Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

vidc je napisao/la: 22 ruj 2019, 18:40
Leclerc treba malo razmislit prije nego počne cvilit na team radio
Normalno je u toj situaciji civilit na radio. Nije da može nešto više na stazi napravit kad je jedini bolid ispred istih karakteristika kao njegov, plus popušio vodstvo trke. Svi cvile u tim situacijama
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Napisao sam pred 2 dana da je difuozor u Singapuru bio isti kao onaj testiran u Francuskoj i nikada više viđen... izgleda da ipak nije tako. Naime, u Singapuru je bila modificirana verzija tog viđenog u Francuskoj
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

eh......ovo sam ja objavio na par foruma još pre 2 dana....ali niko se nije suglasio sa mnom.....
(žute oznake su moje)...

slika

slika
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Mali je beton, Vettel izgubljen u prijevodu opet. Mozda sutra opet nesto smiksa sa strategijom.
slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Mercedes se prebacio na 2020., dok će ludi Talijani pokušati osvojiti naslov ove godine, pa će zato onda opet u Australiju slijedeće godine donijeti krš. A i porast će malo interes za kraj ove prilično dosadne sezone (u smislu borbe za naslove).

Nema nikakvog drugog razumnog objašnjenja.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Kranči je napisao/la: 28 ruj 2019, 16:49 Mercedes se prebacio na 2020., dok će ludi Talijani pokušati osvojiti naslov ove godine, pa će zato onda opet u Australiju slijedeće godine donijeti krš. A i porast će malo interes za kraj ove prilično dosadne sezone (u smislu borbe za naslove).

Nema nikakvog drugog razumnog objašnjenja.
Binotto je najavio da više neće dolazit značajnih nadogradnji ala Singapur. Za njih je bilo važno radit na bolid u smislu da otkriju di je problem i očito nešto su našli i riješili problem, što znači dobre naznake za rad na 2020. bolidu. A nisu bedasti da nemaju tim za 2021. Pa doveli su Restu koji vodi tim koji je zadužen za 2021. Imaju bolid koji je tokom testiranja bio impresivan da bi se na kraju ispostavio flop. Pa kako ćeš raditi na projektu za iduću godinu ako ne razumiješ ni trenutni bolid ni di problem leži. Ono po čemu me se Binotto dojmio je to da je priznao da su shebali s konceptom te da rade na tome. Nije bilo upiranja prsta u nikoga i uvijek mirno elaborirao u čemu je problem. Bez nekih tajanstvenosti. Mercedesov zadnji veći update koji je šljakao je bio u NJemačkoj. I imaju sreće da su imali dobar prvi dio i da su iskoristili sve greške protivnika jer bi inače sad imali veći problem u vidu da možda ne bi izgubili vozački naslov, ali njima krucijalan kosntruktorski bi sigurno bio pod upitnikom s ovakvim Bottasom te preporođenim Ferrarijem (preporođenim na temelju zadnje 3 utrke , ne kažem da će izdominirat sad kad očito još imaju problema sa degom)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

sa malim zakasnjenjem... ako nekog zanima

Vettel vs Leclerc: Complete Ferrari Singapore team radio transcript
https://www.racefans.net/2019/09/25/vet ... ranscript/
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Dajte ne budite glupi
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

I još mu se pokvari bolid
slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Eto vam sad

Zaslužili ste ovo
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Bravo Ferrari... pokušali ste ispast pametni, sad će biti 1-2 za Mercedes
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Kakvi debili, ne vjerujem, ono je bila samo iskra u singapuru sto se tice strategije. Fuj, gasim trku.
slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Karma
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

sta je bilo sa Fetelovim bolidom? koji kvar?

inace ne razumem gde je nestala brzina Leklera sa kvala? odnosno Ferarija.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Brzina nije nestala, Vettel je lijepo pumpao prednost naprijed dok ga nisu prizemljili sa "taktikom".

A kvar je bio MGU-K, tražili su da bolid zaustavi na stazi kako ne bi bilo daljnjih oštećenja na motoru pošto ovaj mora izdržati do kraja sezone ako ne žele kazne
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

aha motor a ja mislio prestigli Mecku. ustvari jesu po snazi ali na ustrb pouzdanosti. lepo je reko ovaj iz Mclarena sto je sad sklopio dil sa Meckom da su oni bencmark.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Na koji uštrb pouzdanosti? Wow, pokvario se MGU-K (a onoliko koliko znamo, može bit da se otpustio spoj kablova za napajanje i zato nije radio npr.), a Mercedesu u Belgiji 2 potpuno nova motora otišla u plamenu

A izgleda da su vozači oba dobili "po guzi" sudeći po izrazima lica
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Binotto popizdio haha
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Previse se bave glupostima. Svakom razumnom covjeku bi vise imalo smisla u 2 stintu kad vec nabildaju prednost eventualno razmisljat o stopu, a ne na pocetku dok je Leclerc jedva 2 sekunde ispred Hamiltona.. pa di su mislili Vettela tu smjestit?

Danas je Vettel odvozio ala 2017, prvi dio 2018. Trpao je krugove bez beda. Ferrari moze samo sebe krivit a pogotovo kasnije s odlukom da prepuste Bottasu poziciju, znajuci da jos krucijalno gube desetinke u zadnjih par zavoja, te da DRS im ne uspije nadoknadit zaostatak. Za razliku od Singapura, ovo danas je bio totalni promasaj. Nazad na Ferrarijev standard.

Iako je Binotto fino objasnio Leclercu da neke stvari ne treba komentirat na radio, ovaj je to nastavio radit i ovu trku. Suti i vozi. Popusio si na startu i nisi bio u mogucnosti priblizit se vodecem. Cemu onda swap?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la mrd »

Po meni je ovo čista šlampavost Ferrari-a. Ako je dogovorena strategija da se pokrije Mercedes na startu, onda treba da se rasprave sve opcije i dogovori tačno šta se radi.
Tipa: Leclerc šlepa Vettela da se izvuku i onda ga ovaj pusti tad-i-tad. Nema 'ali' i nema 'ja sam imao bolji start, bio bih ispred svakako'. Nakon toga može utrkivanje.
Ovako mislim da su ostavili dosta rupa u strategiji i ova dvojica rade šta hoće. Zna se kakav je (ovo) sport i šta sve može da se desi.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Leclerc se vadi da se žrtvovao jer je ostao na lijevoj strani da mu vettel bude u slisptreamu a ne otišao desno da lewisu da slipstream, valjda ga misli da ga lewis ne bi napao il šta već.
Ako je dogovor bio da će se zamijenit onda se trebao malo strpit a ne u petom krugu trke cvilit.
Mada razumljivo je da je htio odmah zamjenu. Vettel je u interesu odugovlačit, možda npr. lewis nekako pretekne leclerca i onda nema više taj problem.
S druge strane, vettel je bio brži pa je nezgodno tražiit da pušta sporijeg.

Nisu trebali ništa dogovarat, naslove ionako neće osvojit. Pustit ih nek se bore i zdravo
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Meni nije jasno čemu tolka rasprava oko strategije koja je bila odlična i više-manje odlično odrađena. Znači nakon svih rasprava preko radija, zamjena se odradila i radila bi savršeno bez vsc-a, ne kužim kaj je tu krivo osim jebiga kvara kojeg nitko ne spominje skoro. Stvari su se u utrci odvile drukčije od predviđenog (Hamiltonov loš start) i Ferrari svejedno uspije riješiti dogovorenu zamjenu diskretno bez rizika i opet nije dobro #-o

Po meni nisu puno pogriješili odlaskom ponovo po mekane, jer ionako svejedno više do kraja prvenstva, ak nije pobjeda, nije ništa. A da je ostao na mediumu, ne bi mogao Hamiltonu ni prijetit. Probali su, bile su nijanse na kraju startno ciljne, Bottas ima pritisak, mogao je pogriješit, više bi prijetili za vodstvo, a na kraju ostalo i postolje.
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la mrd »

Vuksa_KC je napisao/la: 29 ruj 2019, 22:52 Meni nije jasno čemu tolka rasprava oko strategije koja je bila odlična i više-manje odlično odrađena. Znači nakon svih rasprava preko radija, zamjena se odradila i radila bi savršeno bez vsc-a, ne kužim kaj je tu krivo osim jebiga kvara kojeg nitko ne spominje skoro. Stvari su se u utrci odvile drukčije od predviđenog (Hamiltonov loš start) i Ferrari svejedno uspije riješiti dogovorenu zamjenu diskretno bez rizika i opet nije dobro #-o

Po meni nisu puno pogriješili odlaskom ponovo po mekane, jer ionako svejedno više do kraja prvenstva, ak nije pobjeda, nije ništa. A da je ostao na mediumu, ne bi mogao Hamiltonu ni prijetit. Probali su, bile su nijanse na kraju startno ciljne, Bottas ima pritisak, mogao je pogriješit, više bi prijetili za vodstvo, a na kraju ostalo i postolje.
Upravo to. Naprave shitshow od drame nizbogčega #-o
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 29 ruj 2019, 20:31 Na koji uštrb pouzdanosti? Wow, pokvario se MGU-K (a onoliko koliko znamo, može bit da se otpustio spoj kablova za napajanje i zato nije radio npr.), a Mercedesu u Belgiji 2 potpuno nova motora otišla u plamenu
vidi nisam automehanicar i ne razumem se u motore ali ono sto je Fetel prokomentariso posle odustajanja se poklapa sa mojim stavom. I zapamti nijedan kvar nije slucajan. Zasto Vilijams nije imao ni jedno odustajanje? Zato sto su motor podesili na ziheraski rezim rada jer brzinom ne mogu konkurirati pa se nadaju ako ostali budu gresili da ce oni doci do bodova i uspeli su 1 bod Kubice.

ja kolko znam fabrickom timu Mercedesa jos nije eksplodiro ni jedan motor u trci a to se gleda i jedino to je vazno a ne neka FI i sta ti ja znam i ko zna sta rade oni sa tim motorom. Mozda nekad i Mercedes nesto testira u njima to je bilo na treningu ako se ne varam.

A Ferariju je prso motor sada i ono u Bahreinu na pocetku sezone verovatno iz istog razloga jer su forsirali. Zao mi je ali Mecka vodi. I ne nameravaju otici.
Cuky je napisao/la: 29 ruj 2019, 20:31

A izgleda da su vozači oba dobili "po guzi" sudeći po izrazima lica
slika
sto neko rece kakve to veze ima sa kvarom na motoru. Kroz boksove su resili taj "problemcic" ali onda je nastupio onaj pravi problem za koji je odgovoran niko drugi do Binoto jer je on sef on vodi tim.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

završio EU dio sezone, vraća se i Mission Winnow na bolide i u naziv momčadi
https://www.racefans.net/2019/10/07/mis ... o-ferrari/


BUMP: Binotto je kao cilj do kraja sezone naveo nadmašivanje bodovnog stanja prošle godine. 5 utrka do kraja dostupno je još 220 bodova u konstruktorskom poretku, a Ferrari za prošlogodišnjim ulovom zaostaje 162 boda.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori