pogodak za setup.

Red Bull sada to malo bolje hvata, ostali lošije ili nikako jer se ipak fulalo odmah na početku sezone...osim Mercedesa :idea:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

Malo je relativan taj izraz "svi osim Mercedesa".
Nisu "svi", nego RB i Ferrari. Sumnjam baš da male momčadi imaju takve mogućnosti napraviti bolid s toliko DF-a samo zato jer žele. Budžeti su im 1/3 budžeta ove velike trojke, ne kaže se bezveze F1.5.
RB je sam već rekao da su zbog Honde radili bolid s manje DF-a (ako se dobro sjećam, početkom sezone su rekli da su se vodili iskustvom s Renaultom kad su prošlih sezona morali dizajnirati bolide s malo draga + sad su nedavno rekli da su podcijenili Hondin napredak i da su mogli/trebali ići s više DF-a).
Ostaje samo Ferrari koji je eto fulao koncept

I da, Mercedes je "znao", ali su znali to kaj su znali i različiti punditi i F1 youtuberi. Znali su da će 2019. gume biti tanje od 2018. = treba im više energije (DF-a) da se zagriju. Također, bili su i tolko pametni i veće tankove od 105kg iskoristili upravo za guranje tog većeg draga.
Sve kaj su u Mercedesu znali je pročitati pravilnik, sjesti za stol, zbrojiti 2+2, odvrtiti koju simulaciju i slagati bolid kakav treba.

Još pred par mjeseci sam to čitao na amus-u, sad baš tražim taj članak, ali ih je već tona drugih na njihovoj stranici.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Fulali su Ferrari, Williams i Alfa Romeo (koji su priznali), Red Bull ima naravno isprike, u Haasu voze s dva različita bolida pa se lako skuži o čemu se radi, ostali se vidno muče osim McLarena koji ima neki napredak.
speedy56 je napisao/la: 28 kol 2019, 11:20
Sve kaj su u Mercedesu znali je pročitati pravilnik, sjesti za stol, zbrojiti 2+2, odvrtiti koju simulaciju i slagati bolid kakav treba.
Još krajem 2018. su momčadi u simulacijama za 2019. postigle isti downforce s tim novim krilima kakav je bil i 2018.
Razliku je dalje radio kak veliš budžet i baratanje podacima.

Dobro, svako sad svoje, po meni je Mercedes imao povlaštene podatke. Sumnja nakon svih "afera" s Pirellijem i skrivanjem perfromansi na testiranjima.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Kao da na SF90 nedostaje brzine na pravcu, evo do sada najmanja krila ove sezone, barem kad su crveni bolidi u pitanju:
slika

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Danas su napokon napravili u utrci ono što su trebali recimo u Njemačkoj prošle godine. Bolid iza je drastično brži? Puštaj ga naprijed i poslije utrke se raspravljajte.

Leclerc odvozio savršeno, Vettel savršeno pomogao koliko su gume dozvolile i pobjeda je napokon tu. I za Leclerca i za Ferrari
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Odlican posao danas, sad idemo po Monzu 😃
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Malo timskog rada i sreće i eto pobjede.
Al jedva...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

znam da je Ferrari opako kiksao sa bolidom ove godine, ali dok su kod Vettela gume bile još od koristi bilo je opako vidjeti kako se Vettel bez DRS-a odvaja od Lewisa koji je imao i DRS i zavjetrinu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 01 ruj 2019, 17:05
Cuky je napisao/la: 01 ruj 2019, 17:03 Još, ako su nagađanja točna, u Monzi stiže nova i snažnija PU
TO neće pomoći što žderu gume kao mutavi.

Pretvorili su se Force Indiju prije hibridne ere. Raketa na ravnici, smeće po zavojima
Ne brini se jer je Monca blaga prema gumama i najbrza u kalendaru. Ferari 100% pobeda nadam se Lekler.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Cuky je napisao/la: 02 ruj 2019, 10:23 znam da je Ferrari opako kiksao sa bolidom ove godine, ali dok su kod Vettela gume bile još od koristi bilo je opako vidjeti kako se Vettel bez DRS-a odvaja od Lewisa koji je imao i DRS i zavjetrinu
ali i kako se Lewis kroz svaki zavoj približava
Online
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Bome da.. Lewis ko na tračnici, a Seb ko na ledu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

malo povijesti... Jody Scheckter je danas provozao svoj 312T4 sa kojim je pred 40 godina baš u Monzi osigurao svoj jedini i Ferrarijev posljednji naslov prvaka prije Schumachera.
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

Svi se pitaju samo jedno: da li ce Ferari ponovo cekati 20 godina?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Kako je krenulo... pola puta smo već pregazili
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

Nandas bi u Ferari umesto Fetla...

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

nisam 100% siguran, ali ako se ne varam bio je prisutan i na proslavi 90 godišnjice koja je održana sredinom tjedna. Tako da ne treba puno gledati po tom pitanju. Ili se možda i Jody Scheckter planira vratiti u F1?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »

Ili se možda samo došao pozdraviti sa starom kolegicom s kojom je radio 3 godine u McLarenu... :roll:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Danas su zeznuli Vettela u Q3. Leclerc je bio taj koji je trebao biti ispred, Vettel se probio u gužvi i onda morao čekati da ga Leclerc prođe. Dok ga je Leclerc prošao izgubilo se vremena, Leclerc taman ušao u krug, a Vettel ostao prvi koji nije uspio
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Svi su imali takav dogovor, koji su bili obojica iz momčadi u q3.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

znam... samo kad se već Vettel probio, a Leclerc ostao iza nisu onda trebali inzistirati da Vettel uspori iako je bilo rubno kako bi Leclerc prošao ispred
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori