Kladionica (poredak na kraju sezone)

Izrazite svoje prijedloge i kritike o našoj web stranici, pitajte što vam nije jasno...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Kladionica (poredak na kraju sezone)

Post Postao/la sale »

Ovaj post sam izdvojio u zasebnu temu da "na čisto" možemo dogovoriti neke detalje vezane uz kladionicu (za poredak vozača na kraju sezone).

Moj prijedlog u nastavku opisuje (možda i predetaljno) funkcioniranje kladionice korak-po-korak od početka do kraja.
Već otvorenu temu za klađenje sam privremeno zaključao kako kasnije ne bi bilo nesporazuma jer sam primijetio da neke stvari nisu definiranje (bodovanje!)


Moj prijedlog:

- prijave (prognoze) se šalju do četvrtka, 13. ožujka do 23:59 sati - dan prije početka prvog GP vikenda i smiju se neograničeno mijenjati do tog datuma

- svaki član/ica smije poslati samo 1 prognozu

- svaki član/ica koji želi sudjelovati u kladionici treba sastaviti listu od 22 vozača, koji će prema njegovoj/njezinoj prognozi predstavljati poredak na kraju sezone

- po završetku sezone, prognoze članova/ica će se uspoređivati sa službenim poretkom kojeg objavi FIA

- ukoliko za neku momčad tijekom sezone nastupi treći vozač (dakle bilo koji (test) vozač koji nije bio u sastavu "redovne" vozačke postave), njegovo ime i pozicija će se zanemariti - osim u slučaju da je taj treći vozač nastupio na više utrka od redovnog vozača kojeg je mijenjao


Primjer:

Umjesto Fernanda Alonsa na tri utrke je nastupio Sakon Yamamoto.
Poredak na kraju sezone:


1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Alonso
5. Heidfeld
6. Yamamoto
7. Kubica
8. Webber
...

S obzirom da je Yamamoto na tri utrke nastupao kao treći vozač za Renault, on se (prema mojem prijedlogu) isključuje iz poretka. Dakle, pravi, prepravljeni poredak bi bio:

1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Alonso
5. Heidfeld
6. Kubica
7. Webber
...



Što se tiče bodovanja, ja bih malo zapaprio situaciju:

- za svaki pogođeni plasman vozača, član/ica bi bio/la nagrađen(a) s 5 rep. bodova

Primjer:

Netko je točno pogodio 2. 5. i 7. poziciju

1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Alonso
5. Heidfeld
6. Kubica
7. Webber

Za ovakvu prognozu, član/ica bi dobio/la 5 bod. + 5. bod + 5 bod. = 15 rep. bodova



- u slučaju da član/ica točno pogodi neprekidni niz plasmana bodovanje bi se obavljalo na sljedeći način:

bodovi za svaku pogođenu poziciju bi se zbrojili i pomnožili s brojem točno pogođenih pozicija u nizu


Primjer:

netko je točno pogodio niz od 4. do 7. mjesta:

1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Alonso
5. Heidfeld
6. Kubica
7. Webber


S obzirom da je riječ o nizu pogođenih pozicija (njih 4), član/ica ne bi dobio/la 4 poz. x 5 bod. = 20 bodova već (5 bod. + 5 bod. + 5 bod. +5 bod.) x 4. poz. u nizu = 80 bodova


Uz ponešto sreće, na ovaj način bi se moglo osvojiti dosta bodova :D

Moj prijedlog pravila za kladionicu ponešto je drukčiji u odnosu na pravila koja je objavila icegirl_no1 u podforumu "Prognoze" i, osobno, smatram da su dorađenija. Naravno, ne želim nasilno nametnuti svoj prijedlog, stoga molim kolege članove/ice da se dogovore koja su pravila bolja i da, po potrebi, iskombiniraju treću varijantu.
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Re: Kladionica (poredak na kraju sezone)

Post Postao/la Adriana Lima fan »

Sale uzmi ovaj progresivni nacin bodovanja. Odlican prijedlog. Al ako pogodimo 3 u nizu to se ne vrijednuje kao pogođen niz vec od 4 tek u nizu?
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Re: Kladionica (poredak na kraju sezone)

Post Postao/la sale »

Adriana Lima fan je napisao/la:Sale uzmi ovaj progresivni nacin bodovanja. Odlican prijedlog. Al ako pogodimo 3 u nizu to se ne vrijednuje kao pogođen niz vec od 4 tek u nizu?
Itekako se broji! Čim netko pogodi dvije ili više pozicija (bez prekida) zaredom to se smatra nizom.

Znači, niz mogu biti 5. i 6. mjesto, 18. i 19. mjesto i td.
Ako pogodiš dvije pozicije za redom dobivaš - (5+5) x 2 = 20 bodova
za tri pozicije u nizu - (5+5+5) x 3 = 45 bodova
za četiri pozicije u nizu - (5+5+5+5) x 4 = 80 bodova
...

Ako netko slučajno točno pogodi cijeli poredak, onda može osvojiti maximalnih 110 x 22 = 2420 bodova!

...eh, da mi je osvojiti taj jackpot :D
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

uh, sale, bome si se ti potrudio ;)
e, ovako: ovaj prvi dio je to što sam i mislila..ovaj tvoj primjer je jako dobar, i mislim da se s tim svi slažu...ali recimo šta bi se dogodilo da alonso ne vozi 9 utrka, a zamjenjuje ga yamamoto...tada bi imali vozača viška u poretku koji bi sve pobrkao i promijenio cijeli raspored za 1, npr. da skupi 1 bod više od alonsa, to bi onda izgledalo ovako:
1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Yamamoto
5. Alonso
6. Heidfeld
7. Kubica
8. Webber
i sad kad gledaš-svi su se pomakli za 1 i prema toj logici, svi vozači nadolje su fulani jer tada vozača nema 22 nego do 23...tak da se u tom slučaju jako komplicira situacija...i mislim da bi u tom slučaju trebalo tog vozača(yamamota) izbacit iz poretka...

a što se tiče bodovanja...hmmm..prijedlog je dobar al ak hoćemo tako nešto napravit, treba se javit još ljudi koji bi u tome sudjelovali...sad nas je samo troje za prebrojavanje glasova, lucky i ja još na kraju sve provjeravamo..a, da, mislim da je 5 bodova za pojedino mjesto previše, mislim da bi 1 bod bio sasvim dovoljan.
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

icegirl_no1 je napisao/la:uh, sale, bome si se ti potrudio ;)
e, ovako: ovaj prvi dio je to što sam i mislila..ovaj tvoj primjer je jako dobar, i mislim da se s tim svi slažu...ali recimo šta bi se dogodilo da alonso ne vozi 9 utrka, a zamjenjuje ga yamamoto...tada bi imali vozača viška u poretku koji bi sve pobrkao i promijenio cijeli raspored za 1, npr. da skupi 1 bod više od alonsa, to bi onda izgledalo ovako:
1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Yamamoto
5. Alonso
6. Heidfeld
7. Kubica
8. Webber
i sad kad gledaš-svi su se pomakli za 1 i prema toj logici, svi vozači nadolje su fulani jer tada vozača nema 22 nego do 23...tak da se u tom slučaju jako komplicira situacija...i mislim da bi u tom slučaju trebalo tog vozača(yamamota) izbacit iz poretka...
Onda možemo ovako:

- ako rezervni vozač odvozi veći broj utrka od redovnog vozača, tada se redovni vozač izbacuje iz poretka, a rezervni ostavlja na zasluženoj poziciji.

Ako uzmemo tvoj primjer, Yamamota bi ostavili na 4. poziciji, Alonsa izbacili i ostatak poretka pomaknuli za 1 mjesto gore.

