Ayrton Senna da Silva

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

schuey je napisao/la: poanta je sa zadnjim krajem,sjeti se Ralfovih sudara u Americi,iako zidovi imaju federe za ublaživanje,sudari su bili gadni samo zato jer sukontra,da je okrenuto se vozilo izašao bi bez imalo problema iz kokpita,da je lupio zadnjim krajem izašao bi isto odmah,a ne ne znam koliko krugova proveo unutra.jednako kao Senna,da je on lupio zadnjim krajem,danas bi sigurno bio živ ;)

što se tiće linka,imaš prefiks au.youtube što moraš izbacit pa onda radi,na australskom si treažio i tu je problem ;)
Fala za pomoć sa linkom! :thumbup:
...i da Piquet je imao sreće što je udario zadnjim krajem, ali vidio si kako je Berger izletio - samo je produžio ravno isto kao i Senna 5 godina kasnije. Sad stvarno ne znam jeli bio kakav kvar na ferrariu ili ne i brzo sam odustao tražeći nekakvu Bergerovu izjavu ... ali možda je baš Bergeru najjasnije šta se moglo desiti Senni pa ako netko nađe ili zna šta je rekao...
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

Da,da je pok Aerton ostao ziv mozda bi to bilo samo jos jedno izljetanje,mozda i je,pa i M Schumacher kad je izletio u Silverstoneu i slomio nogu prije nekoiko godina,u biti je doduse uz vidljiv pokusaj kocenja jednostavno je produzio pravo,pitanje je da je nedao bog poginuo bili nastale nove zavjere i oko tog slucaja.Ipak nakon svega u Senninom izlijetanju postoji puno nejasnoca(ja ipak kao sto sam rekao drzim naj vjerovatnijom onu teoriju o gubljenju gripa straznjeg kraja bolida zbog previse hladnih guma....): nevjerovatno gasenje kamere,postojanje vise mogucih teorija ali niko sluzbeno nije rekao koja je stvarni uzrok,nevjerovatno je npr da neznaju sigurno je li pukla letva volana u doba kad se otkrivaju uzroci najzamrsenijih zrakoplovnih nesreca,sve to u gp autu punom telemetrije,sve se snima i prati svaki njegov pokret.Istraga je ponavljam trajala oko 8godina.Dakle ostaje dojam da upravo onaj ko je vrsio istragu nesto skriva pa je pitanje dali vjerovati njihovoj tvrdnji da je npr jako kocio.Njegova smrt iako pred milijunskim gledateljstvom i dalje je nerazjasnjen misterij.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

K1M1 je napisao/la: Ova teorija o metku vjerojatno nije istina, ali ja mislim da je on izgubio svijest još prije udara i da je to gubljenje svijesti uzrokovalo udar, evo pogledajte na ovoj snimci na 0:14, u isto vrijeme se događa to da auto samo produži ravno i to da sennina glava odlazi u lijevo kao da je bez svijesti http://www.youtube.com/watch?v=SHr4zNAy7N4
Mislim da je to malo vjerovatno s obzirom da se sve dogadja pri 307kmh u naj ostrijem dijelu zavoja,pa je vjerovatno potreban i prilican namjerni napor da glavu tako naglo pomjeris u taj polozaj.
K1M1 je napisao/la:Al opet ostaje veliki misterij zašto je onboard snimka prekinuta. I zašto nema drugih oboard snimaka sa one kamere iznad vozača i s one kamere gdje se vidi volan?]
:da:
K1M1 je napisao/la:I čemu svo to zataškavanje dokaza? Glavni istražitelj kaže kako su te takozvane crne kutije nakon sudara bile gotovo nedirnute. A nakon Fia-inog pregleda vraćene su mu totalno razbijene. Dakle zaključak je da je fia razbila te kutije kako bi uništila dokaze...
Možda nikad nećemo saznat istinu, al tko zna, možda frank williams i ovi što su zataškavali slučaj ipak nekad, možda na samrti kažu što se zaista dogodilo...
:da:
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

tex je napisao/la:ja vjerujem da je senna vidio izlaz iz tunela i zato je izašao sa staze ravno u zid.
ljudi kao što su on, imaju tako sređene misli u glavi, da oni potpuno drugačije vide neke stvari. on je pričao kako u monacu kad vozi, da vozi kao niz tunel i onda vozi tako da niko nemože vjerovati kako mu je to moguće. njegove misli vide sve šta če se dogoditi par sekundi ranije, a tijelo samo mehanički reagira. kad je u takvom stanju velimo kao da je hipnotiziran, misli i svijest je negdje drugnje tj iznad i vide veću sliku nego obično. a tijelo ostaje prazno, jedna ljuštura koja se pokreće mahanički i sa koncima sa visine. to je stanje duha i uma, i on je došao do toga smojim načinom života i meditaciom.

a gledal sam par verzija teorija razloga zašto je izletio, ali nikad se nezna. i gledao sam filmiće njegovog izletavanja i po nekoliko puta, i došao sam do svog zaključka da mu se duh previše odvojio od tijela i da je u tom trenutku prazna ljuštura od njegovog tijela bez kontrola samo ravno prešla.

to je samo moje mišljenje
A sto reci,Poznato je da je Aerton bio veliki mistik,uz to i veliki vjernik. Jednom je opisao čudan osjećaj koji ga je obuzimao povremeno tijekom kvalifikacija. Njegovo viđenje toga osjećaja bilo je kao da je vozio u tunelu u stanju sna, a ovo je rekao nakon kvalifikacija za VN Monaka 1988. godine:


„...posljednji kvalifikacijski krug. Već sam imao osigurano prvo mjesto na startu za pola sekunde, a nakon toga i čitavu sekundu. Odjednom sam postao dvije sekunde brži od bilo koga, uključujući moga kolegu iz iste momčadi s istim bolidom. I tada sam shvatio da ne vozim svjesno. Vozio sam bolid po nekom instinktu, samo što sam bio u drugoj dimenziji. Bilo je kao u tunelu. Ne samo kao onaj tunel pored hotela nego kao da je čitava utrka tunel. Samo sam išao i išao, više i više i više i više. Bio sam daleko iznad granice, ali sam uvijek našao načina da idem još i više.

Tada me nešto jednostavno izbacilo. Na neki način sam se probudio i shvatio da sam u drugačijoj atmosferi nego inače. Moja reakcija je bila hitno kočenje i usporavanje bolida. Polako sam se odvezao do boksa i nisam više izlazio taj dan. To me uplašilo jer sam bio daleko izvan svjesnoga stanja. To se događa rijetko, ali držim te uspomene duboko u sebi jer to je važan dio mojih sjećanja.“
Profesor Sidney Watkins, poznati svjetski neurokirurg te sigurnosni i medicinski delegat, kao i vođa medicinskog tima Formule 1 na stazi, izveo je traheotomiju na Senni i poslije izjavio:

„Izgledao je beživotno. Podigao sam mu kapke i zahvaljujući zjenicama uvidio da je pretrpio ogromnu ozljedu mozga. Izvukli smo ga iz kokpita i položili na tlo. Nakon što smo to učinili, izdahnuo je i, iako sam potpuni agnostik, osjetio sam da mu je duša otišla iz tijela u tome trenutku.“
U trenutku ukazivanja pomoći, zahvaljujući nesporazumu, Larrousseov vozač Erik Comas(vozac koji je par godina prije imao udes na utrci i jedino je Senna zaustavio bolid da mu pomogne i prvi ga poceo izvlaciti iz bolida) pokušao se vratiti u utrku iako je bilo jasno da je utrka prekinuta. I druga tragedija je jedva izbjegnuta u Tamburellu jer je Comas jurio prema helikopteru koji je sletio na stazu, no zahvaljujući paničnom mahanju zastavama od strane sudaca, shvatio je poruku i stao na vrijeme,tako da je sad on bio jedini od vozaca uz Aertona,dok su se borili ovaj put za njegov zivot :( :shock: NEVJEROVATNO nesto morate priznati.

