P&O - Studeni 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

shrkec je napisao/la:Zar ne mislite da ovakvo Alonsovo ponašanje ne bi i uznemirilo i samog Sennu ?
Eh, Alonso se nikada ne bi ovako ponašao u ekipi sa Sennom. U tome i je stvar.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

škare je napisao/la:gosp. Mladene Jergoviću pozdrav,imam jednu kritiku na f1 racing
Upravo čitam novi broj F1 Racinga i nemogu vjerovati da je priča o naslovu Kimija Raikkonena prilično siromašna.Ovo ne govorim zato što sam navijač Ferrarija već zato što da je,u slučaju,Hamilton postao prvak mislim da bi izašao dodatni posebni ekskluzivni broj F1 Racinga za ovaj mjesec u kojem bi bilo najmanje 100 stranica o njemu.Isto tako,nema niti postera Kimija što mislim da je nepošteno prema novom prvaku.
?
Naravno. Ali, ja više nemam ništa s F1 Racingom.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Formel ajnc je napisao/la:Gospodine Jergoviću, s obzirom na ovu novu špijunsku aferu, imam dojam da je krađa podataka široko rasprostranjena aktivnost u današnjoj Formuli 1, jer tehnologija to dozvoljava u mnogo većoj mjeri nego u ranijim razdobljima, pa su FIA-ina pravila za reguliranje tog područja jednostavno zastarjela. Teško je nadzirati baš svaki potez svakog zaposlenika, pa je netkome tko prelazi iz jedne ekipe u drugu vrlo jednostavno u džep staviti nekakav CD s podacima i odmagliti. Zato se događa da špijunaža poprima, čini se, velike razmjere.

Zar ne bi u toj situaciji bilo jednostavnije i bolje da FIA promijeni taj svoj famozni Sportski pravilnik (ili kako se već zove) u smislu da jednostavno dekriminalizira špijunažu i prestane takve slučajeve istraživati i kažnjavati? To sad možda zvuči blasfemično, ali neprestano izbijanje špijunskih afera sigurno nije dobro za imidž Formule 1, a osim toga, kad FIA to ne bi kažnjavala, ekipe bi bile prisiljene same razvijati zaštitu od špijuniranja. Dakle, to bi trebalo biti područje koje neće regulirati autoritet (FIA), nego područje koje reguliraju sami natjecatelji razvijajući vlastite samozaštitne mehanizme. Bolje je da ekipe vode svojevrsni obavještajni rat i da to bude normalni dio natjecanja, nego da stalno izbijaju nekakvi skandali koji samo narušavaju ugled sporta (e, da me čuje Mosley!), a ako neka ekipa misli da su njihovi rivali počinili kazneno djelo špijunirajući ih, neka se naganjaju po civilnim sudovima umjesto da mrcvare ovaj divni sport nekakvim iscrpljujućim trakavicama.

Kako vi to komentirate?

Zahvaljujem se.
Apsolutno ste u pravu. FIA bi upravo to trebala učiniti: naprosto ignorirati ovakve slučajeve. Jedino što bi bilo potrebno učiniti, međutim, bilo bi pojesti govno i reći da se onaj cirkus s McLarenom ne računa, i poništiti onu odluku od 13. rujna. Ništa se bitno ne bi dogodilo, jer bi Ferrari zadržao oba naslova prvaka. Jedino bi FIA ostala bez svih tih McLarenovih novaca, ali nisam siguran da se baš radi o siromaškoj instituciji.
Naravno, očekivati od Mosleya (dakle, FIA-e) da učini tako nešto praktički je iluzorno. Zato sada pred sobom imaju golem problem: kako ne uništiti Renault - koji je u ovoj novoj aferi kriv točno onoliko kao i McLaren - i spriječiti da im se smije cijeli svijet i proglasi ih pristrasnima i nepravednima.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

prljavi harry je napisao/la:Jedno kratko. Mislite li da će Renault dobiti kaznu od 100 mil dolara i gubitak bodova iz 2007? Bilo koja manja kazna bila bi nepravedna u odnosu na McLaren. Hvala.
Ne znam hoće dobiti takvu kaznu, ali bi posve sigurno trebao.
(Vidi također prethodni odgovor.)
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

shrkec je napisao/la:Zanima me g. Jergoviču što Vi mislite o tome kad bi David Coulthard vozio za McLaren ?
Ja znam da bi ja bio oduševljen zato jer je on dobar vozač i brz je . ali to u Red bull ili Torro Rosssu ipak ne može odnosno neće moći dokazat.
Teško. DC je proveo u McLarenu 9 godina, i mislim da je to poglavlje za njega zatvoreno.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

The Greatest je napisao/la:Mladene, znam da je pitanje malo čudno, ali tko je bolji: Hamilton ili Senna?

Ovom prilikom molim administratora i moderatore da brišu i drugima nepotrebne komentare a ne samo meni. Kao da me mrzite.
Pitanje nije uopće čudno. Naravno, za sada je na njega teško odgovoriti, najviše zato jer je Senna odvozio 161 GP utrku a Hamilton 17. No, ukoliko Hamilton posloži još četiri ili pet sezona poput ove prošle, zacijelo će ovakvo pitanje imati vrlo puno smisla.
Naravno, dogodit će se i neka manje dobra sezona (i manje dobar auto), ali, ne bude li neke nesreće, mladac će nadmašiti i Sennu i M Schumachera. Potencijal i talent za to svakako ima.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

raikkonen je napisao/la:Gosp Jergović!

Ovo i nije neko pitanje ali me zanima vaše mišljenje. Kako to da jedan vozač poput Sutila, a ja stvarno mislim da je dobar, ne može da nadje mjesto pod suncem i vozi za malo bolju momčad. je li konkurencija tako jaka danas ili je nešto drugo u pitanju. Šta vi mislite?
Čovjek, izgleda, ima važeći i dosta jak ugovor sa Spykerom (tj. Force India ekipom), tako da bi, ako ga stvarno želi, netko morao za to pozamašno platiti. To se dogodi kad ste jako mlad i neafirmiran u Formuli 1: želite garancije kako bi opstali, ali onda te garancije (tj. dugogodišnji ugovor) postanu prepreka daljnjem razvoju.
Svejedno, ponavljam da bih ga ja uzeo i platio koliko treba, da sam na mjestu Dennisa.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

flying finn je napisao/la:Mladene, sjetio sam se da ste u jednoj od emisija Studio F1 rekli(ili ste možda ovdje napisali)da Kubicu u Poljskoj baš ne obožavaju, odnosno da se nekome nešto navodno zamjerio. Možete li reći o čemu se radilo ili se još uvijek radi?

U vezi onog ITV-a, što sam spominjao, mislio sam na njihovu službenu stranicu i kolumnu "Windsors wisdom" gdje Peter odgovara na pitanja kao vi ovdje. Dajte molim vas vi pročitajte taj cijeli odgovor pa mi recite dali sam možda ja krivo shvatio to u vezi "nepotrebnih pretjecanja"?
Evo link: http://www.itv-f1.com/Feature.aspx?Type ... O_ID=40057 Treće pitanje pod Nurburgring preview
Robert Kubica od osme godine živi van Poljske, posve se sam uzdizao i financirao u auto svijetu, i iz Poljske nitko za njega nije prstom maknuo sve dok nije došao do Formule 1. Budući da čovjek nema baš dlake na jeziku, kad su ga sada svi počeli slaviti i svojatati u Poljskoj, on je mirno rekao da on prema toj zemlji ne osjeća baš puno, osim što ima njihov pasoš i što su mu od tamo roditelji. To je, jasno, izazvalo, svakakve reakcije u domovini.

Pogledao sam taj website, i čuo se s peterom. Da, mislio je točno onako kako sam vam napisao u prethodnom odgovoru.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Keith je napisao/la:Evo Mladene imam ja jedno pitanje u vezi Senne. Evo jedan njegov citat poslije kvalifikacija u Monte Carlu:
„...posljednji kvalifikacijski krug. Već sam imao osigurano prvo mjesto na startu za pola sekunde, a nakon toga i čitavu sekundu. Odjednom sam postao dvije sekunde brži od bilo koga, uključujući moga kolegu iz iste momčadi s istim bolidom. I tada sam shvatio da ne vozim svjesno. Vozio sam bolid po nekom instinktu, samo što sam bio u drugoj dimenziji. Bilo je kao u tunelu. Ne samo kao onaj tunel pored hotela nego kao da je čitava utrka tunel. Samo sam išao i išao, više i više i više i više. Bio sam daleko iznad granice, ali sam uvijek našao načina da idem još i više.

Tada me nešto jednostavno izbacilo. Na neki način sam se probudio i shvatio da sam u drugačijoj atmosferi nego inače. Moja reakcija je bila hitno kočenje i usporavanje bolida. Polako sam se odvezao do boksa i nisam više izlazio taj dan. To me uplašilo jer sam bio daleko izvan svjesnoga stanja. To se događa rijetko, ali držim te uspomene duboko u sebi jer to je važan dio mojih sjećanja.“



Zbog toga što mu se događalo, vjerojatno i je bio toliko dobar, ovo sam ja shvatio kao da je vozio u transu.
Jeli ovo možda povezano sa njegovom tragičnom pogibijom '94.?
Tj. da mu se nije tada dogodilo nešto slično, samo s posljedicom?
Ne bih rekao. Opis kvalifikacija iz Monte Carla spada u legendu o Senni. To je bio takav čovjek, koji je postojao i funkcionirao na negim drugima razinama.
U Imoli 1994. možda je vozio u ovakvom mentalnom sklopu, ali sigurno nije zbog toga nastradao.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Fiorano04 je napisao/la:Čitam najnoviju Buttonovu izjavu i pitam se, nisu li Button i još neki britanski vozači malo previše zavidni Hamiltonu zbog njegovog uspjeha?
I vi biste bili da je Autosport do ove godine stalno imao vašu sliku na naslovnici, a sada je tu neki novi klinac, a vas nema nigdje.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Ayrton Veliki je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:Odnos, osobito 1993., nije bio briljantan. Imali su nekoliko opakih sukoba na stazi i izvan nje. 1994. je Senna, upravo u vremenu neposredno prije Imole, sve češće počeo izjavljivati kako mu je jako sumnjivo ponašanje Schumacherovog Benettona na stazi, osobito na startovima utrka, i na izlascima iz zavoja.
Kakvo je Vase misljenje o tome?
Postoje li indicije da je Senna bio u pravu?
Da indicije. Muljaže Benettona iz 1994. najgore su čuvana tajna u povijesti Formule 1. Pitate li bilo koga u F1 paddocku o tome danas, svi će vam - osim ljudi koji su bili u toj ekipi tada - reći da se radilo o jednostavnom varanju.
Ali, nikad nije ništa dokazano, i službeno sve je bilo prema pravilima.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

gradski je napisao/la:Pozdrav Mladene!

Evo upravo sam pročitao da je Brawn potpisao za Hondu. Zar se ne čini i vama da je ipak najbolje da je tako, nego da je otišao u Ferrari. Ovako se znanje može bolje raširiti po više momčadi, nego da je sve koncentrirano u jednu ili dvije momčadi. Uostalom ja jednostavno volim ljude koji se ne boje novih izazova.
Nova kolumna na ovom websiteu upravo govori o ovome.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

garx je napisao/la:pozdrav Mladene,

zanima me koliko je drugacija situacija izmedju Renaultove spijunske afere i one Mclarenove? tj, da li je Mclaren kaznjen zbog Alonsovih i de la Rosinih mailova (nisu predali sve dokaze na vrijeme) ili je mozda Mclaren ipak bio malo vise kriv nego je to sluzbeno prikazano (dokument iz parisa sam proucio-i u "presudi" se ne navode neki dokazi)?
u tom svjetlu, da li izgledno da se u skorije vrijeme stavi van snage zabrana spijunaze, tj da se odgovornost za podatke stavi na momcadi (i u civilnom zakonu svaka osoba je duzna zastiti svoju imovinu)?
2. kada ce se FIA pozabaviti Stepneyevim iskazima, jos negdje u listopadu Stepney je izjavio da je curenje podataka bilo obostrano...odnosno, nije li Stepney (eventualno Coughlan) odgovorna osoba za curenje informacija (nije Mclaren platio Stepneya da podkrada svojeg poslodavca, nego je on to ucinio na svoju ruku, ili?)
1/ Vidi odgovor gore.

2/ Nisam nigdje vidio vijesti o ovome, premda i mene živo zanima što će biti sa Stepneyem. Mislim da se s tim neće petljati FIA, nego talija nsko pravosuđe.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Kenny je napisao/la:1. Mladene jel znate zbog čega je Ross Brawn potpisao za Hondu, a ne za Ferrari.
2. Kolike su sada šanse sada kada je Brawn potpisao za Hondu da Alonso pređe u Red Bull. Po meni je sada najizglednije da će potpisat za Renault.
1/ Vidi kolumnu na ovom websiteu.

2/ Da, ali Renault ima ovu FIA-inu istragu nad vratom. Teško da će Alonso bilo što potpisivati prije nego se vidi kako će se to raspetljati.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

The Greatest je napisao/la:Gosp. Jergoviću:

Ja nekako mislim da bi se Alonso najprije mogao pridružiti Hondi, naročito sada kad je Brawn šef. Honda bi s Brawnom na čelu i Alonsom i Jensonom mogla daleko dogurati.
Vrlo suvisla sugestija. Naravno, prije bi trebalo nešto napraviti s Barrichellom (koji ima važeći ugovor). Ali, to bi bio manji problem.
Da sam ja Alonsov menadžer, ozbiljno bih proučio tu mogućnost. Čini mi se boljom nego Toyota.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

M. Schumacher je napisao/la:Pozdrav Mladene!
Evo ovako zanima me što će biti sa Jeanom Todtom sad kad je Ferrari izmijenio dosta toga u svojoj momčadi,tj.ne znam na kojoj će on funkciji biti,ostati na istoj ili...??
Hvala
Ovo je jedna stvar o kojoj nema baš previše informacija. Čini mi se da bi u Ferrariju rado Todta pomaknuli gore u Ferrarijevu imperiju, ali čini se da se on baš i ne da.
Avatar
raikkonen
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 kol 2005, 21:58

Post Postao/la raikkonen »

Mladen Jergović je napisao/la:
raikkonen je napisao/la:Gosp Jergović!

Ovo i nije neko pitanje ali me zanima vaše mišljenje. Kako to da jedan vozač poput Sutila, a ja stvarno mislim da je dobar, ne može da nadje mjesto pod suncem i vozi za malo bolju momčad. je li konkurencija tako jaka danas ili je nešto drugo u pitanju. Šta vi mislite?
Čovjek, izgleda, ima važeći i dosta jak ugovor sa Spykerom (tj. Force India ekipom), tako da bi, ako ga stvarno želi, netko morao za to pozamašno platiti. To se dogodi kad ste jako mlad i neafirmiran u Formuli 1: želite garancije kako bi opstali, ali onda te garancije (tj. dugogodišnji ugovor) postanu prepreka daljnjem razvoju.
Svejedno, ponavljam da bih ga ja uzeo i platio koliko treba, da sam na mjestu Dennisa.
Mislite li da je i Vettel napravio istu gresku.
McLaren
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Mladene,
zanima me vaša top lista od barem 5 incidenata na stazi(pod incidente mislim ama baš sve kaj ne spada u normalno utrkivanje i normalne okolnosti) meni je recimo trčanje schumachera do coultharda u boksu nakon sudara daleko na 1.mjestu,a onda idu razna zapaljenja,rušenja mehaničara itd...
Zadnja izmjena: schuey, dana/u 13 stu 2007, 14:44, ukupno mijenjano 2 puta.
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
alasko
Postovi: 2
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:44
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la alasko »

Mladene

Dijelite li mišljenje da je odlazak Browna u Hondu jedna od boljih stvari koja se dogodila u F1 posljednjih godina? Okay, pojava Lewisa je super ali ovo s Brownom mi "smrdi" da bi za 2-3 godine mogli dobiti još jednu vrhunsku momčad. Još ako se uspiju riješiti japanske filozofije donošenja odluka ...

Imate li možda podatak kako kamere na bolidima utječu na njihova aerodinamična svojstva? Čisto sumnjam da im odmažu. Da li momčadi u u tunelima testiraju konfiguracije s ugrađenim kamerama?

Hvala i pozdrav.
TATA
Postovi: 6
Pridružen/a: 16 kol 2007, 11:55

Post Postao/la TATA »

Pavlović za B92: Formula 1 nikad bliža!

http://www.b92.net/sport/intervjui/inte ... _id=271857

Ocigledno ni vi ne smijete nista reci!!!Sam ne znam zasto bas Vi, ne smnijete nista reci? ;)
Avatar
Dnohla Vopi
Postovi: 28
Pridružen/a: 06 kol 2007, 12:21

Post Postao/la Dnohla Vopi »

alasko je napisao/la:Mladene

Dijelite li mišljenje da je odlazak Browna u Hondu jedna od boljih stvari koja se dogodila u F1 posljednjih godina? Okay, pojava Lewisa je super ali ovo s Brownom mi "smrdi" da bi za 2-3 godine mogli dobiti još jednu vrhunsku momčad. Još ako se uspiju riješiti japanske filozofije donošenja odluka ...

Imate li možda podatak kako kamere na bolidima utječu na njihova aerodinamična svojstva? Čisto sumnjam da im odmažu. Da li momčadi u u tunelima testiraju konfiguracije s ugrađenim kamerama?

Hvala i pozdrav.
Ovo je vec bilo odgovoreno. Svi bolidi imaju identicna izbocenja za kamere, samo se u neke ugraduju kamere, a u neke ne. aerodinamicki su svi u istoj poziciji
bolje cevap u ruci nego posao u struci

pretpostavka je majka svih zajeba
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

raikkonen je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
raikkonen je napisao/la:Gosp Jergović!

Ovo i nije neko pitanje ali me zanima vaše mišljenje. Kako to da jedan vozač poput Sutila, a ja stvarno mislim da je dobar, ne može da nadje mjesto pod suncem i vozi za malo bolju momčad. je li konkurencija tako jaka danas ili je nešto drugo u pitanju. Šta vi mislite?
Čovjek, izgleda, ima važeći i dosta jak ugovor sa Spykerom (tj. Force India ekipom), tako da bi, ako ga stvarno želi, netko morao za to pozamašno platiti. To se dogodi kad ste jako mlad i neafirmiran u Formuli 1: želite garancije kako bi opstali, ali onda te garancije (tj. dugogodišnji ugovor) postanu prepreka daljnjem razvoju.
Svejedno, ponavljam da bih ga ja uzeo i platio koliko treba, da sam na mjestu Dennisa.
Mislite li da je i Vettel napravio istu gresku.
Nisam nužno siguran da je to baš greška. Kad ste mlad i nemate novaca ili mogućnosti da nađete bogate sponzore, nemate drugog izbora.
Vettela čitavu karijeru financijski prati Red Bull. Sad je malo i u redu da se i Red Bullu vrati dio uloženog. Zato i velim da velike ekipe, ako žele ovakve vozače sada kad se vidjelo koliko stvarno vrijede, trebaju to platiti onima koji su ranije riskirali i uložili u njih dok se još nije znalo vrijede li nešto.
Gledano iz perspektive vozača, naravno, ovakav razvoj događaja je prepreka za karijeru koja je odjednom otvorila.
To je normalan proces kojeg je prošao i jedan Michael Schumacher kad je ušao u Formulu 1.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

schuey je napisao/la:Mladene,
zanima me vaša top lista od barem 5 incidenata na stazi(pod incidente mislim ama baš sve kaj ne spada u normalno utrkivanje i normalne okolnosti) meni je recimo trčanje schumachera do coultharda u boksu nakon sudara daleko na 1.mjestu,a onda idu razna zapaljenja,rušenja mehaničara itd...
Uf, na ovo bi se trebalo potrošiti strašno puno vremena, da bi bilo pošteno domišljeno. Ali, idemo probati na brzinu.
1/ Boks-meč između Nelsona Piqueta i Elisea Salazara - Njemačka 1982
2/ Jos Verstappen u plamenu - Njemačka 1994
3/ Ralf Schumacher na gridu bez kotača - Belgija 2001 (mislim)
4/ Tučnjava između Ayrtona Senne i Nigela Mansella - Belgija 1987
5/ šamar Senne Eddieju Irvineu - Japan 1993.

Sigurno ima još, pa ak se netko sjeti, nek nas podsjeti.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

i još jedno,dali imate saznanja dali schumi dolazi u ferrari kad todta nebude,tj dali mu sada rade neko mjesto?
Zadnja izmjena: schuey, dana/u 13 stu 2007, 14:57, ukupno mijenjano 1 put.
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

alasko je napisao/la:Mladene

Dijelite li mišljenje da je odlazak Browna u Hondu jedna od boljih stvari koja se dogodila u F1 posljednjih godina? Okay, pojava Lewisa je super ali ovo s Brownom mi "smrdi" da bi za 2-3 godine mogli dobiti još jednu vrhunsku momčad. Još ako se uspiju riješiti japanske filozofije donošenja odluka ...

Imate li možda podatak kako kamere na bolidima utječu na njihova aerodinamična svojstva? Čisto sumnjam da im odmažu. Da li momčadi u u tunelima testiraju konfiguracije s ugrađenim kamerama?

Hvala i pozdrav.
Slažem se da će Ross Brawn preporoditi Hondu, i da je to strahovito dobar potez ove firme. Sad treba vidjeti koliko će ga slušati. Ali, japanci nisu loši u takvim stvarima.

Te kamere su dizajnirane da imaju apsolutno neutralni aero efekt. Ali, razgovarao sam s nekim inženjerima na utrci prototipova u Spau ove godine, i svi se slažu da te kamere ipak daju lagani aero potisak. Zato svi F1 auti imaju taj profil, čak i kad u njemu nije ugrađena kamera.
Da, kamere su sastavni dio dizajna svakog F1 auta, i svi aero testovi rade se s tim aero profilima.
Zaključano