Što se tiče prebrojavanja, kao što je netko već predložio, možemo raspodjeliti broj prognoza na više "brojača". Dakle, neće svaki od dobrovoljaca pregledavati sve oklade, već nekoliko njih. Ako vas je sada troje, mene možete uzeti kao četvrtog ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

sale je napisao/la: Onda možemo ovako:

- ako rezervni vozač odvozi veći broj utrka od redovnog vozača, tada se redovni vozač izbacuje iz poretka, a rezervni ostavlja na zasluženoj poziciji.

Ako uzmemo tvoj primjer, Yamamota bi ostavili na 4. poziciji, Alonsa izbacili i ostatak poretka pomaknuli za 1 mjesto gore.
ah, ma da, to sam i mislila :zid: alonsa treba izbacit iz poretka,a ne yamamota..tj. yamamoto preuzima alonsovu poziciju.

sale je napisao/la:Što se tiče prebrojavanja, kao što je netko već predložio, možemo raspodjeliti broj prognoza na više "brojača". Dakle, neće svaki od dobrovoljaca pregledavati sve oklade, već nekoliko njih. Ako vas je sada troje, mene možete uzeti kao četvrtog ;)
super ;)
da, to smo već rekli, možemo se podijelit da svatko od dobrovoljaca pregledava i zbraja određeni broj oklada, al treba biti netko tko će na kraju sve provjerit (da se nebi desila ista stvar ko 47 na foto utrkama :lol: ), za to smo se već javili lucky i ja.
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

icegirl_no1 je napisao/la:
sale je napisao/la: Onda možemo ovako:

- ako rezervni vozač odvozi veći broj utrka od redovnog vozača, tada se redovni vozač izbacuje iz poretka, a rezervni ostavlja na zasluženoj poziciji.

Ako uzmemo tvoj primjer, Yamamota bi ostavili na 4. poziciji, Alonsa izbacili i ostatak poretka pomaknuli za 1 mjesto gore.
ah, ma da, to sam i mislila :zid: alonsa treba izbacit iz poretka,a ne yamamota..tj. yamamoto preuzima alonsovu poziciju.
Samo da drugima napomenem, da ne bi bilo zabuna, ako Yamamota zamijenimo Alonsom, tada će se kod svih prognoza drugih članova/ica Alonso tretirati kao Yamamoto :idea:


Znam, znam, sve to zvuči pomalo zbunjujuće, ali radi se o ekstremnim scenarijima tako da se, kao prognozeri, ne morate brinuti oko ovih sitnica. Samo napišete listu od 22. imena i za ostalo će se pobrinuti dobrovoljci za pregledavanje prognoza ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
bmw_sauber_f1
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1202
Pridružen/a: 03 pro 2006, 22:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: BMW - Heidfeld
Lokacija: Vinkovci

Post Postao/la bmw_sauber_f1 »

meni se sviđa ovaj način bodovanja, ja sam ZA. :D
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

tex je napisao/la:kad sve to počinje?
već postoji tema za glasanje pod prognozama, al je trenutno zaljučana..
pa pošto smo se sad dogovorili u vezi poretka, a vidim da se ljudima sviđa ideja za bodovanje (a kome nebi :D ), pa iako to još nije definirano, mislim da bi se mogla ponovno otvoriti da ljudi mogu glasat.
bmw_f1_team je napisao/la:meni se sviđa ovaj način bodovanja, ja sam ZA. :D
jel se ti to javljaš i za prebrojavanje glasova? :D ;)
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
bmw_sauber_f1
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1202
Pridružen/a: 03 pro 2006, 22:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: BMW - Heidfeld
Lokacija: Vinkovci

Post Postao/la bmw_sauber_f1 »

bmw_f1_team je napisao/la:meni se sviđa ovaj način bodovanja, ja sam ZA. :D
jel se ti to javljaš i za prebrojavanje glasova? :D ;)[/quote]

a cuj, ako treba javljam se... :D
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Post Postao/la Adriana Lima fan »

Ja,icegirl_no_1,sale,Lucky prebrojavaju glasove. Mislim da ce to biti sasvim dovoljno. Za 30 min. nas 4 cemo moc sve zbrojit jel se dosta ljudi ne da sastavit poredak od 22 covjeka.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Mala kritika:

u kladionicama se obično nešto uloži da bi se ostvario dobitak. Tako da bi po meni bilo OK da se za ulazak u kladionu na saletov ili čiji drugi račun "uplati" 10 bodova recimo. Tko je u minusu... a što ste u minusu? ;)
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
ALONSO RENAULT
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 536
Pridružen/a: 15 sij 2008, 17:32
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Post Postao/la ALONSO RENAULT »

p@rtibrejker je napisao/la:Mala kritika:

u kladionicama se obično nešto uloži da bi se ostvario dobitak. Tako da bi po meni bilo OK da se za ulazak u kladionu na saletov ili čiji drugi račun "uplati" 10 bodova recimo. Tko je u minusu... a što ste u minusu? ;)
Iskreno ne bih se složio. Prvenstveno ovo bi po meni trebala biti zabava a ne klađenje s ulogom.
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

Adriana Lima fan je napisao/la:Ja,icegirl_no_1,sale,Lucky prebrojavaju glasove. Mislim da ce to biti sasvim dovoljno. Za 30 min. nas 4 cemo moc sve zbrojit jel se dosta ljudi ne da sastavit poredak od 22 covjeka.
mislim da se varaš..već sad ima cca 10 oklada, a mislim da će ih bit 30-40..neznam baš kolko će ti se dat i kolko ćeš imat vremena prebrojavat 10 oklada..a zaboravljaš da treba i bodovat sve to i zbrojit, i onda još provijerit..mislim da je svaka pomoć itekako dobrodošla ;)

tako da bmw_f1_team, dobrodošao :D
p@rtibrejker je napisao/la:Mala kritika:

u kladionicama se obično nešto uloži da bi se ostvario dobitak. Tako da bi po meni bilo OK da se za ulazak u kladionu na saletov ili čiji drugi račun "uplati" 10 bodova recimo. Tko je u minusu... a što ste u minusu? ;)
za to služi kladionica od pere perilice, tamo se kladite s ulogom, ovo je kad gledaš realno više sreća, jer pogađaš poredak od 22 vozača, pa mislim da je uplata nepotrebna ;)
Zadnja izmjena: Icy, dana/u 11 vel 2008, 15:04, ukupno mijenjano 1 put.
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

ALONSO RENAULT je napisao/la:Iskreno ne bih se složio. Prvenstveno ovo bi po meni trebala biti zabava a ne klađenje s ulogom.
U tom slučaju picajzla u meni bi voljela da se ne zove "kladionica" već "nagradna igra" ;)

EDIT: ovaj prijedlog sam naveo radi 2 razloga

1 - da se ti reputacijski bodovi uplate ljudima koji će biti zaduženi za brojanje glasova - dakle njihov trud je nagrađen bez obzira kako/ako prognozirali
2 - po meni negativna reputacija u nekim slučajevima treba biti otegotna okolnost - da imamo na forumu neku download sekciju predložio bih da se nema pristup tome, a ovako predlažem ovo. Pa do konačnog datuma za prognoze/klađenje treba doći do +10 u reputaciji.

samo ideja, konstruktivan prijedlog...
Zadnja izmjena: p@rtibrejker, dana/u 11 vel 2008, 15:07, ukupno mijenjano 1 put.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
ALONSO RENAULT
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 536
Pridružen/a: 15 sij 2008, 17:32
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Post Postao/la ALONSO RENAULT »

p@rtibrejker je napisao/la:
ALONSO RENAULT je napisao/la:Iskreno ne bih se složio. Prvenstveno ovo bi po meni trebala biti zabava a ne klađenje s ulogom.
U tom slučaju picajzla u meni bi voljela da se ne zove "kladionica" već "nagradna igra" ;)
A da se zove "Kako najlakše do 2420 reputacijskih bodova?" :lol: :lol:
bmw_sauber_f1
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1202
Pridružen/a: 03 pro 2006, 22:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: BMW - Heidfeld
Lokacija: Vinkovci

Post Postao/la bmw_sauber_f1 »

icegirl_no1 je napisao/la:
Adriana Lima fan je napisao/la:Ja,icegirl_no_1,sale,Lucky prebrojavaju glasove. Mislim da ce to biti sasvim dovoljno. Za 30 min. nas 4 cemo moc sve zbrojit jel se dosta ljudi ne da sastavit poredak od 22 covjeka.
mislim da se varaš..već sad ima cca 10 oklada, a mislim da će ih bit 30-40..neznam baš kolko će ti se dat i kolko ćeš imat vremena prebrojavat 10 oklada..a zaboravljaš da treba i bodovat sve to i zbrojit, i onda još provijerit..mislim da je svaka pomoć itekako dobrodošla ;)

tako da bmw_f1_team, dobrodošao :D
p@rtibrejker je napisao/la:Mala kritika:

u kladionicama se obično nešto uloži da bi se ostvario dobitak. Tako da bi po meni bilo OK da se za ulazak u kladionu na saletov ili čiji drugi račun "uplati" 10 bodova recimo. Tko je u minusu... a što ste u minusu? ;)
za to služi kladionica od pere perilice, tamo se kladite s ulogom, ovo je kad gledaš realno više sreća, jer pogađaš poredak od 22 vozača, pa mislim da je uplata nepotrebna ;)
ok, kad bude trebalo, javite mi na pp ili msn:)
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Post Postao/la Adriana Lima fan »

icegirl_no1 je napisao/la:
Adriana Lima fan je napisao/la:Ja,icegirl_no_1,sale,Lucky prebrojavaju glasove. Mislim da ce to biti sasvim dovoljno. Za 30 min. nas 4 cemo moc sve zbrojit jel se dosta ljudi ne da sastavit poredak od 22 covjeka.
mislim da se varaš..već sad ima cca 10 oklada, a mislim da će ih bit 30-40..neznam baš kolko će ti se dat i kolko ćeš imat vremena prebrojavat 10 oklada..a zaboravljaš da treba i bodovat sve to i zbrojit, i onda još provijerit..mislim da je svaka pomoć itekako dobrodošla ;)

tako da bmw_f1_team, dobrodošao :D
p@rtibrejker je napisao/la:Mala kritika:

u kladionicama se obično nešto uloži da bi se ostvario dobitak. Tako da bi po meni bilo OK da se za ulazak u kladionu na saletov ili čiji drugi račun "uplati" 10 bodova recimo. Tko je u minusu... a što ste u minusu? ;)
za to služi kladionica od pere perilice, tamo se kladite s ulogom, ovo je kad gledaš realno više sreća, jer pogađaš poredak od 22 vozača, pa mislim da je uplata nepotrebna ;)
1.Posto ce zavrsit F1 sezona s radoscu cu se jos malo motat oko F1 :D
2.Da da svakako. Uplate su nepotrebne :oops:
p@rtibrejker je napisao/la:
ALONSO RENAULT je napisao/la:Iskreno ne bih se složio. Prvenstveno ovo bi po meni trebala biti zabava a ne klađenje s ulogom.
U tom slučaju picajzla u meni bi voljela da se ne zove "kladionica" već "nagradna igra" ;)

EDIT: ovaj prijedlog sam naveo radi 2 razloga

1 - da se ti reputacijski bodovi uplate ljudima koji će biti zaduženi za brojanje glasova - dakle njihov trud je nagrađen bez obzira kako/ako prognozirali2 - po meni negativna reputacija u nekim slučajevima treba biti otegotna okolnost - da imamo na forumu neku download sekciju predložio bih da se nema pristup tome, a ovako predlažem ovo. Pa do konačnog datuma za prognoze/klađenje treba doći do +10 u reputaciji.

samo ideja, konstruktivan prijedlog...
Kolko god bi ja to volio al smjesno mi zvuci da se meni ili bilokome tko ce jos brojat glasove uplati 24?? reputacijskih bodova. :D
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

p@rtibrejker je napisao/la:U tom slučaju picajzla u meni bi voljela da se ne zove "kladionica" već "nagradna igra" ;)

EDIT: ovaj prijedlog sam naveo radi 2 razloga

1 - da se ti reputacijski bodovi uplate ljudima koji će biti zaduženi za brojanje glasova - dakle njihov trud je nagrađen bez obzira kako/ako prognozirali
2 - po meni negativna reputacija u nekim slučajevima treba biti otegotna okolnost - da imamo na forumu neku download sekciju predložio bih da se nema pristup tome, a ovako predlažem ovo. Pa do konačnog datuma za prognoze/klađenje treba doći do +10 u reputaciji.

samo ideja, konstruktivan prijedlog...

Ne, ne, ne, rep. bodovi se neće nikome uplaćivati. Stvar ćemo riješiti na sljedeći način:

- u postu gdje je objavljen poredak od 22. vozača, član/ica mora navesti koliko bodova ulaže u okladu. Minimalni broj uloženih bodova je 10, dok je maksimalni ulog neograničen. Ukoliko član/ica ima manje od 10 rep. bodova na svojem računu, on/a svejedno može pristupiti kladionici, ali će njezino reputacijsko stanje ići u minus.

- broj uloženih bodova podijeljen sa 10 činit će koeficijent za koji će se broj osvojenih bodova uvećati


Primjer:

Netko je uložio 15 bodova i pogodi četiri pozicije:

5 bod. x 4 poz. = 20 bodova :arrow: Tih 20 bodova pomnožimo s koeficijentom (15 uloženih bodova / 10 = 1.5) :arrow: dakle, 20 bod. x 1.5 = 30 rep. bodova


"Službeni zbrajatelji glasova" će za svoj trud, naravno, biti nagrađeni s nekoliko rep. bodova ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Evo preformulirao sam pravila za kladionicu u jednu cjelinu. Pročitajte i javite da li ih treba dodatno urediti ili možemo otvoriti kladionicu.

Možda ne bi bilo loše ako bi jednom dogovoreni pravilnik primjenjivali i na buduće kladionice, uglavnom iz razloga da pojednostavimo i ubrzamo stvari za ubuduće.



Pravila:

- prijave (prognoze) se šalju do četvrtka, 13. ožujka do 23:59 sati - dan prije početka prvog GP vikenda i smiju se neograničeno mijenjati do tog datuma

- svaki član/ica smije poslati samo 1 prognozu

- svaki član/ica koji želi sudjelovati u kladionici treba sastaviti listu od 22 vozača, koji će prema njegovoj/njezinoj prognozi predstavljati poredak na kraju sezone

- u postu gdje je objavljen poredak od 22. vozača, član/ica mora navesti koliko bodova ulaže u okladu. Minimalni broj uloženih bodova je 10, dok je maksimalni ulog neograničen. Ukoliko član/ica ima manje od 10 rep. bodova na svojem računu, on/a svejedno može pristupiti kladionici, ali će mu/joj reputacijsko stanje otići u minus

- po završetku sezone, prognoze članova/ica će se uspoređivati sa službenim poretkom kojeg objavi FIA

- ukoliko za neku momčad tijekom sezone nastupi rezervni vozač (dakle vozač koji nije bio u sastavu "redovne" vozačke postave), njegovo ime i pozicija će se zanemariti

- ako rezervni vozač odvozi veći broj utrka od redovnog vozača, tada se redovni vozač izbacuje iz poretka, a rezervni tretira kao redovni, te se ostavlja na zasluženoj poziciji


Primjer:

Umjesto Fernanda Alonsa na tri utrke je nastupio Sakon Yamamoto.
Poredak na kraju sezone:


1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Alonso
5. Heidfeld
6. Yamamoto
7. Kubica
8. Webber
...

S obzirom da je Yamamoto na tri utrke nastupao kao treći vozač za Renault, on se (prema mojem prijedlogu) isključuje iz poretka. Dakle, pravi, prepravljeni poredak bi bio:

1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Alonso
5. Heidfeld
6. Kubica
7. Webber
...



Bodovanje:

- za svaki pogođeni plasman vozača, član/ica će biti nagrađen(a) s 5 rep. bodova

- broj uloženih rep. bodova podijeljen sa 10 činit će koeficijent za koji će se broj osvojenih bodova uvećati


Primjer:

Netko je uložio 15 bodova i točno pogodio 2. 5. i 7. poziciju

1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Alonso
5. Heidfeld
6. Kubica
7. Webber

Za ovakvu prognozu, član/ica bi dobio/la 5 bod. x 3. pogođene pozicije = 15 rep. bodova x 1.5 (koeficijent uloženih bodova -> 15 / 10 = 1.5) = 22.5 bodova



- u slučaju da član/ica točno pogodi neprekidni niz (od barem dva) plasmana, bodovanje se obavlja na sljedeći način:

- bodovi za svaku pogođenu poziciju se zbrojaju i množe s brojem točno pogođenih pozicija u nizu


Primjer:

Netko je uložio 15 bodova i točno pogodio niz od 4. do 7. mjesta:

1. Raikkonen
2. Hamilton
3. Massa
4. Alonso
5. Heidfeld
6. Kubica
7. Webber


S obzirom da je riječ o nizu pogođenih pozicija (njih 4), član/ica dobiva (5 bod. + 5 bod. + 5 bod. +5 bod. = 20 bod.) x 4. poz. u nizu = 80 bodova x 1.5 (koeficijent uloženih bodova -> 15 / 10 = 1.5) = 120 bodova
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Odlično sale, meni se sviđa!
slika
Avatar
ALONSO RENAULT
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 536
Pridružen/a: 15 sij 2008, 17:32
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Post Postao/la ALONSO RENAULT »

I meni.
Avatar
Caldor
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1046
Pridružen/a: 11 srp 2007, 15:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Čakovec

Post Postao/la Caldor »

Ako se sve dogovorilo oko bodovanja onda se može otvoriti ponovno ona tema, ili?
btw. pravila mi se jako sviđaju i svaka čast sale kako si ih uspio sastaviti.
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Lewis_rulz je napisao/la:Ako se sve dogovorilo oko bodovanja onda se može otvoriti ponovno ona tema, ili?
btw. pravila mi se jako sviđaju i svaka čast sale kako si ih uspio sastaviti.
Strpljenja, zanimaju me mišljenja ostalih članova - pogotovo p@rtibrejkera koji često pronalazi nedostatke i rupe u pravilima... ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

sale je napisao/la:Minimalni broj uloženih bodova je 10, dok je maksimalni ulog neograničen. Ukoliko član/ica ima manje od 10 rep. bodova na svojem računu, on/a svejedno može pristupiti kladionici, ali će mu/joj reputacijsko stanje otići u minus.
imam par pitanjca/primjedbi
ovak: kome 'uplaćujemo' bodove (pretpostavljam da tebi al svejedno da pitam)? i mislim da treba ograničit broj bodova za ulog na npr. 50...
btw:super si se sjetio za ovo s bodovanjem i koeficijentom! ;)
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Odgovori