Dakar Rally

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Dakar Rally

Post Postao/la speedy56 »

Treba staviti koju pinkicu na Toyotu u wrc-u.
Dobili Le Mans prvi put, najvj uzimaju Dakar prvi put, mozda i Yaris odradi najbolju sezonu.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Dakar Rally

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la: 16 sij 2019, 20:53 Treba staviti koju pinkicu na Toyotu u wrc-u.
Dobili Le Mans prvi put, najvj uzimaju Dakar prvi put, mozda i Yaris odradi najbolju sezonu.
Bolje da gađaš kad ce Meeke dobit pedalu iz Toyote :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Dakar Rally

Post Postao/la Cuky »

speedy56 je napisao/la: 16 sij 2019, 20:53 Treba staviti koju pinkicu na Toyotu u wrc-u.
Dobili Le Mans prvi put, najvj uzimaju Dakar prvi put, mozda i Yaris odradi najbolju sezonu.
Yaris je i prošlu sezonu bio jako dobar. Upisali su 5 pobjeda, što je više od svih ostalih ekipa (M-Sport 4, Hyundai 3, Citroen 1). Osvojili su konstruktorski naslov. I uz to do zadnje utrke bili u borbi za vozački.

Za novu sezonu mislim da će borba biti između njih i Hyundaija. Citroen ima vozačku postavu, ali C3 se nije pokazao najkvalitetnijim strojem. M-Sport ima solidnu Fiestu, al za novu sezonu nema vozača.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Dakar Rally

Post Postao/la popeye »

Citroen nije nista losiji nego kad je Ogi pre dve godine presao u Ford. Tako da ne treba otpisivati Ogija.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Dakar Rally

Post Postao/la Cuky »

Ogier je za Citroen zadnji puta vozio 2011. Od 2012. je bio u Volkswagenu ;)

Citroen je nakon C4 pao, i to prilično. Ni DS3 niti sada C3 nisu u vrhu po performansama.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Dakar Rally

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 16 sij 2019, 22:56 Ogier je za Citroen zadnji puta vozio 2011. Od 2012. je bio u Volkswagenu ;)

Citroen je nakon C4 pao, i to prilično. Ni DS3 niti sada C3 nisu u vrhu po performansama.
Daj C3 u prave ruke i bit ce dobar. Loeb dosao i pobjedio. Umalo i 2 puta
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Dakar Rally

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 16 sij 2019, 22:56 Ogier je za Citroen zadnji puta vozio 2011. Od 2012. je bio u Volkswagenu ;)
A za Ford nikad nije vozio pa je uzo 2 titule. Taj Ford u koji je on tada presao i ovaj Citroen-Citroen nije nista losiji. Loeb je pokazao da je taj auto dobar u svim uslovima i pobedio.
Citroen je nakon C4 pao, i to prilično. Ni DS3 niti sada C3 nisu u vrhu po performansama.
Gde je M-Sport bio pre dolaska Ogija?

edit: prebacite ovo u WRC temu
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Dakar Rally

Post Postao/la popeye »

Dakar reli u Saudijskoj Arabiji?

Zemlje Arapskog poluostrva finansijski cvetaju. Iz tog razloga ne čudi što su sve više u centru pažnje što se tiče velikih sportskih događaja, u čija ulaganja nimalo ne štede.

U poslednje dve decenije, iz pustinje su izrasle moderne metropole, koje su jedna od omiljenih destinacija turista s dubokim džepom.

Najpre su stigle glasine da se Dakar vraća u Afriku, i po mnogima je Južnoafrička Republika bila potencijalno najverovatnija lokacija za najteži reli na svetu. Međutim, pojavio se još jedan kandidat sa S.A. „inicijalima“.

Po najnovijim informacijama, Južna Afrika nije jedina zainteresovana, jer je Saudijska Arabija spremna da uloži gomilu novca u ovaj atraktivan događaj. Naime, Muhamed Altvaidžri, saudijski reli vozač, na svom instagram profilu je napisao da se Dakar seli u Saudijsku Arabiju, te da će biti potpisan petogodišnji ugovor.

Do ovog trenutka, organizatori Dakara, ASO, nisu potvrdili destinaciju, ali bi promena mogla da se desi već 2020. Zapravo, izvestan broj zatvorenih vrata je prisilio organizatora da limitira rutu u okviru peruanskih granica, jer okolne zemlje nisu želele da učestvuju u događaju. Komplikacije su dovele do toga da se krene u potragu za novom lokacijom.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Dakar Rally

Post Postao/la popeye »

Now completely official: Alonso participates in Dakar for factory team

Today, Toyota has confirmed that Fernando Alonso will officially ride for the factory team during the next Dakar Rally in January. After the Formula 1, the WEC and IndyCar, the Spaniard exchanges the asphalt for rough terrain.

The flirting of Alonso with the Dakar is not entirely unknown. After two victories with Toyota at Le Mans, the Spaniard had been seen before with the Dakar team of Toyota and has already raced in Morocco and South Africa. Today at a press conference in Tarragona, it became clear that he was officially joining the factory team and therefore also taking part in the rally in Saudi Arabia in January.

Alonso previously had good times in the warm-up rounds for the rally, but a crash made sure he finished in 26th place in Morocco. Fortunately, the preparations are not over yet, because he will be testing with Toyota in Tarragona for the next two days. A nice detail is that Alonso gets a Dutch teammate in the form of entrepreneur Bernhard ten Brinke. We will see if the Dakar Alonso goes off better than his adventure in the IndyCar ...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Dakar Rally

Post Postao/la popeye »

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori