Formula 1 team - BWT Alpine F1 Team [A522]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Walter »

gringo73 je napisao/la:Renault je potpisao ugovor s Hewlett-Packardom! Dobra vijest (za Renault i njegove navijače) s obzirom da se dosta sponzora povlači iz F1...

Link
Znači vraćaju se u F1, nekad su bili sponzori Williamsa za vrijeme dana sa BMWom.

slika
slika
Avatar
zagor
Početnik
Početnik
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 22:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Iceman
Lokacija: Zlatar

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la zagor »

Renault je bil u usponu, laganom, cijelu proslu sezonu, makar posto su pravila drasticno promjnjena, tesko je reci
dal bude na vrhu ili na dnu, naravno, to vrijedi za sve momcadi, treba jednostavno pricekati pocetak (mislim da budem poludil dok se to dogodi) sezone i onda budemo jasno mogli procijeniti di je koja momcad...
Njihov dizajn, boze dragi, nisam ga ja napravil, vec ljudi kaj su dugo u F1, kaj su pravi majstori, kaj znaju zake je nos milimetar siri ili uzi... prepustimo to njima, ak bude bolid valjal, svi koj navijaju za tu momcad budu mu oprostili mane, a svi koji ne navijaju (ko ja) budu vjerojatno kleli m*** Alonsu.... hehehe... i tjesili se cekaj ti 2010.... :biggrin:
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la gringo73 »

Renault odradio aero testiranja na aerodromu Kemble. Šta je zanimljivo u tekstu? - To da se na takva testiranja dođe obično s jednim kamionom, a Renault je na ova došao s 5! Naravno, zanimljivo je; zašto? Iako su svi timovi napomenili (javno ili "u zagradama") da će bolidi u Australiji izgledati drugačije od prezentiranih, možda Renault priprema i neku veću promjenu u izgledu? Kako u tekstu piše, Alonso nije baš zadovoljan bolidom...barem su takve izjave nakon prvih testiranja u Portimau.
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Scuderia »

gringo73 je napisao/la: Alonso nije baš zadovoljan bolidom...barem su takve izjave nakon prvih testiranja u Portimau.
Ili moze biti, to da tako namjerno govori, pa kad hop... eto njega na postolju u Australiji... Kod njega se nista ne zna, a pogotovo za Renault. Uvijek imaju par iznenadjenja.
slika
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Adriana Lima fan »

Sve indicira na to da kao sto sam rekao bolid nije bas "ono" sto traze. Sigurno da ce se promjenit izgled dosta do pocetka sezone.

elf-nije tako lako uhvatit zaostatak za drugim ekipama kao sto ti mislis...
Avatar
Chaotic
Početnik
Početnik
Postovi: 176
Pridružen/a: 07 srp 2008, 19:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Osijek

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Chaotic »

Adriana Lima fan je napisao/la:elf-nije tako lako uhvatit zaostatak za drugim ekipama kao sto ti mislis...
S ovim bih se inače složio, međutim ove godine je posebna situacija. Mislim da Renault ima jednake šanse da napravi dobar bolid kao i bilo koja druga momčad.
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la nikolaa »

Kao sto sam i govorio da je Renault mozda na krivom putu...A sada i Fernando nije bas zadovoljan..nzm...ali mislim da nece biti bas bez problema...I ta aerodinamicka testiranja su sigurno zbog promjene izgleda bolida,pogotovu prednjeg kraja jer im sigurno neto ne stima...
FORZA FERRARI!!!
Avatar
elf
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Postovi: 305
Pridružen/a: 11 svi 2008, 13:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lotus F1 team
Lokacija: Brcko District BiH

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la elf »

sve su to pretpostavke... reno je uvijek bio pun iznenadjenja... nemojte Ba više... ko će dočekati više tu utrku...
slika
slika
f1 champs
Postovi: 147
Pridružen/a: 13 tra 2008, 22:11

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la f1 champs »

Ovu sam vijest pročitao prije nekoliko sati na dotičnoj stranici i čekao sam hoće li tko reagirat na ovu informaciju :) , Alonso se navodno (ništa potvrđeno) malo žalio na upravljivost, trakciju pri izlasku iz sporih zavoja, čime je to uzrokovano, ne znam(može bit aerodinamikom, balansom bolida ili čime već) važno je da su to ljudi u Renaultu uočili i odmah počeli to riješavati.
Siguran sam da će auto doživijeti dosta velike promijene do Australije, važno je za njih da konstantno maksimalno rade na riješavanju problema i poboljšavanju performansi.
Na ovu rečenicu Adriana Lima fana da je zaostatak teško nadoknaditi rekao bi da je to možda bio veći problem prošle i pretprošle godine nego što će to biti ove , mislim da se ispravljanjem grešaka i pravim koracima u razvoju drastično mogu poboljšati performanse nekog bolida.Recimo za primjer uzmimo BMW-ov prošlogodišnji bolid, nakon predstavljanja imali su ozbiljnih problema sa trakcijom i grijanjem guma, čak je i Mladen rekao da je po njemu Renault bio ispred njega u tom trenu ali su počeli riješavati te probleme i na zadnja dva testiranja se vidjelo da imaju brzinu te su se u Australiji borili za postalje,a Renault je bio dosta iza , pa iz tog razloga smatram da Renault još ima šansu, slijedeća testiranja će nam dati neke odgovore.
Avatar
elf
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Postovi: 305
Pridružen/a: 11 svi 2008, 13:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lotus F1 team
Lokacija: Brcko District BiH

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la elf »

u Jerezu će biti sve jasnije... svima je stalo da se vrate ka borbi za postolja... ljudi imaju lovu tehniku zašto da ne bi... ipak otkazi im vise za leđima... dodatni posticaj... :idea:
slika
slika
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Adriana Lima fan »

Jasno je da je mozda lakse nadoknadit al dok su drugi vjerojatno krenuli na usavrsavanje pojedinih dijelova Renault mora koncept nanova radit tj. da ne zvuci tako dramaticno onaj nos je totalni promasaj i mjenjat ce ga skroz.
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la tomidix »

Mozda nos vec i jest drugaciji, testira se zasad u zracnom tunelu a ova lopata sluzi za uzimanje paznje drugih momcadi... haha... Mo'š si mislit'...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
f1 champs
Postovi: 147
Pridružen/a: 13 tra 2008, 22:11

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la f1 champs »

Evo i u Renaultu priznaju da su malo u problemima, kažu ništa strašno,mada bi po mom mišljenju moglo bit gadno za njih, Alonso ih navodno upozorava da se performanse moraju značajno poboljšat za slijedeće testiranja.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/73051" onclick="window.open(this.href);return false;

http://f1.gpupdate.net/en/news/2009/01/ ... irst-test/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.autoportal.hr/Formula-1/menu-id-75.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Kažu da će auto na slijedećim testiranjima dosta drugačije izgledat.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Scuderia »

Symonds: KERS ćemo imati do Australije
KLIK
slika
Avatar
elf
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Postovi: 305
Pridružen/a: 11 svi 2008, 13:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lotus F1 team
Lokacija: Brcko District BiH

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la elf »

hajd makar jedna dobra vijest... a ljudi će i dodatno zaradit... od red bulla...
slika
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Scuderia »

elf je napisao/la:hajd makar jedna dobra vijest... a ljudi će i dodatno zaradit... od red bulla...
Da, to je za vas dobro, s obzirom da se do Bozica nije nista znalo sta ce biti s tim.
slika
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Magic Alonso »

Scuderia je napisao/la:Symonds: KERS ćemo imati do Australije
KLIK
Zanimljivo, baš me zanima koliku će prednost donositi. Još ako srede taj nos i prolaske kroz spore zavoje... :D
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Scuderia »

Magic Alonso je napisao/la:
Zanimljivo, baš me zanima koliku će prednost donositi. Još ako srede taj nos i prolaske kroz spore zavoje... :D
I onda se mozete nadati drugom mjestu. :D I to je dobro, sta nije? :D ;)
slika
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la tomidix »

Je, to je odlicno jer ce Ferrarijevci opet zakuhat sami sebi u boksu s onim semaforcicem i koji put ce im motor otkazat i koji put se njima nece vozit pa ce zavrsit u ogradi a onda je Fernie 1... LALALALALA
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Schumy.d »

tomidix je napisao/la:Je, to je odlicno jer ce Ferrarijevci opet zakuhat sami sebi u boksu s onim semaforcicem i koji put ce im motor otkazat i koji put se njima nece vozit pa ce zavrsit u ogradi a onda je Fernie 1... LALALALALA
I onda uvjerljivo osvoje naslove! :p
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la gringo73 »

Vidio sam slike raznih djelova, iz raznih kutova, pa sam primjetio da nema volana... Evo kako je Renault posložio svoju dugmad:

slika
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Scuderia »

gringo73 je napisao/la:Vidio sam slike raznih djelova, iz raznih kutova, pa sam primjetio da nema volana... Evo kako je Renault posložio svoju dugmad:

[ [url=http://img3.imageshack.us/img3/5868/ren ... rn3.th.jpg] ][/url]

Hm.. zanimljivo. Jel imas mozda volan od prosle godine, pa da se napravi nekakva " analiza " :)
slika
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la MP4don »

McLaren bi ove godine mogao konkurirati za bolid sa najružnijim volanom... ovaj Renulatov izgleda čisto solidno, ali kako mi imamo vozače koji se rado zaigraju sa gumbićima bilo je nužno napraviti raspored kakav ima MP4-24 volan... :lol: Za zdravlje samih vozača i njihovih kolega na stazi... :lol:
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la gringo73 »

Kako piše španjolski As, Renault će imati još jedno izvanredno testiranje, i to pred sami odlazak u Australiju. Mjesto testiranja bi najvjerojatnije bilo Silverstone. Iz Renaulta nema nikakvih službenih obavijesti.
slika
f1 champs
Postovi: 147
Pridružen/a: 13 tra 2008, 22:11

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la f1 champs »

I Alonso tvrdi da će Renault startat u sezonu s KERS-om ,nada se da je njihov bolji od konkurencije.

http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/n ... 4212.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori