Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

onaj gornji pravac je dugacak. hoce li to biti najduzi pravac u F1?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 22 sij 2020, 00:37 to ce biti ulicna jel tako? jel to tamo NFL stadion?
Tako je
gjoko-mkd je napisao/la: 22 sij 2020, 01:57 Ovako na prvi pogled zapažam nekoliko detalja sličnih na stazu u Suzukiju
vidjet ćemo kad staza bude finalizirana... ali mislim da će ovo više ličiti na Rusiju nego na bilo što drugo
popeye je napisao/la: 22 sij 2020, 10:00 onaj gornji pravac je dugacak. hoce li to biti najduzi pravac u F1?
Po google mapsu taj pravac je dugačak cca. 1km (kojih 100m više možda). Otprilike nešto između startnog pravca u Barceloni i startnog pravca u Monzi.

Najdulji pravac imaju Shanghai, Baku, Yas Marina i Hermanos Rodriguez sa 1200m, a ako se gleda od zadnjeg pravog zavoja onda je Baku rekorder sa 1600m
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 22 sij 2020, 12:03 vidjet ćemo kad staza bude finalizirana... ali mislim da će ovo više ličiti na Rusiju nego na bilo što drugo
ja bi rekao po okolisu - Australija / Kanda
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Ja sam mislio na sami layout staze. S obzirom da je na parkingu i ulicama oko stadiona biti će ravna staza bez puno uspona i padova, sa ogradom blizu same staze i velikim izletnim zonama...

BUMP: evo netko je već brzinski složio najnoviji layout Miamija za Assetto Corsa
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

moguce da se ove godine dve trke nece voziti pozari u Australiji i virus u Kini...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

požari u Australiji su gotovi, tako da tu problema neće biti.

Virus u Kini je već druga stvar... ali tako se paničarilo 2-3 tjedna i kad je bio SARS i poslije Ebola, pa se svejedno sve dalje normalno nastavilo

a i realno mislim da je panika prenapuhana... sad se neko vrijeme paničarilo oko požara u australiji... tamo stigle kiše i panike nema više... onda je kraljica potpisala u zakon izlazak VB iz EU pa se o tome pisali 2 dana... i sad se pojavio novi virus gripe pa treba napraviti paniku od toga da bi se skupljali klikovi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 24 sij 2020, 13:35 požari u Australiji su gotovi, tako da tu problema neće biti.

Virus u Kini je već druga stvar... ali tako se paničarilo 2-3 tjedna i kad je bio SARS i poslije Ebola, pa se svejedno sve dalje normalno nastavilo

a i realno mislim da je panika prenapuhana... sad se neko vrijeme paničarilo oko požara u australiji... tamo stigle kiše i panike nema više... onda je kraljica potpisala u zakon izlazak VB iz EU pa se o tome pisali 2 dana... i sad se pojavio novi virus gripe pa treba napraviti paniku od toga da bi se skupljali klikovi
Ako ti je trasportation lockdown grada koji ima 11milijuna stanovnika mala stvar, da onda je situacija prenapuhana....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

To je, po meni, normalna reakcija da bi se širenje bolesti usporilo ili zaustavilo. Ali o tome nisam uopće pričao nego o panici koju pumpaju mediji
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Prvi sektor u Paul Ricardu biti će kompletno redizajniran. Neće samo izabrati drugi layout nego će postojeći promijeniti. Ako FIA da svoj blagoslov promjene bi trebale biti završene već za ovogodišnju utrku
https://www.racefans.net/2020/01/27/new ... -boullier/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Znaci Boullier je jos ziv :D. Dugo ga nisam cuo nigdje :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

dr. Helmut Marko već sad najavljuje proteste protiv Ferrarija u 2020.
https://www.gpfans.com/en/articles/4954 ... uspicious/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 31 sij 2020, 19:24 dr. Helmut Marko već sad najavljuje proteste protiv Ferrarija u 2020.
https://www.gpfans.com/en/articles/4954 ... uspicious/
vec krajem prosle godine ih je najavio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

FIA bi valjda do kraja idućeg tjedna trebala odlučiti što će biti sa VN Kine... opcije koje se spominju su:
- odgoda utrke te zamjena mjesta u kalendaru sa Rusijom ili možda Japanom
- otkazivanje utrke i zamjena sa VN Njemačke ili VN Malezije
- otkazivanje utrke bez zamjene
- utrka ide normalno kako je i planirano

BUMP: Kineski sportski savez objavio je da se svi sportski događaji obustavljaju do daljnjeg. To znači da nema VN Kine, barem ne u oroginalno planiranom datumu. Čeka se sada odlula FIA-e hoće li biti kakvih pomicanja utrka i sl.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Domi »

Navijan za Maleziju, uvijek super utrke i stvarno šteta da je više nema.
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Oni su se, koliko sam skužio, između F1 i MotoGP odlučili za MotoGP jer je cijena organizacije manja, utrke su posjećenije, imali su i još uvijek imaju nekoliko svojih vozača sve 3 kategorije (doduše za 2020 imaju u Moto2 i Moto3) te motocikli manje oštećuju stazu nego F1 bolidi pa je i održavanje jeftinije.

Ali stvarno ne bih imao baš ništa protiv F1 utrke ondje.


