Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

NASCAR ima puno manje ljudi, materijala i tehnike koju tegle uokolo nego što to ima F1. Plus, F1 kalendar nije baš organiziran. Npr. prošle sezone išli su prvo na jug Francuske, pa su putovali prema istoku u Austriju, onda se vraćali na sjeverozapad u Britaniju, da bi nakon toga opet išli prema istoku u Njemačku. A problem F1 kalendara je što neki od organizatora imaju specifične prohtjeve kada žele utrku, neki zbog tradicionalnih godišnjih odmora, drugi zbog religijskih praznika, treći se ne žele pobijati za publiku sa nekim drugim događanjima... i onda dobijemo džumbus koji imamo sad.

A što se ovog "manje testiranja, više trkanja tiče" djelomično se slažem. Problem je jedino u tome što bez testiranja nema razvoja, a bez razvoja nema ni sustizanja ovih koji su u sezonu krenuli bolje od tebe.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 28 kol 2019, 18:28 NASCAR ima puno manje ljudi, materijala i tehnike koju tegle uokolo nego što to ima F1.
Nascar timovi imaju po 4 auta ne svi neki 3, pa 2, i 1. U F1 2. U Nascaru je grid od skoro 40 auta, duplo nego u F1. U Nascaru 1 motor=1 trka.
Plus, F1 kalendar nije baš organiziran.
Pa to je i problem. Sto se to moze bolje srediti a ne da idu sa jednog kraja Evrope na drugi nego kao cirkus iz susedne zemlje u susednu, razmes.
A što se ovog "manje testiranja, više trkanja tiče" djelomično se slažem. Problem je jedino u tome što bez testiranja nema razvoja, a bez razvoja nema ni sustizanja ovih koji su u sezonu krenuli bolje od tebe.
ma razvijaju oni to u simulatorima, ali da se razumemo nisam ja za potpuno ukidanje testiranja vec se to lepo moze rasporediti na 2 dana, znas i sam da danas nedeljom nema testova a mogu ih uvrstiti (kao sto je nekad pre bio warm-up).


Rikardo je jos radikalniji:

"I'd prefer no practices and just Saturday, Sunday," Ricciardo said. "Just qualify Saturday morning, race Saturday afternoon and race again Sunday. Less laps of nonsense and more laps of meaningful business.

"I want it to be serious, it is not the F1 everyone is used to, so you have to be careful with two races. But I like racing, I don't like practice so much. So, if it just meant that we could race more through a year, and do less practice, then that sounds good to me."


Abitebul:

'Liberty should scrap Friday practice sessions'

F1 should shake up its weekend format by eliminating the Friday practice sessions. That is the view of Renault team boss Cyril Abiteboul, when asked by the French magazine Auto Hebdo what Liberty Media should do after taking over the sport and ousting Bernie Ecclestone.

"Liberty Media should be given a few months to analyse the situation," he said, "before it can comment on this issue. But generally, the current format of the race weekend has to change. Friday practice does not play any role. We need to think about this, because there are ways to make formula one more dynamic without spending money and without affecting the structure of the teams," Abiteboul added.


Horner:

Horner thinks F1 could scrap Friday practice

Another F1 personality is advocating for the scrapping of Friday practice.

After the manhole cover incident in Baku, Daniil Kvyat said the grand prix still progressed smoothly with limited practice.

"Maybe we should just practice on Saturday morning," he said.

Supporting that idea is Christian Horner, who said a rethink of the race weekend format will be necessary if Liberty Media wants to expand the calendar beyond 21 races.

"If we extend the championship, we have to condense the programme," he is quoted by Speed Week.

"We saw in Baku that it can work well with just one session. That way, the people and the parts could be brought to the track a little later.

"One session per race weekend should be enough," said the Red Bull boss.


Bump

Opinion: Formula 1 should scrap practice sessions

https://www.topgear.com/car-news/formul ... e-sessions

Brawn seeking to scrap Friday tyre testing?

https://www.f1supernews.com/2019/01/03/ ... e-testing/

It’s not needed

This is the most simple reason to get rid of Friday practice. With the amount of technology and data that teams have on each race track these days, do they really need so much time there?

Daniil Kvyat argues that the teams, and the drivers, don’t, pointing to how things worked out fine following a postponed FP1 in Baku. He has a point, and it could be argued that Friday practice these days is just a waste of time. Plus, less practice and preparation would lead to…

More exciting races

Due to the practice sessions they have on Friday’s, the teams all head into the race on Sunday incredibly well prepared in terms of their setup and strategy. This is great for them but can make the races rather dull.

If they didn’t have this preparation, there would be a far higher chance of mistakes and mishaps, making for far more entertainment in the race. This was shown last season at the United States Grand Prix, where weather meant that teams only had an hour of dry practice; one of the most exciting and eventful races of the season followed.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

slažem se sa time što svi pričaju o petku... ali:
- momčadi će još više novaca ulupavati u simulatore kako bi došli što spremniji na stazu
- ako promašiš sa setupom prije vikenda, zaglavio si sa njime cijeli vikend jer nema vremena pokušati ispraviti grešku
- nema vremena za testirati nove djelove da se vidi rade li što znači da će momčadi ili morati riskirati ili neće uopće nositi nove djelove kako ne bi zbog njihova nefunkcioniranja izgubili umjesto dobili.
- gubi se jedan dan akcije na stazi za one koji su kupili vikend kartu
- cijene ulaznica će ostati iste jer će organizatori i dalje plaćati istu cifru za organizaciju, ali će zato ponuda događanja na stazi biti smanjena

Uz to, sve veće serije idu kroz više od 2 dana u GP vikendu. I F1 bi funkcionirala sa petkom, subotom i nedjeljom kad ne bi bolide morali već u srijedu imat sastavljene jer u četvrtak rano ujutro moraju na pregled, a vozači na pressicu.

Zašto ne bi napravili da je petak npr. "open day"?? Jedna sesija od npr. 13:00 do 16:00, nije obavezno sudjelovanje niti se vodi kao dio vikenda. Doslovno vrijede ista pravila kao za zimska testiranja. Jedino ograničenje: u bolidu (ili u 2 ako momčad tako odluči) smije biti samo onaj vozač koji nema niti jedan start u F1. Momčadi po tome imaju dana testiranja koliko ima GP vikenda, tako da se bolidi mogu razvijati. Uz to imaju prilike isprobavati nove mlade nade bez pritiska rezultata.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Slijedeće godine biti će dozvoljeno korištenje 3 MGU-K po sezoni, umjesto 2 kako je ove sezone. To je bio Renaultov uvjet da pristanu na proširenje kalendara na 22 utrke

https://www.racefans.net/2019/08/30/ren ... -calendar/


BUMP: Ako se uspiju dogovoriti navodno bi na 4 utrke (sad ne znam je li to iduće godine kao proba ili za 2021) umjesto standardnih kvalifikacija trebala biti vožena sprint utrka u trajanju od 100km, a u koju bi vozači startali obrnuto od poretka u prvenstvu. Rezultat te utrke u subotu bi odredio startni grid za utrku u nedjelju. Staze na kojima se spominje da bi to trebalo biti isprobano su Barcelona, Singapur, Francuska i Nizozemska.

https://www.essentiallysports.com/fia-a ... m0kyhcctPM
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

ako vec hoce dve trke po vikendu onda bolje da stvarno imamo dve trke po vikendu.

ovo sa obrnutim gridom je vestacko, a kvalifikacije trebaju ostati kvalifikacije.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Brawn o novim pravilima
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la F1NAC »

Monza obnovljena do kraja 2024. (Ugovor)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la F1NAC »

Correi su dijagnosticirali akutni respiratorni distres sindrom. Odnosno nakuplja mu se voda u plucima, te su ga stavili u induciranu komu te je spojen na aparate pomocu kojih moze disat. Drzimo fige, trebat ce... jer koliko citam, sanse su mu pale na 50:50 da se iz toga izvuce :(
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

Kimi Raikkonen: "FIA finally woke up"

https://www.gpfans.com/nl/artikelen/444 ... -geworden/


i ovo je bolje resenje od sumanutog kaznjavanja.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Race Fans javlja kako po nekim dokumentima koje su vidjeli DRS ostaje ukomponiran u dizajn novih bolida za 2021. No, DRS ostaje kao "rezerva" u slučaju da promjene ne uspiju poboljšati kvalitetu utrkivanja. Znači, neće ga, barem u početku, koristiti, ali ako se pokaže potreba sve što je potrebno je da FIA odredi DRS zone na stazi i sustav je spreman.

https://www.racefans.net/2019/09/10/f1- ... ot-use-it/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Pirelli u Paul Ricardu sa Renaultom testirao 18" kotače
BUMP: Na zadnjem sastanku strateške grupe prijedlozi za povratak dolijevanja goriva te za 2 obavezna zaustavljanja u boksu su oba odbačena
https://www.racefans.net/2019/09/12/pla ... egy-group/

BUMP2: Danas su na stazi testirane gume za 2020 (Mercedes) i gume za 2021 (Renault)
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

Binoto otkrio da cemo sledece godine u subotu imati mini-trku kao kvalifikacije.

In conversation with Gazzetta dello Sport , Ferrari team boss Mattia Binotto agrees with the question whether there will be a mini-race on Saturday next year to determine the starting line-up for Sunday. "All teams have agreed, so that will happen in 2020," said the Italian.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Ali mislim i dalje da je to, kako se pisalo pred neko vrijeme, na nekoliko utrka kao proba da se vidi hoće li funkcionirati prije nego se uvede za cijelu sezonu 2021.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 13 ruj 2019, 14:55 Ali mislim i dalje da je to, kako se pisalo pred neko vrijeme, na nekoliko utrka kao proba da se vidi hoće li funkcionirati prije nego se uvede za cijelu sezonu 2021.
Tocno - stara vjest
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

jeste, pričalo se već... al evo novost je to da je Binotto u intervjuu praktički potvrdio da ćemo to gledati tako što je rekao da su sve momčadi, uključujući i Ferrari, dale svoj pristanak
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la zizi »

a kako će odrediti poredak na startu mini utrke? :?
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

zizi je napisao/la: 13 ruj 2019, 16:52 a kako će odrediti poredak na startu mini utrke? :?
ja mislim sa treninga. ili ce izvlaciti iz sesira :biggrin:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

Police looking for driver of 'F1 car' spotted on highway

You don't take into account that you are overtaken on the highway by a 'Formula 1 car', but it happened to a number of Czech road users recently. It produced exceptional images that must have given the fan a smile. The local police are just less enthusiastic.

Thursday, footage suddenly appeared of a racing car transformed into a Ferrari on a Czech highway. The car, presumably an old GP2 or Formula Renault car, was equipped with the typical Ferrari red, Marlboro sponsorship and the driver's number of Kimi Räikkönen . Undoubtedly we are dealing with a fan of 'The Iceman', who could not resist trying his special property on the public road. Based on the sound, we suspect that the original engine is still under the hood.

Pretty cool to be on the road with him and he also kept to the traffic rules. At least, the driver did not drive excessively fast and kept to the right. Yet the police cannot be said about this. The local authorities are wondering if there are people who know more about this. The car was spotted on the D4 near the town of Pribram and according to The Daily Mail , the police received videos of the special incident from several people. Now let's see who this mysterious 'Räikkönen' is. It will at least be referred to the local RDW to ensure that it can do so legally in the future. There will undoubtedly be a lot of sputtering, if it is even possible.

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 13 ruj 2019, 17:22
zizi je napisao/la: 13 ruj 2019, 16:52 a kako će odrediti poredak na startu mini utrke? :?
ja mislim sa treninga. ili ce izvlaciti iz sesira :biggrin:
Navodno, kako sam čitao pred koji tjedan, poredak za start u tu utrku bi trebao biti obrnuti od redosljeda u prvenstvu. Tako bi se oni u najbržim bolidima trebali potruditi da dođu do najboljih startnih pozicija za nedjelju, oni koji su slabiji bi imali veliku šansu ugrabiti možda visoko mjesto na gridu, a navijači bi dobili puno akcije na stazi kada bi jači pretjecali slabije.

Također, razmatra se korištenje drukčijeg načina kvalificiranja za utrke poput Monaka gdje je teško pretjecati jer bi onda visokoplasirani u prvenstvu bili u velikom hendikepu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

znaci vestacki, ne podrzavam.

a kako ce biti za prvu trku? sumnjam da ce Hamilton pristati startati zadnji. na ulicnoj trci u Melburnu pa tamo nikad nece obici Maxa i Ferarije to je gubitak vec na samom startu sto se Mercedesu nece svideti. sumnjam da ce taj nacin dogovoriti Caki.

a iskren da budem a to sam i ranije rekao glupa mi je (subotnja) trka za trku (u nedelju). bolje da je to bilo kao i ta trka u nedelju ako su hteli kracu i da nema znacaj kao nedeljna mogli su po pola bodova dodeljivati.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

Zašto je umjetno? U WRC-u startaju po poretku iz prvenstva... ako je staza šljunčana, sniježna ili su vremenski uvijeti katastrofa onaj koji prvi starta je hendikepiran... pa se nitko ne buni, shvaćaju da je to tako i odrade najbolje što mogu.

A što se tiče prve utrke, jednostavno je: po poretku na kraju prvenstva u prošloj sezoni, sa novacima na prvim pozicijama.

Doduše, oko tog dijela ne treba mudrovati jer će iduće godine biti isprobano da se vidi funkcionira li. Pisalo se da će se probati na utrkama u Nizozemskoj, Španjolskoj, Francuskoj i Singapuru
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 13 ruj 2019, 21:47 Zašto je umjetno? U WRC-u startaju po poretku iz prvenstva... ako je staza šljunčana, sniježna ili su vremenski uvijeti katastrofa onaj koji prvi starta je hendikepiran... pa se nitko ne buni, shvaćaju da je to tako i odrade najbolje što mogu.

A što se tiče prve utrke, jednostavno je: po poretku na kraju prvenstva u prošloj sezoni, sa novacima na prvim pozicijama.

Doduše, oko tog dijela ne treba mudrovati jer će iduće godine biti isprobano da se vidi funkcionira li. Pisalo se da će se probati na utrkama u Nizozemskoj, Španjolskoj, Francuskoj i Singapuru
Ooo neka random pobjeda onda..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky »

i neka... doslovno svi sportovi kone volimo gledati, osim možda motogp, imaju sustav kvalifikacija koji izbaci po eko iznenađenje, jedino u F1 je praktički sigurno da idu 2 po 2 po momčadima. Ionako će tokom utrke Mercedes, Ferrari i RB doć na "svoje" pozicije, ali će bar bitk ponešto akcije
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Kranči »

Jedan krug za svakoga u subotu, pa ako netko naleti na sunčano vrijeme, a netko na kišu - jbg.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 13 ruj 2019, 21:47 Zašto je umjetno?
Joj boze pa kako nije. Obrnuti redosled iz prvenstva, sta je to? Po cemu je onaj najbolji zasluzio da startuje zadnji?
U WRC-u startaju po poretku iz prvenstva...
Da ali otkad je to uvedeno? To pre nije bilo nego su uveli cini mi se kad je Ogier sa VW kreno da smara. Prvo je bilo 2 dana pa su smanjili na 1. dakle vestacko i to jer je bilo dosadno. I ne trebas se ugledati na WRC a F1 ako se oce ugledati na WRC zasto onda uopste da voze tu mini-trku nek onda lepo preskoce kvalifikacije i voze po obrnutim redosledom iz prvenstva.
A što se tiče prve utrke, jednostavno je: po poretku na kraju prvenstva u prošloj sezoni, sa novacima na prvim pozicijama.
Je bas ce to Mercedes prihvatiti, nema sanse.
Doduše, oko tog dijela ne treba mudrovati jer će iduće godine biti isprobano da se vidi funkcionira li. Pisalo se da će se probati na utrkama u Nizozemskoj, Španjolskoj, Francuskoj i Singapuru
Mislis da ce jedan deo kalendara voziti normalne kvale a jedan proba? ma kakvi ili ce biti ovo ili ono a po Binotu sleduju skroz te druge kvale.
Cuky je napisao/la: 14 ruj 2019, 10:17 i neka... doslovno svi sportovi kone volimo gledati, osim možda motogp, imaju sustav kvalifikacija koji izbaci po eko iznenađenje, jedino u F1 je praktički sigurno da idu 2 po 2 po momčadima. Ionako će tokom utrke Mercedes, Ferrari i RB doć na "svoje" pozicije, ali će bar bitk ponešto akcije
pa nije tacno Nascar i Indikar imaju prirodne kvalifikacije. motori isto.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Zaključano