Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 30 tra 2020, 21:59 navodno za ovu sezonu posle prve trke ne sme se dirati mjenjač, ovjes i šasija, da bi skratili budžet
da to je reseno. znaci ko kakav bude na prvoj trci to mu je sto mu je.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Nakon Imole i Portimaoa ranije ove godine sada i organizatori u Hockenheimu nude svoje usluge za potrebe održavanja utrka ove godine
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Samo da posle Lipnja bude sve manje inficiranih, idealno stedinom Lipnja da bude na nulu, i naćiće se načina za odražavneje utrke. Akp bude virusa...ništa od toga

No mislim a i tako pamtim, da nikada u leto nije bilo nikakvih virusa, oa tako mislim biće i ovaj put
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 02 svi 2020, 16:42 Samo da posle Lipnja bude sve manje inficiranih, idealno stedinom Lipnja da bude na nulu, i naćiće se načina za odražavneje utrke. Akp bude virusa...ništa od toga

No mislim a i tako pamtim, da nikada u leto nije bilo nikakvih virusa, oa tako mislim biće i ovaj put
A što ti to znači kad će na jesen vjerovatno opet počet drmat... Doduše tamo 10, 11 mj. Po meni nema smisla ovu sezonu uopce odrađivat. Em je problem za ove koji moraju hvatat priključak... ma neznam. Ili worst case scenario, uvest BoP. Samo ne kao u WEC-u :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 02 svi 2020, 16:42 Samo da posle Lipnja bude sve manje inficiranih, idealno stedinom Lipnja da bude na nulu, i naćiće se načina za odražavneje utrke. Akp bude virusa...ništa od toga

No mislim a i tako pamtim, da nikada u leto nije bilo nikakvih virusa, oa tako mislim biće i ovaj put
virus ce cirkulirati dok se ne pronadje vakcina. eno pogledaj Kinu prva pobedila virus a jos nisu pustili sportska takmicenja. premijer Japana reko ako se sledece godine do pocetka olimpijskih igara ne pronadje vakcina definitivno otkazuju igre. jedini koji se krece boriti sa virusom je Nascar. ali rekli su ako se neki vozac zarazi nece nastupati na trci ali show must go on, tako da lutrija je to ;)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la gjoko-mkd »

najrealnije je da virus fluktuira sa severne na južnu hemisferu, i obrnuto. siguran sam da u samo leto kod nas neće biti novih slučajeva, barem ne više od jednocifrenih tokom jednog dana
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 02 svi 2020, 20:31 najrealnije je da virus fluktuira sa severne na južnu hemisferu, i obrnuto. siguran sam da u samo leto kod nas neće biti novih slučajeva, barem ne više od jednocifrenih tokom jednog dana
Dosta glupo je ovo tvrditi - bez dokaza..
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la gjoko-mkd »

živi bili pa videli....a kada se nšto prvi put pojavi kao sada ovaj virus, ništa nije glupo. na svetu nema niko ko može tvrditi bilo šta

a.....za šta ima dokaza oko ovog virusa ako mogu da pitam?
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 03 svi 2020, 23:07 živi bili pa videli....a kada se nšto prvi put pojavi kao sada ovaj virus, ništa nije glupo. na svetu nema niko ko može tvrditi bilo šta

a.....za šta ima dokaza oko ovog virusa ako mogu da pitam?
Pa u tome je poanta - nema. A ti bez obzira na to jako hrabro tvrdis stvari...
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Nije hrabro već logika-nikada u leto nije bio virusa, bar u značajnim ciframa. U zimu da....u leto na tako velikim UV zracima-malo je verovatno
Ali kada je leto kod nas....ima gde je zima-na južnoj hemisferi

A fala bogu....ljudi idu vamo tamo.....šetaju sa jedne na drugu stranu....
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

EDDIE JORDAN: “HAMILTON WILL MOVE TO FERRARI”

Ex-team boss Eddie Jordan (72) has been an oracle in the Formula 1 scene since he predicted the sensational comeback of world champion Michael Schumacher at Mercedes at the end of 2009 and in 2012 a surprising move from McLaren-Star Lewis Hamilton to the Silver Arrow team. Now the Irishman, who enjoys cult status in F1 is convinced: Formula 1 is heading for difficult times.

Jordan to Sport1 and F1-Insider.com: “The world has not only changed extremely because of Corona, the values ​​of people have shifted. Environmental awareness is high on the list. For the bosses of the companies, this means that they too have to rethink. ”

For the legendary team boss, in whose racing team Michael Schumacher made his Formula 1 debut in Spa in August 1991, this means: “I am convinced that manufacturers like Mercedes, Honda and maybe Renault will pull the ripcord and will end their Formula 1 commitment in the next two years. “

So does Formula 1 return to its roots as a racing series for private teams? And would Mercedes actually leave the premier class of racing?

There has always been speculation about this since the Swabians have not yet signed the new F1 contract from 2021 and have not yet extended their contract with team boss Toto Wolff. In any case, Jordan is sure: “The Mercedes leadership cannot do anything else: They have achieved everything, won everything. Under these circumstances, they can no longer promote further successes. They will sell their team, perhaps to Lawrence Stroll, who aims to become world champion with his son and his new Aston Martin brand. And that indeed will be difficult with his current Racing Point team.”

Jordan needs to know: He founded the team based in Silverstone. However, the Irishman does not believe in a complete exit from Mercedes. “I can imagine that Mercedes will enter into a more intensive partnership with McLaren as in earlier times.” Fact is: An engine supply contract from 2021 is already done. From 1995 to 2009, McLaren was not only a customer, but also had the status of a works team. The cars with which Mika Häkkinen became world champion in 1998 and ’99 were even silver.

The pressure on Mercedes to completely change its F1 involvement is also growing because of sponsor Petronas. Jordan: “Oil prices are falling, so the oil companies can no longer afford a commitment that is in the mid double-digit million range each year. Petronas will therefore also have to stop their sponsorship. This then tears a huge hole into the budget.”

Only Ferrari will continue as before. “They think differently”, says the Irishman. “They have Formula 1 blood in their veins, so Formula 1 is not up for debate. Exit threats are just warning shots.” Jordan predicts: “In the future, Ferrari, Red Bull and probably McLaren-Mercedes will again be the pillars of Formula 1.”

The scenario that Jordan is painting for the future would also affect the three superstars of the scene. He is convinced: “It’s all about Lewis Hamilton, Sebastian Vettel and Max Verstappen.”

Various speculations are currently growing around Vettel’s future. Background: His Ferrari contract ends in 2020 – and a clear commitment from Ferrari to the four-time world champion is still missing. Jordan: “Unlike Lewis Hamilton, I don’t know Vettel very well, but in my opinion he has no choice but to stop or switch to McLaren. The train at Ferrari has long left for him. “

The surprising reason, if you want to believe the former Schumi team boss and Formula 1 predictor Jordan: “Lewis will switch to Ferrari. Only the Italians can still afford his salary and they know that he is worth it. Verstappen will stay with Red Bull and try to beat Lewis. But that will be very difficult.”

Misljenja?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Mislim da Luis samo diže cenu oko novog ugovora sa Mecedeseom

Od vremena na vreme spominje Ferari i tako si diže cenu. To ostali tumače, analiziraju....
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

ne mislim na Luisa mnogo je vaznije ovo da ce 3 fabrike otici.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la zonelsk »

Btw, moguce da ce puno lokacija imati po 2 utrke.
Počevši od austrije.
Tako rece Brown u podcastu.
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la gjoko-mkd »

ma nek se trkaju gde hoće....samo da vidimo neke trke ove godine
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

izgleda da cemo ipak imati trke kako dolikuje. Naime americka NHRA je najavila od avgusta revizirani kalendar koji ukljucuje i publiku na tribinama kako su rekli. Australijski Supercars se vraca u junu (bez publike) pored Nascara koji krece 17 maja motorsport se vraca u zivot slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Iz NIzozemske dolaze vijesti da ukoliko se smiri stanje sa COVID-19, da se od 1.9 mogu održavati sportski događaji bez gledatelja. Tako da ukoliko bude VN Nizozemske bit će u tom nekom periodu nakon 1.9
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

https://www.racefans.net/2020/05/11/fia ... l-crashes/


BUMP: A evo i mail koji sam upravo dobio u vezi F1 TV pretplate. Neće biti povrata novaca za ovaj period bez utrka nego će biti ovako:
Hi Damjan
We wanted to let you know about some further changes to your F1 TV subscription.

With no live racing possible yet and as we wait for the season to start, we’re extending your existing F1 TV subscription by 2 months for no additional charge.

There are over 100 hours of Documentaries and Features to watch on F1 TV, including new shows like “How the Season was Won” and “Inside Track” which will be coming soon.

You can continue to use F1 TV as normal, and you won’t be charged for this additional period. You don’t need to do anything, the extension will happen automatically.

The F1 team

Moje mišljenje je da je u redu od njih da produlje pretplatu, ali:
1. to znači da će mi pretplata umjesto na početku testova isteći taman oko druge ili treće utrke dogodine
2. daju mi 2 mjeseca gratis, a ako krene sezona u F1 to će biti 4 mjeseca bez F1 za koje sam ja platio pretplatu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 11 svi 2020, 19:28 https://www.racefans.net/2020/05/11/fia ... l-crashes/


BUMP: A evo i mail koji sam upravo dobio u vezi F1 TV pretplate. Neće biti povrata novaca za ovaj period bez utrka nego će biti ovako:
Hi Damjan
We wanted to let you know about some further changes to your F1 TV subscription.

With no live racing possible yet and as we wait for the season to start, we’re extending your existing F1 TV subscription by 2 months for no additional charge.

There are over 100 hours of Documentaries and Features to watch on F1 TV, including new shows like “How the Season was Won” and “Inside Track” which will be coming soon.

You can continue to use F1 TV as normal, and you won’t be charged for this additional period. You don’t need to do anything, the extension will happen automatically.

The F1 team

Moje mišljenje je da je u redu od njih da produlje pretplatu, ali:
1. to znači da će mi pretplata umjesto na početku testova isteći taman oko druge ili treće utrke dogodine
2. daju mi 2 mjeseca gratis, a ako krene sezona u F1 to će biti 4 mjeseca bez F1 za koje sam ja platio pretplatu
Sucker :biggrin: :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

evo tu jer se radi o više vozača... navodno je već done deal:
Carlos Sainz Jr. iz McLarena u Ferrari
Daniel Ricciardo iz Renaulta u McLaren
Sebastian Vettel u mirovinu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la vidc »

Bottas u Renault, vettel u mercedes i krug zatvoren :D
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Kranči »

Silly season, a još nismo niti blizu prve utrke.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Posle Rikarda sad sele Fetla u Mclaren.

a kljuceve drzi Nando :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la vidc »

sve mi je ovo nekako čudno, vozači se sele a sezona još nije ni počela, odnosno i da je počela na vrijeme još bio uvijek bila prva faza u tijeku. obično se u drugoj polovini sezone to rješava
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

a primjetili smo da ova godina niti na koji način nije normalna
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano