Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 01 stu 2019, 16:50 zatajili su kao ekipa svi zajedno... i RB i Honda... ne možeš ih odvojiti, bolid bez Honde u sebi ne može na stazu osim na guranje, ali ni Honda bez bolida ne može ništa nego ležati na stolu u garaži
joj i ti sad banalizujes ono sto svi znamo. ali ovde se radi o tome da je sav epicentar bio na Hondi jer je RB vec dokazan auto. Isti ljudi ga prave Njui najbolji dizajner u istoriji F1 i drustvo koje je zasluzno za one 4 dominantne godine sa Fetlom. otarasili su se Renoa jer je bio slab i sad od japanaca ocekuju visi nivo. Mene niko ne moze sad da ubedi da je u ovoj drugoj izjavi Marko bio iskren kad znam sta je sve pricao pre i tokom sezone.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la F1NAC »

Newey više nije 100% u dizajnu F1 bolida, razbacan je na sve strane (od Valkyrie pa do one nove trkaće serije di je co-founder). Ta era je prošla. gdje su u Monzi mogli s najslabijim top speedom doć do pobjede (2011). U čemu je to točno dokazan u hibridnoj eri njihov bolid? Nisu se ništa posbeno izdvojili od Ferrarija i Mercedesa. Nije stvar da budu najbolji u jednom području dok u ostalim područjima kaskaju.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 01 stu 2019, 17:32 U čemu je to točno dokazan u hibridnoj eri njihov bolid?
a u cemu hoces da bude dokazan kad nemaju motor koji ih moze ispratiti. RB je bencmark bio i sa Renoom i sad sa Hondom. kolko sam se ja izjava nacito od svih i Maxa i njegovog cace i ovog i onog i sve isto "da li Honda moze". ne da li je RB pao ili da li Red Bul moze, nego da li Honda moze. i sva pitanja su na Hondi a ne RB. RB je dokazan tim, 4 titule, najbolja sasija ali kako to sad preneti kad nemaju motor ni priblizno onima protiv kojih se bore u drugoj eri gde je motor vazniji od sasije (to je Njui naglasio).
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Cuky »

Newey je naglasio... normalno da neće priznati da je on zabrljao nego je netko drugi kriv. Kako inače zadržati status legende... A znamo jako dobro da i on zna zabrljati (početak 2012. dok nije veliku nadogradnju donio RB sredinom sezone), RB 2007-2008, McLaren 2004, McLaren 2003, McLaren 2001.... tako da nije ni on svemoguć.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 01 stu 2019, 18:09 Newey je naglasio... normalno da neće priznati da je on zabrljao nego je netko drugi kriv.
ma to je prico jos kad je pocela hibridna era

nego necu dalje postaje smesno :)

(jos da me neko ubedi da je za razvod kriv RB a ne slabasni Reno)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Cuky »

Za razvod su krivi oboje. Renault jer nije imao performanse i pouzdanost, a RB jer nije pristajao na kompromise u dizajnu bolida te umjesto da je sa partnerom sa kojim su usko surađivali i dominirali zadnje sezone V8 formule oni su se prepucavali preko medija. Istu stvar je RB napravio sa Renaultom kao i McLaren sa Hondom... očekivali da će se performanse i pouzdanost odjednom riješiti, a nisu zasukali rukave i pokušali za početak mali kompromis napraviti sa bolidom da pomognu pouzdanost motora kako bi se dalje moglo raditi na hvatanju performansi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

kompromis je itekako radjen da ispostuju slabasan motor bolid je radjen sa manje draga. ali sta dalje ocekivati kad Reno nije hteo da odresi kesu a znamo "kolko para tolko muzike".
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Cuky »

Vidiš nisam na taj kompromis mislio nego na onaj koji su napravili sa Hondom ove godine... a to je da se išlo sa dizajnom bolida koji nije toliko ekstreman po pitanju pakiranja i hlađenja dok se ne vidi kako se motor ponaša, pa se tokom sezone napravilo prilagodbe da se dobije na performansama kad se vidilo da motor može izdržati i sa malo ekstremnijim pakiranjem. To Renaultu nisu priuštili, a prije ove sezone su se hvalili i RB i Honda kako se prilagođavaju jedni drugima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

ej oni su 5 godina dobijali samo prazna obecanja Renoa a posle raskida su i francuzi priznali da su oni (Reno) krivi. a sad ih je i Mclaren napustio. pametnom dosta. i vec sam rekao kolko para tolko muzike a Reno nije bio spreman da ulaze i to su jos javno rekli pa su cekali ovaj budzet cap. a sad se postavlja pitanje njihovog ostanka u F1 jer je postavljena nova sefica koja ce sve operacije Renoa preispitati.
a to je da se išlo sa dizajnom bolida koji nije toliko ekstreman po pitanju pakiranja i hlađenja dok se ne vidi kako se motor ponaša
ako ovo nije ekstremno ja ne znam sta jeste (sa testiranja u Barceloni)

slika
To Renaultu nisu priuštili
da 5 godina su bili glupi oni a ne Reno koji nije hteo ulagati. =D>
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Cuky »

I što si tom slikom pokazao? Da imaju malu stražnjicu izvana kao i prijašnjih godina.

Stvar je u kompromisima unutra, kako su stvari upakirane i koliko su se prilagodili Hondinom motoru, a ne od njih zahtjevali da se prilagode bolidu (kao u slučaju Renaulta). Istu je stvar radio i McLaren sa Hondom, pa su napravili drukčije kad su prešli na Renault.

Da se razumijemo, Renault je u k*rcu. Ali da su oni i samo oni odgovorni za loše rezultate u periodu 2014-2018 je idiotarija. Tako bi se moglo reći i da je Renault najzaslužniji za naslove od 2010-2013 jer su jedini proizvođač motora koji je imao dobar omjer pouzdanosti, potrošnje goriva i snage, te su uz to jedini koji su mogli kako treba koristiti EBD. Ali reći to bi bila isto tako idiotarija, jer su RB i Renault u tome zajedno bili, kako u tim dominantnim sezonama tako sada i u ovim manje uspješnim.

Ali RB kad je osjetio slast pobjede prestao je biti ona razumna i svima simpatična ekipa. Odjednom misle da su samo oni predodređeni za pobjeđivanje i kad nije po njihovu odmah se svađaju sa svima oko sebe.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 02 stu 2019, 08:24

Da se razumijemo, Renault je u k*rcu. Ali da su oni i samo oni odgovorni za loše rezultate u periodu 2014-2018 je idiotarija.
ja ne znam kako vise da ti objasnim pa sami su na kraju priznali. evo pokusaj zamisliti trku konja sa kocijom. dva konja vuku kociju. i sad jedan je uhranjen, zdrav, prav spreman da povuce a drugi polumrtav, gladan, zedan. da li ta kocija moze pobediti?


nego da predjemo na drugu temu, RB jos ne potvrdjuje Albona kao da razmislja i o nekom drugom (Hulk? mada bi Alonso bio najbolje resenje al jebiga zajeb sa Hondom)
Red Bull postpones choice teammate Verstappen again: "Around Abu Dhabi"
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Cuky »

usporetba životinja koje se mogu razboliti i tehničkog "čuda" kao što su ove PU baš i nije najspretnija hahha


Neće ni Alonso ni Hulk. Marko je u Meksiku rekao da su sva 4 trenutna vozača potpisana za iduću sezonu, samo da nisu još odlučili hoće li pored Verstappena u RB sjediti Kvyat, Albon ili Gasly
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

Botas otreso Maxa a drugi Mercedes startovo iza i opet ga pobedio. Marko kaze Honda na nivou Mercedesa :smijeh: a neki poverovase #-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da, i ne zaboravimo - Ferrari najbrži :idea:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 03 stu 2019, 22:37 Botas otreso Maxa a drugi Mercedes startovo iza i opet ga pobedio. Marko kaze Honda na nivou Mercedesa :smijeh: a neki poverovase #-o
Znači, po tvojoj logici:
1. Kada Marko kaže da je njihov dobavljač motora sa kojim usko surađuju evo skoro godinu dana po snazi, barem u kvalifikacijama, sustigao Mercedes - Marko ne zna što priča i to su gluposti
2. Kada Marko kaže kako jedan proizvođač motora (Ferrari) vara iako sam nikada nije bio blizu da uopće pogleda taj motor, a kamo li zna ikakve točne brojke o njemu - Marko govori istinu i Ferrarija treba provjeravati.


Zanimljivo kako Marko govori istinu i treba mu vjerovati samo kada njegove izjave podržavaju tvoj stav
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

covece 99% inzenjera u F1 to misli i hvala bogu da je Max odbrusio jer je bez dlake na jeziku. i bas sad cekam Binota dal ima smelosti odgovoriti. a upamti najbolji demant je na stazi. ostalo je jos 2 trke.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Cuky »

što je odbrusio točno Max? optužio jednu ekipu za varanje bez ikakvih dokaza.

To što je FIA objavila tehničku direktivu oko dijela za koji se RB zanimao ne znači da je Ferrari radio nešto ilegalno. Uostalom, ako sam dobro skužio direktivu da je Ferrari radio nešto suprotno pravilima ne bi sigurno imali vremena to promijeniti između Meksika i SAD-a jer se radi o tome kako su ispod pokrova upakirane nekolike komponente.

Druga stvar: Ferrari je u petak imao dosta veću prednost na pravcima, ali su zaostajali dosta u zavojitim S1 i S3. U subotu su na FP3 i u kvalama i dalje imali najveću brzinu u speed trapu, ali sa manjom razlikom. Ferrari je i dalje najbolje ubrzavao što pokazuje brzina na prelasku ciljne linije koja je blizu izlaska iz posljednjeg zavoja. Ono što se također promijenilo je to da je Ferrari u subotu bio konkurentan i u zavojitim sektorima.

Po meni sve to pokazuje na promjenu u setupu da bi bolid bio konkurentniji na cijeloj stazi, a ne samo na jednom pravcu.

Dvije stvari su do sada suparnici prijavili FIA-i da sumnjaju. Za jednu je provjeru obavila u Meksiku i sve je bilo čisto (intercooler), a za drugu je izdala dodatno pojašnjenje i nitko nije pronađen krivim. Dakle, RB i Mercedes: više sreće drugi put

A usporedi Ferrari ove sezone sa Williamsom iz 2014. I jedni i drugi dominiraju u speed trapu, i jedni i drugi se dobro kvalificiraju, i jedni i drugi gube tempo u utrci i gube pozicije. Razlika je samo u tome što se RB i Mercedes nisu bojali Williamsa, dok za Ferrari znaju da imaju resurse inda ako srede probleme ovogodišnjeg bolida da će bit jako jako opasni.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 03 stu 2019, 23:18 covece 99% inzenjera u F1 to misli i hvala bogu da je Max odbrusio jer je bez dlake na jeziku. i bas sad cekam Binota dal ima smelosti odgovoriti. a upamti najbolji demant je na stazi. ostalo je jos 2 trke.
Jer će se Binotto spuštat na nivo jednog 22godišnjeg balavca. Right. Iako imaju dokaze u medijima mogu bez beda tužit RB za klevetu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Cuky »

Baš sam jutros prije posla razmišljao o tome... možda je sve ovo dobra partija igre nadmudrivanja Mercedesa i RB-a s jedne te Ferrarija s druge. Oni, pogotovo njihovi vozači, lupaju u medija optužbe koje nisu potkrepljene nikakvim dokazima. Pri tome znaju da ih Ferrari može tužiti za klevetu, ali da bi tu tužbu dobio vjerojatno će morati pokazati kako njihova PU radi, tj. pokazati da su tvrdnje srebrnih i tamno plavih netočne. Time bi i jedni i drugi izgubili možda koji milijun $ na odštetu koju bi trebali uplatiti, ali bi cijeli svijet doznao kako Ferrarijeva PU funkcionira i mogli bi sami to napraviti.

Ovako, oni lupaju, njihovi navijači im daju krila, a u Ferrariju svi nervozni jer ne mogu nikako pobiti te tvrdnje bez da pokažu sve. Iako, kaže se da je breme dokazivanja na onome koji tuži da dokaže da je netko kriv (nevin dok se ne dokaže da je kriv).
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 04 stu 2019, 08:19
popeye je napisao/la: 03 stu 2019, 23:18 covece 99% inzenjera u F1 to misli i hvala bogu da je Max odbrusio jer je bez dlake na jeziku. i bas sad cekam Binota dal ima smelosti odgovoriti. a upamti najbolji demant je na stazi. ostalo je jos 2 trke.
Jer će se Binotto spuštat na nivo jednog 22godišnjeg balavca. Right. Iako imaju dokaze u medijima mogu bez beda tužit RB za klevetu.
ne treba se spustat (iako Max nije nikog vredjao) moze mu lepo odgovoriti. a kazem najbolji demant je na stazi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 04 stu 2019, 09:34
F1NAC je napisao/la: 04 stu 2019, 08:19
popeye je napisao/la: 03 stu 2019, 23:18 covece 99% inzenjera u F1 to misli i hvala bogu da je Max odbrusio jer je bez dlake na jeziku. i bas sad cekam Binota dal ima smelosti odgovoriti. a upamti najbolji demant je na stazi. ostalo je jos 2 trke.
Jer će se Binotto spuštat na nivo jednog 22godišnjeg balavca. Right. Iako imaju dokaze u medijima mogu bez beda tužit RB za klevetu.
ne treba se spustat (iako Max nije nikog vredjao) moze mu lepo odgovoriti. a kazem najbolji demant je na stazi.
Demant na stazi je sad potpuno nebitan s obzirom na stanje u prvenstvu. Vjerojatno će Ferrari sve lijepo sakriti za sljedeću sezonu.
Sad im jedino ostaje igranje setupa koji je uglavnom katastrofalan na zavojitim stazama, pa se niske strasti pobude u ovima s plitkim izjavama.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

ok
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 04 stu 2019, 10:56
popeye je napisao/la: 04 stu 2019, 09:34
F1NAC je napisao/la: 04 stu 2019, 08:19

Jer će se Binotto spuštat na nivo jednog 22godišnjeg balavca. Right. Iako imaju dokaze u medijima mogu bez beda tužit RB za klevetu.
ne treba se spustat (iako Max nije nikog vredjao) moze mu lepo odgovoriti. a kazem najbolji demant je na stazi.
Demant na stazi je sad potpuno nebitan s obzirom na stanje u prvenstvu. Vjerojatno će Ferrari sve lijepo sakriti za sljedeću sezonu.
Sad im jedino ostaje igranje setupa koji je uglavnom katastrofalan na zavojitim stazama, pa se niske strasti pobude u ovima s plitkim izjavama.
Pa zapravo mislim da to i rade 2 trke. Namjerno / svjesno zrtvuju određene prednosti da poprave overall performance u sporim zavojima. Također zasto bi netko poput Ferrarija uopce isao odgovarati bilo kome..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

Tanabe-san:

“We have not yet reached our goal, but they are all milestones along the way, and winning is a good result. Again, that encourages all the development staff. It shows our attitude to keep fighting and keep improving to achieve our goal.”

100 races is a time to reflect, but Tanabe-san doesn’t like looking backwards for too long. “We continue our relentless efforts to improve and achieve the target of winning world championships that we set ourselves in 2015. We have won championships in the past and I believe we can do it again in the future.”


ovo izgleda znaci da ostaju u F1 =D>

nema zime za Red Bul i ludog Maxa :biggrin:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB15]

Post Postao/la popeye »

Red Bull have taken pole position in both F1 qualifying sessions held on Christian Horner's birthday (USA 2013 and Brazil 2019)

:festa2:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori