Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Pa...očigledno je.....boje se da Ferari sa ovakvim motorom i dobrom šasijom ne postane neuhvatljiv u 2020

Dok je imao Ferari jak motor a lošu aerodinamiku...svi su šutali. Ali kada su došli u Singapur sa dobrom aerodinamikom.....videli su da je vrag odnio šalu i uhvatili su se posla( tužibabe)
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 04 stu 2019, 13:14 Pa...očigledno je.....boje se da Ferari sa ovakvim motorom i dobrom šasijom ne postane neuhvatljiv u 2020

Dok je imao Ferari jak motor a lošu aerodinamiku...svi su šutali. Ali kada su došli u Singapur sa dobrom aerodinamikom.....videli su da je vrag odnio šalu i uhvatili su se posla( tužibabe)
da je tako - ona bi bilo bolje pustit ferrari da napravi muljazu i onda ih sjebat na pocetku sezone da se ne stignzu opravit a ne sad da im daju vremena da izmjene sve do 3mj sljedece godine.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc »

stvar je u tom što ne znaju za sigurno šta je problem
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Da..svi nešto misle i sumljaju....ali ja najviše volim da na sledećim trkama nabiju sekundu na pravcima


U stvari.....sekundu i po....najbolje bi bilo....
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Jebate kakva se hajka digla na Ferrari na nešto je dokazano legalno, a na Mercedesov tajni susret sa Pirellijom na stazi u Barceloni godine Gospodnje 2013. - nitko ništa. Aha, da - zaboravio sam na opomenu.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Kranči je napisao/la: 04 stu 2019, 17:57 Jebate kakva se hajka digla na Ferrari na nešto je dokazano legalno, a na Mercedesov tajni susret sa Pirellijom na stazi u Barceloni godine Gospodnje 2013. - nitko ništa. Aha, da - zaboravio sam na opomenu.
Šta? Ban od 3 mjeseca? :biggrin:
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Preskočili su testiranje za mlade vozače 2 mjeseca kasnije u Silverstoneu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Tako treba... Binotto navodno potražio Hornera u Red Bullovom hospitality centru nakon što je odradio presicu i u "ugodnom" razgovoru zaprijetio tužbom ako se gluposti o "varanju" bez ikakvih dokaza nastave
Binotto Faced Horner After US GP
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ako je istina, korektno odrađeno, boss to boss.

"Horner explained that he only shared his opinions", znači pravio se grbav.

Ako je istina ovo.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Vuksa_KC je napisao/la: 04 stu 2019, 22:39 Ako je istina, korektno odrađeno, boss to boss.
Ako je istina, a nekako sumnjam da bi netko išao toliko detaljno izmišljati, onda upravo to. Ništa kroz medije, nikakvi bombastični naslovi nego šef šefu... pa ako se kasnije potegne za nekom pravnom tužbom i ovaj se bude bunio uvijek postoji ono "upozorio sam te"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

slika
slika

uf al se zakuvalo :k.o:

ko jedva ceka Brazil? :biggrin:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

e tako se riješavaju "razlike u mišljenju", a ne kao RB sve preko medija
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Pa...,,oni,, ranije su imali i malo radikalnijih metoda rešavanja sporova.... :badgrin:


slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Toyoharu Tanabe, Hondin tehnički direktor, je praktički jedini realan do sada o situaciji oko Ferrarijeve PU i VN SAD-a i navodno "pada performansi jer više ne mogu varati". Kaže kako je uočeno da je na VN SAD-a zaostatak na pravcu bio manji u odnosu na Ferrari i kako Ferrari nije imao tempo u utrci kao na nekim prethodnim utrkama, ali kaže da je nemoguće nakon samo jedne utrke razabrati je li to zbog mogućih promjena na PU, postavki bolida ili jednostavno aero paket koji su imali nije odgovarao stazi u SAD-u te da treba pričekati da prođu i slijedeće dvije utrke prije nego se počne donositi bilo kakve zaključke.

https://sg.news.yahoo.com/honda-ferrari ... 39530.html
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

ja uvjek imam neku prognozu za Ferari ...a svodi se na to dali ima jedan ili dva tjedna razmaka pomeđu dve trke. kada je jedan tjedan, većinu utrka ferari sjebe sa set up-om. Dosad sam mnogo puta pogodio kada će ferari biti loš.

Pogotovo na ovakvim stazama gde se mora set-up bolida štimati prema džombama na asfaltu.....ferari se pobrka skroz na skroz

svuči uvrnuto....ali mnogo...mnogo puta sam pogodio kada će ferari biti loš
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Možda vidimo elemente iz motora za 2020 već u Brazilu...

https://it.motorsport.com/f1/news/f1-fe ... 0/4594696/
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

prema ovom novinaru Ferari je smanjio snagu motora obema svojim vozacima
Engine weakened also for Vettel in Austin

According to the well-known journalist Mark Hughes, both Charles Leclerc and Sebastian Vettel would not have had the Ferrari engine at full capacity for qualifying and race in the United States

In the weekend of the United States Grand Prix 2019 struck the difficulties at the level of Ferrari's pace, precisely in conjunction with the technical directive issued by the Federation, concerning the operation of the power units. Maranello was denied any connection between the two, and many commentators have suggested set-up difficulties and a different downforce to explain the slowness of the Rossa on the pass and the lack of brilliance on top speeds. According to the well-known journalist Mark Hughes, after the failure on the Lplerc SF90 in the PL3, the Scuderia technicians would have decided to run with the power unit in 'safety' mode both for qualifying and in competition with both cars. Detail that clarifies - or complicates - the picture further.

" [...] For over a year, rivals have been trying to figure out where the performance advantage of the Ferrari engine comes from. First the battery [...], then an extra combustion of oil, [...] then the idea of ​​the coolant for the intercooler used by additional fuel. [...] And still the hypothesis that it was the intercooler oil itself that burned, [...] up to the Red Bull request, [...], declared illegal by the Federation by means of the following directive:
- 5.10.3 All single-seaters must be equipped with a single fuel flow sensor, entirely inside the fuel tank, manufactured by the supplier designated by the FIA ​​according to a specification determined by the FIA. This sensor can only be used as specified by the FIA. Furthermore, all the fuel destined for the power unit must pass through this approved sensor and must be delivered to the combustion chambers by the fuel injectors described in article 5.10.2.
- 5.10.5 Any device, system or procedure whose purpose and / or effect is to increase the range or to store and recycle fuel after the measuring point is prohibited.
This directive was issued Saturday morning. [...] But in the PL3 on the car of Charles Leclerc there was a great loss of oil, which prevented him from taking part in the session. [...] His power unit has been replaced by a lower specification (the pre-Monza spec2, 10 hp less). Furthermore, since Ferrari was not sure of the causes of the loss, it would have turned the power units of Sebastian Vettel and Charles Leclerc into more prudent mode for the rest of the weekend. [...] To dispel any doubt we will see how the Reds will behave in the third sector of Interlagos, in which the power unit makes the difference. [...] "
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Da...istinu ćemo vidjeti u trećem sektoru u Brazilu
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

gjoko-mkd je napisao/la: 09 stu 2019, 20:19 Možda vidimo elemente iz motora za 2020 već u Brazilu...

https://it.motorsport.com/f1/news/f1-fe ... 0/4594696/
Binotto je za Ferrarijevu stranicu rekao kako će Charles dobiti novi motor i tako zaraditi kaznu na VN Brazila, ali nije spominjao je li spec 3 ili možda spec 4. Ono što je rekao je da će obojici vozača, za razliku od SAD-a, biti na raspolaganju veća "normal level" snaga.

https://formula1.ferrari.com/en/brazili ... 9-preview/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Lecler lako moze ići za jedan ,,level,, na gore na one prekidače na volanu. Nije isto motor koristiti na 6-7 utrka....i na samo dvije
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Pulsmedia (prije poznat kao F1 Puls) piše:
Njemački Auto Motor und Sport: "Ferrari je u Brazilu opet strašno brz na pravcima. Po kalkulacijama Red Bull gubi 0,7s na pravcima, a Mercedes 0,8s. Čini se da nedavne tehničke direktive nisu utjecale na snagu motora Ferrarija." 🍿
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

da...i tamo pišem pod istim imenom.... :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

a to sam vidio na fb :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Lewis Hamilton finished in fifth place ( 1'09.440, 3 laps in the PL1, 39 in the PL2) and noticed the performance of the two Reds from Maranello: " It was a relatively good day, we worked a lot. The Ferraris are again fast on the straights , so it will be interesting. There are two more sessions to make things right, but we started off on the right foot. I don't know if we will be able to recover the three tenths of delay from Ferrari in qualifying “.
Odgovori