BUMP: Svih 6 dana testiranja biti će prenošeni live na F1 TV Pro, Sky F1 UK i Sky F1 Italia. I to sva 3 dana od 09:00-13:00 i od 14:00-18:00.
Također, za novu sezonu je unaprijeđen i live timing.

https://www.formula1.com/en/latest/arti ... svcnw.html


Jedino još nigdje ne nalazim ništa o popustima za F1 TV ove sezone
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

evo jos nesto od Forbsa
The American business magazine reports that these four suppliers spend one billion dollars annually on Formula 1 engines.
recimo da ulazu isto para u razvoj motora to je $250 M po timu. samo za motore.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Nije po timu nego po proizvođaču motora... jer su i kod tvorničkih ekipa troškovi za motore odvojeni od troškova ekipe. Kod nekih, kao npr Mercedes (momčad stacionirana u Brackleyu, pogonski odjel stacioniran u bivšoj Ilmorovoj tvornici u Brixworthu) i Renault (momčad u Enstoneu, motor se proizvodi u Viry-Châtillonu) su čak i na različitim lokacijama.

Dakle AMG Petronas Mercedes-Benz F1 Team i Mercedes High Performance Powertrains su dvije pravno odvojene cjeline pod istim vlasnikom. Kako točno reguliraju financije međusobno to ne znam, ali novci od prodaje PU Racing Pointu i Williamsu idu u Mercedes HPP, a ne u F1 momčad.


BUMP
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Caki jel ja pricam kineski? Forbs je rekao da su 4 proizvodjaca automobila (Ferari, Merc, Honda i Reno) koja su sada u F1 potrosila $1 B u godini za motore. dao sam primer ajmo uzeti da su sva 4 trosila jednako to je $250 M samo za razvoj motora. ja ne znam sta si ti pogresno shvatio?

Inace Mercedes od prodaje motora RP i W dobija $37 M
The story doesn’t stop there though as Mercedes gets an estimated $37 million annually from supplying its engines to the Williams and Racing Point teams.
a ovo je izvestaj finansija iz 2016

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 08 vel 2020, 01:22 Caki jel ja pricam kineski? Forbs je rekao da su 4 proizvodjaca automobila (Ferari, Merc, Honda i Reno) koja su sada u F1 potrosila $1 B u godini za motore. dao sam primer ajmo uzeti da su sva 4 trosila jednako to je $250 M samo za razvoj motora. ja ne znam sta si ti pogresno shvatio?
Napisal si prvo po timu, Cuky te samo ispravil.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 08 vel 2020, 12:11 Napisal si prvo po timu, Cuky te samo ispravil.
i sta sam pogresio? postoji samo jedan Ferari, jedan Mercedes, jedan Reno.

Mercedes ima fabriku motora na jednoj lokaciji a za sasiju na drugoj jer su prvo kupili ilmor pa tek mnogo posle Bron GP koji je lociran na drugom mestu. Renoova fabrika motora je u Francuskoj a fabrika sasije u Engleskoj jer su kupili tim Beneton odnosno Toleman cije je sediste u Engleskoj. I budzetom upravlja jedan covek sef tima Toto (za Merc) i on odredjuje kolko ce otici para na sasiju a kolko na motor.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 08 vel 2020, 12:41
Vuksa_KC je napisao/la: 08 vel 2020, 12:11 Napisal si prvo po timu, Cuky te samo ispravil.
i sta sam pogresio? postoji samo jedan Ferari, jedan Mercedes, jedan Reno.

Mercedes ima fabriku motora na jednoj lokaciji a za sasiju na drugoj jer su prvo kupili ilmor pa tek mnogo posle Bron GP koji je lociran na drugom mestu. Renoova fabrika motora je u Francuskoj a fabrika sasije u Engleskoj jer su kupili tim Beneton odnosno Toleman cije je sediste u Engleskoj. I budzetom upravlja jedan covek sef tima Toto (za Merc) i on odredjuje kolko ce otici para na sasiju a kolko na motor.
To su proizvođači motora, a postoji više timova s Ferrarijem, više s Mercedesom i više s Renom i Hondom.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

o boze #-o ajde necu vise nista...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Već sam ti napisao u svojem prvom odgovoru. Mercedes AMG Petronas Motorsport i Mercedes AMG High Performance Powertrains Ltd su 2 odvojene firme, ili kako vole napisati, 2 odvojena pravna subjekta.

Jedan se utrkuje u F1, drugi proizvodi pogonske jedinice za F1, GT3, cestovne hypercars i drugo.

To što je oboma vlasnik Deimler ne znači da F1 momčad ulupava tih, nagađajmo, 250 milijuna $ godišnje u razvoj pogonske jedinice. To radi HPP, a Mercedesova momčad svoj budžet troši na ostalo.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 08 vel 2020, 19:09

To što je oboma vlasnik Deimler ne znači da F1 momčad ulupava tih, nagađajmo, 250 milijuna $ godišnje u razvoj pogonske jedinice. To radi HPP, a Mercedesova momčad svoj budžet troši na ostalo.
To je bila moja pretpostavka (ja ne znam tacan broj niko ne zna) na izvestaj Forbsa da ta 4 proizvodjaca auta potrose $1 B u godini samo za razvoj F1 motora.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

znam... držao sam se te brojke jer je jednostavna za koristit u raspravi a točnu ionako ne znamo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano