Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
5
21%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
1
4%
 
Ukupno glasova: 24

Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

A to ti nije ni blizu sve u tom paketu:

Koliko sam skužio za taj multiplayer trebaš imati sve DLC-e koji proširuju mapu. A igra + svi DLC-i sa mapama ti je 120€, ako kupuješ direktno na steamu sada bez akcije.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la vidc »

sinoć sam probao rfactor 2 demo...nažalost zeza me grafika i u zna nekad zaštekat u sred vožnje čak i kad smanjim detalje.
ali čini mi se da je fizika jako dobra. čak i na mom momo logitechu ffb radi dobro. ono što sam primjetio je da su gume dosta osjetljivije u odnosu na rfactor... bočno proklizacanje ih gadno pregrijava i osjeti se ako u zavoj uđeš s pregrijanom gumom...

al ne smijem više igrat jer ću morat kupit i bolji kompjuter i full verziju i onda to ode u nedogled...

back to rf1 :D
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

ja sam totalno ignorirao rF2 dok je bio na foru godišnje pretplate. Kupio sam ga pred 2 godine kada je bio božićni sale za 14€... pričekaj tako sad ako bude u 6. mjesecu kao što zna inače biti ili kasnije jesenska ili božićna akcija pa onda ugrabi :)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 18 tra 2020, 11:04 A to ti nije ni blizu sve u tom paketu:

Koliko sam skužio za taj multiplayer trebaš imati sve DLC-e koji proširuju mapu. A igra + svi DLC-i sa mapama ti je 120€, ako kupuješ direktno na steamu sada bez akcije.
tnx za info. onda mi se ne isplati bacat tolike novce na nesto sto cu tu i tamo upalit.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Istina. Ja ga upalim uglavnom kad izađe novi update da malo isprobam novosti, kad izađe novi DLC ili kada je neki event (tipa oko Božića voziš uokolo prikolice sa velikim darovima i ako ispuniš cilj (najčešće 12 komada) onda dobiješ neke ukrase za ukrasit kabinu ingame). Počeo sam kao pirat čim je igra izašla, kupio sam na prvoj akciji koja je bila nakon što sam skužio da je jedan od anti piracy trikova da ti kamion nakon random vremena ingame postane bebasto roze boje. Kupio sam na akciji za 8€ Gold verziju (bazna igra + prvi DLC "Going Eeast"), a nakon toga sam kupovao dodatke kako su izlazili. Ako bi ih našao na stranicama poput CDKeys ili Kinguin za manje novaca nego na Steamu onda bih kupio tamo, ako ne onda bih čekao sale na steamu.

A lijepo su proširili mapu sa DLC-ovima, redom:
Going East
Scandinavia
Vive La France
Italia
Beyond the Baltic Sea
Road to the Black Sea

Ovo sivo na prvoj slici su ceste dostupne u baznoj igri, ostalo su uz DLC-ove
slika

I ovo je zadnji DLC, nema ga na tako skupnoj slici
slika


Također je najavljen još jedan DLC: Iberia, a isti bi trebao mapu proširiti do krajnjeg zapada Europe, dakle Španjolska i Portugal.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

kako se ponasaju u raznim uvjetima, recimo kisa, snijeg? ima toga? Mozes li gume mijenjat ili tako to?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Po kiši je normalno više klizavo, ali su i tu dali dosta slobode sa jednom od novijih verzija igre da si igrači sami prilagode svojim željama. Prije je bilo moguće, dok je bilo u beta testu, samo editom fileova to raditi, ali sada koristeći slidere u postavkama igre možeš podesiti tvrdoću ovjesa, tvrdoću ovjesa kabine, jačinu kočnica, stabilnost prikolice... Ako postaviš na najmekše i na najmanju stabilnost dobiješ realniji osjet, ali ne možeš onda jurcati kroz zavoje. Ako sve očvrsneš, uključujući i stabilnost doslovno možeš voziti kao F1 bolid.

Što se guma tiče imaš u defaultu ako se ne varam 3 različite gume koje možeš montirati na svoj kamion. Kasnije su još izdali dva manja DLC-a od kojih jedan donosi Michelin gume (nekoliko različitih modela i dimenzija) + skinove za kamion i ukrase za kabinu, dok drugi donosi isto to samo za Good Year. Gume imaju kao i u RL tri različite karakteristike: potrošnja goriva, grip na mokrom i buka. Nema nekog prevelikog utjecaja u igri, ali je se bar možeš kozmetički malo poveselit.

Al ono što je najveći plus je što imaš hrpetinu modova sa još dodatnim mapama, kamionima, teretima, prikolicama, vremenskim uvjetima, zvukovima i slično. Btw, snijega nema u igri, samo kiša, sunce i sve između. No paralelno sa ovom igrom rade i na American Truck Simulatoru. SAD su krenuli sa zapada te je igra po izlasku došla sa samo dvije savezne države: Kalifornija i Nevada. Par mjeseci kasnije svi koji su imali igru su besplatno dobili i Arizonu. Nakon toga promjenili su omjer mape kako bi ju uskladili sa omjerom u kojem je rađen Euro Truck Simulator 2 te su sve 3 države ažurirane sa dodatnim cestama, detaljima i sl. Kasnije su još izašle: New Mexico, Oregon, Washington i Utah, a već su u najavi Idaho i Colorado.

Trenutno je u public beta testiranju verzija 1.37 za obje igre gdje između ostalog kompletno mijenjaju način na koji rade zvukove u igri. Umjesto dosadašnjih posebno snimanih efekata za unutar i izvan kamiona te okoliš sada će koristiti FMOD za zvukove. Njega koriste mnoge simulacije (tipa MotoGP, Assetto Corsa ako se ne varam i slično), a omogućava korištenje jeke, dopler efekt i slične stvari koje pridonose realističnijem ugođaju.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

Caki jel znas mozda dal se igra RaceRoom Racing Experience moze igrati na tastaturi ili je ozbiljna kao iRacing da mora volan?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

možeš ti na tastaturi ako se ispraksiraš, ali ne bih preporučio. Samo ti je RaceRoom prilično "siromašna" sadržajem u baznoj verziji... dok za sve ostalo trebaš izdvojiti novce (slično kao iRacing)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

mislio sam da skinem posto je besplatna ali ako je nemoguce igrati na tastaturi (kao iRacing) onda bolje da ne skidam.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

besplatno ti je samo nekoliko staza i autiju (miim da je manje od 5 i za jedno i za drugo)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la vidc »

može se vozit tastaturom ako igrica ima assiste. upali traction control, abs, i malo steering helpa i uživaj u lijepoj grafici il čemu već, jer ako voziš na tastaturi sam doživljaj vožnje nije toliko ni bitan
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Od 2023. službene WRC igre raditi će autori Dirt Rally serijala te F1 igara Codemasters. Prava na WRC licencu kupili su za razdoblje 2023-2027
https://www.virtualr.net/codemasters-to ... -from-2023
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Za one koje zanima F1... sutra izlazi F1 2020 i F1 2020 Seventy Edition.

Osnovna verzija F1 2020 sadrži:
- sve momčadi i vozači iz 2020
- svih 22 planirane staze u 2020 (uključujući i nove staze u Vietnamu i Nizozemskoj)
- F2 2019 (2020. će biti dodani naknadno)
- Standardni modovi uključujući time trial, race weekend, championship, career mode, multiplayer
- Novo po prvi puta u Codemasters F1 igrama: split screen multiplayer gdje mogu dvoje igrati odjednom na istom računalu/konzoli
- Nova My Team karijera gdje osim svog vozača igrač kreira i svoj tim, izabire boje bolida i dizajn, logo momčadi, dobavljača motora, sponzore i momčadskog kolegu. Model bolida je isti koji se koristi za multiplayer.


F1 2020 Seventy Edition sadrži sve što i originalna igra + bonus livreja za bolid u multiplayer i my team modovima, kaciga, odijelo, rukavice i logo te animacija za proslave.


Prije 2 dana je izašla verzija (koju sam i sam kupio) F1 2020 Deluxe Schumacher Edition. Ona sadrži sve što i F1 2020 Seventy Edition plus:
- 3 dana ranije dostupna
- 4 dodatna classic bolida, sve Schumacherovi bolidi: 1991 Jordan 191, 1994 Benetton B194, 1995 Benetton B195 i 2000 Ferrari F1-2000
- Schumacherov model u igri dostupan za korištenje kao vlastiti avatar
- animacije Schumacherovih proslava koje se mogu koristiti za svoj avatar
- Schumacherom inspirirane livreje za multiplayer i My Team, kacige, odijela i rukavice


Igra je inače, što se livreja bolida, kaciga i ostatka sadržaja tiče ažurna sa VN Australije + nova livreja za Williams. Mercedesova promjena na crno te dodatak duginih boja na nekim bolidima i SC-u su stigli prekasno da bi bili spremni za izlazak te će biti dodani naknadnim updateom.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Online
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Kranči »

U ligi koju vozim (F1 Adria) smo upravo završili sa prvom sezonom druge divizije, dok prva divizija ima još dvije utrke. Platforma je PC.
Uz dvije lige, voze se još i neki event događaji (stari bolidi), a dolaskom nove igre, svaku večer se vozi open lobby. Prijave za slijedeću sezonu su počele i sigurno budu trajale do kraja srpnja (vozi se između ostaloga i time trial na 3 odabrane staze pa se to šalje kao neki okvir tko će voziti u kojoj diviziji).
Ako admini dopuste, budem stavio link za discord, ako ne, slobodno se javite na PP.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

@cuky,

to si na steamu kupio ?
Koliko si dao ?
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Scuderia je napisao/la: 11 srp 2020, 15:39 @cuky,

to si na steamu kupio ?
Koliko si dao ?
Ovdje sam kupio
https://www.cdkeys.com/pc/games/f1-2020 ... n-steam-pc

Doduše kupio sam par dana prije izlaska, a tad je cijena bila za cca 1-2€ manja nego sad, no 40€ za Deluxe Schumacher verziju je opet puno bolje nego 70€ na steamu.

Kad kupiš ovdje na mail dobiješ link na koji klikneš i otvori ti se stranica na ovom siteu gdje ti stoji tvoj key koji aktiviraš na steamu.
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

I kako ti se cini ?
-ono sa myteam su dobro pogodili
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

My team iskreno nisam puno igrao do sada, potrefilo se da nemam previše vremena zadnjih tjedan dana.

Igrao sam uglavnom time trial da se priviknem na igru (makar ne puno jer imaju bug gdje nakon postavljanja ljubičastog vremena igra crasha). Tako da sam najviše vremena proveo u multiplayeru na onim weekly challenge

BUMP: Malo test "Pink Mercedes" u Mađarskoj
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

evo i test crnog Mercedesa kojeg su ubacili kroz jučerašnji patch (verzija je sad 1.06)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Ako je staza u Vijetnamu ista kao i u realnosti, nista me vise ne cudi o F1.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Očekuj da će bit nekakve razlike u položaju rubnika, zidova i sl. jer to najčešće riješe nakon što se na stazi održi prva utrka, ali layout bi trebao biti isti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Bilo kako bilo, staza mi se uopce ne svidja. Kopija Valencije,...i to losa.

+ vidim da nisu ispravili "boljku".... naime... kako je moguce da me vozaci kada me dotaknu, pokupe.... oni nastavljaju dalje kao da se nista dogodilo, a ja 720 stupnjeva....

+ kada se branim, a branim se dosta agresivno,( priznajem ) ja dobijem upozorenje, nakon sto me suparnik od iza udari... :doubt:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

to u multiplayeru ili protiv ai?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori