Kompjuteri

Forum za sve ono što nema veze s Formulom 1...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

Veky je napisao/la:TuneUp Utilities, Spybot Search & Destroy
Tako i ja, međutim mi neki invalid entryiji ostanu nakon čišćenja sa TuneUpom 2008.
Probat ću ovaj CCleaner i Eusing kojega red koristi...
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
Veky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 991
Pridružen/a: 18 vel 2005, 21:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pula/Zagreb

Post Postao/la Veky »

FICHO je napisao/la:
Veky je napisao/la:TuneUp Utilities, Spybot Search & Destroy
Tako i ja, međutim mi neki invalid entryiji ostanu nakon čišćenja sa TuneUpom 2008.
Probat ću ovaj CCleaner i Eusing kojega red koristi...
Sa CCleaner mislim da bi trebalo rješit sve postojeće i nepostojeće probleme :D
Razgovor forumaša:

Tex: "Ne dva prsta, nego jedan i jedan" :D

Scorpyo: Vauuuu vauuuu :D

Lucky: "A tii prebacuješ sveee???"

Molly: "Kaj su i slike s mora gore?"

:lol: :lol:
Avatar
ferrari-fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 352
Pridružen/a: 05 ruj 2007, 14:13
Ja sam: Vozač
Navijam za: ferrari

Post Postao/la ferrari-fan »

Ej mene zanima jeli zna neki program za podizanje backup-a na kompu???
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

ferrari-fan je napisao/la:Ej mene zanima jeli zna neki program za podizanje backup-a na kompu???
Već napravljenog backupa ili komplet (izrada+podizanje)?
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

FICHO je napisao/la:
Veky je napisao/la:TuneUp Utilities, Spybot Search & Destroy
Tako i ja, međutim mi neki invalid entryiji ostanu nakon čišćenja sa TuneUpom 2008.
Probat ću ovaj CCleaner i Eusing kojega red koristi...
Pazi što radiš sa CCleanerom jer bi mogao napraviti veću štetu nego korist. Naime, program je malo više orijentiran prema iskusnijim korisnicima, stoga ne bi bilo loše dvaput provjeriti stvari koje si checkirao za "popravak" ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

sale je napisao/la:
FICHO je napisao/la:
Veky je napisao/la:TuneUp Utilities, Spybot Search & Destroy
Tako i ja, međutim mi neki invalid entryiji ostanu nakon čišćenja sa TuneUpom 2008.
Probat ću ovaj CCleaner i Eusing kojega red koristi...
Pazi što radiš sa CCleanerom jer bi mogao napraviti veću štetu nego korist. Naime, program je malo više orijentiran prema iskusnijim korisnicima, stoga ne bi bilo loše dvaput provjeriti stvari koje si checkirao za "popravak" ;)
Zato uvijek radim backup prije svakog čišćenja...
Zlu ne trebalo. slika
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
ferrari-fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 352
Pridružen/a: 05 ruj 2007, 14:13
Ja sam: Vozač
Navijam za: ferrari

Post Postao/la ferrari-fan »

zvjerko je napisao/la:
ferrari-fan je napisao/la:Ej mene zanima jeli zna neki program za podizanje backup-a na kompu???
Već napravljenog backupa ili komplet (izrada+podizanje)?
Pa izrada nemam jos nikakav beckup, mislim sad formatirat hard i onda podici backup pa me zanima neka prepotuka.
slika
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

ferrari-fan je napisao/la:
zvjerko je napisao/la:
ferrari-fan je napisao/la:Ej mene zanima jeli zna neki program za podizanje backup-a na kompu???
Već napravljenog backupa ili komplet (izrada+podizanje)?
Pa izrada nemam jos nikakav beckup, mislim sad formatirat hard i onda podici backup pa me zanima neka prepotuka.
Sa sljedećim alatima možeš izraditi image (backup cijele ili dijela particije u jednu veliku datoteku) ili presliku jedne particije na drugu:

Symantec (Norton) Ghost, Acronis TrueImage ili ako tražiš freeware :arrow: Ghost4Linux (IMHO, najbolja i moćnija alternativa Symantecovom Ghostu, možda mrvicu kompliciran za početnike) ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

ferrari-fan je napisao/la:
zvjerko je napisao/la:
ferrari-fan je napisao/la:Ej mene zanima jeli zna neki program za podizanje backup-a na kompu???
Već napravljenog backupa ili komplet (izrada+podizanje)?
Pa izrada nemam jos nikakav beckup, mislim sad formatirat hard i onda podici backup pa me zanima neka prepotuka.
Imaš dosta alata za backup koji rade manje-više ok (bootabilan).
Neka moja iskustva: najjednostavnije je napraviti restore point ali ni on nije riješenje ako si baš pokupio "nezvanog gosta", više za "ajmo probat ove drivere", Nortonov duh (ghoast) radi dobro ali zna napravit glupost na SATA diskovima... ja sam još najzadovoljniji snapshootom samo i on ima malu manu - nije bootabilan pa ga podižem sa portable winxp na stiku...
ovo ti je s moje strane ali sačekaj Reda - on je dosta na PcE forumu pa ti može više i bolje preporučit....
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Post Postao/la Lord of the Ring »

Za backup je najjaci po meni Acronis True Image-mozes ga bootat i izmijeniti vec napravljeni backup novim podacima!
A za sve koji se pitaju evo zgodne stranice koja bi vam trebala pomoci da vidite sto ne zelite imati na kompu...
http://www.thepcspy.com/read/what_slows_windows_down/3
slika
Avatar
Veky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 991
Pridružen/a: 18 vel 2005, 21:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pula/Zagreb

Post Postao/la Veky »

Ma ljudi ljudi radite što i ja: kupite server i radite backup na njemu :D :D
Razgovor forumaša:

Tex: "Ne dva prsta, nego jedan i jedan" :D

Scorpyo: Vauuuu vauuuu :D

Lucky: "A tii prebacuješ sveee???"

Molly: "Kaj su i slike s mora gore?"

:lol: :lol:
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Veky je napisao/la:Ma ljudi ljudi radite što i ja: kupite server i radite backup na njemu :D :D
Za kućnu uporabu, bačena lova. Bolje izdvojiti manju svotu novaca i kupiti si neki SOHO model NAS-a, koji su danas pristupačniji no ikada :idea:
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Jučer sam kupio novu ploču i sve fino sastavio. U socket sam stavio "stariji" proc koji je podržan sa BIOSom koji je na ploči. Međutim morao sam staviti novi BIOS koji ima podršku za 45 nm processore ;) Nakon flashanja komp je radio još 1-1.5 h bez problema.

Nakon toga sam izvadio stari proc i ubacio novi. I tu počinu problemi, na monitoru nea slike, a hard se čuje kao da se windowsi dižu, tipkalo zasvjetli također. Nakon toga odspajam sve kablove i spajam. Stanje je i dalje isto.
Kad sam vratio stari proc, ništa se nije promjenilo :( Prije toga sam i napravio clear CMOS

Onda su grafa, RAM-i i procevi isprobani na drugoj ploči i sve radi ;) Kao i napajanje;) Napajanje -> Seasonic S12 430W ;)
E sad mene zanima jel se može napravit još nešto što nisam naveo ;) Već su mi ploče odlazile :D Ali sa ovim se nisam susreo :(

EDIT: Zaboravih reći, sad kad okinem paljenje, vent na napajanju se milimetarski pomakne, kao i na grafi.
.
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Post Postao/la Lord of the Ring »

red_devil je napisao/la:Jučer sam kupio novu ploču i sve fino sastavio. U socket sam stavio "stariji" proc koji je podržan sa BIOSom koji je na ploči. Međutim morao sam staviti novi BIOS koji ima podršku za 45 nm processore ;) Nakon flashanja komp je radio još 1-1.5 h bez problema.

Nakon toga sam izvadio stari proc i ubacio novi. I tu počinu problemi, na monitoru nea slike, a hard se čuje kao da se windowsi dižu, tipkalo zasvjetli također. Nakon toga odspajam sve kablove i spajam. Stanje je i dalje isto.
Kad sam vratio stari proc, ništa se nije promjenilo :( Prije toga sam i napravio clear CMOS

Onda su grafa, RAM-i i procevi isprobani na drugoj ploči i sve radi ;) Kao i napajanje;) Napajanje -> Seasonic S12 430W ;)
E sad mene zanima jel se može napravit još nešto što nisam naveo ;) Već su mi ploče odlazile :D Ali sa ovim se nisam susreo :(

EDIT: Zaboravih reći, sad kad okinem paljenje, vent na napajanju se milimetarski pomakne, kao i na grafi.
...hmm sorry M8 nebih ti bas znao-kad kazes da si napravio CMOS mislis da si flashao stari BIOS koji je dosao s maticnom-no ako cemo i dedukcijskom metodom ici sigurno je nesto u vezi Biosa-kompatibilnosti izmedju proca i maticne jer je radilo prvi put-u biti neko ce ti sigurno znati vise reci..no moj savjet je da probas nazvati neki servis :D Good luck!
slika
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

red_devil je napisao/la:Jučer sam kupio novu ploču i sve fino sastavio. U socket sam stavio "stariji" proc koji je podržan sa BIOSom koji je na ploči. Međutim morao sam staviti novi BIOS koji ima podršku za 45 nm processore ;) Nakon flashanja komp je radio još 1-1.5 h bez problema.

Nakon toga sam izvadio stari proc i ubacio novi. I tu počinu problemi, na monitoru nea slike, a hard se čuje kao da se windowsi dižu, tipkalo zasvjetli također. Nakon toga odspajam sve kablove i spajam. Stanje je i dalje isto.
Kad sam vratio stari proc, ništa se nije promjenilo :( Prije toga sam i napravio clear CMOS

Onda su grafa, RAM-i i procevi isprobani na drugoj ploči i sve radi ;) Kao i napajanje;) Napajanje -> Seasonic S12 430W ;)
E sad mene zanima jel se može napravit još nešto što nisam naveo ;) Već su mi ploče odlazile :D Ali sa ovim se nisam susreo :(

EDIT: Zaboravih reći, sad kad okinem paljenje, vent na napajanju se milimetarski pomakne, kao i na grafi.
Dakle flashiranje BIOSa je proslo bez ikakvih problema? Ja bih na tvom mjestu slijedeće: downgrade BIOSA da matična radi makar sa starijim procesorom (mislim da se proba), i napisao bih legi p@rtibrejkeru o kojoj se matičnoj radi i koji BIOS je na njoj tj kojom verzijom je flashirano. ;)

Naravno, kad se nešto flashira, SPAJAJ NA UPS!!! Da se ne bi događale neke nebuloze, potencijalno kao ove. ;)
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

joj, moram da se pofalim, idem za 15ak minuta po kompač!!!! :D :D :D sretan sam ko malo svinjče!
opskrbio sam se sa par igrica...pa da ga odmah istestiram, hehe

nadam se da uskoro i volan dolazi, weeee
slika
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

47 je napisao/la:joj, moram da se pofalim, idem za 15ak minuta po kompač!!!! :D :D :D sretan sam ko malo svinjče!
opskrbio sam se sa par igrica...pa da ga odmah istestiram, hehe

nadam se da uskoro i volan dolazi, weeee
A kakvo ti je to hvaljenje? Di je specifikacija?
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Scorpyo je napisao/la:
47 je napisao/la:joj, moram da se pofalim, idem za 15ak minuta po kompač!!!! :D :D :D sretan sam ko malo svinjče!
opskrbio sam se sa par igrica...pa da ga odmah istestiram, hehe

nadam se da uskoro i volan dolazi, weeee
A kakvo ti je to hvaljenje? Di je specifikacija?
Kako di je specifikacija?

1. Kopač
2. Svinjče
3. Igrice

:lol:
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

p@rtibrejker je napisao/la:
Scorpyo je napisao/la:
47 je napisao/la:joj, moram da se pofalim, idem za 15ak minuta po kompač!!!! :D :D :D sretan sam ko malo svinjče!
opskrbio sam se sa par igrica...pa da ga odmah istestiram, hehe

nadam se da uskoro i volan dolazi, weeee
A kakvo ti je to hvaljenje? Di je specifikacija?
Kako di je specifikacija?

1. Kopač
2. Svinjče
3. Igrice

:lol:
A kaj je od nabrojanog kaj? Ja jos nisam cuo za takve komponente.... ;o)
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »



- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

p@rtibrejker je napisao/la:
Dakle flashiranje BIOSa je proslo bez ikakvih problema? Ja bih na tvom mjestu slijedeće: downgrade BIOSA da matična radi makar sa starijim procesorom (mislim da se proba), i napisao bih legi p@rtibrejkeru o kojoj se matičnoj radi i koji BIOS je na njoj tj kojom verzijom je flashirano. ;)

Naravno, kad se nešto flashira, SPAJAJ NA UPS!!! Da se ne bi događale neke nebuloze, potencijalno kao ove. ;)
Dobar savjet. Moždaje keč u samom novijem biosu. Ili da potražiš "neoficijelni" bios ako ima za tu ploču.
Meni npr dfi lp4 "ako" radi, to je jako kilavo ali sa Oscar Wu-om je sve ok no moja ploča je malo "starijeg" datuma.
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

mali OT - P@rty, predobri clipovi :D
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

p@rtibrejker je napisao/la:
Dakle flashiranje BIOSa je proslo bez ikakvih problema? Ja bih na tvom mjestu slijedeće: downgrade BIOSA da matična radi makar sa starijim procesorom (mislim da se proba), i napisao bih legi p@rtibrejkeru o kojoj se matičnoj radi i koji BIOS je na njoj tj kojom verzijom je flashirano. ;)

Naravno, kad se nešto flashira, SPAJAJ NA UPS!!! Da se ne bi događale neke nebuloze, potencijalno kao ove. ;)
Da, Flashanje je prošlo bez problema. Flashao sam iz samog BIOSA, jer neam floppy :D

Ploča je Gigabyte iX38 DS4 ;) Postoje samo dva BIOSA, F1 i F2... Ploča naravno dolazi sa F1, sad je na njoj F2.
U pon. je šaljem na reklamaciju.

Ali ima jedna zanimljiva stvar, tjedan dana prije te ploče mi je riknula nova grafa, a tjedan poslije stara grafa. Slučajnost ili ipak ne? :?
.
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

FICHO je napisao/la:...čekam sad, možda ponovno dođe ona BTC...
Tko čeka, taj i dočeka!!! slika
BTC 6300CL jutros kupljena u MagazinRS-u za 280kn. Čekao sam ju puna 4 mjeseca, ali isplatilo se, predobar je osjećaj. slika
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

FICHO je napisao/la:
FICHO je napisao/la:...čekam sad, možda ponovno dođe ona BTC...
Tko čeka, taj i dočeka!!! slika
BTC 6300CL jutros kupljena u MagazinRS-u za 280kn. Čekao sam ju puna 4 mjeseca, ali isplatilo se, predobar je osjećaj. slika
A još svijetli u mraku :lol:

Kao onaj vic:

Dođe mujo sa službenog puta od par mjeseci, uleti u kuću i kaže Fati:
"Brzo Fato, zaključaj vrata, zamrači stan, dođi u spavaću čekam te ispod pokrivača..."
I Fata naravno sretna na brzinu napravi sve to, dođe do Muje a ovaj se primi za sat i pritisne dugme pa kaže:
"Vidi bolan Fato, svijetli u mraku" :lol:
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Odgovori