Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Totalno druga slika nego sad. Bolid pleše ko blesav. understeer u 10 skoro u tribini završe, pa oversteer prije šikane. blah. Čak ni onaj pikerin nemaju na shark finu nego onaj stari (dosadašnji).

Sve mi se čini da će druge godine bit stupanj mekše gume
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la dmarijon »

Ako išta tješi, svima bolidi lete na sve strane. Stvarno svima
da, očito pretvrde gume
Samo neka se trkaju.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Alonso-champ »

popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:sad već priče kruže o mogućnosti da dogodine u Ferrariju voze Vettel i Alonso
Link?
Pitali su ga juce na presici,nadji na youtube,tamo ima cjela press konferencija
Alonsista hasta la muerte..
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la gjoko-mkd »

popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:sad već priče kruže o mogućnosti da dogodine u Ferrariju voze Vettel i Alonso
Link?
Fetel kaže -Kimi je najbolji izbor ako se pita...a on kaže da se on ne pita za te stvari

Asked by ItalianTV about his teammate in 2018, Seb said it's not him to decide, but he would be happy if Kimi stays (and made a big smile)
https://twitter.com/Gianludale27/status ... 7756892161
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la popeye »

Pa on je srecan jer moze Kimija pobediti a da Alonso dodje bilo bi povuci-potegni :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la dmarijon »

Auuuuuuuuuuuuuu
bit će ipak dobrih kvala. hvalisavi ferrariu koji već sada pokazuje karte i merc koji uvijek vuče asa iz rukava. vidjet ćemo hoće li biti doivoljan
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Vettel na 4. Tc-u i 3. Mgu-h
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

F1NAC je napisao/la:Vettel na 4. Tc-u i 3. Mgu-h
Po pouzdanosti još malo ko Honda. :biggrin:
Idealno bi bilo da imaju i brzinu i pouzdanost, ali ako se već mora birat bolje brz a manje pouzdan bolid nego pouzdan a spor bolid.
Ferrari u Texasu može startati poslednji i bez problema opet završti utrku na 3-4 poziciji. ;)
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la dmarijon »

Danas je bio najveći test. Pričalo se jako puno o tome kakav će biti odnos snaga kada dođu u europu. Za razliku od velikih najava kako će merc odmaglit, ferrari ipak i dalje drži priključak. Rekao bi čak da će iduće tri staze više odgovarati ferrari.
A sutra. Kako bude bit će.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Toon »

dmarijon je napisao/la: Rekao bi čak da će iduće tri staze više odgovarati ferrari.
hmmm, Monaco, Canada, Azerbajian...ako ćemo se igrati prognozera...i ako ništa ne pođe po zlu...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la dmarijon »

Ja bi rekao da će oštre promjene smjera u Canadi (opet se vraćam na ovogodišnji međuosovinski) više odgovarati Ferrariju.
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

dmarijon je napisao/la:Ja bi rekao da će oštre promjene smjera u Canadi (opet se vraćam na ovogodišnji međuosovinski) više odgovarati Ferrariju.
Sve ovisi o setupu ovjesa. Vidiš da je Mercedes recimo (Hamilton) bio uvjerljiv u biš ti rekao oštrim promjenama smjera.


EDIT:

Nova poluga za kvačilo na Ferrariju (ovaj srebrni dio). Kraća je i ima utor za prst ala Merc
slika

U FP2 Kimiju se potrgalo T krilo-dokaz koja opterećenja se javljaju
slika

BUMP:

Navodno talijanski motorsport.com piše da su zbog problema u FP3 Vettelu izvadili novi #2 motor i vratili stari #1 motor.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Nova poluga za kvačilo radi i kod Vettela i kod Kimija.
Od sada kad god se ukaže mogućnost iskoristiti Kimija da uspori Hamiltona.
Očekivao sam bolji tempo Vettela u prvom stintu, ali ako je istina da je koristio staru PU onda vjerovatno nije ni bilo mogućnosti za bolji tempo, vjerovatno je morao malo manje forsirati PU da mu se ne bi dogodilo ono što se dogodilo Bottasu, a nova PU bi valjde tebala biti updatovana.
Idemo u Monako tu očekujem Vettela, Ricciarda ispred Mercedesa bilo bi dobro kad bi im se priljučili i Kimi i Max.
Hamilton i Bottas ne vozi baš tako dobro u Monaku za razliku od Barcelone a ni staza ne bi trebala odgovarati Mercedesu.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Kranči »

Nikad Ferrari neće naučiti. Kako su prodali ovu utrku, to je nevjerojatno. Dok treba riskirati - oni čekaju, dok ne treba riskirati - oni idu filozofirati i izmišljati gluposti.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Čim je izašla obavjest o VSC trebali su povući Vettela u box, izašao bi ispred Bottassa a iza Hamiltona ali bi bi bio iza nekih 15s a možda i manje iza Hamiltona.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Kranči »

A to što su pozvali Vettela prvoga u boks? Gledajući ovogodišnje bolide, gotovo je nemoguće preteći nekoga (sličnoga po jačini bolida) pod istim gumama. Znači, samo pratiti što radi vozač koji te pokušava undercutati i to je to. Prati njegovu strategiju kada si vodeći.
Za VSC si dobro napisao. Još su i vidjeli kako će Mercedes pozvati nekoga unutra, ali ne, zašto bi dobili još par sekundi ispred Hamiltona, kada možemo izgubiti svih 6 sekundi.
I još na kraju, kada je bilo jasno da Hamilton može izgurati do kraja na softu (jer ako je mogao jedan Wehrlein pola utrka, zašto ne bi mogao Mercedes 20-tak krugova), zašto ne ući u boks, uzeti soft (mislim da su imali još jedne soft gume) i natjerati Mercedes da razmišlja da li pozvati Hamiltona u boks odmah krug nakon Vettela ili ga ostaviti do kraja. I to su još imali dobru priliku oko 50. kruga kada je Vettel bio ispod 2 sekunde zaostatka, a Hamilton je dostigavao i prelazio za puni krug Palmera i Ocona.
Sve što su napravili danas, krivo su napravili. I unatoč tome, završili su samo 4 sekunde iza Hamiltona.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

što su točno sve krivo napravili? nakon odličnog starta kad je počeo gubiti tempo otišli su prvi put u boks kako bi se osigurali od undercuta...tko je mogao tad znat da će Mercedes pokušati drukčiju strategiju? Kasnije kad je bio VSC da su otišli u boks napravili bi ono isto za što su ih mnogi popljuvali u Kanadi prošle godine, uključujući i dobar broj ljudi ovdje na forumu: predali su poziciju na stazi u nadi da će nadoknaditi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

Ja mislim da je jedina greska bila ta sto nisu ocekivali da ce mercedes totalno zrtvovat bottasa da bi hamiltonu pruzili sansu za pobjedu. Tu su izgubili sigurno 5 sekundi koje bi bile dovoljne da Hamilton vise potrosi pokusavajuci skinut ih kad je stiskao.
Jasno je da ubuduce raikkonen mora radit isto za tim, tesko ce se ic s jednim vozacem protiv ovoga. Mercedes se jasno opredijelio, ferrari mora uzvratit.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ne bih se složio sa tobom, Ferrarijeva jedina pogreška je što odmah kada je izašla obavjest o VSC nisu Vettela pozvali u box.
Što se tiče Bottasa, i da su znali da će ga Mercedes koristiti da uspori Vettela taj rizik su morali preuzeti i podržavam tu njihovu odluku da se ide ranije na soft.
Nemam ništa protiv toga što je Mercedes iskoristio Bottasa da uspori Vettela samo se nadam da kada kasnije u toku sezone Ferrari iskoristi Kimija da uspori Hamiltona da navijači Mercedesa i Hamiltona neće kukumakati.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Kranči »

Ima negdje da se vidi statistika utrke da vidim koliko je to Vettel gubio u prvom stintu da je bilo toliko kritično da prvi uđe u boks.

Nećemo se lagat, Mercedes ih je danas taktički totalno posramio. Ovako su danas izgledali.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

F2004_the_best_ever je napisao/la:Ne bih se složio sa tobom, Ferrarijeva jedina pogreška je što odmah kada je izašla obavjest o VSC nisu Vettela pozvali u box.
Što se tiče Bottasa, i da su znali da će ga Mercedes koristiti da uspori Vettela taj rizik su morali preuzeti i podržavam tu njihovu odluku da se ide ranije na soft.
Nemam ništa protiv toga što je Mercedes iskoristio Bottasa da uspori Vettela samo se nadam da kada kasnije u toku sezone Ferrari iskoristi Kimija da uspori Hamiltona da navijači Mercedesa i Hamiltona neće kukumakati.
a gledaj...imali su 8 sekundi prednosti i jednostavno su planirali pratit šta će Hamilton radit. ni meni kao ni Vettelu nije jasno kako su izgubili 8 sekundi prednosti u jednom krugu. Hamilton je otišao u boks, vettel krug poslije i Hamilton se odjednom pojavio pored njega.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Kranči »

Zato što je Vettel zadnji zavoj/prvi dio pravca odvozio još pod VSC-om, dok je Hamilton krug kasnije mogao punim gasom.


http://www.f1fanatic.co.uk/2017/05/14/2 ... ap-charts/

Od najvećih 2.7 sekundi u 3. krugu do 2.1 sekundi u 13. krugu.. Meni to ne izgleda ništa opasno da ga se pozove u boks.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Na početku kruga je bilo 2.1 mislim da se posle u tom krugu smanjilo na 1,8, takođe počeli su da nailaze na zaostale bolide i bila je gužva ispred, tako je bila dobra odluka da se Vettel pozove u box.
Ukupno stajanje u boxu kod Vettela je za 1,6s duže u odnosu na Hamiltona, od toga je Hamiltonov prvo zaustaljanje u boxu bilo 1s brže u odnosu na Vettel.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Kranči »

Baš me zanima da li bi Hamilton uspio proći Vettela, pogotovo još onda na početku dok su bili na softu.

Sauber uspije odvoziti pola utrke na jednom stintu, dok Ferrari nije u mogućnosti niti 25%.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

Ferrari vozi bar 2 sekunde brže po krugu, a to direktno znači i da su gume pod većim opterećenjem u zavojima nego kod Saubera. Također, Sauber može sa dna poretka riskirat...ako prođe uberu koji bod, ako ne isto je kao da i nisu riskirali...Ferrari ipak ako ne uspije nešto takvo puno više izgubi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori