Formula 1 Team Manor Racing Team

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la K1M1 »

evo i službeno potvrđeno. http://www.marussiaf1team.com/news/762/
ajd, baš mi je drago da će i on napokon dobiti priliku, više bih ga volio vidjet u force indiji al što je tu je..
a i nekako mi se čini da bi ovaj marussijin bolid bogao bit prilično solidan (bolji od caterhama), a s bianchijem su dobili vozača koji može iskoristit taj potencijal bolida, sigurno više od chiltona i razie...
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Cuky »

lol...a Martin i Croft su ovo spominjali kao šalu :D

ajde da je i on našao mjesto, makar daleko ispod onog što zaslužuje
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la wolfman »

jel ovo naznaka da bi marussia mogla na ferrari iduće sezone
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Cuky »

a rekli su na Sky-u da je Marussija gotovo očajna u traženju dobavljača motora nakon 2013., a ja bi se sigurno nadao lakšim pregovorima sa Ferrarijem ako bih uzeo njihovog vozača
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la F1NAC »

oni bi mogli dobro posluziti za razvijanje V6 , svaka momcad vise , to imaju i u Ferrariju podataka vise
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

F1NAC je napisao/la:oni bi mogli dobro posluziti za razvijanje V6 , svaka momcad vise , to imaju i u Ferrariju podataka vise
Da, posebno zato što Toro Rosso sljedeće sezone vjerovatno ide na Reno motore, tako da Ferrari-ju ostaje samo Sauber. ;)
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la dmarijon »

Koliko vidim, to je za pretpostaviti- već gotovo sigurna stvar.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Cuky »

Marmorini je izjavio, ako se ne varam, da im je svaki kupac bitan za razvoj motora. A ako bi Marussia uzela Ferrari, nagađa se da i Force India želi Ferrari, to su onda uz njihovu još 3 ekipe koje nabijaju kilometražu na testovima
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la pospani gad »

K1M1 je napisao/la:evo i službeno potvrđeno. http://www.marussiaf1team.com/news/762/
ajd, baš mi je drago da će i on napokon dobiti priliku, više bih ga volio vidjet u force indiji al što je tu je..
a i nekako mi se čini da bi ovaj marussijin bolid bogao bit prilično solidan (bolji od caterhama), a s bianchijem su dobili vozača koji može iskoristit taj potencijal bolida, sigurno više od chiltona i razie...
Poslije ovih zadnjih, zimskih testova, volio bih pročitati mišljenje, tj. Julesovu usporedbu između bolida Force Indije i Marussie. :biggrin:
Čist' onako, radi fore, da čujemo njegovo mišljenje. :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Scuderia »

Marussia starts the 2013 Formula 1 season in its best ever shape, reckons team boss John Booth, despite its turbulent winter of driver shuffling.

Jules Bianchi and Max Chilton will line up for Marussia this season after Timo Glock was released for financial reasons and then his initial replacement Luiz Razia ran into budget trouble.

Spurned Force India candidate Bianchi ultimately took the vacant seat, while Chilton had already been signed to replace Caterham-bound Charles Pic in the other car.

Booth said those distractions have overshadowed the genuine technical progress Marussia has made.

"Although certain aspects of our winter were quite challenging, the overwhelming feeling we take into the Australian Grand Prix is great optimism," he said.

"In many ways we are in our best shape ever as a team and everyone is thriving on that.

"Our new package has performed well in pre-season testing, with encouraging signs in terms of performance and reliability."

Bianchi was also upbeat despite only getting one and a half days of running in the Marussia MR02 before Melbourne.

"So much has happened over the past couple of weeks that it's difficult to get my head around the fact that I am about to begin my Formula 1 racing career in Melbourne," he said.

"Things happen for a reason and I feel confident that we are going to have a very positive season together.

"There is a nice and positive vibe about the team and good signs from the work that has been done with the MR02.

"In the short period of time that I was driving the car in Barcelona last week, I felt very comfortable based on my previous experiences with other F1 cars I have driven, so I'm excited to see what we can achieve in the first few races."

AUTOSPORT SAYS
Matt Beer

Ditching your lead driver then having to replace his replacement, all within the space of just over a month, is not usually the sign of a team in good shape.

Yet the greatest sadness of Marussia's winter driver choice tombola was that it came just as the team appeared to be clawing its way forward.

It had closed the gap on Caterham in 2012 and completed a major technical restructuring that added windtunnel technlogy, KERS, Pat Symonds and McLaren support.

There were tangible reasons to believe that there was a sunrise on Marussia's horizon after the disappointments and occasional embarrassments of its troubled early years.

All of those technical gains are still real, though. And while there is no sign that Marussia is about to start scaring the likes of Toro Rosso, its car looked far better behaved than nearest rival Caterham in winter testing.

Adding Bianchi also rebalances the driver line-up. While Chilton is clearly fast, Bianchi brings extensive experience of working with Ferrari and Force India, putting him a step ahead of most rookies.

Plus the flaky moments that cost the Frenchman career momentum in GP2 and Formula Renault 3.5 tended to come when under pressure of expectation. Adversity can bring out his best. No one is expecting miracles from this last-gasp underdog deal, and that could suit Bianchi very well.

IZVOR
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Cuky »

Marussia ima dva različita prednja krila u Maleziji
SLIKA
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la pospani gad »

Od danas navijam (i) za Marussiu i Julesa.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la K1M1 »

haha od danas :D
i ja cu ih takodjer simpatizirati, jules bi definitivno mogao biti 'next big thing'...

danas je na presici bilo pitanje koje su mnogi htjeli cut, usporedba marussije s force indijom... i kaže da je bio vrlo ugodno iznenađen kad je prvi put sjeo u marussiju nakon force indije, očekivao je puno lošiji auto... ajd lijepo za čut. :)
Q: You were with Force India of course in February in testing and you only had on test with Marussia before Australia. What do you think is possible with this car this season?
JB: I think I was really surprised when I drove it for the first time. My expectation was a lot lower than that. I was really happy when I drove it. I think we can do good results.
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la gringo73 »

Andy Webb iz Marussije kaže da će momčad od 2014. koristiti ili Ferrarijev ili Mercedesov motor. LINK
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Dani »

Mislim da je veća vjerojatnost mercedes zbog tehničke suradnje mclarena i marussije.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Cuky »

Od kada je Symonds tamo tehnički direktor (makar još ne službeno zbog suspenzije) djeluju puno organiziranije. Zadnje 3 sezone nisu takoreći ni testirali bolid, ove godine ne samo da je bolid bio spreman na vrijeme i odradio sva 3 testa nego su bliže Toro Rossu i Williamsu nego što je itko očekivao. I onda još ovo iz članka gore:
The 2014 car is already in the wind tunnel.
Oni za koje smo navikli da užasno kasne sa razvojem već imaju model bolida za slijedeću godinu na testovima u tunelu. Čudo koliko malo dobre organizacije ubrza ekipu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la F1NAC »

Dani je napisao/la:Mislim da je veća vjerojatnost mercedes zbog tehničke suradnje mclarena i marussije.
ja mislim da ce Ferrari jer imaju Julesa i pare od Ferrarija
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Cuky »

Kako kaže Kravitz, oba Marussijina bolida danas su imala "FRIC" ovjes, sustav kod kojeg su prednji i stražnji ovjes hidraulički povezani te omogućava da bolid ima konstantniju visinu i ne tone kod kočenja i skretanja. Sustav su inače prvi krenuli razvijati i izgleda najbolje usavršili Mercedes i Lotus, a izgleda kako je to "must have" tehnologija ove godine.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:Kako kaže Kravitz, oba Marussijina bolida danas su imala "FRIC" ovjes, sustav kod kojeg su prednji i stražnji ovjes hidraulički povezani te omogućava da bolid ima konstantniju visinu i ne tone kod kočenja i skretanja. Sustav su inače prvi krenuli razvijati i izgleda najbolje usavršili Mercedes i Lotus, a izgleda kako je to "must have" tehnologija ove godine.
Baš sam krenuo komentirati kako je Marussia sa inferiornijim motorima Cosworth, već treću utrku, u kvalifikacijama ispred ispred Caterhama sa RENAULTovim motorima. A sad vidih tvoj komentar i izgleda da i oni imaju FRIC ovjes.

Hm,..... zanimljivo...... :-k izgleda da Caterham ima ozbiljnih financijskih, ali i još većih, tehničkih problema!
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la K1M1 »

a i marussija ima nešto što caterham nema, odličnog vozača. ;)
da uz chiltona sjedi još netko sličan njemu (npr. razia), uopce nebi ni izgledalo da marussija ima bolji bolid... chilton je u kavalama u maleziji bio sporiji od pica, a sad u kini brži za samo 1 desetinku..
bianchi je u kvalama u australiji bio brži od chiltona 9 desetinki, u maleziji 1.2sec i u kini 8 desetinki...
e sad, dal je bianchi stvarno extra brz ili je chilton prilično loš, istina je negdje u sredini vjerojatno kao i obično. :)
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la F1NAC »

mogla bi Marussia ove godine s Bianchijem i do boda cak , ako se potrefi jedna kisna utrka s par odustajanja .
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la dmarijon »

Da li se oni već polako pripremaju za Julesov odlazak? :) "Rodolfo Gonzales umjesto Julesa Bianchija na prvom slobodnom treningu u Bahreinu"
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Cuky »

ma to da daju Chiltonu šansu da se približi pa Bianchiju smanjuju količinu treninga :D

EDIT:
Kolekcija 4 različita prednja krila koja je Marussia donijela u Bahrain
SLIKA
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la Cuky »

evo još jedna slika meni skoro pa najljepšeg bolida ove sezone
SLIKA


Inače, na Sky-u se slažu da jedan od osnovnih razloga zašto je Marussia bolja od Caterhama je jednostavan i čist dizajn kojeg razumiju i kojeg je onda puno lakše nadograđivati nego što bi to bilo sa bolidom kod kojeg ne razumiju što se događa i zašto je spor
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Marussia F1 team

Post Postao/la F1NAC »

dobra vijest za Ferrari ! i Marussiu :D
Pat Symonds on 2014 engines: "While we have spoken to all of them, I think we are rapidly heading in the direction of Ferrari"
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori