Odluke FIA-e tokom utrka

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Kenny »

Kad su lokalni seljaci ti koji odlučuju o tome dešavaju se takve stvari
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Dani »

Problem je što nema dosljednosti kod kažnjavanja. Još kad sudi domaći sudac. Ali to je bilo vrlo opasno, pogledaj kako se zid približavao ( sužavao ).
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Chuck Norris »

Ovo nije za kaznu?Onda ne znam šta je.Ionako je nebitno,Alonso ga je svejedno prošao a Vettel odustao

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uk3lcrTT ... r_embedded[/youtube]
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Toon »

Kratno i jasno: nije...potez Vettela je prljav no svakako ga može opravdati da je to bila borba dva konkurenta za titulu - pa ne mora se on maknuti Alonsu...moje viđenje sad nakon par puta odgledane snimke sa Alonsovog bolida - ja nigdje ne vidim da je Vettel cimao bolid prema Alonsu već je držao taj malo čudan pravac (i to jeste prljavo) i Alonso je pokušao proći tu gdje u tom momentu nije bilo mjesta...nebitno jer više ništa se ne može promijeniti, kažnjen je i to je to
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Cuky »

Stvar je u tome da kad je Alonso prednjim kotačem već prošao njegov stražnji mjesta je još uvijek bilo. Ali Vettel ga nije vidio/nije htio vidjeti i izgurao ga je van.
Herbert je rekao nakon utrke da to da ga nije vidio nije opravdanje. Možda je očekivao da će proći sa druge strane, možda nije očekivao da je razlika u brzini tako velika, ali je rekao da su ovo najbolji vozači na svijetu i da bi trebali uvijek biti svjesni gdje je protivnik kad su u izravnoj borbi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la vidc »

što se tiče ove situacije, ja sam malo neodlučan... činjenica je da je vettel ostavio prostora između svog bolida i ruba staze, al teško je odrediti da li je dovoljno za bolid. sve to ovisi o interpretaciji pravila. ako je prostor između bolida i ruba staze mjeren tako da se mjeri udaljenost od bočnih rubova guma i vanjskog ruba bijele linije kojom je označena staza, onda bi se moglo razmišljati o tome da li je kazna opravdana ili ne, jer je moguće da je vettel u tom slučaju ostavio dovoljno prostora, a mene živo zanima na koji način oni to mjere. samo zbog toga što je jedan vozač izašao sa staze ne znači da nije imao prostora nego je pokušao držati nekakvu sigurnu distancu od kotača suparnikovog bolida pa je pobjegao preko ruba staze.
druga stvar je što naravno nijedan vozač ne pretiče tako da svoje kotače držiš 1 milimetar od kotača suparnikovog bolida dok prolazi pored njega. i s obzirom na to da se radi o zavoju kroz koji se vozi 320 KM/H i vozač iza pokušava preteći s vanjske strane onda se ipak mora postupati opreznije.
moje mišljenje da je trebalo i Alonsa prošle godine kazniti i Vettela ove... ili nijednog pa da se onda učvrste kriteriji.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Kenny »

Vettel je ovo zaslužio po meni, ali mi je to indentično kao Maldonado-Hamilton i Vettel Alonso prošle sezone, a ta 2 puta ništa nije bilo i to je ono što mi se nesviđa
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Dani »

Najgore je prošao Senna kojeg su danas 2 puta napucali i izgurali i nikome ništa. A imao je bodove u ruci.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Alonso-champ »

Kenny je napisao/la:Vettel je ovo zaslužio po meni, ali mi je to indentično kao Maldonado-Hamilton i Vettel Alonso prošle sezone, a ta 2 puta ništa nije bilo i to je ono što mi se nesviđa
Tebi izgleda dzabe trubit,ja neznam kako da ti kazem/dokazem..
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Matt_77
Početnik
Početnik
Postovi: 201
Pridružen/a: 07 sij 2012, 18:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Zg - Og

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Matt_77 »

Dani je napisao/la:Najgore je prošao Senna kojeg su danas 2 puta napucali i izgurali i nikome ništa. A imao je bodove u ruci.
Da, baš sam se tome i ja čudio još za vrijeme utrke...pa njega je Di Resta puno grublje izgurao nego Vettel Alonsa pa nije bilo ni govora o kazni (a ni Rosberg baš nije ostavio prostora)
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Kenny »

Alonso-champ je napisao/la:
Kenny je napisao/la:Vettel je ovo zaslužio po meni, ali mi je to indentično kao Maldonado-Hamilton i Vettel Alonso prošle sezone, a ta 2 puta ništa nije bilo i to je ono što mi se nesviđa
Tebi izgleda dzabe trubit,ja neznam kako da ti kazem/dokazem..
Jel se moramo složit? meni je to indentična situacija tebi nije, nerazumijem kako ti to nije isto, ali nema veze
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Scuderia »

Za divno cudo, danas suci nisu imali posla. :shock:
slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la K1M1 »

Scuderia je napisao/la:Za divno cudo, danas suci nisu imali posla. :shock:
jesu, drive thru za kobayashija. ;)
A osim toga začudo ništa.. :)

Scud: Ups, da, zaboravio sam. :oops:
slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Chuck Norris »

Scuderia je napisao/la:Za divno cudo, danas suci nisu imali posla. :shock:
Ono što su trebali ili uvesti SC na početku ili skloniti onaj dio sa staze a ne da se 8 krugova vozi pod žutim zastavama i onda dozvole DRS kad se kolona rastegla
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Cuky »

Pa zar si očekivao SC?? Misliš da se FIA-i sluša nova bukvica od strane Helmuta kako SC uvijek dođe na stazu da bi njihovu prednost presjekao
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la gringo73 »

Moja primjedba ne spada u one odluke na koje se žalimo, već na pravilo koje je po meni malo glupo, tj. nepravedno. Ali i to je FIa-na domena. Prvi SC i auta koja su u krugu zaostatka zaobilaze sve bolide i SC, i nakon toga upadaju u isti krug s vodećima. Potpuno nelogično! U ovom slučaju to su bili Virgini, Caterham, Vergne i Schumacher. Po meni bi svrha SC trebala biti da "zamrzne" raspored bolida na stazi, a ne poredak. Uz pomoć toga do bodova su došli Vergne, Schumi...čak je i Petrov bio "korak do" boda iza Kimija.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Cuky »

nije njima do toga da se njih vrati u isti krug nego do toga da ne ometaju ove koji su u izravnoj borbi za pozicije. Vjerojatno je to najjednostavniji način da se riješe "smetala", da ih puste natrag u isti krug na kraj poretka
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
FerrariF1
Početnik
Početnik
Postovi: 280
Pridružen/a: 08 svi 2010, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari - RAI - HAM

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la FerrariF1 »

kakve veze ima sto ih puste? ako je vodeci bjezao 20-25 sec poslije SC bjezi 1 sec ! Kako to onda gledas
Hvala MSC i RAI sto su Ferrari F1 Team drzali u vrhu
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la wolfman »

al jučer su ga užasno pustili van,ako se ne varam ispred hamiltona koji je tad bio 3.,oko pola kruga prije nego su ga stigli hulk i button #-o
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Cuky »

Tako je u pravilima...
40.6 The safety car will join the track with its orange lights illuminated and will do so regardless of
where the race leader is.
A onda dolazimo do ovog:
40.8 With the exceptions of the cases listed under a) to h) below, no driver may overtake another car on the track, including the safety car, until he passes the first safety car line for the first time when the safety car is returning to the pits. However, if the safety car is still deployed at the beginning of the last lap, or is deployed during the last lap, Article 40.15 will apply.
The exceptions are :
a) If a driver is signalled to do so from the safety car.

Dakle, SC propušta vozače iza (to im signalizira paljenjem zelenog svjetla na krovu) dok se iza njega ne pojavi vodeći u utrci.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Cuky »

sad gledam GP2 što su ovaj vikend vozili i primjetim nešto što sam vidio i u F1 u dosadašnje 2 utrke: nema puno istraživanja, nema kazni, a ako se i pojavi da će se neki incident istražiti uglavnom piše da će to biti nakon utrke. Doduše, ove godine i nema baš nekih incidenata
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la gringo73 »

Cuky je napisao/la:sad gledam GP2 što su ovaj vikend vozili i primjetim nešto što sam vidio i u F1 u dosadašnje 2 utrke: nema puno istraživanja, nema kazni, a ako se i pojavi da će se neki incident istražiti uglavnom piše da će to biti nakon utrke. Doduše, ove godine i nema baš nekih incidenata
Polako, tek je počelo! :D
U GP2 je bilo kažnjavanja: Cecotto start s kraja grida i Bird 3 mjesta na gridu, za glupiranje u kvalama, Calado će bit kažnjen s 10 mjesta u Bahrainu za onaj sudar u drugoj trci...mislim da je bio još netko kažnjen. A F1, tu je počelo dosta oprezno, valjda će tako i ostat. ;)
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Cuky »

da vidio sam. U GP2 je bilo dosta drive through kazni u 1. utrci zbog nepoštivanja žute zastave.

Ali vidim da ima dosta kontakata pa se ne istražuju niti kažnjavaju iako otpadaju komadići krila i sl. Valjda su shvatili da gledatelji žele vidjeti takve stvari koje ionako nikog ne ugrožavaju. A ako je nešto opasno onda se pogleda
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Cuky »

3 utrke odrađene i za sada su suci dosta konstantni u odlukama i dopuštaju malo naguravanja i kontakata. Ove sezone samo pozitivno što se tiče odluka sudaca.

Ono što je negativno još od testiranja...i dalje imaju problema sa elektronikom i službenom FIA-inom telemetrijom koja se između ostalog koristi za obavještavanje vozača putem svjetla na volanu i reguliranje DRS-a.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Scuderia »

Bas me zanima sluzbena objava zasto se starta kasnije + pod SC-om. :roll:
Kakvo samaranje publike te navijaca ovog " propalog " sporta.
slika
Odgovori