Sebastian Vettel [#5]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Binoto

“We agreed together that the best way was not to give any slipstream to Hamilton at first, because giving a slipstream to Hamilton would have given him some advantage or at least some possibility. Therefore Charles would have given the slipstream to Seb. That was what we agreed and discussed.

“But by giving the slipstream to Seb, not defending the position, would have given an advantage to Seb, which later on in the race [we] would have given back by swapping the cars. So that was the deal.”

Having watched the start, the team decided to tell Vettel to let Leclerc retake the lead. “Looking at the video, looking at the start our judgement that the start went as planned and therefore we thought it was right to ask Seb to swap the positions.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

I sve je to u redu.. dogovorili su i odlučili vratit. Ono što nije u redu i zašto se slažem sa postupkom Vettela, je da su to odlučili napraviti odmah nakon par krugova. U trenutcima dok, na mekšim gumama u odnosu na Mercedes, treba pumpati čim veću prednost zbog ranijeg stopa, oni bi da vodeći bolid uspori, propusto ovog iza i upadne Hamiltonu u DRS domet. Sve što je trebalo je pustit ih da hladne glave izgrade prednost, uvesti Leclerca u boks prvog i onda uvesti Vettela krug kasnije. Ako je Vettel još naprijed, tad mu reć da ga pusti. Ako nije, znači bezbolno su kroz boks riješili.

Ovako kako su to pokušali izvesti jučer samo su postigli da se na stazi svi posvađaju i možda sebi skrate stint na mekšim gumama jer su se međusobno naganjali.

PLAN: 10/10
IZVEDBA: 1/10
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la zonelsk »

Ferrari .... Eto voda na moj mlin u kontekstu komentara zadnje vrijeme za Ferrari. Trebaju se punooo uozbiljiti do 2021.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Samo da vas podsjetim, pošto vas je režija prijenosa zavela, KVAR jer upropastio utrku, a ne strategija.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Vuksa_KC je napisao/la: 30 ruj 2019, 09:33 Samo da vas podsjetim, pošto vas je režija prijenosa zavela, KVAR jer upropastio utrku, a ne strategija.
Istina... ali je loše izvedena strategija oko starta i kasnije (ne)propuštanja dovela do drame i svađa i rasprava, pa je stvarni problem jučer ostao u sjeni toga

PS: Binotto kaže kako je kvar bio na CE (Control Electronics) i kako su skoro pa sigurni da neće biti 5 mjesta kazne u Japanu jer će moći koristiti jednu od prethodno korištenih ove sezone.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 30 ruj 2019, 09:07 I sve je to u redu.. dogovorili su i odlučili vratit. Ono što nije u redu i zašto se slažem sa postupkom Vettela, je da su to odlučili napraviti odmah nakon par krugova. U trenutcima dok, na mekšim gumama u odnosu na Mercedes, treba pumpati čim veću prednost zbog ranijeg stopa, oni bi da vodeći bolid uspori, propusto ovog iza i upadne Hamiltonu u DRS domet. Sve što je trebalo je pustit ih da hladne glave izgrade prednost, uvesti Leclerca u boks prvog i onda uvesti Vettela krug kasnije. Ako je Vettel još naprijed, tad mu reć da ga pusti. Ako nije, znači bezbolno su kroz boks riješili.

Ovako kako su to pokušali izvesti jučer samo su postigli da se na stazi svi posvađaju i možda sebi skrate stint na mekšim gumama jer su se međusobno naganjali.

PLAN: 10/10
IZVEDBA: 1/10
pa zar tako nisu i postupili. Ok bilo je svadje jer je mozda pre trke bilo dogovoreno da ga prvom prilikom pusti ali to je nebitno kad su kroz boks bez greske odradili. problem je nastao kad se Fetelov auto pokvario i od tada sve krece naopako.

edit

ili jos bolje Fetel cim je prestigo Hama iz mesta nije ni trebo napadati prvo mesto. jer ako je bilo dogovoreno da mu Lekler zavetrinom pomogne da nemac predje Hama i Fetl kad je preso Hama trebo se tu zaustaviti uci poravnat sa Sarlom u prvu krivinu Ham tu ne bi mogo proci jer bi ga blokirali (slicno kao onomad u Francuskoj kad su vozaci Mecke blokirali Fetla) i bilo bi posle prve krivine Sarl-Seb i ne bi bilo svadja. Jebiga sledeci put Seb osvoji pp ako zelis imati prednost ili da se uopste ne pomazu kao sto sam pre rekao.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Prerizično je bilo poslagivanje između Hamiltona i Leclerca. Kočenje s čekanjem da se Leclerc postavi/zatvori.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

što je najgore vettelovo treće mjesto iz kvalifikacija je ustvari obojici dalo šansu da budu 1-2. da je lewis startao treći imao bi slipstream od jednog il od obojice i jedan bi vjerovatno izgubio poziciju.
ali da, pustit ih da se trkaju pa nek preuzmu odgovornost za ishod
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Problem je i sto Fetel misli da mu uopste nije pomogao niti trebao slipstrim jer je odlicno startao. kazem najbolje da onda uopste pre trke nema dogovora.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 30 ruj 2019, 11:28 Prerizično je bilo poslagivanje između Hamiltona i Leclerca. Kočenje s čekanjem da se Leclerc postavi/zatvori.
To samo zbilja uigrani znaju izvesti



s tim da se Ham juce ne bi zakuco u jednog Ferarija.

s druge strane



Fetel napada Sarla umesto da su zajedno saradjivali, blokirali itd. neki ce mozda reci pa Lekler je bio sa desne strane ok jeste ali mogo je preci na levu a Seb na desnu i sve 5.

vidite na 0:16 da je Lekler malko kreno da zatvara Fetla e da je tu Lekler odma preso na tu stranu a Fetl na desnu to bi bilo perfektno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Očito nisu još uigrani jer im je ovo novo nažalost, a ni nemaju Bottasa.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

ni vettel ni leclerc ne žele biti bottas
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Helmut Marko: 'Vettel-Leclerc situation is about to blow'

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Vezano za ono njegovo "bring back the fucking V12"

Ferrari je zadnji puta V12 motore koristio u razdoblju od 1989. (prva sezona nakon zabrane turbo motora) i 1995. (kad je FIA ograničila zapremninu na 3.0L).

U tom razdoblju Ferrarijevi rezultati su bili... procijenite sami:
Ukupno startova: 223 (svi Ferrarijevi vozači u tim godinama zajedno, ne ukupan broj utrka)
Ukupno odustajanja: 111
Ukupno odustajanja zbog kvarova: 82
Ukupno odustajanja zbog kvara motora: 35

Od ostalih kvarova, 1989. u 12 od 13 odustajanja zbog kvarova uzrok je bio poluautomatski mjenjač kojeg je Ferrari prvi osmislio, a kojeg i dan danas svi koriste. Najžalosnije je bilo da je taj bolid bio brutalno brz. Rezultati te sezone su bili ili DNF ili podij ili pobjeda. Dodatno pumpanje broja odustajanja zbog kvarova dodao je aktivni ovjes 1993. koji nije bio baš najpouzdaniji dio bolida. Svejedno, u tom razdoblju prosijek je cca. 5 odustajanja po sezoni zbog kvara na motoru. Od Kad je Vettel u Ferrariju do danas on nije imao toliko odustajanja zbog kvara u cijelom tom razdoblju ukupno. Ferrari u hibridnoj eri ima, do sada, ima 0.833 odustajanja po sezoni zbog kvara PU

Još jedna zanimljiva statistika:
U 113 utrka sa V12 motorom Ferrari je samo 31 utrku završio sa oba bolida. U 116 utrka (zaključno sa Rusijom) hibridne ere Ferrari je 86 puta završio sa oba bolida.

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Ma mislio je na V10 :P
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Vettel nakon odustajanja kad je izašao iz bolida
https://www.reddit.com/r/formula1/comme ... dium=web2x
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Šteta, izgledao je dobro u utrci
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Vettel je u ove zadnje dvije izgledao kao stari Vettel. Brz i kontroliran kad je naprijed, bez problema izgradi prednost da se "ukloni" iz DRS opasnosti i onda kontrola. Kad treba napasti napada žestoko (kao u Singapuru). I onda kvar. Valjda se ne bude ponovo vratio u crnilo sad kad se napokon trgnuo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

A možda mu je upgrade pomogao
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Vettel bio na sastanku sa Binottom u Ferrarijevoj tvornici, a nakon toga testirao kartove
https://www.racefans.net/2019/10/01/vet ... kart-test/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Vuksa_KC »

vidc je napisao/la: 01 lis 2019, 20:46 A možda mu je upgrade pomogao
To je ona Montoyina filozofija koja očito drži vodu, da se vozač u bolidu treba osjećati ugodno i tome treba prilagođavati nadogradnje, očito je upgrade pomogao.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Villeneuve: "Vettel has no chance against Leclerc in 2020"

Charles Leclerc seems to be increasingly gaining the upper hand within the team at Ferrari . The young Monegask won beautiful victories in Spa and Monza and consistently outperforms his teammate Sebastian Vettel in qualifying . Leclerc is also doing better in the championship, he is already 21 points ahead of the German. According to Jacques Villeneuve, this would only get worse next season and Vettel would have a chance to turn the tide.

"The energy in the team is not good," Villeneuve says in an interview with Motorsport-Total.com . "" In this case it is not so much about the energy between Vettel and Leclerc, but about the energy that surrounds them. Everyone wants Leclerc, he is the latest craze, the fans and the media love him. Vettel cannot do much about that. It doesn't matter how well you ride, you are on the wrong side of that energy, and if you do not have a good time, that is a law in this sport. "

Leclerc has been seen as the new favorite of Ferrari fans since the summer break. The Monegask did what Vettel did not succeed in all his years at Ferrari: winning at Monza. This while Vettel had to wait more than a year before he won another victory. He eventually succeeded in Singapore, but the win came after an undercut on his teammate and was therefore not without controversy.

According to Villeneuve it all went wrong for the German in Hockenheim last year when Vettel put his Ferrari in the wall from the first place and from that moment on it seemed to be in a negative spiral. '' Of course that has an impact, you make a mistake and you blame yourself. His crash in Hockenheim changed the entire championship, it does something psychologically to you. All Media and the fans talk about it so you feel the pressure. "

Some suggested, however, that especially the concept of the SF90 would not suit Vettel, and that this would give Leclerc an advantage. But Villeneuve dismisses this: "It has nothing to do with the concept of the car, the car is designed with feedback from the drivers who have driven it before. So Vettel has contributed to the design of this car, not Leclerc." "
a sledece godine auto ce imati feedback od Leklera znaci od prve trke ce biti brzi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

a Villeneuve je ono upoznat sa svime i totalno bitan lik u svijetu F1.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Ovo sto prica je tacno. Lekler nije ucestvovao "u dizajnu" ovogodisnjeg Ferarija ali ce zato 'next year car' biti od pocetka po njegovoj meri. ja ne znam kako ce Fetel izdrzati i ovu a tek celu sledecu da trpi da ga novopridoslica 'bije'. a vidim i da je neposlusan kad treba igrati vozaca broj 2. A za 2021 kladim se da ga tim ne zeli jer em nemaju tolko para placati oba vozaca kao No.1 em ne zele dva petla u kokosinjcu/dva alfa muzjaka. Fetel je 'out' to tvrdim. Na njegovo mesto moguce da vrate Kimija.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Da, vratit ce Kimija i vrtit ga do 50. Godine. Zaparavo ne. Drzat ce ga dok Robin(sin) ne poraste i onda ga konacno umirovit....
Sto sve necu procitat tu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori