MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

uf koje je zagusenje na njihovom sajtu ne moze se gledati...

edit

gotovo. odlazi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

i bolje realno... nakon toliko ozljeda i loših rezultata drugo mu ni ne preostaje.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

jel sad Zarko upada?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Šteta...predobar vozač da ovako završi :(
Mogao je još toga dati on, uopće ne sumnjam da je imao u sebi barem još jedan naslov.
Imao je neke svoje ideje (odlazak u Ducati), nakon toga i odlazak iz poštovanja prema samom sebi, da bi na kraju pokazao muda i potpisao za Hondu.
Sad maltene nije napravio ni 1 krug na Hondi u 100% fit stanju. U Catalunyi je pokazao znakove dobrog tempa cijeli vikend...tko zna kaj bi tu sve bilo dalje u sezoni da nije nakon toga bilo onog pada u Assenu.

Inače, s njim sam prošao jedno 3 kruga mišljenja. Prvo mi je bio najdraži u Motogp-do neke 2013., onda mi je postao #1 neprijatelj zbog Rossija :lol: , da bi ga sad na kraju opet htio gledati na špici grida, gdje i pripada.

Šteta da vodstvo Ducatija nije bilo malo pametnije, vjerujem da bi Marquez imao osjetno teži posao.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Kaže Zarco da o tome hoće li voziti za Hondu dogodine mora još razgovarati sa njima BUMP: A ni Rossija danas nije išlo. 2 treninga - 2 pada. Oba puta je bio desni zavoj (T4 i T10-11) i oba puta je bio low side
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Honda po meni mora Crutchlowu dati tu Repsolku.
Godinama radi odličan posao za njih, pobjeđivao je utrke, sljedeća godina mu je vjerojatno i zadnja u Motogp-u. Mislim da je zaslužio to.
Zarco nek vozi LCR, pokazao je da može biti dobar i na Hondi (makar verziji iz 2018.), a i smatram da bi ipak bilo malo smiješno da dobije tvornicku Hondu nakon odustajanja s tvorničkim KTM-om.
Ako bude fakat jako dobar na lcr-u, lako ga ubace 2021. na Repsolku kad Crutchlowa više ne bude.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

nekako sumnjam da će Cal dobiti Repsolku. Bilo je prilike nakon odlaska Pedrose, pa su izabrali drugo. A mislim da i njemu odgovara ovakva raspodjela: vozi za satelitsku ekipu, nije toliki pritisak na njemu, a dobije tvorničku jurilicu kao i dvojac na Repsolkama.

Osobno mislim da će pored Marca ili njegov brat ili Zarco
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Nakon odlaska Pedrose su izabrali 5x svjetskog prvaka. Sad je malo drugačiji izbor ipak.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Zarco je imao gadan susret sa Tech3 KTM-om kojeg je umjesto ozlijeđenog Oliveire ovaj vikend vozio Lecuona kojem je ovo bio debi u MotoGP. Naime, u T6 pao je prvo Petrucci, malo nakon njega Zarco. Dok je Zarco išao kroz pješčanu klopku prema ogradi na istom mjestu je pao i Lecuona, a njegov KTM je otklizao i pokosio Zarca.
https://www.motogp.com/en/videos/2019/1 ... ktm/319275


BUMP: Braća Marquez na Repsolkama iduće sezone
https://www.motogp.com/en/news/2019/11/ ... 020/319950
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 18 stu 2019, 18:51


BUMP: Braća Marquez na Repsolkama iduće sezone
https://www.motogp.com/en/news/2019/11/ ... 020/319950
pa da li je moguce! :mrgreen: :klanjanje: :klanjanje: :klanjanje:

nek me neko ispravi ako gresim ali ovo je ja mislim prvi put u istoriji motorsporta da dva brata voze u istom timu. neverovatno. ovo je i ogroman marketing i za Hondu i za MotoGp.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Na kraju prvog dana testiranja za novu sezonu Yamaha ima 1-2-3, redom Quartararo, Vinales, Morbidelli.
Morbidelli i Quartararo su danas vozili isti motocikl sa kojim su bili cijele sezone, Vinales je počeo sa motociklom iz 2019, da bi kasnije nastavio na motociklu za 2020. Rossi je imao najnoviji motocikl, cijeli dan je vozio sa kompletom za 2020 uključujući i najnoviju, 3. verziju, motora koji razvijaju za iduću sezonu.

Najuočljivija novost na YZR-M1 je prednji dio sa novim užim i višim usisom zraka te drukčijim aero krilima
slika


BUMP: Reale Avintia Racing Team postaje satelitska momčad Ducatija te se pridružuje Pramacu. Do sada su bili "obični" kupci motocikala zadnje 4 i pol sezone i koristili godinu dana stare motocikle. Sada će i dalje koristiti godinu dana stare, iduće sezone će dakle voziti Desmosedici GP19, ali će oba motocikla imati podršku tvornice Ducatija u Bologni.
https://www.motogp.com/en/news/2019/11/ ... eam/320204

Lin Jarvis kaže kako Yamaha i dalje razmatra opciju da zaposli Zarca na poziciju testnog vozača
https://www.motogp.com/en/news/2019/11/ ... ole/320202

Iz Ducatija su odbacili nagađanja da će Petrucci i Miller zamijeniti mjesta
https://www.motogp.com/en/news/2019/11/ ... urs/320118
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Novi oklopi za Hondu za 2020., testirani danas od strane Marqueza. Dosta podsjeća na Ducati ovaj prednji dio
slika

Aprilia je imala dva kvara danas, oba u T1.
prvo požar kod Iannonea: A onda i testni vozač Bradley Smith:
Vinales je na kraju dana bio najbrži, a Yamaha je opet imala 1-2-3 sa Quartararom i Morbidellijem na 2. i 3. mjestu. Rossi je opet bio 9. baš kao i jučer.

Honde su bile 4. (Crutchlow), 7. (M. Marquez), 18. (Bradl) i 20. (A. Marquez)... i tako dalje da sad ne listam sve, imate na linku ispod poredak jučer i danas
https://www.motogp.com/en/TestResults/V ... otoGP+Test
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

ceo intervju Rosija

https://www.cycleworld.com/story/motorc ... -for-2020/

odbio Ferari 2006 jer nije hteo poceti kao test vozac.

na drugom mestu sam jos procito da posle okoncanja motogp karijere planira voziti 24h Le Mana
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Vinales produžio sa Yamahom do kraja 2022.
https://www.yamahamotogp.com/news/28-01 ... -2021-2022


BUMP: Uz Vinalesa će na tvorničkoj Yamahi 2021. i 2022. biti Fabio Quartararo
https://www.yamahamotogp.com/news/29-01 ... er-line-up

Također, Rossiju je Yamaha dala do sredine 2020. da odluči hoće li nastaviti sa utrkivanjem ili će se povući. Ako se odluči nastaviti garantiraju mu potpuno tvorničku specifikaciju motocikla i punu tehničku podršku. Tako piše na njihovom instagram profilu
@valeyellow46 will take until mid-2020 to decide whether he will remain an active rider in MotoGP in 2021. If he does continue, Yamaha offers to provide a Factory-spec bike and full engineering support 🤜🤛
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

ja mislim da ce otici... a i vreme mu je.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

kad su testiranja?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 06 vel 2020, 11:40 kad su testiranja?
Ako se ne varam, sada za vikend. Tokom tjedna su imali shakedown, a zato i jesu sad svi tamo u Sepangu.

Nova tvornička Yamaha
slika


Petronas Yamaha SRT:
slika

Zanimljivo da je Quartararo dobio istu kao i tvornički vozači, dok je Morbidelli na starim oklopima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ma shvaćam to.. i u MotoGP se bore protiv troškova, ali tako da su im uveli pred neko vrijeme iste gume za sve (prvo Bridgestone, sada Michelin), pa su im ograničili da ne smiju motor mijenjati cijele sezone, ako se ne varam samo dva različita oklopa mogu imati homologirana u istom trenutku i ako žele koristiti novi moraju odabrati koji će odbaciti tako da manje djelova nose sa sobom, imaju ograničen broj motora u sezoni po vozaču. Čak su im i testove ograničili naspram nekada, ali opet imaju poprilično dana testiranja tokom sezone i to daje slabijima priliku da nadoknade razliku za vodećima (više ili manje uspješno)


EDIT: Nije baš neka top kvaliteta, ali evo 20-ak minuta akcije sa 2 shakedown dana i 2 test dana



I puno bolje kvalitete jedno nogometno poluvrijeme akcije sa današnjeg 2. dana testiranja
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la F1NAC »

Yamaha ove godine izgleda uvodi "holeshot device", uređaj koji na startu spusti stražnjicu motora tako da mu snizi težište i omogućuje bolje startove (za razliku od F1 gdje su bolidi ograničeni wheelspinom, motori sa wheelijem) i teže dolazi do wheelija. Koliko sam uspio popratit lani je Ducati to poceo testirati i koristiti tokom sezone, dok Aprillia ima taj sustav sa spuštanjem prednjeg kraja.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ducati je to počeo prvi, Aprilija je uvela pred kraj sezone, sada je to i Yamaha počela.

A za Ducatija nagađaju (zaboravio sam tko je točno proveo dosta krugova iza jednog od njih i to pričao) da su taj sustav dodatno unaprijedili tako da i za vrijeme vožnje mogu spustiti stražnji kraj kad god žele kako bi na izlascima iz sporih zavoja i/ili na duge pravce mogli imati bolje ubrzanje.

I ono najbitnije, to nije zabranjeno. Zabranjena je elektronička kontrola ovjesa, ali ako su promjene mehaničke i vozač mor sam utjecati na njih to je dozvoljeno

BUMP: A tek sad sam naletio, Marc je jučer već slupao jednu Hondu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Spasio bi on to da ne vozi samo s jednim ramenom.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

ne bi me čudilo da nije nekakva poluga koja hidraulikom regulira stražnji ovjes. Nešto slično kao što sve više i više vozača preferira imati stražnju kočnicu upravljanu malom polugicom na lijevoj ili desnoj strani upravljača koja je taman na dohvat palcu umjesto standardno desnom nogom

BUMP: Intervju sa Lorenzom. Kaže da je prije pobjede u Mugellu 2018. imao osjećaj da je brz, ali da nikako nije mogao doći do rezultata koji je želio. Ducati je htio potpisati drugog vozača i on je znao da mora potražiti drugu momčad. Kaže da je bio jako jako blizu potpisivanja za Petronas Yamaha SRT momčad, ali se doslovno u 5 do 12 otvorilo mjesto u Hondi i jednostavno nije mogao njima reći ne.

Također se priča da bi mogao kao wildcard nastupiti u Barceloni, ali ništa još nije potvrđeno

https://the-race.com/exclusive-intervie ... much-more/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la F1NAC »

Zbog korone otkazan MotoGP u Kataru. Moto2 i Moto3 ce se odrzat

Bump:

odgođena 2. Runda u Tajlandu isto
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

izgleda da je Rosi u Petronas Jamahu done deal. ceka se samo objava. ugovor na 1+1 godinu
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori