Hrvatsko F1 novinarstvo

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Pa ne znam, Čače ti ko da si s marsa pao, al MJ je najveći kritičar tih guma još od 2011. otkad su se pojavile, tak da ne znam o čemu bulazniš. Činjenica je da je ova utrka bila vrhunac idiotizma zbog broja zaustavljanja, a ako si pratio postove a vjerujem da jesi onda znaš da on priča o Pirelli lutriji otkad su se pojavili...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

Slash je napisao/la:Pa ne znam, Čače ti ko da si s marsa pao, al MJ je najveći kritičar tih guma još od 2011. otkad su se pojavile, tak da ne znam o čemu bulazniš. Činjenica je da je ova utrka bila vrhunac idiotizma zbog broja zaustavljanja, a ako si pratio postove a vjerujem da jesi onda znaš da on priča o Pirelli lutriji otkad su se pojavili...
Veliki sljedbeniče lika i djela dotičnog samo za tebe.
Prvo nije baš pristojno reći nekome da bulazni pogotovo bez nekog protuargumenta.Drugo ne čitaš pažljivo,rekao sam da je pisao o gumama ali nikad nije omalovažavao Vettelovu pobjedu zbog guma,sad kad je Alonso odmah teorije zavjere ,"iza svega su sigurno Masoni, Židovi, Bin Laden ..."

Evo recimo ovaj dio nakon pobjede RB u Sepangu
Newey je još jednom pokazao zašto je najbolji intuitivni F1 dizajner današnjice (ili uopće): u samo par dana između prve i druge utrke sezone, naravno bez mogućnosti testa pa čak i poštenog paljenja kompjutera, uspio je pronaći rješenje. Istina, na uštrb kvalifikacijske brzine, ali na nekim stazama (poput ove u Sepangu) to, jasno, nije bitno.

Od prvog do spoljednjeg kruga u ovoj čudnoj utrci koja je zahtijevala rutinu od čak četiri zaustavljanja u boksovima – i pet kompleta guma! – Red Bull je bio dominantan bolid, čak i u središnjoj fazi utrke kad su im se Mercedesi približili na DRS razdaljinu.
Vidi čuda ovdje je Newey genijalac a u Barceloni je Ferrari dobio jer je Bernie im dao bolje gume.Je li ti se čini da je ovaj tvoj Mladen licemjeran,da manipulira stvarima onako kako njemu odgovaraju

Ili nakon Bahreina
Tko sada može reći da je Sebastian Vettel prosječan vozač u nadprosječnom bolidu? Dvadeset osma pobjeda u F1 karijeri mladog Nijemca jedna je od onih slatko zarađenih u borbama u najranijim krugovima utrke, i onda dalje odvežena sjajno, bez najmanje pogreške – ˝effortless, seamless˝ (bez napora, bez prepreka), kako je sam kasnije rekao.
Kad Alonso dobije utrku s pretjecanjima na startu onda njemu nakon 40 godina praćenja f1 nije jasno je li to dobra utrka Alonsa ili je zasluga Berniea

Nek on laprda ali žalosno mi je da ima toliko naivnih pristalica da mu svaku riječ vjeruju
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Armanini »

uf burn with facts :D

bome si nasao prave komentare kojim si pokopao jergu vise nego je sam blazicko uspio :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Eto ja nisam izdržao pa sam povezao Čakov zadnji i onaj svoj dugački post i pisao MJ-u i sad željno iščekujem odgovor :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Alonso-champ »

Hahaha,evo i ja jedva cekam i molim te Cuky javi sta je mali covjeculjak odgovorio,jer ja necu ici tamo da citam,jer bojim se ako odem i pocnem citati gluposti necu se moci suzdrzati i svasta cu mu napisati..
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Zanimljivo kako si odabrao dijelove teksta koji odgovaraju tvojoj strani priče.

Zaboravio si
No, još se jednom pokazuje da, kad nema umjetno stvorenih prepreka (u vidu hiper-osjetljivih guma) na njegovom putu, Vettel funkcionira u savršenoj simbiozi s Red Bullovim tehničkim guruom Adrianom Neweyjem.
Naravno, ovdje treba odmah spomenuti dvije okolnosti koje su u ovoj utrci išle izrazito na ruku Vettelu. Ponajprije – gume. Da je Pirelli ostao na originalnoj (i globalno kritiziranoj) namjeri da ekipe u ovoj utrci imaju na raspolaganju one grozne mekane gume, vjerojatno Red Bull ne bi mogao odigrati ovakvu strategiju za Vettela, i pobjeda ne bi bila vjerojatna.

Drugi bitan moment je, naravno, peh Alonsa. No, o tome za par trenutaka.
Nadalje,
Pirelli je, dakle, odbio udovoljiti originalnom zahtijevu Red Bulla (i Mercedesa) za povratkom na gume iz 2012., no pokazalo se da je i ovaj mali ustupak zdravom razumu, koji se sa svih strana tražio nakon kaosa Malezije i Kine, bio dovoljan Neweyju i društvu da opet uspostave staru dominaciju.
Dakle, opet GUME GUME GUME. Ne vidim razliku, osim znatno veće frustracije ovom utrkom nego prošlom, što je i logično.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

to što si ti sad stavio samo pokazuje da RB možda nebi ni imao 2. pobjedu (nego bi to bio Kimi) da se nije mijenjalo gume, dakle opet se pogodovalo jednoj ekipi. Zanimljivo je da GP2, koji koristi iste gume kao i F1 u toj utrci nije soft gume zamijenio sa mediuma i nisu imali pretjerano problema sa njima, a uz to oni još imaju 2 option seta i 2 prime seta za kvalifikacije i 2 utrke.

Opet kažem, to što RB i Mercedes nisu odradili domaći zadatak i naučili od drugih ekipa da nije sve u brzini u jednom krugu to nije problem ni Ferrarija ni Lotusa ni Pirellija nego samo njih samih. Mercedes to zna i oni šute i rade, RB ako pobjedi super, ako ne pobjedi kuka o gumama.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

Slash je napisao/la:Zanimljivo kako si odabrao dijelove teksta koji odgovaraju tvojoj strani priče.

Zaboravio si
No, još se jednom pokazuje da, kad nema umjetno stvorenih prepreka (u vidu hiper-osjetljivih guma) na njegovom putu, Vettel funkcionira u savršenoj simbiozi s Red Bullovim tehničkim guruom Adrianom Neweyjem.
Ovim samo potvrđuješ ono što ja pričam,kad RB pobjedi super to je zbog genijalnosti Neweya i Vettela kad Ferrari zbog cirkusa
Slash je napisao/la:
Naravno, ovdje treba odmah spomenuti dvije okolnosti koje su u ovoj utrci išle izrazito na ruku Vettelu. Ponajprije – gume. Da je Pirelli ostao na originalnoj (i globalno kritiziranoj) namjeri da ekipe u ovoj utrci imaju na raspolaganju one grozne mekane gume, vjerojatno Red Bull ne bi mogao odigrati ovakvu strategiju za Vettela, i pobjeda ne bi bila vjerojatna.

Drugi bitan moment je, naravno, peh Alonsa. No, o tome za par trenutaka.
Nadalje,
Pirelli je, dakle, odbio udovoljiti originalnom zahtijevu Red Bulla (i Mercedesa) za povratkom na gume iz 2012., no pokazalo se da je i ovaj mali ustupak zdravom razumu, koji se sa svih strana tražio nakon kaosa Malezije i Kine, bio dovoljan Neweyju i društvu da opet uspostave staru dominaciju.
Dakle, opet GUME GUME GUME. Ne vidim razliku, osim znatno veće frustracije ovom utrkom nego prošlom, što je i logično.
Ti ne vidiš razliku?
Ah tu nemogu pomoći

Dobar sam negdji komentar počitao da Mladenova stranica i njegovi sljedbenici djelujhu kao neka sekta,sve što čovijek kaže oni da se ružnije izrazim puše
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Ma baš me briga za to. Briga me za Red Bull, briga me za Lotus, briga me za Ferrari.
U tom i je problem. Znaju i rade. Al rade na čemu? Na brzini bolida? NE, na NJEŽNOSTI BOLIDA PREMA GUMAMA!!
Hoću gledat UTRKE, a ne natjecanje u očuvanju guma!!!!

Pa da, a vi alonsovci ste isto sekta, kogod nešto POMISLI protiv vašeg BOGA, a kamoli napiše, njega se otpisuje zauvijek kao subjektivnog nekompetentnog itd.

moj je bog jači od tvog

ajde živjeli
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

Slash je napisao/la:Ma baš me briga za to. Briga me za Red Bull, briga me za Lotus, briga me za Ferrari.
U tom i je problem. Znaju i rade. Al rade na čemu? Na brzini bolida? NE, na NJEŽNOSTI BOLIDA PREMA GUMAMA!!
Hoću gledat UTRKE, a ne natjecanje u očuvanju guma!!!!

Pa da, a vi alonsovci ste isto sekta, kogod nešto POMISLI protiv vašeg BOGA, a kamoli napiše, njega se otpisuje zauvijek kao subjektivnog nekompetentnog itd.

moj je bog jači od tvog

ajde živjeli
Ja vjerujem samo u jednog Boga ;)
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la gringo73 »

Držite se teme, a rasprave o Alonsu, gumama vodite tamo gdje im je mjesto. Vjersku temu nemamo. :p
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Scuderia »

Razmislite zasto je jedan (kako on sebe zove, tj smatra ) takav strucnjak ovdje u Hrvatskoj, a ne u svijetu F1. ;)

Savjet za sve...

Sta se bezveze zvicirate oko njegovih stavova, radije gledajte/slusajte ove iz UK-a, Njemacke, Italije, zivci ce vam biti na mjestu, a i cut ce te korisnije stvari, informacije nego od Jergovica. ;)

Za neke stvari iz proslosti se lako dokopa podatak, jer postoji internet, tako da zbilja nije nikakav problem. ;)
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la dmarijon »

Inače se ne petljama u to previše, ali ovaj vikend... Ja jednostavno nisam mogao vjerovati koliko su banalnih grešaka hrvatski komentatori u Monacu radili. Sa mnom je gledao prijatelj koji nije iz Hrvatske i prvi put gleda Formulu u našem prijenosu i samo se smijao. Nije mogao vjerovati. Mislim, toliko banalnih amaterskih grešaka, miješanja vozača, neprepoznavanja reprize i live-a... :)
Nevjerojatno.
Ne ponovilo se.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

dmarijon je napisao/la:neprepoznavanja reprize i live-a...
Događa se i boljima...Croft se na Sky-u zaletio replay jednog fajta skroz uživljno komentirati, ali se taman kad je replay došao pred kraj rekao "oops soorry, that was a replay"...vjerojatno ga je Brundle bocnuo sa strane :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la speedy56 »

Prijenos u Španjolskoj je čak bio i dosta dobar, ali u Monaku su se vratili na standard prvih utrka sezone, tj. jako nisko.
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Armanini »

Cuky je napisao/la:
dmarijon je napisao/la:neprepoznavanja reprize i live-a...
Događa se i boljima...Croft se na Sky-u zaletio replay jednog fajta skroz uživljno komentirati, ali se taman kad je replay došao pred kraj rekao "oops soorry, that was a replay"...vjerojatno ga je Brundle bocnuo sa strane :D

hehe dobro je to bilo :)
i to se uzbudio kao da je zadni krug :=
bolje i uzbudljivije komentiraju replay, nego nasi live :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la King iCool »

"U drugom krugu utrke bolid Estebana Gutierreza izletio je sa staze i udario u zid." :zid:
A odustao je 4 ili 5 krugova do kraja.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Alonso-champ »

neznam jest vidjeli ali nas super MJ onemogucio komentiranje na njegovom sajtu-od danas....hahaahah
Alonsista hasta la muerte..
Sanel
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 925
Pridružen/a: 06 kol 2007, 11:35
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Sanel »

A jel imenovao krivca? :D

Inače ako sam dobro shvatio, može se komentirati ali on na komentare više neće odgovarati.
...kažu čekanje se isplati, vjeruj meni lažu ti,
želiš vidjet kako ne treba, dođi ja pokažem ti...
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Alonso-champ »

Sanel je napisao/la:A jel imenovao krivca? :D

Inače ako sam dobro shvatio, može se komentirati ali on na komentare više neće odgovarati.
Sanele pa ti si kralj,pobjedio si MJ-a...svaka ti cast :biggrin:

Bas me zanima koliko ce tjerat svoje....
Za one od vas koji nisu vidjeli vijest među komentarima, samo kratko: nema više objavljivanja vaših komentara, niti mojih odgovora na vaša pitanja, na ovom websiteu
Alonsista hasta la muerte..
Sanel
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 925
Pridružen/a: 06 kol 2007, 11:35
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Sanel »

Ma on je pobjedio sam sebe. Inače na onaj njegov tekst "Dosadilo" sam napisao komentar koji po svemu sudeći neće biti objavljen jer vidim da više nije ni na listi čekanja moderatora, ali zato sam napravio print screen i save-ao ga na komp pa će biti objavljen na drugim forumima, čisto da ljudi vide šta nije htio objavit pa sami donesu zaključke.
...kažu čekanje se isplati, vjeruj meni lažu ti,
želiš vidjet kako ne treba, dođi ja pokažem ti...
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Scuderia »

Ako se smije znati, o cemu se radilo ?
slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

Sanel je napisao/la:Ma on je pobjedio sam sebe. Inače na onaj njegov tekst "Dosadilo" sam napisao komentar koji po svemu sudeći neće biti objavljen jer vidim da više nije ni na listi čekanja moderatora, ali zato sam napravio print screen i save-ao ga na komp pa će biti objavljen na drugim forumima, čisto da ljudi vide šta nije htio objavit pa sami donesu zaključke.
A šta ga je to točno naljutilo?
Je li možeš ovdje objaviti taj post?

Inače očekujem da će se predomisliti kao što je uvijek činio uz objašnjenje zbog ostalih vjernih članova,
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la gringo73 »

Chuck Norris je napisao/la:
Sanel je napisao/la:Ma on je pobjedio sam sebe. Inače na onaj njegov tekst "Dosadilo" sam napisao komentar koji po svemu sudeći neće biti objavljen jer vidim da više nije ni na listi čekanja moderatora, ali zato sam napravio print screen i save-ao ga na komp pa će biti objavljen na drugim forumima, čisto da ljudi vide šta nije htio objavit pa sami donesu zaključke.
A šta ga je to točno naljutilo?
Je li možeš ovdje objaviti taj post?

Inače očekujem da će se predomisliti kao što je uvijek činio uz objašnjenje zbog ostalih vjernih članova,
Pretpostavljam ;) - http://mladenjergovic.com/ispravak-anom ... ment-17952" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Sanel
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 925
Pridružen/a: 06 kol 2007, 11:35
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Sanel »

Da, to je to.
Meni još uvijek nije jasno kako ga je to moglo isprovocirati i pogotovo kako ga je moj prvi komentar natjerao na izrugivanje i podsmijeh
...kažu čekanje se isplati, vjeruj meni lažu ti,
želiš vidjet kako ne treba, dođi ja pokažem ti...
Odgovori