Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Ferrari me u ovom drugom dijelu sezone podsjeca na Mercedes iz 2013., uzmu pole na kvalifikacijama i onda ih u utrci nigdje, pojedu gume
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Stari motor ide u Leclercov bolid. Nema kazne
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

F1NAC je napisao/la: 02 stu 2019, 20:21 Stari motor ide u Leclercov bolid. Nema kazne
Koliko ce biti sporiji od Vettela s tim motorom?
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Nitrous Oxide Systems je napisao/la: 02 stu 2019, 21:22
F1NAC je napisao/la: 02 stu 2019, 20:21 Stari motor ide u Leclercov bolid. Nema kazne
Koliko ce biti sporiji od Vettela s tim motorom?
Sad kad uzme pole sa njime... propast će svima priče kako Ferrari nešto mulja sa motorom uvedenim nakon ljetne stanke :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ovo je loše za Ferari...morali su uzeti sveži Pu zbog ,,špijunskih,, taktika...evo i zašto..

-Vetel vozi PU spec3 ali MGU-K spec 1 jer je spec2 pregoreo pre neku trku...
-Lecler vozi PU spec2 ali MGU-K spec 2..


i lako mogu po analizama bolida lako otkriti kad i koji bolid gde ubrazav bolje i ZAŠTO...

ako je sve egal...znači razliku pravi ili gorivo, ili maping ili neki spoljašni deo motora kao pumpa, cjevovodi(možda tu skladište višak goriva)....
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

I prekinut niz Ferrariju.

Inače, ovo je prva sezona da imaju 6 polea u nizu u istoj godini. Ali im to nije rekordni uspjeh. Rekord im je 7 polea u nizu, doduše kroz dvije sezone, i to kraj 1952 - početak 1953 i kraj 2000 - početak 2001.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 02 stu 2019, 21:56 Ovo je loše za Ferari...morali su uzeti sveži Pu zbog ,,špijunskih,, taktika...evo i zašto..

-Vetel vozi PU spec3 ali MGU-K spec 1 jer je spec2 pregoreo pre neku trku...
-Lecler vozi PU spec2 ali MGU-K spec 2..


i lako mogu po analizama bolida lako otkriti kad i koji bolid gde ubrazav bolje i ZAŠTO...

ako je sve egal...znači razliku pravi ili gorivo, ili maping ili neki spoljašni deo motora kao pumpa, cjevovodi(možda tu skladište višak goriva)....
Eh kad bi to bilo tako lako kako ti opisujes onda bi svi motori bili nivelirani. I da vide kako bolid ubrzava... bez da ga otvoris, di ces gledat kako to ostvarit?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

;)
I sense a bit of reaction from Ferrari fans here, last season we saw a drop off in power when FIA installed additional sensors, today if true we’ve seen a drop off following this clarification. Ferrari are pushing the envelope - I personally have no objection to it.. but would it really be a surprise if they were flirting with solutions to get around the regulations again..? Not so sure
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Čiji je to citat? Jer sam vidio da je i Hamilton slično pričao, ali nije ponudio nikakve konkretne činjenice nego samo naglaba bezveze. A i dalje je Ferrari bio najbrži na pravcima, doduše ne sa velikom razlikom. Ali je zato iznenađujuće bio najbrži u prvom sektoru u kojem je hrpa srednje brzih zavoja te su bili jako blizu u zadnjem zavojitom sektoru.

Druga stvar: A gdje je taj "drop off in performance"??? To što su za poleom zaostali čak 12 tisućinki sekunde?

Od ljetne stanke, uključujući i ovaj vikend:
USA - zaostali za poleom 0.012 sekundi
MEX - zaostali za poleom 0.266 sekundi. Onda je Max kažnjen pa je ispao pole za 0.238 sekundi
JPN - uzeli pole za 0.229 sekundi
RUS - uzeli pole za 0.402 sekunde
SIN - uzeli pole za 0.191
ITA - uzeli pole za 0.039
BEL - uzeli pole za 0.763

Di je tu taj pad performansi?

Uostalom, Ferrari je u Meksiku bio daleko najbrži na pravcu, pa su zaostali 1/4 sekunde za najbržim vremenom. S druge strane, ovdje su im ostali brzinom na pravcu puno bliže pa su zaostali praktički treptaj oka. Kao da, znam da će zvučati ludo i nevjerojatno da bi to ikome inžinjeru igdje palo na pamet, su odlučili poigrati se sa setupom i probati postići nekakav balans između brzine na pravcu i gripa u zavojima. Znam da zvuči ludo, jer je prilično nevjerojatno da inžinjeri nešto isprobaju kako bi popravili rezultate
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Ako i jest pad performansi, zanemariv je. Vettel veli da je u prvom krugu ostavio nešto vremena u zadnjem sektoru, išao je na sigurno... A u drugom se uvjeti staze pogoršali pa niko nije nešto posebno napravio...
Tako da je lako ferrari mogao i na pp.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

Wolff supports Red Bull: "Good that they have asked FIA for clarity"

The question marks surrounding the Ferrari engine have also kept Mercedes team boss Toto Wolff busy for a long time. He is therefore happy with Red Bull's move to go to the FIA ​​to draw attention to the loophole in the technical regulations.

Not only Red Bull and Mercedes had their doubts about the performance of the Ferrari engine. More teams in the paddock have for some time suspected that the red cars have an ingenious means, which means that the engine gets extra fuel injected at certain times. This would explain the extra speed that the Ferrari's of Charles Leclerc and Sebastian Vettel can not keep up with the other drivers.

After some exhaustion work, Red Bull finally decided to go to the FIA. They would have found a loophole in the technical regulations and decided to ask the FIA ​​for clarity. It would be a rule that concerns fuel consumption, and let it be what people think Ferrari conjures up that extra speed from there. Toto Wolff thinks it is a smart move, "It is good for both themselves and for us that Red Bull has made this request, it is important to know what is and what is not allowed," said the Mercedes team boss to SkySports .

Whether this is actually the loophole that Ferrari used to gain the current speed, will be clear soon enough according to the Austrian, "Now that this rule has been tightened and the frameworks are clear, we will see on the track whether it will makes a difference. "
i odjednom nema pola Ferarija :)

If this is where Ferrari's speed comes from, Red Bull is now stopping it

Throughout the second half of the season, the Ferrari engine keeps things busy in the pit lane of Formula 1. According to rumors in the race, the Italian team would occasionally have some extra power. At Red Bull they think they have discovered what is being used from the Scuderia Ferrari box of tricks.

The Austrian racing stable went to the FIA, not to file a protest, but to get an explanation. Without calling in Ferrari, Red Bull asked for clarity about the legality of the trump used by the Italian racing team. It is customary within Formula 1 that if one team finds something in a competing team and has doubts about its legality, they will ask the FIA. If the FIA's response is negative and exceeds the technical guidelines, the competing team is obliged to change it.

This now also seems to be the case with Ferrari. The team led by Mattia Binotto would have found a way to bypass the measurement of the fuel supply to the engine. The fact is that the fuel supply is not constantly measured, but only at specific moments. According to the regulations, teams may only send a certain amount of fuel to the engine, if more fuel is sent to the engine, this may result in extra power. The concept that Red Bull has now submitted would ensure that more fuel can be sent to the engine between the measuring moments without this being noticed. The FIA's answer to the question whether or not this is allowed: No.


As a result of this decision, all teams in the paddock now receive a letter stating that this technical directive cannot be circumvented. The loophole around the fuel supply is thus closed without Red Bull pointing the finger at Ferrari or claiming that Ferrari uses it. But, if this were the trick that gave the Italian racing stable that little bit of extra horsepower, then that party is now over.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 03 stu 2019, 11:34 i odjednom nema pola Ferarija :)
Dragi moj da je Max bio pametan ne bi ga bilo ni u Meksiku... i to bi prilično zaostali. A bili su daleko najbrži na pravcima. Tako da ti ta priča ne drži vodu =D>
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

F1NAC je napisao/la: 02 stu 2019, 23:12
gjoko-mkd je napisao/la: 02 stu 2019, 21:56 Ovo je loše za Ferari...morali su uzeti sveži Pu zbog ,,špijunskih,, taktika...evo i zašto..

-Vetel vozi PU spec3 ali MGU-K spec 1 jer je spec2 pregoreo pre neku trku...
-Lecler vozi PU spec2 ali MGU-K spec 2..


i lako mogu po analizama bolida lako otkriti kad i koji bolid gde ubrazav bolje i ZAŠTO...

ako je sve egal...znači razliku pravi ili gorivo, ili maping ili neki spoljašni deo motora kao pumpa, cjevovodi(možda tu skladište višak goriva)....
Eh kad bi to bilo tako lako kako ti opisujes onda bi svi motori bili nivelirani. I da vide kako bolid ubrzava... bez da ga otvoris, di ces gledat kako to ostvarit?
Zbog ovakvih analiza sam o tome pričao.....ima mnogo načina kako iz analizama brzine bolida da se nešto ipak dozna. ferari je vozio sa dve različite specifikacije motora...i protivnici mogu ipak da nešto vide...

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

Super su mi ove argumentacije od 2 strane sa jednim jedinim grafom...
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Pa grafikon puno toga pikazuje....može se satima analizirati
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

zapravo, ovaj grafikon ne pokazuje ništa. Ta 3 km/h razlike mogu biti zbog drukčijeg izlaska iz zavoja, zbog drukčijeg nagiba prednjeg i/ili stražnjeg krila i sl. Ova razlika od 100-200 rpm u 8. brzini ne mora značiti da je Vettelov motor snažniji. Možda su koristili različiti mod, Vettel je imao veću brzinu pa je logično da će se i motor brže vrtiti. Također, ovo pokazuje isječak jednog jedinog kruga (dugački pravac u srednjem sektoru). A to je sve samo ne dovoljno za donositi bilo kakve zaključke. Tko kaže da u prethodnom ili slijedećem krugu nije bilo obrnuto?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ma neee.....nije mi bila poenta toga. Htio sam reći da bi bilo bolje da je Lecler uzeo novi ICE nego da ih ovako vade na grafikonima i da zaviruju u same karakteristike motora. jedno je da upoređuju na različitim a drugo na istu trku dva različita motora istog proizvođača....

ovo sam napisao tada....,,morali su uzeti sveži Pu zbog ,,špijunskih,, taktika,,
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 03 stu 2019, 12:47 Pa grafikon puno toga pikazuje....može se satima analizirati
Nisi shvatio. Nije bilo protiv grafikona - dapace (bez da uopce ulazim u kvalitetu tvog) takvih činjenica nam treba.

Ne bapskih prica - ko ke sto rekao. Jer to su samo naklapanja..
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Za iskusne inženjere od protivničkih timova, vožnju sa dva različita motora za jedan tim...od kojih je jedan sa nekom inovacijom....je po meni katastrofa.
Sada msilim da će protivnici lakše doći do nekih ideja otkud Ferari vadi snagu motora
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Pa već bi im bilo i vrijeme, kolko je sad već prošlo cca 2 mjeseca.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

gjoko-mkd je napisao/la: 03 stu 2019, 16:29 Za iskusne inženjere od protivničkih timova, vožnju sa dva različita motora za jedan tim...od kojih je jedan sa nekom inovacijom....je po meni katastrofa.
Sada msilim da će protivnici lakše doći do nekih ideja otkud Ferari vadi snagu motora
možda se i Ferrari sa njima igra... sezona je ionako izgubljena, momčadi tražile i dobile neko pojašnjenje o ICE-u za koje su mislili da Ferrari mulja, Ferrari do kraja sezone mrvicu smanji snagu i ovi misle "aha skresali smo ih", kad ono Ferrari uopće nije tor adio i slijedeće sezone imaju još više snage :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

pa ima i takvih mišlenja po forumima...
If I was Ferrari, after yesterday's FIA directives, I would definitely use less power purposely in the remaining GP's just to trick the opponents into thinking that this was what made them fast.
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Kako los tempo u utrci
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

Cuky je napisao/la: 03 stu 2019, 17:03
gjoko-mkd je napisao/la: 03 stu 2019, 16:29 Za iskusne inženjere od protivničkih timova, vožnju sa dva različita motora za jedan tim...od kojih je jedan sa nekom inovacijom....je po meni katastrofa.
Sada msilim da će protivnici lakše doći do nekih ideja otkud Ferari vadi snagu motora
možda se i Ferrari sa njima igra... sezona je ionako izgubljena, momčadi tražile i dobile neko pojašnjenje o ICE-u za koje su mislili da Ferrari mulja, Ferrari do kraja sezone mrvicu smanji snagu i ovi misle "aha skresali smo ih", kad ono Ferrari uopće nije tor adio i slijedeće sezone imaju još više snage :D
nadam se da je ferrari sposoban za takve političke igrice i spreman žrtvovat preostale utrke. to bi bilo super, da se pojave na početku 2020. s ovom il još većom prednosti.

naravno, pod uvjetom da stvarno nisu muljali
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la: 04 stu 2019, 09:27
Cuky je napisao/la: 03 stu 2019, 17:03
gjoko-mkd je napisao/la: 03 stu 2019, 16:29 Za iskusne inženjere od protivničkih timova, vožnju sa dva različita motora za jedan tim...od kojih je jedan sa nekom inovacijom....je po meni katastrofa.
Sada msilim da će protivnici lakše doći do nekih ideja otkud Ferari vadi snagu motora
možda se i Ferrari sa njima igra... sezona je ionako izgubljena, momčadi tražile i dobile neko pojašnjenje o ICE-u za koje su mislili da Ferrari mulja, Ferrari do kraja sezone mrvicu smanji snagu i ovi misle "aha skresali smo ih", kad ono Ferrari uopće nije tor adio i slijedeće sezone imaju još više snage :D
nadam se da je ferrari sposoban za takve političke igrice i spreman žrtvovat preostale utrke. to bi bilo super, da se pojave na početku 2020. s ovom il još većom prednosti.

naravno, pod uvjetom da stvarno nisu muljali
Svi muljaju oko neceg. Samo je pitanje jel ih ulove ili ne.. Neznam sto su svi sad napali Ferrari tolko....
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori