Nico Rosberg

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Igor18 »

Bravo je napisao/la:Po meni Rosberg je među trenutnom trojcom najbržih. Istina je da ga se malo spominje, al on radi fantastićne stvari, ne samo sad kad doslovno gazi Shumia, nego i prošle sezone s williamsom koji je baš bio groblje od auta..Sjetite se pretprošle trke Spa kad je prošao Shumia u zadnjim krugovima i kako je samo to lako ućinio, a znamo da bi se nekog lako preteklo moraš imat bolid 2sec brži, još tome je to tako hladnokrvno napravio i s nevjerojatnom lakoćom.Stavarno mi nije jasno zašto ga se malo spominje..
Da, a to je napravio zato jer je Schumacher na O rouge-u zapeo iza jednog bolida koji je zaostajao za cijeli krug, mislim HRT-ov bolid i zbog toga je imao bitno manju brzinu na ravnom dijelu nakon uspona.
Radi on dobre stvari, ali sad da je među 3 najbrža..? Pokraj Alonsa, Hamiltona, Kubice, Vettela, pa i Webera i Buttona?
Michael is faster than you!!
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la gringo73 »

Felipe Massa je napisao/la:Zato sto on do sad nije opravdao price o njegovom talentu.Sta je on to napravio specijalno do sad u svojoj karijeri?? Ima 1 ili 2 najbrza kruga na utrkama i to je to.Ove sezone istina razbija Schumya,ali osim toga nista nije specijalno napravio da kazemo svaka cast ,on je u rangu sa Hamiltonom .(Mozda da je imao bolid od pocetka karijere kao i Hamilton sad bi drugacije pricao).
Ja sad neću ulazit u glorificiranje njegovih kvaliteta, ali zamisli da je umjesto njega u Mercu ovu sezonu sjedio Hamilton ili Alonso, možeš mislit šta bi mediji pisali, i u kojoj mjeri... Ne znam tko je "kriv" za za ignoriranje svih rezultata ove sezone (pogotovo u sporedbi sa Schumijem).
slika
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la kowalski »

Mislim da bi i Alonso i Hamilton bili slabije plasirani od Rosberga. Rosberg nije, koliko se sjećam napravio niti jednu vozačku grešku. Jednom je završio van bodova, drugi put mu je otpao kotač. Sve ostale trke je završio u bodovima. Ima li još koji vozač kome je to uspjelo ove sezone?

Od 14 utrka, završio je 13. Od tih 13, 12 u bodovima. Prosjek konačnih plasmana u utrkama kroz sezonu mu je 6.07.
Kad pogledamo da su 6 auta za sekundu brža, da je Renault posve blizu (na nekim trkama i brži), onda su ovi Rosbergovi rezultati zaista sjajni.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la dmarijon »

gringo73 je napisao/la:
Felipe Massa je napisao/la:Zato sto on do sad nije opravdao price o njegovom talentu.Sta je on to napravio specijalno do sad u svojoj karijeri?? Ima 1 ili 2 najbrza kruga na utrkama i to je to.Ove sezone istina razbija Schumya,ali osim toga nista nije specijalno napravio da kazemo svaka cast ,on je u rangu sa Hamiltonom .(Mozda da je imao bolid od pocetka karijere kao i Hamilton sad bi drugacije pricao).
Ja sad neću ulazit u glorificiranje njegovih kvaliteta, ali zamisli da je umjesto njega u Mercu ovu sezonu sjedio Hamilton ili Alonso, možeš mislit šta bi mediji pisali, i u kojoj mjeri... Ne znam tko je "kriv" za za ignoriranje svih rezultata ove sezone (pogotovo u sporedbi sa Schumijem).

ovo je istina. da je su hami ili alonso umjesto rosberga, vjerojatno se ne bi pričalo kako je schumi loš nego kako je taj drugi vozač fenomenalno dobar i brži od schumi-ja. Ovako se ne priča kako je rosberg brz, nego kako je schumi spor. zaista zanimljivo.
Samo neka se trkaju.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Chuck Norris »

kowalski je napisao/la:Mislim da bi i Alonso i Hamilton bili slabije plasirani od Rosberga. Rosberg nije, koliko se sjećam napravio niti jednu vozačku grešku. Jednom je završio van bodova, drugi put mu je otpao kotač. Sve ostale trke je završio u bodovima. Ima li još koji vozač kome je to uspjelo ove sezone?

Od 14 utrka, završio je 13. Od tih 13, 12 u bodovima. Prosjek konačnih plasmana u utrkama kroz sezonu mu je 6.07.
Kad pogledamo da su 6 auta za sekundu brža, da je Renault posve blizu (na nekim trkama i brži), onda su ovi Rosbergovi rezultati zaista sjajni.
Zaboravio si dodati da ima samo 13 pretjecanja u cijeloj sezoni
Daleko od toga da nije dobar,ali ova prva rečenica nimalo ne stoji,svaka mu čast odličan vozač ali ipak nije ta klasa
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la vidc »

kowalski je napisao/la:Mislim da bi i Alonso i Hamilton bili slabije plasirani od Rosberga. Rosberg nije, koliko se sjećam napravio niti jednu vozačku grešku. Jednom je završio van bodova, drugi put mu je otpao kotač. Sve ostale trke je završio u bodovima. Ima li još koji vozač kome je to uspjelo ove sezone?

Od 14 utrka, završio je 13. Od tih 13, 12 u bodovima. Prosjek konačnih plasmana u utrkama kroz sezonu mu je 6.07.
Kad pogledamo da su 6 auta za sekundu brža, da je Renault posve blizu (na nekim trkama i brži), onda su ovi Rosbergovi rezultati zaista sjajni.
napravio je jednu grešku,u kini kad je vodio utrku je izletio i izgubio vodstvo.
al u svakom slučaju može se reći da čovjek vozi jako dobro i vrlo malo griješi.bit će schumiju teško i naredne godine pored ovakvog rosberga,al neka se stari lisac potrudi
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Forza »

Chuck Norris je napisao/la:
kowalski je napisao/la:Mislim da bi i Alonso i Hamilton bili slabije plasirani od Rosberga. Rosberg nije, koliko se sjećam napravio niti jednu vozačku grešku. Jednom je završio van bodova, drugi put mu je otpao kotač. Sve ostale trke je završio u bodovima. Ima li još koji vozač kome je to uspjelo ove sezone?

Od 14 utrka, završio je 13. Od tih 13, 12 u bodovima. Prosjek konačnih plasmana u utrkama kroz sezonu mu je 6.07.
Kad pogledamo da su 6 auta za sekundu brža, da je Renault posve blizu (na nekim trkama i brži), onda su ovi Rosbergovi rezultati zaista sjajni.
Zaboravio si dodati da ima samo 13 pretjecanja u cijeloj sezoni
Daleko od toga da nije dobar,ali ova prva rečenica nimalo ne stoji,svaka mu čast odličan vozač ali ipak nije ta klasa
Sa takvim bolidom i top speed-om kakvog MGP ima nije ni mogao nešto preticat i tako je nakon starta generalno samo držal svoju poziciju. A tu je treba uzeti u obzir koliko su neki vozači padali na začelje i onda pretjecali Lotuse HRT i Virgine. Ako ne brojimo ova preticanja samo bi se možda jedan ili dva vozača se isticala po broju preticanja.
slikaslikaslika
Avatar
Bravo
Postovi: 100
Pridružen/a: 14 sij 2008, 14:57
Ja sam: Vozač

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Bravo »

Felipe Massa je napisao/la:
Bravo je napisao/la:Po meni Rosberg je među trenutnom trojcom najbržih. Istina je da ga se malo spominje, al on radi fantastićne stvari, ne samo sad kad doslovno gazi Shumia, nego i prošle sezone s williamsom koji je baš bio groblje od auta..Sjetite se pretprošle trke Spa kad je prošao Shumia u zadnjim krugovima i kako je samo to lako ućinio, a znamo da bi se nekog lako preteklo moraš imat bolid 2sec brži, još tome je to tako hladnokrvno napravio i s nevjerojatnom lakoćom.Stavarno mi nije jasno zašto ga se malo spominje..
Zato sto on do sad nije opravdao price o njegovom talentu.Sta je on to napravio specijalno do sad u svojoj karijeri?? Ima 1 ili 2 najbrza kruga na utrkama i to je to.Ove sezone istina razbija Schumya,ali osim toga nista nije specijalno napravio da kazemo svaka cast ,on je u rangu sa Hamiltonom .(Mozda da je imao bolid od pocetka karijere kao i Hamilton sad bi drugacije pricao).
Sve si rekao, treba sjest u pošten auto.
Avatar
Morgan Freeman
Postovi: 134
Pridružen/a: 09 pro 2007, 10:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Morgan Freeman »

Za mene je ove sezone Rosberg apsolutno prvi vozač sezone. Čovjek je iz svake utrke koju je vozio izvukao maksimum maksimuma iz bolida te u svakoj utrci praktički završio najviše što je mogao, da ne spominjem da nije napravio ni jednu grešku u utrci ove sezone te da u skoro svakoj trci i kvalama razvali jednog Schumachera. Da je primjerice on ove sezone u Red Bullu umjesto Vettela vjerujem da bi već imao naslov u rukama, stoga ne razumijem primjerice skepsu prema ovom vozaču od strane Mladena Jergovića i primjerice po čemu je Vettel bolji vozač od njega? A da i ne govorim da je i iz prošlogodišnjeg Williamsa vukao maksmimume.
Tko je 39ˇ igrao centra za Yenkije?
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Toon »

Morgan Freeman je napisao/la:Za mene je ove sezone Rosberg apsolutno prvi vozač sezone. Čovjek je iz svake utrke koju je vozio izvukao maksimum maksimuma iz bolida te u svakoj utrci praktički završio najviše što je mogao, da ne spominjem da nije napravio ni jednu grešku u utrci ove sezone te da u skoro svakoj trci i kvalama razvali jednog Schumachera. Da je primjerice on ove sezone u Red Bullu umjesto Vettela vjerujem da bi već imao naslov u rukama, stoga ne razumijem primjerice skepsu prema ovom vozaču od strane Mladena Jergovića i primjerice po čemu je Vettel bolji vozač od njega? A da i ne govorim da je i iz prošlogodišnjeg Williamsa vukao maksmimume.
...da li možeš malo pojasniti ovaj maksimum maksimuma...koliko je loš ili dobar njegov bolid zaključuješ na temelju toga što je Schumy ove godine u "banani" iz nekog razloga (godine, postavke bolida, ponovno privikavanje...ili neki deseti razlog) - barem sam te ja tako shvatio...Nico je sigurno odličan vozač koji malo griješi no mislim da su ove godine neki vozači (iz principa ih neču imenovati :) ) ipak nijansu ispred njega...u svakom slučaju interesira me tvoje dodatno pojašnjenje ako je moguče...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Morgan Freeman
Postovi: 134
Pridružen/a: 09 pro 2007, 10:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Morgan Freeman »

Nisam mislio na odnos sa Schumcaherom iako je i to jedan od argumenta da je on veliki vozač. Pogledaj malo njegove rezultate ove sezone pogledaj konstatnost u utrkama, kvalifikacijima. Čovjek koji se ove sezone pokazuje najboljim u rest of the best, dakle vozača izvan ove tri ekipe, čovjek koji je ove sezone iz svake utrke uzeo maksimum iz bolida i rezultata, dok je bilo i ponuđeno uzeo je čak i par postolja, jedini vozač koji se po tome može uspoređivat s njim ove sezone je Kubica, koji je 8 bodova iza njega a po meni Renault je ove sezone u više trka imao bolji bolid od Mercedes,a da ne govorim o tome kolko ljudi zbog ne znam kojeg razloga smatraju Kubicom miljun puta boljim vozačem od Rosberga.
Tko je 39ˇ igrao centra za Yenkije?
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la zvjerko »

Morgan Freeman je napisao/la: ... jedini vozač koji se po tome može uspoređivat s njim ove sezone je Kubica, koji je 8 bodova iza njega a po meni Renault je ove sezone u više trka imao bolji bolid od Mercedes,a da ne govorim o tome kolko ljudi zbog ne znam kojeg razloga smatraju Kubicom miljun puta boljim vozačem od Rosberga.
Zato što je nezamjetan na utrkama. Nema nekakvih borbi, preticanja, grešaka ... prosto ne upada toliko u oči kao Kubica.
Avatar
Morgan Freeman
Postovi: 134
Pridružen/a: 09 pro 2007, 10:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Morgan Freeman »

zvjerko je napisao/la:
Morgan Freeman je napisao/la: ... jedini vozač koji se po tome može uspoređivat s njim ove sezone je Kubica, koji je 8 bodova iza njega a po meni Renault je ove sezone u više trka imao bolji bolid od Mercedes,a da ne govorim o tome kolko ljudi zbog ne znam kojeg razloga smatraju Kubicom miljun puta boljim vozačem od Rosberga.
Zato što je nezamjetan na utrkama. Nema nekakvih borbi, preticanja, grešaka ... prosto ne upada toliko u oči kao Kubica.
Pa da zato jer na svakoj trci je odmah na početku oko 5 mjesta pa ne očekuješ da se bori sa Mclarenom, Ferrarijem ili Rb-om, dok Kubica dok prestiže, prestiže ove slabije što bi sigurno i Rosberg da nekad zabrlja kao Kubica.
Tko je 39ˇ igrao centra za Yenkije?
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Forza »

Rosberg thinks dominance not fully recognised

Oct.14 (GMM) Nico Rosberg does not think his dominance within the Mercedes team this year has been well enough recognised. Indeed, the focus of attention at the Brackley based squad in 2010 has been Michael Schumacher's difficult return to the sport. But the context of the seven time world champion's struggle has been Rosberg's 13:3 dominance in qualifying, and his 68 point margin over his famous teammate in the drivers' championship. Rosberg, who moved to Mercedes in 2010 after four seasons at Williams, said: "I don't think my performance is well enough recognised." Schumacher's problems this year have been explained as due to Bridgestone's new narrower front tyres, which do not suit his driving style. But "It's the same for me," 25-year-old Rosberg told the German weekly Sport Bild. "Actually I think Michael has been able to adapt his driving style better than I have," said the German, whose Finnish father is the 1982 world champion Keke Rosberg. Rosberg also played down the effect of Schumacher's three-year break since initially retiring in 2006. "Michael has 15 years of experience in formula one," he said. Rosberg said his own recent experience "hasn't advantaged me because it's mainly been with grooved tyres, and the current front tyre is different from anything else before it". Mercedes' competition boss Norbert Haug insists Rosberg's efforts have not been undervalued within the team. "I think it's absolutely obvious that Nico has so far extracted what was possible from the car," he said. "Only on a very few occasions was this not the case. "I think he learned a lot with Williams and if you would name one of the top guys that are currently young and experienced in formula one you would certainly mention Nico," added Haug. "So Nico is a very good benchmark for probably everybody in the field
slikaslikaslika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Igor18 »

Nico je nezadovoljan... Moglo bi sljedeće sezone biti vatreno između njih dvojce. Ove sezone bilo je par situacija a sljedeće bi moglo bit jako zanimljivo gledat ovaj dvoboj.
Michael is faster than you!!
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Piquet20 »

Mislim da je Rosberg opcenito previse podcijenjen vozac i nadam se da ce sto prije dobiti priliku boriti se za najvise pozicije u utrkama i prvenstvu. ;)
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la schuey »

Piquet20 je napisao/la:
Mislim da je Rosberg opcenito previse podcijenjen vozac i nadam se da ce sto prije dobiti priliku boriti se za najvise pozicije u utrkama i prvenstvu. ;)
ali i sam znaš da dogodine nema šanse pobjediti,bolid neće biti za njega;) al da je podjenjen je,da je bolji od starog,neizmjerljiv
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Igor18 »

schuey je napisao/la:
Piquet20 je napisao/la:
Mislim da je Rosberg opcenito previse podcijenjen vozac i nadam se da ce sto prije dobiti priliku boriti se za najvise pozicije u utrkama i prvenstvu. ;)
ali i sam znaš da dogodine nema šanse pobjediti,bolid neće biti za njega;) al da je podjenjen je,da je bolji od starog,neizmjerljiv
A čuj, nemora značiti da neće biti "za njega". Naravno fokusirat će se da probaju riješiti Schumacherov problem sa gumama i da Schumi ima bolid koji će za razliku od ovogodišnjeg biti više podešen za njegov stil vožnje. Ali i Nico će sudjelovat i sudjeluje u razvoju bolida neće gledati prekriženih ruku.
Najbitnije je da riješe Schumacherov problem sa gumama, ako uspiju mislim da to neće naštetiti Rosbergu.
Sa Schumacherovim znanjem u procesu razvoja bolida mislim da Rosby može samo profitirat.

Ako neki imaju mišljenje (poštujem ga nebih želio proturiječiti jer nemora značit da je moje mišljenje točnije) u Ferrariju sve je bilo potpuno usmjereno za Schumija, teško da se Rubensa nešto previše pitalo dal mu paše smijer razvoja bolida pa je rubens opet profitirao savršeno pogođenim bolidom/bolidima-gdje je velike zasluge imao i sam Schumacher. Bio je na vrhu poredka odmah iza Schumija (nekad i ispred al morao se skloniti :D )
Tako da što se Rosbyja tiće mislim da sljedeće sezone može samo profitirati ako Brown, Schumacher, rosby naravno i ostala ekipa uključena u cijeli proces naprave posao kakav smo u prošlosti naviknuli gledati rosberg u cijeloj priči može samo profitirati jer će sasvim sigurno napokon doći do svoje 1.pobjede.
Michael is faster than you!!
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Igor18 »

schuey je napisao/la:
Piquet20 je napisao/la:
Mislim da je Rosberg opcenito previse podcijenjen vozac i nadam se da ce sto prije dobiti priliku boriti se za najvise pozicije u utrkama i prvenstvu. ;)
ali i sam znaš da dogodine nema šanse pobjediti,bolid neće biti za njega;) al da je podjenjen je,da je bolji od starog,neizmjerljiv
A čuj, nemora značiti da neće biti "za njega". Naravno fokusirat će se da probaju riješiti Schumacherov problem sa gumama i da Schumi ima bolid koji će za razliku od ovogodišnjeg biti više podešen za njegov stil vožnje. Ali i Nico će sudjelovat i sudjeluje u razvoju bolida neće gledati prekriženih ruku.
Najbitnije je da riješe Schumacherov problem sa gumama, ako uspiju mislim da to neće naštetiti Rosbergu.
Sa Schumacherovim znanjem u procesu razvoja bolida mislim da Rosby može samo profitirat.

Ako neki imaju drugačije mišljenje poštujem ga nebih želio proturiječiti jer nemora značit da je moje mišljenje točnije ali Ferrariju sve je bilo potpuno usmjereno za Schumija, teško da se Rubensa nešto previše pitalo dal mu paše smijer razvoja bolida pa je rubens opet profitirao savršeno pogođenim bolidom/bolidima-gdje je velike zasluge imao i sam Schumacher. Bio je na vrhu poredka odmah iza Schumija (nekad i ispred al morao se skloniti :D )
Tako da što se Rosbyja tiće mislim da sljedeće sezone može samo profitirati ako Brown, Schumacher, rosby naravno i ostala ekipa uključena u cijeli proces naprave posao kakav smo u prošlosti naviknuli gledati rosberg u cijeloj priči može samo profitirati jer će sasvim sigurno napokon doći do svoje 1.pobjede.
Michael is faster than you!!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la schuey »

uvijek je prevaga u testovima išla cca 70% na schumija,auto je uvijek rađen po njemu,i samo da te podsjetim,da svaki ali svaki naslov je MS bio vozačbroj 1 timski određen unaprijed,svaki auto rađen prema njemu i svaki put je Brawn bio odmah do njega,dali postoji neka veća šansa za Rosbya,na njegovu žalost mislim da ne,osim ako se zaista pokaže izuzetno dobrim,što vjerujem da hoće,no i najmanji setup koji ti ne paše odlučuje desetinke a one odlučuju trku,dakle MS definitivno u velikoj prednosti,ja ne vjerujem da je se vraćao voziti da bi vozio kao broj 2 nego da bi vozio i pobjeđivao,sada je pitanje koliko će Rosby sebi dopustiti biti "pametan" u toj situaciji,osobno ako je sada učio ikaj od njega,ako je i naučio i učit će dogodine,na njegovom mjestu ja bih žrtvovao tu godinu jer on ima karijeru tek ispred sebe,MS-ova je iza njega,i zaista ali zaista teško da će MS voziti i treću godinu,ja mislim da se on došao oprostiti od F1 sa naslovom
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Igor18 »

Ne kažem ja da Schumi neće biti broj 1 u momčadi je HOĆE. Bez obzira na to kakvu sezonu imao iza sebe on je Schumacher i rezultati koje ima u karijeri daju mu kredita za slabiju sezonu.
Ali Rosberg može profitirati činjenicom da pokraj sebe ima Schumachera koji će razvijati i usmjeravati razvoj auta. I ako Schumacher (i ostali) uspije pogoditi pravi auto onda od toga Rosby može profitirat. Jer, Schumacher na vrhu poredka značio bi da je automobil uspio namjestit kak spada, značio bi da je auto sposoban za pobjede a u takvom autu Rosby ima šanse za pobjedu. Ono šta bi mu preostalo je da taj potencijalno pobjednički bolid sa svojom ekipom u box-u najbolje prilagodi sebi i svojoj vožnji i da (ponovo) pobijedi Schumachera na stazi i dođe do pobjede.
Slažem se sa zadnjim dijelom tvog komentara.
Rosberg je talentiran vozač.Talentiranije nego što su Massa i Rubens. On ovu situaciju mora iskoristiti za "učenje".
Pokraj sebe ima najbolju moguću osobu za to. Jer boljeg "učitelja" od Schumachera mislim da će se svi složiti neće naći.
Ovo vrijeme mora iskoristiti da naući što je više moguće i da to znanje i talent ukomponira i primjeni na stazi u idućim godinama jer vrijeme je pred njim i mislim da ima talenta, da je materijal za svjetskog prvaka u budućnosti. A na tom putu Schumacher mu može puno pomoći.
Jedina stvar koju nesmije raditi je ovo što je počeo, kukat da ljudi ne primjete da je on u povratničkoj sezoni deklasirao Schumachera. To jednostavno nesmije raditi. Pa pokraj sebe imaš Schumachera koji se vratio nakon 3 godine mirovine. Pa naravno da ljudi neće gledati tebe, kad gledaju Mercedes gledaju Schumachera i šta on radi, Rosby mora "šutit" i radit na sebi. Nezadovoljan možda je, ali mora pregirmit godinu, dvije, iskoristit ih na najbolji naćin kasnije.
Michael is faster than you!!
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la gringo73 »

schuey je napisao/la:
Piquet20 je napisao/la:
Mislim da je Rosberg opcenito previse podcijenjen vozac i nadam se da ce sto prije dobiti priliku boriti se za najvise pozicije u utrkama i prvenstvu. ;)
ali i sam znaš da dogodine nema šanse pobjediti,bolid neće biti za njega;) al da je podjenjen je,da je bolji od starog,neizmjerljiv
A i da bude bolji, opet bi se pričalo kako je Schumi ostario, a ne kako je Rosberg jako dobar vozač...
slika
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la kowalski »

schuey je napisao/la:uvijek je prevaga u testovima išla cca 70% na schumija,auto je uvijek rađen po njemu,i samo da te podsjetim,da svaki ali svaki naslov je MS bio vozačbroj 1 timski određen unaprijed,svaki auto rađen prema njemu i svaki put je Brawn bio odmah do njega,dali postoji neka veća šansa za Rosbya,na njegovu žalost mislim da ne,osim ako se zaista pokaže izuzetno dobrim,što vjerujem da hoće,no i najmanji setup koji ti ne paše odlučuje desetinke a one odlučuju trku,dakle MS definitivno u velikoj prednosti,ja ne vjerujem da je se vraćao voziti da bi vozio kao broj 2 nego da bi vozio i pobjeđivao,sada je pitanje koliko će Rosby sebi dopustiti biti "pametan" u toj situaciji,osobno ako je sada učio ikaj od njega,ako je i naučio i učit će dogodine,na njegovom mjestu ja bih žrtvovao tu godinu jer on ima karijeru tek ispred sebe,MS-ova je iza njega,i zaista ali zaista teško da će MS voziti i treću godinu,ja mislim da se on došao oprostiti od F1 sa naslovom
Istina, ali ako sljedeće godine pobjedi par puta, te bude konkurentan, vjerujem da će ostati u tom "posloženom" timu i napasti naslov u zadnjoj godini ugovora. Pitanje je hoće li Mercedes biti sposoban 2011 za naslov, ali ako napredak (MS-a Mercedesa) dogodine bude evidentan, ne vidim zašto ne bi odradio ugovor do kraja.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la schuey »

@gringo
kad je hahahahhahah činjenica stoji,ja sam mlad i dobar a ti si star i loš:biggrin: šalim se,ako zaista bude bolji dogodine kao ove,a osim brzine pokazao je i konstantnost onda definitivno ulazi u jedne od intedenata na naslov,jer mislim da sad Mercedes ostvaruje onaj svoj dugospominjani plan All German F1 team te da bi vjerovatno doveli Vettela ili nekoga,novac im nije problem,no da u konačnici si u pravu velika većina će to govoriti ukoliko se pokaže takvim,ma i da nemaju bolid ako Schumi nebude bolji dogodine,nema kaj tražiti više u F1,ruku na srce kao navijač ali ova godina osim zadnje trke je kao Rubensovih zadnjih 5 godina,ja tu smisla ne vidim

@kowalski
odgovorio sam gore
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Scuderia »

" Gleda " na dobar rezultat.
KLIK
slika
Odgovori