Pa ona njegova uznemirenost dan uoci utrke,i prije same utrke,je da je Ratzenberger poginuo i bio je to sok za sve ali ipak na njega je posebno djelovalo i jedini od vozaca izlazi sa S.Carom na stazu vidjeti sto se dogodilo,bas imam snimku dir prenosa kvala i to se jasno vidi za to je trebao i biti kaznjen,suze mu se vide u boksu na jednoj snimci( to mi je naj dirljivije )dok gleda Pogibiju Ratzenbergera puno izgleda zabrinutiji od ostalih oko sebe,kao da je znao...........Bio je vrlo misteriozna i duhovna osoba
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

A.Senna je napisao/la: Ipak nakon svega u Senninom izlijetanju postoji puno nejasnoca(ja ipak kao sto sam rekao drzim naj vjerovatnijom onu teoriju o gubljenju gripa straznjeg kraja bolida zbog previse hladnih guma....)
Opet nisi čitao kako treba...Senna je 6. krug odvozio 1:24.877...što je IZUZETNO brzo vrijeme, pogledaj, samo Hill i Schumacher su ga poboljšali tijekom utrke i to u kasnijoj fazi s manje goriva (o tome je govorio Alboreto kao svjedok na suđenju).

Nema govora o hladnim gumama iz jednostavnog razloga što bi se njemu desio jači oversteer (kao što se desio Piquetu 1987. na istom mjestu zbog slow puncture-a), a Williamsu NIJE pobjegao zadnji kraj, nego je produžio ravno.

Za Bergera 1989., neslužbeno, ispao mu je volan iz ležišta.

Jučer mi vrag nije dao mira, pa sam nekoliko puta gledao OB snimku, prije Tose, na mjestu gdje je najjače kočenje na Imoli, Senna vrlo malo naginje glavu prema naprijed, a u Tamburellu sekundu prije nego je izletio VRLO JAKO je nagnuo glavu naprijed-lijevo. To je čudno...pridonosi teoriji da se onesvijestio, no opet, netko je već rekao, da bi nagnuo glavu lijevo u lijevom zavoju pri barem 1.5g lateralne sile, potrebna je dobra mišićna sila, koju onesviješten čovjek baš i nema. + nema tko kočiti 3.75g, kao što rekoh.
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Baba Kulašuša
Postovi: 107
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 14:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari pa sta bude
Lokacija: Šuma

Post Postao/la Baba Kulašuša »

Duboko, frende, duboko.

E, a jel znaš po podacima kad je počeo sa kočenjem i šaltanjem brzine u nižu? Još na stazi ili kad je sišao na travu?

Zar ne izgleda na snimci kao da ga je samo otpuhalo sa staze?
Evo ga ,zvoniiii. Bijeli jelen!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

sepulctor je napisao/la:

Jučer mi vrag nije dao mira, pa sam nekoliko puta gledao OB snimku, prije Tose, na mjestu gdje je najjače kočenje na Imoli, Senna vrlo malo naginje glavu prema naprijed, a u Tamburellu sekundu prije nego je izletio VRLO JAKO je nagnuo glavu naprijed-lijevo. To je čudno...pridonosi teoriji da se onesvijestio, no opet, netko je već rekao, da bi nagnuo glavu lijevo u lijevom zavoju pri barem 1.5g lateralne sile, potrebna je dobra mišićna sila, koju onesviješten čovjek baš i nema. + nema tko kočiti 3.75g, kao što rekoh.
ne znam,meni ta teorija je o naginjanju glave ne stoji,to bi jedino mogao biti refleks na samo to da je već tu nešto krenulo po zlu,jer on naginje glavu kad treba skrenut,no ne skreće i vjerovatno pokušava još jače skrenut i time još jače naginje glavu,prirodna stvar,nešto tipa onog primjera titanica iz posta iznad ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Ivan 26
Početnik
Početnik
Postovi: 321
Pridružen/a: 29 ožu 2006, 21:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: VARES
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Ivan 26 »

Ja se sjecam, u pitanjima upucenim Maldenu Jergovicu, netko ga je upitao da nam opjasini uzrok smrti Senne.... Evo posta

"Zgodno je kako se u ovim pitanjima svako malo (prije vezano uz Hamiltona, sada uz Williams) povuče taj element nacionalnosti. Mislim, na žalost, da je to nekakva naša lokalna karakteristika. Živio sam u Engleskoj skoro 15 godina. Začudili biste ste koliko je ekstremno malo prisutan taj nekakav element nacionalne osvještenosti. Ovo, jasno, govorim zbog vaše opaske o engleskom tisku, engleskom Williamsu i Englezu Hillu.
Ali, to je samo moja digresija. Ne, moje je uvjerenje da Senna nije poginuo zbog pucanja šipke upravljača. Ništa više ne želim reći o tome, u ovom trenutku."

Pa tko da pravi razlog se vjerovatno zna ali izgleda da jos nije vrijeme da se sazna!
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la sepulctor »

Mladen Jergović je vrlo dobar frend s Peterom Windsorom.
Peter Windsor je kućni prijatelj s Frankom Williamsom.

Get it?

Da je, kojim slučajem, dokazano da je za smrt Senne bilo krivo pucanje letve volana, Frank ne samo da bi završio u zatvoru, nego bi to imalo i puno veće konzekvence za sam sport. Zato je crna kutija uništena, a OB kamera "okljaštrena".
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Baba Kulašuša
Postovi: 107
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 14:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari pa sta bude
Lokacija: Šuma

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Baba Kulašuša »

Ma pukla je letva volana i gotovo, a s obzirom da je još većina osumnjičenih ljudi aktivno u F1 ni istina ne izlazi van (mada sam prije u postu napisao da bi moga Frank izaći s istinom jer je korak do grobara,ali nije tako and I am stupid idiot).

Ali ga to fakat nije ubilo (malo cinizma) kako kaže Mladen, već onaj dio bolida koji mu se zabio u glavu.
Evo ga ,zvoniiii. Bijeli jelen!
Baba Kulašuša
Postovi: 107
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 14:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari pa sta bude
Lokacija: Šuma

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Baba Kulašuša »

Kak znaš ovaj podatak za letvu? Imaš kakav ljink ?
Evo ga ,zvoniiii. Bijeli jelen!
Baba Kulašuša
Postovi: 107
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 14:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari pa sta bude
Lokacija: Šuma

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Baba Kulašuša »

Je, točno točno, sad se i ja sjetih da sam davno gledal na nešnl-u ili sl. da je bila kamera iz kokpita i da su tam neš pokazivali. Koliko se sjećam bilo je vezano za ono kaj je i David pokazivao na suđenju oko kretanja/pomicanja volana.
Te je zaključak bio ovaj kaj si ti naveo.
Evo ga ,zvoniiii. Bijeli jelen!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la schuey »

sepulctor je napisao/la:
Da je, kojim slučajem, dokazano da je za smrt Senne bilo krivo pucanje letve volana, Frank ne samo da bi završio u zatvoru, nego bi to imalo i puno veće konzekvence za sam sport. Zato je crna kutija uništena, a OB kamera "okljaštrena".
ne bih se baš kladio da bi u zatvoru završio,dal da nekom pukne guma bi direktor bridgestonea završio tam?nebih reko
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la red_devil »

schuey je napisao/la: ne bih se baš kladio da bi u zatvoru završio,dal da nekom pukne guma bi direktor bridgestonea završio tam?nebih reko
Možda je mislio zato jer su na bolidu rađene preinake (bar se tako pričalo) jer mu nije bilo dovoljno mjesto pošto je auto bio rađen za Profesora. A Frank je šef pa...

Ovo sa gumama nije neka usporedba, jer gume nitko ne probuši, zakrpa i stavi na auto koji juri 300+ km/H.
.
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la A.Senna »

tex je napisao/la:
Baba Kulašuša je napisao/la:Kak znaš ovaj podatak za letvu? Imaš kakav ljink ?
za taj podatak nema link, ali sam gledal onu emisiju sekunda do katrastofe ili tako nekako. i tamo su objasnili slučaj senninog izletavanja.
tamo su u početku isto prepostavljali da je letva pukla, ali su dokazali da je ona u trenutku početka senninog izlatavanja bila u funkciji i prikazali su da senna nije okretao volan ni desno ni lijevo, nego mu je volan bio usmjeren ravno. nadalje su rekli da i to pokazali, da je senna izlatio zato jer je njegov u trenutku kada ulazio u tamburello, njegov bolid dotaknuo stazu u da ga je to diglo i izgubio kontakt sa podlogom i da je samo ravno otišao.
ali što je između toga istinito, pojma nemam, ali ja imam svoje uvjerenje koje sam iznio par postova ranije i iza toga stojim. što nemora to biti točno :)
Da imas dokumentarac i sada na jubitu,prvo su mislili da je letva a zatim utvrdili da je straznji kraj proklizao zato jer se bolid na trenutak vozio na dnu(donjoj ploci bolida) a razlozi su vise njih 1.hladne gume,zbog cega se bolid dodatno spustio
2.vec u startu neobicno nisko postavljen senin bolid vidi se cesto iskrenje i jak dodir asvalta(cak je i zaprasilo,kao da je odvalio komad asvalta)u tamburelu na tom mjestu samo krug prije izljetanja 3.zakrpa asvalta na tom mjestu sto se i vidi na snimci i u trenutku sennina izljetanja on bas prolazi preko nje a javlja se jako iskrenje(vidi se iz sumijeva bolida),
schuey je napisao/la:
sepulctor je napisao/la:

Jučer mi vrag nije dao mira, pa sam nekoliko puta gledao OB snimku, prije Tose, na mjestu gdje je najjače kočenje na Imoli, Senna vrlo malo naginje glavu prema naprijed, a u Tamburellu sekundu prije nego je izletio VRLO JAKO je nagnuo glavu naprijed-lijevo. To je čudno...pridonosi teoriji da se onesvijestio, no opet, netko je već rekao, da bi nagnuo glavu lijevo u lijevom zavoju pri barem 1.5g lateralne sile, potrebna je dobra mišićna sila, koju onesviješten čovjek baš i nema. + nema tko kočiti 3.75g, kao što rekoh.


ne znam,meni ta teorija je o naginjanju glave ne stoji,to bi jedino mogao biti refleks na samo to da je već tu nešto krenulo po zlu,jer on naginje glavu kad treba skrenut,no ne skreće i vjerovatno pokušava još jače skrenut i time još jače naginje glavu,prirodna stvar,nešto tipa onog primjera titanica iz posta iznad ;)
Dakle,glavu naginje u trenutku kad straznji kraj bolida pocinje bjezati,reflleksno reagira da ga ispravi kasneci samo 1 desetinku sekunde i mota volanom u desno(sluzbeno je to zabiljezila telemetrija)dakle desno ne lijevo kako ide zavoj,znaci zadnji kraj proklizava i senna daje kontru,medjutim bolid dobiva grip i naglo skrece desno,da to nije uradio upravo bi se izvrtio kao i Piqet par godina prije i mozda prezivio,prema ovom dokumentarcu mozda bi i ostao ziv da je bio losiji vozac.
sepulctor je napisao/la:
A.Senna je napisao/la: Ipak nakon svega u Senninom izlijetanju postoji puno nejasnoca(ja ipak kao sto sam rekao drzim naj vjerovatnijom onu teoriju o gubljenju gripa straznjeg kraja bolida zbog previse hladnih guma....)


Opet nisi čitao kako treba...Senna je 6. krug odvozio 1:24.877...što je IZUZETNO brzo vrijeme, pogledaj, samo Hill i Schumacher su ga poboljšali tijekom utrke i to u kasnijoj fazi s manje goriva (o tome je govorio Alboreto kao svjedok na suđenju).

Nema govora o hladnim gumama iz jednostavnog razloga što bi se njemu desio jači oversteer (kao što se desio Piquetu 1987. na istom mjestu zbog slow puncture-a), a Williamsu NIJE pobjegao zadnji kraj, nego je produžio ravno.
To za vrijeme nisam znao ali na snimku u dvd rezoluciji ne ovo na jubitu se vidi da mu bolid naglo proklizava 2 puta bijezi mu straznji kraj,a to je Izjavio i Schumacher"straznji kraj mu je bijezao cijelo vrijeme,bio je neobicno nestabilan,on ga je hvatao i u tamburelu ga je jednostavno izgubio",znaci klasika ko brzo vozi to mu se vjerovatno dogadjalo,guza bijezi dajes kontru na volanu da ispravis i kad auto dobije grip doslovce poslusa volan i smota u smijeru kontraze a na tim brzinama brrr,njega je jednostavno katapultiralo",zato sam sljedbenik ove teorije ali ko zna,Aertona ionako vise nema :cry:
Evo linka
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
racer@work
Postovi: 123
Pridružen/a: 26 ožu 2008, 19:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kubica

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la racer@work »

evo jedan link na serijal od 25 dijelova s izvadcima iz Sennine biografije, snimkama i citatima. Napravljen je onako, amaterski, ali daje totalni uvid u život Ayertona Senne da Silve od početka, rođenja pa skroz do smrti i pogreba i interviewa s njegovom jedinom ženom! Obavezno za sve koji poštuju ovog velikog vozača! Samo listajte po nastavcima! Sve zajedno oko 200 minuta traje!

http://www.youtube.com/watch?v=jM5s3PL4 ... re=related
All warfare is based on deception - Sun Tzu "The art of war"
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la zvjerko »

A.Senna je napisao/la:Dakle,glavu naginje u trenutku kad straznji kraj bolida pocinje bjezati,reflleksno reagira da ga ispravi kasneci samo 1 desetinku sekunde i mota volanom u desno(sluzbeno je to zabiljezila telemetrija)dakle desno ne lijevo kako ide zavoj,znaci zadnji kraj proklizava i senna daje kontru,medjutim bolid dobiva grip i naglo skrece desno,da to nije uradio upravo bi se izvrtio kao i Piqet par godina prije i mozda prezivio,prema ovom dokumentarcu mozda bi i ostao ziv da je bio losiji vozac.
Evo ti malo za razmišljanje: glavu refleksno naginješ u smijeru u kojem okrećeš volan čak i prilikom "kontre" (probaj i uvjeri se)! Tamburello je lijevi zavoj dakle: prolikom "kontre" volan bi trebao ići desno ali glava se pojavljuje na onboard kameri jako nagnuta u lijevo u trenutku gubitka kontrole!?????! Po položaju kotača se ne vidi neka ekstremna akcija volanom koju bi sugerirao položaj glave! Ajmo dalje: vozački refleks je, kada se vidi da se ne može savladati zavoj - ispravljanje volana i puno kočenje, ali položaj glave sugerira da je Senna ipak (na trenutak) pokušao savladati zavoj samo u tom pokušaju se ne vidi da su ga prednji kotači pratili (??)....
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Slash »

Evo jedan film o Senni moj, mislim da sam ga već negdje postao, al' se ne sjećam gdje :oops: .
Uglavnom nije u ovoj temi a mislim da tu pripada ;) .

R.I.P.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la A.Senna »

zvjerko je napisao/la:
A.Senna je napisao/la:Dakle,glavu naginje u trenutku kad straznji kraj bolida pocinje bjezati,reflleksno reagira da ga ispravi kasneci samo 1 desetinku sekunde i mota volanom u desno(sluzbeno je to zabiljezila telemetrija)dakle desno ne lijevo kako ide zavoj,znaci zadnji kraj proklizava i senna daje kontru,medjutim bolid dobiva grip i naglo skrece desno,da to nije uradio upravo bi se izvrtio kao i Piqet par godina prije i mozda prezivio,prema ovom dokumentarcu mozda bi i ostao ziv da je bio losiji vozac.
Evo ti malo za razmišljanje: glavu refleksno naginješ u smijeru u kojem okrećeš volan čak i prilikom "kontre" (probaj i uvjeri se)! Tamburello je lijevi zavoj dakle: prolikom "kontre" volan bi trebao ići desno ali glava se pojavljuje na onboard kameri jako nagnuta u lijevo u trenutku gubitka kontrole!?????! Po položaju kotača se ne vidi neka ekstremna akcija volanom koju bi sugerirao položaj glave! Ajmo dalje: vozački refleks je, kada se vidi da se ne može savladati zavoj - ispravljanje volana i puno kočenje, ali položaj glave sugerira da je Senna ipak (na trenutak) pokušao savladati zavoj samo u tom pokušaju se ne vidi da su ga prednji kotači pratili (??)....
Je najcudnije u cijelom tom slucaju je da se sluzbeno ni danas nezna uzrok izlijetanja,i kao sto sam rekao ovu teoriju drzim naj vjerovatnijom,od ponudjenih verzija tehnickog kvara ali ima i u njoj nejasnoca medjutim uvijeren sam da uzrok nije letva volana jer sam gledao onboard snimku u dvd rezoluciji iz seninog bolida i tu se vidi da se jos prije Sennine reakcije bolid naglo jako brzo,dva puta zanosi(pravo brzo formulasko podupravljanje(understear),vidjeli smo ga i danas u jednom zavoju u Japanu.Iskreno neka zavjera je vjerovatno u pitanju s obzirom na ponasanje suda i istraznog tijela,jer kvar u f1 je normalna stvar i niko nebi odgovarao ali eventualan namjerni kvar,e to je vec druga prica.Mislim da to ipak nije bilo samo Izlijetanje a kako i zasto,neznam.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la A.Senna »

Prije par postova pricalo se i o senninom ljubavnom zivotu i glasinama da je bio gay to su gluposti
slika
sa Liliane Vasconcelos s kojom se vijencao kad su mu je bilo mislim 21g
slika
Brazilska pjevacica Xuxa s kojom je kazu proveo burnih godinu dana

slika
Yanin Adriane s kojom je bio u vezi prije xuxe

slika
s Adriane Galisteau hostesom koju je upoznao 93 i ubrzo su se trebali vjencati da nije bilo kobne tragedije 94.Obozavao je plavuse kazu.
slika
slika
slika
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la A.Senna »

A ovo mi je jedan od lijepsih tekstova o Ayrtonu,obavezno procitati ko vec nije
http://www.f1racing.com.hr/goran.php?su ... m=&ucat=4&
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2906
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Vuksa_KC »

Čitao sam jednom da su se Senna i Berger vozili u heliću na utrku i da se Senna Bergeru hvalio sa nekakvim super čvrstim Samsonite koferom i rekao da mu se ne može desiti ništa. Berger se u onako u sebi nasmijao, uzeo kofer i bacio iz helića sa ko zna koje visine i kamo :lol: :lol:

Uglavnom, radili su si takve splaćine na kojima bi im i Jackassovci zavidjeli :biggrin:
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la A.Senna »

Vuksa_KC je napisao/la:Čitao sam jednom da su se Senna i Berger vozili u heliću na utrku i da se Senna Bergeru hvalio sa nekakvim super čvrstim Samsonite koferom i rekao da mu se ne može desiti ništa. Berger se u onako u sebi nasmijao, uzeo kofer i bacio iz helića sa ko zna koje visine i kamo :lol: :lol:

Uglavnom, radili su si takve splaćine na kojima bi im i Jackassovci zavidjeli :biggrin:
Je bili su veliki prijatelji i saljivdjije i redili su jedan drugome svakakve psine.Berger je jednom rekao:"on je mene naucio voziti a ja njega smijati se".
A.Senna je napisao/la:Takodjer se moze vidjeti u kojoj klasi ih je najvise,o cemu sam vec govorio.


schuey-opomena druga
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la A.Senna »

Vuksa_KC je napisao/la:Čitao sam jednom da su se Senna i Berger vozili u heliću na utrku i da se Senna Bergeru hvalio sa nekakvim super čvrstim Samsonite koferom i rekao da mu se ne može desiti ništa. Berger se u onako u sebi nasmijao, uzeo kofer i bacio iz helića sa ko zna koje visine i kamo :lol: :lol:

Uglavnom, radili su si takve splaćine na kojima bi im i Jackassovci zavidjeli :biggrin:
Pogledaj ovaj ideo,ovo je vozacki brifing nakon incidenta izmedju Senne i Prosta 1989,mocan video,obrati paznju na Bergera na pocetku koji lik :) a ovaj sto se vijecno buni je Piquet.
[img][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=49qF32Pa ... re=related[/youtube][/img]
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Dani »

Današnji dušebrižnici bi rekli da je arogantan. Ali treba imati "muda" i reći im u lice stvari koje ne žele čuti. =D>
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Odgovori