Hrvatsko F1 novinarstvo

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Ja jesam.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la:Ja jesam.
ja baš nisam :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la sale »

kowalski je napisao/la:projek f1 racing propao
S obzirom da sam u to vrijeme radio za hrvatski F1 Racing časopis, mogu ti iz prve ruke reći da je projekt propao tek nakon promjene izdavača i nakon što ga je ekipa pokretača napustila ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

Chuck Norris je napisao/la:
Slash je napisao/la:NN: ''Kimi preuzima pehar za konstruktorsku pobjedu''. #-o #-o #-o
Nisam siguran da je to rekao
Slash je napisao/la:Ja jesam.
Ne bi trebao nešto tvrditi ako nisi siguran

Upravo gledao snimku i rekao je Piero Ferrari preuzima pehar za konstruktorsku pobjedu
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Dr. DJ »

Slash je napisao/la:Ja jesam.
Čini mi se da si krivo čuo...Rekao je Ferrari =D>
1982 UCV 1919
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la dmarijon »

Umrijet ću!!! :D Jergović najavljuje nastavak provokacija i rata!! :D
"i kad je Hamilton obavio svoju promjenu Lotus je bio ispred Mercedesa (nešto što je totalno promaklo, kao i more drugih stvari, našim TV komentatorima, ali o tome u… Visokoj rezoluciji)."
Samo neka se trkaju.
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Dr. DJ »

Nisam ni sumnjao da če stati nakon onog članka kojeg je objavio GP1.hr...jednostavno ego mu nedozvoljava...
1982 UCV 1919
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

dmarijon je napisao/la:Umrijet ću!!! :D Jergović najavljuje nastavak provokacija i rata!! :D
"i kad je Hamilton obavio svoju promjenu Lotus je bio ispred Mercedesa (nešto što je totalno promaklo, kao i more drugih stvari, našim TV komentatorima, ali o tome u… Visokoj rezoluciji)."
I kako tom čovjeku vjerovati kad je već u nekoliko navrata rekao da će odustati jer nema smisla,da on to radi dobronamjerno :roll:
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la gringo73 »

dmarijon je napisao/la:Umrijet ću!!! :D Jergović najavljuje nastavak provokacija i rata!! :D
"i kad je Hamilton obavio svoju promjenu Lotus je bio ispred Mercedesa (nešto što je totalno promaklo, kao i more drugih stvari, našim TV komentatorima, ali o tome u… Visokoj rezoluciji)."
Baš me zanima jel njemu zapeo za uho Novakov usklik: "Kotač je otpao sa, a, stražnjeg desnog kotača Marka Webbera!" :biggrin:
slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

visoka rezolucija

Stvarno je licemjeran i nema nimalo srama.Zaslužio je sve do jednu riječ što mu je Blažičko napisao

A ovaj dio u komentarima mi je najjači :biggrin:
Mala opaska: moje kritike prijenosa FOM-a čitaju se javno cijelom produkcijskom i TV inženjerskom odjelu – ukupno oko 200 ljudi. Dakle, ˝sramoćenje˝ nije medijski javno, ali je vrlo javno – i što je i važnije, čuju ga svi izravno uključeni.
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Dr. DJ »

...nimalo samokritičan...ali zato izgleda cijelu trku samo sjedi bulji u ekran i bilježi "pogreške" drugih....to i nije baš za pohvaliti se time....no on živi u nekom svom svijetu u kojem ga prate neki njegovi obožavatelji...i kojima je izgleda takva osobina čovjeka vrlina...
1982 UCV 1919
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

jergovićeva kolumna

Već sa prvom rečenicom je zasr..
Fernando Alonso i Ferrari, dakle, najbolji su ovoj i ovakvoj Formuli 1. Možda to nekome – njihovim navijačima sigurno – nešto znači, ali o upravo završenoj Velikoj nagradi Španjolske uistinu se nema puno toga dobroga reći.
Ne sviđaju se ni meni ove gume ni ovakvo utrkivanje ali ovo je već 5 utrka da imamo ovakve gume i tek se sada sjetio biti ovako oštar:Ok kritizirao ih je i do sada ali nije umanjivao pobjedu ni Vettelu ni Kimiu
Formulu 1 pratim super-aktivno skoro 40 godina – danas uopće nije posve jasno je li Alonso odvozio odličnu utrku i stvarno je briljantan vozač, ili mu je utrka poklonjena na zlatnom pladnju jer je ˝potrebno˝ da Ferrari počne pobjeđivat
Ako mu nije jasno da je danas Alonso odvozio odličnu utrku onda bolje da promijeni sport jer se u ovaj baš ne kuži ili se pravi lud
Ali vjerovatno pravi razlog njegove frustracije leži u ovoj rečenici
Kako im objasniti da najbrži i najtalentiraniji F1 vozač današnjice vozi na 12. ili 13. mjestu i pun očaja objašnjava svojim inženjerima da ˝ne može voziti sporije˝ od ovog kako vozi
Uglavnom još jedna u nizu sramotnih kolumni dotičnog "nenavijača"
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la speedy56 »

Ja sam isto pročitao i mislio sam postati s puuuno ovakvih :smijeh:
Pa evo, puuno :smijeh: :smijeh:

Nema više nikakvog hrvatskog kolumnista. Oton Ribič je znao napisati lijepe retrovizore, ali to su sada samo kratki osvrti na utrke...
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la F1NAC »

imam filing da taj lik trolla jako po Ferrariju , Ferrari je danas isao borbeno s 4 pitstopa u trku i to im se isplatilo . kako to da nije tako oblatio Kimija RAikkonena u australiji koji je maestralno ocuvao gume .. Koji kreten malo zesce klase
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Alonso-champ »

Ljudi,ako me ko zna i moze izživcirati onda je to Mladen Jergovic,nevjerovatan lik...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

ne sviđa mi se ovo...imamo tobože 2 super-objektivna sajta na kojima se otvoreno navijacki tekstovi pišu koji veličaju RB (f1racing) i Hamiltona (Jergović). Iako članci iz aviona izgledaju kao da ih je pisao neki tinejdžer (čast izuzetcima) koji mora svih uvjeriti da je baš on i jedino on u pravu i dalje se busaju u prsa i hvale objektivnošću, a sve neistomišljenike nazivaju navijački zaslijepljenima i savjetuju im gledanje nogometa jer, eto, f1 nije za njih...ima još jedan sajt, gp1, koji posjetim svakodnevno. Nisam aktivan na forumu tamo, ali članke pročitam. Kratki jesu, ali u većini slučajeva stvari prenesu kako jesu, bez previše laprdanja.

uglavnom, meni nedostaje dobri stari f1-hr sajt koji je za mene i dalje najbolje što smo u HR imali za praćenje zbivanja u f1
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la F1NAC »

Uh da slazen se s tobon cuky. Volio sam citati retrovizore dok su jos bilina f1 hr
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la King iCool »

Znači, da bi hvalili Ferrari nikome ništa, ali ovako je to "skandal"? :roll:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Naravno da ne, ja bih najviše volio kad bi mogli imati 2-3 robota koji bi bili skroz objektivni i pisali tekstove. No to je naravno nemoguće (zasad bar). No ono što se može pročitati na 2 sajta koje sam gore naveo....npr. prošle godine nakon Monze na F1Racingu su napisali da je stav sajta da Vettel nikako nije zaslužio kaznu zbog izguravanja Alonsa i da je kažnjen samo zato jer se to dogodilo u Italiji i jer je jedan od sudaca bio Talijan. Takvo mišljenje je po meni OK (jer svatko ima pravo na svoje mišljenje) da je napisano u nekoj kolumni, na blogu nekog od zaljubljenika u utrke i sl. Ali ako se to napiše kao ozbiljan članak na jednom "ozbiljnom" sajtu onda mi to baš nema puno smisla.

Kod Jergovića je druga stvar, u redu je da čovjek na svom sajtu u svojoj kolumni iznosi svoje mišljenje. Lijepo stari ljudi kažu "100 ljudi, 100 ćudi" i normalno je da se svi nećemo složiti oko iste stvari. Ali, s obzirom na to da se autor iste kolumne poziva na svoje veliko iskustvo iz 40-godišnjeg praćenja F1 i uz svoj mukotrpni rad kao glavni producent prijenosa (ili koji već posao je radio) onda ovakvim izjavama pobija sve što pokušava o sebi pokazati:
Formulu 1 pratim super-aktivno skoro 40 godina – danas uopće nije posve jasno je li Alonso odvozio odličnu utrku i stvarno je briljantan vozač, ili mu je utrka poklonjena na zlatnom pladnju jer je ˝potrebno˝ da Ferrari počne pobjeđivat
Znači njemu sad nije jasno jeli on zaslužio pobjedu ili mu je poklonjena kroz gume. Kad je Kimi prvu pobjedio jer je išao jednom manje u boks nego Ferrari to je bilo normalno. Kad je Vettel drugu pobjedio to je bilo normalno. Kad je Fernando pobjedio u 3. utrci to je isto bilo normalno, kao i ponovno Vettel u Bahrainu. Ali eto, kad Ferrari u 5 utrka uz 2 odustajanja ima 2 pobjede i podij to je onda već sumnjivo. Jer eto, šlampavi talijani su napravili bolji bolid od marljivih i radišnih švaba za koje vozi njegov miljenik i tu je onda nešto sumnjivo. Zamisli samo, Mercedes ima najbolji bolid u kvalifikacijama, ali ih u utrkama nema nigdje. Lijepo je Ferrari i Sauber, a nekad i Force Indija prošle godine pokazao da se isplati žrtvovati kvalifikacije i onda u utrci biti jak. Uostalom, što znači Mercedesu da je i 10 sekundi u kvalama brži ako je bolid u utrci nevozljiv.

I opet: za mene je u redu da ti, ja, Finac, Kimi, Armanini, Alonso-champ ili netko deseti na forumu napišemo nešto takvo jer smo eto samo ljubitelji F1 koji ćemo uvijek naći nekakvo opravdanje da opravdamo loš nastup naših miljenika. Ali ako se hvali da piše objektivne tekstove bez navijačkih strasti onda bih ga molio neka se toga i drži. To je sve što tražim
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Alonso-champ »

bravo Cuky,svaka cast,ajde budi lav i posalji mu to na njegov sajt,bas me zanima sta ce napisat(naravno ako ga uopste objavi :-))
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Iskreno nemam volje. Prvo, trebalo bi malo edita jer ima neke stvari koje ljudi koji nisu aktivni na ovom forumu nebi razumjeli. Također, ne mogu čisti copy/paste jer opet nema smisla da post koji se nastavlja na raspravu samo kopiram negdje bez ikakvog uvoda koji mi se iskreno sada neda osmisliti. I kao drugo, protiv Jergovića, kakav god on bio (a mi to možemo samo nagađati kroz rekla/kazala informacije) nemam baš ništa protiv i ne želim se sa njime raspravljati oko takvih stvari. Ja sam tvrdoglav, a čini se da je i on. Eto, ima ponekad neki članak koji mi ovako da inspiraciju za napisat, ali ne treba mi to. Ipak je malo drukčije kad mi tu na forumu jedan drugog provociramo nego da ja balavac sa 21 godinom idem prkositi čovjeku koji mi, da ima koju godinu više, može djed biti.

Ali iskreno mi je žao što nemam sutra prilike biti ovdje:
http://mladenjergovic.com/svi-na-fsb" onclick="window.open(this.href);return false;

Mislim da bi bilo puno bolje kad bih ga mogao upitati izravno neke stvari, kao i on meni izravno odgovoriti. Mislim da bi takva komunikacija ipak bila iskrenija jer nije anonimna i sigurno bih dobio bolji uvid u njegova razmišljanja, kao što bih mogao ponuditi i neka moja
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Post je čista rezultanta frustracije ovim cirkusom. Frustracije koju i sam osjećam. Evo veli i Matešić da ovo nije utrkivanje već natjecanje u paženju na gume, potpuno se slažem s njim. Samo treba preimenovat sport u Gumula 1 i to je to.
To šta Ferrariju to ide na ruku trenutno i što vas raspižđuje kad su ostali zbog takve situacije nezadovoljni je druga stvar.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Sve u redu...ali ja se ne sjećam da je Matešić ili bilo tko iz RB-a prigovarao kada su pobjedili u 2 utrke...što bi oni? Imaju 2 pobjede, jednako kao i Ferrari...Mercedes koji najviše pati zbog guma šuti i radi. Imaju cilj i pokušavaju otkriti kojim sredstvima do njega doći. RB ima sredstva, ali ni sami očito neznaju u kojem smjeru da krenu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Slash je napisao/la:Post je čista rezultanta frustracije ovim cirkusom. Frustracije koju i sam osjećam. Evo veli i Matešić da ovo nije utrkivanje već natjecanje u paženju na gume, potpuno se slažem s njim. Samo treba preimenovat sport u Gumula 1 i to je to.
To šta Ferrariju to ide na ruku trenutno i što vas raspižđuje kad su ostali zbog takve situacije nezadovoljni je druga stvar.
Formula 1 je odavno postala cirkus i nema veze sa onom pravom F1.
Je li F1 sa ovakvim gumama, koje imaju ovoliki značaj na perfomanse bolida i koje se raspadaju po staze :?: Za mene nije. ;)
Je li F1 gdje 80-90% perfomansi bolida čini aerodinamika :?: Za mene nije. ;)
Za mene će biti prava F1 kada 50-60% perfomansi bolida bude donosio motor, jer je motor "srce" F1, to je ono što pokreće bolid, 20-30% perfomansi bolida bude činila aerodinamika a ostalo gume, strategija itd. To će za mene biti prava F1. ;)
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

Slash je napisao/la:Post je čista rezultanta frustracije ovim cirkusom. Frustracije koju i sam osjećam. Evo veli i Matešić da ovo nije utrkivanje već natjecanje u paženju na gume, potpuno se slažem s njim. Samo treba preimenovat sport u Gumula 1 i to je to.
To šta Ferrariju to ide na ruku trenutno i što vas raspižđuje kad su ostali zbog takve situacije nezadovoljni je druga stvar.
Zašto se sada kada Ferrari pobjedi potencira priča o gumama?Zašto se to na sva zvona nije potenciralo u prethodne 4 utrke?Zašto se sada sumnja da gume nisu iste za sve,da se pogoduje Ferrariu(što opet nije točno jer ove gume najviše odgovaraju Lotusu),a prošle godine se nije ovako glasno gunđalo kad smo imali 7 različitih pobjednika u prvih 7 utrka,kad je u Barceloni pobjedio Maldonado?


Gume su katastrofa već od prošle sezone i nisu mi po guštu ali zašto se šutilo dok je RB pobjeđivao?
Žalosno je da jedan ovakav manipulator kao što je MJ ima toliko pristalica na svojoj stranici.
Meni je također(iako ga najblaže rečeno ne volim) jučer bilo žao gledati Lewisa kako se pati :oops: ali to nije razlog,ako njegovu pulenu ne ide,da umanjuje drugima uspjehe
...put u raj nije posut ružama...
Odgovori