MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Opet ću reči.....sada još sigurniji.....gorivo Petronasa donosi razliku kod Yamahe, a ujedno je to što drži svih ovih godina Mercedes toliko jak
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ja sam uvjeren da ne donosi razliku. Dapače, mislim da je SRT tim tu čak u lošijoj situaciji nego tvornička momčad. Nema baš logike da agregat u motociklu radi bolje sa Petronas gorivom nego sa Eneos gorivom koje koristi tvornička ekipa, a za koje je dizajniran. Uostalom, u svim speed trapovima ovog vikenda barem jedna, a nekad i obje, tvornička Yamaha je bila uvijek brža od obje satelitske.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 19 lis 2019, 12:38 Opet ću reči.....sada još sigurniji.....gorivo Petronasa donosi razliku kod Yamahe, a ujedno je to što drži svih ovih godina Mercedes toliko jak
otkud malezijci da prave bolje gorivo od Shela i amerikanaca (Mobil1)

Petronas nema ni na mapi dok su ova dva u vrhu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

To zbog F1... a nije toliko stvar u samom gorivu da je najbolje koliko su Petronas gorivo i Mercedesova PU međusobno usklađeni za rad jedno s drugim.

Baš kao i Ferrari i Shell.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

slika

nadam se da ce ovom Kvartararu dati punu podrsku jer od one dvojice nema nista.

a voleo bih i Suzuki da 'digne igru'.

Dukati sa Doviciozom nikad nece biti sampion jer Dovi nije 'tog kova'.

i naravno svi oni ce pokusti skinuti Markeza sa trona ali kao i svake godine niko nece uspeti ;)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Iduća sezona bi mogla biti zanimljiva. Kod Yamahe već godinama je problem motor, točnije od kada se prešlo na standardiziranu elektroniku motocikl je dobar, ali motor nema vozljivost kao Honda ili snagu kao Honda i Ducati. To su navodno riješili za iduću sezonu, jer novi motor stiže u Yamahe.

Ducati je u Japanu najavio da iduće sezone stiže potpuno novi motor i potpuno novi motocikl. Njima ne fali snage i stabilnosti, ali im fali okretnosti u zavojima.

Ako i jedni i drugi uspiju riješiti to što su zamislili, a Honda i dalje bude teška za voziti kao ove godine mislim da bi Marcu mogla biti jako teška sezona.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Caki kako komentarises ovo

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Jednostavno... nogomet je najpopularniji sport i nije čudno da ima 4 svoja natjecanja u top 5. Samo me malo iznenadilo da je FIFA WC tako nisko. NFL znam dosta ljudi koji prate, Indija je velika država i tamo skoro svi prate kriket. A motosport se, u bilo kojoj disciplini, nikad nije po popularnosti mogao mjeriti sa ovim drugima.

Iznenađuje me malo da je NBA tako visoko, ali recimo da sam se i ja ove godine navukao. UFC mi definitivno nije jasan kako je dospio tako visoko :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

pazi ovo je samo na drustvenim mrezama. Jer u tv rejtinzima je F1 najgledaniji motorsport.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Kengur( tako mi zovemo ovaj dugorepni problematični stvor)...istrčao ispred Janonea....i spasao glavu...

https://mobile.twitter.com/MotoGP/statu ... a-priseben
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Uvijek Ianone ima problema sa životinjama u Australiji. Danas klokan, a pred koju godinu dok je još bio na Ducatiju ga je galeb pogodio u glavu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Da...klokan...znam da je bio neki izraz....ali zaboravio sam( od kad je Max Tv prestao da prenosi HTV. ..malo po malo neku reč zaboravljam)
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ne kužim kako je Aegerter ostao ovdje na motociklu


BUMP: Yani Shaw, debitant i wildcard ovog vikenda imao je kvar na motoru u Honda zavoju koji nije kako treba očišćen pa je ovo bio rezultat na početku Moto3 kvalifikacija Kasnije se "nebo otvorilo" pa su MotoGP kvalifikacije otkazane za sutra oko 2h prije starta Moto3 utrke
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Marc danas u Sepangu testirao novi način korištenja stražnje kočnice, ručicom identičnom onoj za prednju kočnicu, samo što je ova za zadnju smještena na lijevoj strani upravljača ispod ručice kvačila. Kako sam Marc kaže to je bio test da vide hoće li se tako nešto koristiti u budućnosti, ali da isto još nije spremno za upotrebu
https://www.facebook.com/MotoGP/videos/754800698306204/


BUMP: Quartararo je za Petronas SRT uhvatio pole na njihovoj domaćoj stazi. Slaveći je uspio strgati i vizir sa svoje kacige :D PS: Za ne koji moožda nisu znali SRT u imenu momčadi je skraćenica za "SIC Racing Team" što je opet skraćenica za "Sepang International Circuit Racing Team"


Što se ostalih rezultata tiče Yamaha ima sva 4 motocikla u top 6, a uz to je i kompletno zauzela prvi startni red za sutra. Quartararo je na poleu, 2. je Vinales, a 3. Morbidelli na drugoj Petronas SRT Yamahi. Rossi je u drugom redu na 6. mjestu.

Miller je najbrži Ducati na 4. mjestu, Crutchlow je najbrža Honda na 5. mjestu.

Kompletan poredak:
  1. Fabio Quartararo (Petronas SRT Yamaha)
  2. Maverick Vinales (Monster Energy Yamaha)
  3. Franco Morbidelli (Petronas SRT Yamaha)
  4. Jack Miller (Pramac Ducati)
  5. Cal Crutchlow (LCR Castrol Honda)
  6. Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha)
  7. Alex Rins (Ecstar Suzuki)
  8. Danilo Petruci (Ducati)
  9. Johann Zarco (LCR Idemitsu Honda)
  10. Andrea Dovizioso (Ducati)
  11. Marc Marquez (Repsol Honda)
  12. Francesco Bagnaia (Pramac Ducati)
  13. Joan Mir (Ecstar Suzuki)
  14. Aleix Espargaro (Aprilia)
  15. Pol Espargaro (Red Bull KTM)
  16. Karel Abraham (Avintia Ducati)
  17. Andrea Iannone (Aprilia)
  18. Jorge Lorenzo (Repsol Honda)
  19. Mika Kallio (Red Bull KTM)
  20. Hafizh Syahrin (Tech3 KTM)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

video sam pad Markeza valjda je dobro.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

da, ovog ni on nije uspio spasiti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Neznam zašto je hteo da padne na nogama...da hoda kao na Mesecu?

Mislim da svi vozači treniraju padove i kako je najbolje se prizemjiti

Ili ono...kada dođe do tog trenutka.....niko ništa ne planira, nego je u haosu
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

nije on htio pasti na nogama nego ga je tako mtocikl odbacio. Jbg, ti možeš vježbat padanje, ali kad te baci nemaš puno izbora kako ćeš letjeti.

Kao i prošle godine u Austriji kada je Nagashima isto imao highside pad, samo u tom slučaju nije odletio sa motocikla nego je pao na njega i surfao po mokrom asfaltu



BUMP: Ne baš lijepe vijesti iz Sepanga
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Alex Marquez napokon je ugrabio titulu u Moto2 klasi.. a kako nije potpisao za nikog u MotoGP onda će dogodine imati priliku i braniti ju. U MotoGP Vinales je upisao svoju i Yamahinu 2. pobjedu ove sezone, a Marc je uspio doći do podija nakon što je startao 11.

Za iduću sezonu u MotoGP klasi više nema slobodnih mjesta. U Moto2 imamo 4 slobodna mjesta na Kalexu (po jedan u Dynavolt Intact GP, Gresini, Idemitsu Honda Team Asia i Red Bull Ajo), te 2 slobodna mjesta na tvorničkim (i jedinim) MV Agustama. U Moto3 imamo još 1 slobodno mjesto na Hondi (SIC58 tim), te 3 slobodna mjesta na KTM-u (po jedno mjesto u Skull Rider Mugen, Angel Nieto i Red Bull Tech 3). Uz to sa dva motocikla pojaviti će se i tvornička momčad Husquarne.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

S tim da (iako je pod ugovorom) Lorenzo najvjerojatnije neće biti na Repsolki iduće godine.
Kaj zbog Honde, kaj zbog Lorenza, teško da će se ta "suradnja" nastaviti.
Treba u tu jednadžbu ubaciti i Zarca. Nakon dva vikenda je pokazao da može Nakagamijevu Hindu voziti barem na istom nivou kao i on nakon cijele sezone.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Prva fotka novog KTM-a za iduću Moto3 sezonu, u ovom slučaju u Husqvarna bojama i oznakama.
slika
slika


Ja sam prvotno shvatio da će KTM skroz sve svoje motocikle zamijeniti Husqvarnama, ali ispada da će KTM imati novi motocikl, dok će isti motocikl biti pod nazivom Husqvarna FR250GP biti korišten od strane Sterilgarda Max Racing Team (to je tim kojeg vodi Max Biaggi), a kojeg će voziti Fenati i Alonso Lopez.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Lorenco zakazo konferenciju za stampu u 15:00. neki spekulisu da se povlaci.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

a jedna špekulacija koju sam čitao je da mu je Honda ponudila mjesto na njihovom motociklu iduće sezone u WSBK, kako bi si oslobodili njegovo mjesto u MotoGP za Zarca
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 14 stu 2019, 13:49 a jedna špekulacija koju sam čitao je da mu je Honda ponudila mjesto na njihovom motociklu iduće sezone u WSBK, kako bi si oslobodili njegovo mjesto u MotoGP za Zarca
sasvim moguce.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

ovi izgleda vec znaju...

Jorge Lorenzo says goodbye

The pentacampeón summons an exceptional press conference at three in the afternoon at Ricardo Tormo de Cheste with Carmelo Ezpeleta and in which the presence of his grill partners is expected.

There is nothing at stake but this Grand Prix of the Valencian Community can go down in history: Jorge Lorenzo's exceptional press conference at 3 pm. No need to add for what. Valencia will be the last Grand Prix for Jorge Lorenzo. And all Spanish pilots are summoned to wrap him in his farewell at age 32.

The pentacampeón of the world retires to the 32 years, after 17 in the championship. He will announce it at three o'clock today in an exceptional press conference convened at the Ricardo Tormo de Cheste circuit, which will be accompanied by Carmelo Ezpeleta, CEO of Dorna, and it is expected that also a good part of the grill of MotoGP

This championship has been that of Márquez's triumph and Lorenzo's very low performance, in a year in which he has gone from saving a gray start thanks to the accumulated credit in his career, especially in the last year with Ducati, in which It traced a rather adverse situation, to become one of the focus of each MotoGP race for its disappointing performances.

And that of Phillip Island marked a special point: last one minute and six seconds from Marquez (this means that when he started his last lap the winner entered the last sector of the four in which a turn is divided), 55 seconds of the third official Honda, that of Cal Crutchlow, second on the island, and 40 of the 2018 RCV satellite of Johann Zarco, in the first French experience with the motorcycle of the injured Takaaki Nakagami.

«I am disappointed, I am sad, I am not happy professionally speaking, because this situation is perhaps the worst I have experienced as a pilot», the Mallorcan confessed already in Malaysia, to two tests by the end of 2019. «There was a lot of expectation from Honda, Alberto, who believed in me, that he got results, but it is not. I try to do my best. I have also had many falls that have generated me many physical problems, and this sure has had influence, especially in the second part of the championship, but the truth is that with the 2019 motorcycle that Honda has done I have never had great sensations, nor even when I felt at my best with this motorcycle, ”he added.

First, the physical argument, which comes from the cervical lesion that occurred in Assen at the end of June; then the honest acceptance that even in the best case, his relationship with the Honda is far from idyllic. And it is that after the Dutch test the appearances of the Mallorcan began focusing on the problems in his neck, seasoned this with the acknowledgments with Ducati (with two different options, one already for 2020, the other for 2021), and continued with the denied to the various information that elucubraban about his future and about his relations with his current brand.

All year resisting
«I think I've been unrecognizable, in quotes, practically all the time with Honda, apart from some training in which I more or less showed some speed; removing the first of Qatar, the first laps of Montmeló or the FP2 of Le Mans I have not been competitive or to aspire to finish in the top five and in Australia everything came together, it was windy, very cold and confidence in general with the bike It is not good. In the end Tito (Rabat) retired, which was the last one, and it was perhaps the first time in my career that I ended up in that position. But, well, there is always a first time, ”Lorenzo said.

A reflection that exemplifies the situation of the five-time world champion, the first that Spain had in MotoGP (after the 500cc title of Alex Crivillé), which led to speculation about the scenarios of his future. On the one hand, about the option to say enough at the end of the year, something that he himself had denied every time he was asked; In this case, Lorenzo's last public speech was to guarantee that he was going to comply with the contractual relationship that unites him to Honda until the end of 2020, it already seems difficult to accept that he could live a course like the current one.

Only a few days ago he seemed not to have thrown in the towel . "I am striving to continue taking steps forward," Lorenzo explained in a statement from Repsol. «After a more positive race in Malaysia, I am striving to continue taking those steps forward and doing everything I can to help the Repsol Honda team win the Team World Cup. The circuit of Valencia is quite different from the ones we have been competing in the last weeks since it is very narrow compared to Phillip Islando or Sepang, and sometimes it can be quite cold, especially in the morning, so it is something we should pay attention, ”Lorenzo explained.

Marquez dropped it
While Márquez has achieved the championship by beating the record points and scoring 11 victories, so far, his partner has not been able, in the entire course, to finish a race in the top 10. “It's really amazing, amazing for me, for him and for the team. In the end it is unthinkable that a champion is in this situation. I can't imagine seeing it like this another season. I think you are working to find a solution, you should look for your motivation. His contract says that it continues and for me it continues, but it is a very personal decision, ”Márquez told La Gazzetta dello Sport.

Medal winners and Lorenzo titles at the Motorcycle World Championship

World champion in 2006 with Aprilia in the 250cc category.

World champion in 2007 with Aprilia in the 250cc category

World champion in 2010 with Yamaha in the 500cc category.

World champion in 2012 with Yamaha in the MotoGP category.

World champion in 2015 with Yamaha in the MotoGP category.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori