Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Scuderia je napisao/la: 03 lip 2020, 14:12 Kod virusnih infekcija imunitet, ti nije nikakva garancija.

Klasican primjer : upala pluca.

Bakterijska upala se sa antibioticima ( u mom slucaju penicilin ) lijeci, kad se izlijeci, nema je.... dok virusna ostaje u "jednom kutu" organizma i "vreba" priliku da se ponovno aktivira.

Ista stvar kao i sa Hepatitisom C.... i svim ostalim virusnim infekcijama.
dobro ja sad ne bi ulazio u detalje sta i kako ali svi pricaju o kolektivnom imunitetu i da ce pre ili kasnije manje-vise svi proci kroz ovaj virus. neki ga imaju a da ni ne znaju jer je asimptomatski. i stekli su antitela.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Problem je što to pričaju - mediji. Živimo u doba kad je svima potrebna informacija odmah sad, ako ne i prije pola sata. I onda novinari načuju "neki simptomi su slabiji od gripe" i napiši "BREAKING NEWS: Korone se ne treba bojati jer je slabija od gripe". Onda nakon par sati neki drugi načuje da su kod nekog pacijenta simptomi slični HIV-u pa napiše "BREAKING NEWS: Stručnjaci otkrili da korona ima simptome poput HIV-a" itd.

I onda dobijemo slučaje da:
- stručnjacima, koji zapravo ništa iz tih bombastičnih naslova nisu ni rekli, nitko ne vjeruje što god da kažu
- političarima nitko ne vjeruje jer svatko je čuo jednu od priča i u izjavama za medije to prepričava
- dolaze teorije zavjere
- stvarne vijesti nisu toliko zanimljive jer nema bombastičnih naslova
- kod nas u HR je veliki broj starije populacije koja ne vjeruje nikome. Osobno sam kod sebe u trgovini imao prilike čuti starijeg gospodina u mirovini kako kaže "koji je*ni k*rac glumite sa tim maskama i rukavicama, taj virus su komunjare izmislile. Ja sam preživio i Hitlera i Tita i naš rat i jedan izmišljeni virus mi može samo guzicu puhat". A takvih je puno, što znači imamo slučaj da se njih puno ne pazi.
- zbog raznih bombastičnih naslova stvara se nepotrebna panika. Da, virus se širi, da virus ima opasne posljedice na određeni dio oboljelih, ali to nije razlog za paniku. Pogotovo zato što kad si u panici ne razmišljaš racionalno. Zato sam u startu, a i dalje stojim iza toga, pisao da su to mediji prenapuhali i da se prevelika panika stvorila.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 03 lip 2020, 13:12 i sad dolazi ona Markova kad su ga svi napali jer je reko da bi pustio svoje vozace da se zaraze kako bi stekli imunitet i upravo sada bili bezbrizni ;)
Je je... vidimo kod svedske kako to prolazi..
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Lol... Ono kad doneses toliko pravila i tako kompleksne pogonske jedinice da ni sam neznas sve petlje u tom kompleksnom sustavu #-o

BUMP:
Izgleda da bi nakon Monze trebao bit Mugello, taman na 1000. utrku Ferrarija.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la speedy56 »

Još da izgube ideju duple utrke u Sočiju i mogla bi čak biti dobra sezona nakon svega :D
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la: 08 lip 2020, 19:33 Još da izgube ideju duple utrke u Sočiju i mogla bi čak biti dobra sezona nakon svega :D
Slažem se s ovim komentarom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Penske je pričao o tome da se planira širiti kalendar IndyCar serije, a u istom razgovoru, što se tiče nas fanova F1, rekao je kako se nada da bi se F1 mogla vratiti na Indianapolis 2021, 2022 ili 2023

https://www.racefans.net/2020/06/09/pen ... next-year/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Odabir specifikacija guma za navedene trke ove sezone. Za silverstone u 2. trci ce koristit stupanj mekše gume. ISto tako ove godine svi će imat jednak broj specifikacija guma koje određuje Pirelli.


slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Kranči »

Čekaj.. oni stvarno misle vozit u Barceloni sredinom kolovoza?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Kranči je napisao/la: 11 lip 2020, 22:59 Čekaj.. oni stvarno misle vozit u Barceloni sredinom kolovoza?
Ye.

Anyway, utrke se definitivno ove godine neće održat u Azerbajđanu, Japanu i Singapuru

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Imola je najavila kako obnavljaju će ponovno zatražiti izdavanje Grade-1 licence koja bi im dozvolila održavanje F1 evenata
https://www.racefans.net/2020/06/12/imo ... 020-races/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

sad se suska da je i Haas u krizi i pred prodajom/izlaskom. ovo je kao ono izmedju aston martina i wec-a kad su trazili nova pravila dobili ih i onda izasli. a f1 sa pravilima sve gluplja.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Alex Zanardi je na utrci sa svojim rucnin biciklom imao sudar s kamionom. Izgleda da je na jednoj strmini prije blagog zavoja presao u drugi trak i sudario se kamionom. Prebacen je helicem u bolnicu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la gjoko-mkd »

pa dobro bre...kada će on i Kubica imati barem malo sreće po cestama
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Imao je operaciju oko 2 i po sata, izgleda da ima teze ozljede glave. Zasad su dosta rezervirani po pitanju prognoziranja.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

Imamo štošta za gledati slijedeća 2 mjeseca
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Nascar je odavno kreno a krece i australijski Supercars
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Scuderia »

Eine absolute TV-Ära geht zu Ende: Mit Ablauf der diesjährigen Saison wird RTL vorerst keine Formel 1 mehr übertragen. Seit 30 Jahren liefen die Rennen von Michael Schumacher, Sebastian Vettel und Co. dort im Free-TV.
Formel 1 und RTL gehören in Deutschland eigentlich untrennbar zusammen: Sieben Mal wurde Michael Schumacher dort live Weltmeister (51), vier Mal Sebastian Vettel (32) und einmal Nico Rosberg (34). Jetzt ist alles vorbei. Wie der Privatsender mitteilte, endet das Engagement nach dieser Saison. Seit 1991 zeigte RTL ununterbrochen die Königsklasse des Rennsports im Free-TV und machte neben den Piloten auch die Moderatoren und Kommentatoren Kai Ebel (55), Florian König (52), Heiko Waßer (62) und Christian Danner (62) zu Kultstars.


Teilweise schalteten mehr als 10 Millionen Menschen in Deutschland ein, um große Erfolge wie zum Beispiel die Schumacher-Titelgewinne mit Ferrari live im Fernsehen mitzuerleben. RTL-Boss Jörg Graf (53) merkte in einem Statement an, dass der Markt teils überhitzt sei und man den wirtschaftlich vertretbaren Rahmen verlassen hätte, wenn man sich die Rechte weiterhin gesichert hätte. Man wolle sich jetzt mehr auf Fußball konzentrieren. Damit geht eine echte TV-Ära endgültig zu Ende.
Als heißester Kandidat für die alleinigen Übertragungsrechte gilt der Pay-TV-Kanal Sky, der bislang nur parallel zu RTL die Rennen zeigt. Damit könnten die Formel-1-Rennen ab der Saison im nächsten Jahr komplett aus dem Free-TV verschwinden, eine Entwicklung, die in anderen Länder seit langem bereits abgeschlossen ist.
Ukratko,

iduce sezone nema vise F1 na njemackom RTL-u.

Razlog je naravno, ekonomske prirode, prekoracili bi Budget da su osigurali prava. Zele se vise na nogomet koncentrirati. Sky je glavni Kandidat za otkup kompletnog prijenosa.



Steta, i to velika… Ne znam…. otkako znam za sebe, gledao sam preko RTL-a ( tu i tamo koji stream ) i sada ovako….

Jos kad vidim da ce sve to skupa Sky preuzeti, dodje mi da povracam cijeli dan. :roll: :|
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la F1NAC »

I dalje mislim da je f1tv pogotovo na popustu sasvim ok solucija. Nije uopce tako skupo. Meni je rtl.de bio potpuno negledljiv. Reklame koje traju po nekoliko krugova..
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Scuderia je napisao/la: 21 lip 2020, 17:30

Ukratko,

iduce sezone nema vise F1 na njemackom RTL-u.

Razlog je naravno, ekonomske prirode, prekoracili bi Budget da su osigurali prava. Zele se vise na nogomet koncentrirati. Sky je glavni Kandidat za otkup kompletnog prijenosa.
zar nije sky i do sada emitovao? samo sto je na rtl bilo besplatno a sky se naravno placa.

inace ostali su bez ijednog nemca stoga razumljivo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Scuderia »

popeye je napisao/la: 21 lip 2020, 20:34
zar nije sky i do sada emitovao? samo sto je na rtl bilo besplatno a sky se naravno placa.

inace ostali su bez ijednog nemca stoga razumljivo.
Tocno, samo sto je Sky sve prenosio ( FP1-FP3 ) i kval + utrke , dok je RTL samo kvalifikacije i utrku.

Sada citam, ServusTV ( Austrija ) se zanima za prijenos utrka.

U Austriji ORF prenosi utrke, ugovor im traje jos ove godine. Ako se ne uspiju dogovoriti sa Liberty Media, ServusTV bi mogao uskociti.

To bi bilo super, posto imam / lovim ServusTV na TVu.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

servustv je inace red bulov. red bul vec na svojoj striming platformi daje besplatno wrc. Matesic puca od para :D
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 21 lip 2020, 15:03 Nascar je odavno kreno a krece i australijski Supercars
Mene iskreno više veseli početak F1 i MotoGP sezona, a ako budem stizao onda i Indy
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2020.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 23 lip 2020, 10:36
popeye je napisao/la: 21 lip 2020, 15:03 Nascar je odavno kreno a krece i australijski Supercars
Mene iskreno više veseli početak F1 i MotoGP sezona, a ako budem stizao onda i Indy
pa naravno to su popularnija takmicenja.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Zaključano