P&O - Kolovoz 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
TATA
Postovi: 6
Pridružen/a: 16 kol 2007, 11:55

Post Postao/la TATA »

Evo, novoprijavljeni sam, malo starija "garda", pratim F1 vec nekih 25-28 godina.
Ali odmah na pitanja

1. Ovu knjigu ste preporucivali vec. Grand Prix Data Book 2006 Edition.Author: Hayhoe D.Zbunjujuce je sto na 2 sajta pise da ima 496 stranica dok recimo na http://www.motorbooks.co.uk/notes.asp?bookid=73296 kazu 752. Posto je imate, molim informaciju i da li je , kako se kaze , year based ili team based kao neke druge koje iz tog razloga ne zelim kupiti jer zelim statistiku po godinama a ne po timovima.

2. U vrijeme totalne komunikacije bolida i boksa, cemu sluze , molim Vas, jos uvijek one table na pitwall-u, gdje obavjestavaju vozace na kojoj su poziciji i gdje je onaj kojeg obicno ganjaju ili ga ganja.Znam da ponekad zakaze radio, ali njih ima uvijek.Zaostavstina starog vremena, nostalgija i nesto trece?I meni nije uopste jasnokako vozac moze na 330 Kmh da vidi od 3 ili 4 table koja je njegova i da stignu to procitati.Ma pitajte nekog s kim ste dobri, da li oni to stvarno uspjesno citaju!

3.Kad ste vec tamo, pozdravite Milosa i dajte neke fotke s njim, pa ih ovdje na formu pokazite.Rekli ste da znate nesto vise informacija o njegovoj eventualnoj F1 buducnosti te kako bi nas to moglo iznenaditi ali nije jos vrijeme.Dakle, kad se vratitie da li ce te moci nesto vise o tome, i osim sto Milos voli Williams, da nije slucajno.....nesto u tom smjeru?

4.Ulaz u boks na Spa, jel stvarno sad kritican i moze li biti problematican, posto su se vec vozaci zalili da bi moglo biti problema?

5.Mislim da se F1 sada radi u HD modu 16:9.Posto vecina televizija "sijece" sliku i emituju u 4 na prema 3, to se primjeti u polozaju grafike na ekranu.Mozete ih obavijesiti da o tome povedu racuna jer se ponekad neke informacije gube ili budu na samom rubu prijemnika, broj krugova pogotovo?!Dizajn je relativno OK, mada font moze maaalo veci.Inace sama realizacija grafike je katastrofalna.Prije 15-20 godina je bilo bolje (mislim na samu realizaciju).

6.Da li je zabranjeno na startnoj poziciji ostavljati namjerno tragove gume radi povecanja trakcije na samom startu i da li bi to uopste pomoglo?Da li ste primjetili da je McLaren cini mi se prosle ili pretprosle godine, svaki put kad je bolid spustan sa "kloceva" na startnoj poziciji prije samog starta, uvijek vucen unazad 1 metar otprilike, te bi ostao trag gume?! (ili su to radili iz sasvim drugih pobuda)

7.Da li biste dali vas auto, koji necete nikada prodati, kada bi Vam neko ponudio u zamjenu mercedes w 196.

Dosta za pocetak , da me ne zamrzite odmah.Hvala. ;)
Avatar
majstor iz maranella
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1237
Pridružen/a: 22 kol 2005, 19:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Schumachera

Post Postao/la majstor iz maranella »

Mladen Jergović je napisao/la:Evo društvo, samo da vam velim da sam u ovom trenutku u mjestu Spa, u Belgiji. Tu sam došao na LMS utrku, a i na onu Svjetske Renault serije. Danas sam, u iznajmljenom Golfu GTi, napravio jedno dvadesetak krugova po najboljoj stazi na svijetu. I, dakle, prošao kroz Eau Rouge jedno 20 puta. Ne mogu vam reći ništa drugo, nego da vam s pravom cure sline. I da, danas cijeli dan pada kiša. Pozdrav
I kakav je izmijenjeni spa? Jel bolji ili lošiji od starog?
Avatar
rindt
Postovi: 119
Pridružen/a: 22 vel 2007, 10:45
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Država Hrvatska

Post Postao/la rindt »

majstor iz maranella je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:Evo društvo, samo da vam velim da sam u ovom trenutku u mjestu Spa, u Belgiji. Tu sam došao na LMS utrku, a i na onu Svjetske Renault serije. Danas sam, u iznajmljenom Golfu GTi, napravio jedno dvadesetak krugova po najboljoj stazi na svijetu. I, dakle, prošao kroz Eau Rouge jedno 20 puta. Ne mogu vam reći ništa drugo, nego da vam s pravom cure sline. I da, danas cijeli dan pada kiša. Pozdrav
I kakav je izmijenjeni spa? Jel bolji ili lošiji od starog?
Maleni savjet nemoj zamjerit, udri Google Earth, Spa, preinaka se dobro vidi.
slika
fformula
Postovi: 21
Pridružen/a: 02 srp 2007, 17:57
Navijam za: Nikoga
Lokacija: MONTENEGRO

Post Postao/la fformula »

dali su kvalifikacije i trka za VN turske u 04:00?
KIMI and MASSA
Avatar
škare
Postovi: 35
Pridružen/a: 26 srp 2007, 15:08
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la škare »

pozdrav gosp. Mladene

Nerazumijem baš vaše izjave,rekli ste da je Hamilton veliki vozač,veliki talent,ali i da nebi bio prvi da vozi npr. Renault.Kažete da je on nešto NAJVEĆE OD SENNE,e pa ako je on nešto najveće od tada,onda bi on trebao biti prvi i u Renaultu ili BMW-u.Moje mišljenje je da se Hamiltonom pokazalo kakav je Alonso vozač,isti kao i on(ako voze najbolji auto onda su prvi).A ako ćemo to gledat od novijeg razdoblja f1 samo je Michael Schumacher bio prvi u ne najbržem automobilu.I Senna je uvijek imao najbrži auto ali za njega ipak mislim da je bio NAJVEĆI.Možete mi malo objasniti to o Hamiltonu?
FORZA FERRARI
MICHAEL SCHUMACHER 4ever
slika slika
formula 1
Postovi: 9
Pridružen/a: 04 kol 2007, 15:30

Post Postao/la formula 1 »

Mladene tko je po vama bolji vozač, M.Schumacher ili Alonso?
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Postovi su obrisani iz razloga jer jedni druge citirate i međusobno se svađate. A i konstatirali ste nešto što je odavno konstatirano. Mislim da je sasvim jasno da se pitanja postavljaju g. Jergoviću, ne da se međusobno svađate zbog postavljenih pitanja i mišljenja tko je kakvog mentalnog stanja.

Svi ste pismeni, čitajte pravila.

2. U temama za postavljanje pitanja neće biti dozvoljeno ostavljanje nikakvih komentara na pitanja ili odgovore, stoga će takvi postovi biti izbrisani, osim ako moderator/administrator ne procijeni suprotno.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
ipenezi3
Početnik
Početnik
Postovi: 179
Pridružen/a: 16 srp 2007, 17:38
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ipenezi3 »

Mladen Jergović je napisao/la:Evo društvo, samo da vam velim da sam u ovom trenutku u mjestu Spa, u Belgiji. Tu sam došao na LMS utrku, a i na onu Svjetske Renault serije. Danas sam, u iznajmljenom Golfu GTi, napravio jedno dvadesetak krugova po najboljoj stazi na svijetu. I, dakle, prošao kroz Eau Rouge jedno 20 puta. Ne mogu vam reći ništa drugo, nego da vam s pravom cure sline. I da, danas cijeli dan pada kiša. Pozdrav
Pozdrav Mladene, jedini vas još nisam pozdravio, svaka čast.
S kolko km/h ste prošli kroz Eau Rouge? :driver:
Uživajte!
Penza
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

rindt je napisao/la:
majstor iz maranella je napisao/la: I kakav je izmijenjeni spa? Jel bolji ili lošiji od starog?
Maleni savjet nemoj zamjerit, udri Google Earth, Spa, preinaka se dobro vidi.
Da, preinaka iz 2004-te..... :(
Vertigo
Postovi: 83
Pridružen/a: 17 vel 2007, 12:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Donji Miholjac
Kontakt:

Post Postao/la Vertigo »

Gospodine Jergović baš gledam ovaj link: http://www.ayrton-senna.com/s-files/picsindx.html
i vidim da Sennina smrt nije baš jednostavna kao što se čini i da ima dosta nerazjašnjenih stvari oko toga, možete li mi reći, tj. smijete li reći ima li tu nećega više ili je to, običan F1 sudar sa fatalnim posljedicama, ima li tu doista stvari koje nisu za javnost, možda neka sabotaža ili nešto takvo?
U nekom ranije navedenom postu ste napisali da kad dođe vrijeme da ćete sve objaviti kada dođe vrijeme, možemo li to vrijeme očekivati uskoro?
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladen Jergović je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Mladene pozdrav

Imam jedno pitanje vezano za najbrže krugove u utrkama.Naime u prijenosu na HTV-u pored izgleda staze vide se i podaci o duljini staze,broj krugova i najbrži krug kojeg je neki vozač postavio na toj stazi.Mene zanima tko danas na ovim postojećim stazama drži najviše fastest lapova,koliko i kada ih je većinom ostvarivao?
Michael Schumacher, i uglavnom ih je sve postavio 2004., prije nego što je FIA intervenirala promjenama pravila 2005. (i kasnije), zamišljenim upravo da Schumacheru i Ferrariju skreše krila.
Mislite da je ispravno da je FIA tako postupila baš da upropaste schumacheru novu sezonu.Mislim znam da je te sezone schumacher bio superdominantan i utrka za prvaka dosadna jer se znalo da je on prvak,ali zar je on kriv što je tako dobar vozač i što je ferrari bio dominantan.Možda mu je baš to upropastilo 2005-u.Jel tako?Još jedno pitanje znam da ste vi rekli da je hamilton prvi veliki vozač nakon senne i naravno shvaćam vaš odgovor ali bi ste li se složili da je u tom vremenskom intervalu između senne i danas hamiltona schumacher bio jedan od najboljih vozača?
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

Ne znam da li pratite Britansku F3 seriju, ali ako pratite onda ste sigurno vidjeli Asmerovo prestizanje Mansela sa vanjske strane kroz Eau Rouge.

Obzirom da ste nam se pohvalili kako ste odvezli nekoliko krugova po Spa Francorchamps mozete li nam iz prve ruke pojasniti koliko je vozackog umijeca bilo potrebno da se to izvede.

Kada smo vec kod Eau Rougea, koji je zavoj po Vama zahtjevniji za odvoziti Eau Rouge ili Corkscrew sa Lagune Seca?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Korisničko ime je napisao/la:=D> =D> =D>

Obrisah sline...
Osjetio sam Monzu i Monte Carlo, a Spa je sljedeća želja. Bože zdravlja...

Zamolio bih da se posebno sjetite nas McL-ovaca kada se u nekom od narednih krugova približite mjestu meni najdražeg preticanja u F1...
Jesam, puno puta.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Fiorano04 je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:Evo društvo, samo da vam velim da sam u ovom trenutku u mjestu Spa, u Belgiji. Tu sam došao na LMS utrku, a i na onu Svjetske Renault serije. Danas sam, u iznajmljenom Golfu GTi, napravio jedno dvadesetak krugova po najboljoj stazi na svijetu. I, dakle, prošao kroz Eau Rouge jedno 20 puta. Ne mogu vam reći ništa drugo, nego da vam s pravom cure sline. I da, danas cijeli dan pada kiša. Pozdrav
Pozdrav Mladene,
Razmišljam o kupnji Golfa GTi a budući da ste ga u Spa dobro istestirali, možete li mi reći kako vam se čini i koliko je dobar za svakodnevnu upotrebu.
Želim vam puno uživancije i dobro provedenog vremena u Spa i hvala unaprijed na pomoći
Uu, jako dobar. Jako fini osjećaj. Odlično leži na cesti (i stazi). Vrlo precizan i živ, ali nije igračka. Pravi auto. Uopće, na vašem mjestu, ne bih puno premišljao. Sigurno najbolji auto u toj klasi.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Luky je napisao/la:Mladene nadam se da uživate u Belgiji, zapravo siguran sam u to...

Kažete da ste se provozali stazom, zanima me što mislite o promjenama na stazi, hoće li biti dosta pretjecanja (znam da se na Spa - u može pretjecati, ali bojim se "prljavog zraka".)

Ako možete malo objasniti kako ste vezani za LMS, radite na nekom projektu?Hvala
La Source je puno šiti i dosta brži, ali, na žalost ravnina prije toga nije baš dugačka, pa to još uvijek nije neko mjesto za pretjecanje, osobito kod podjednakih auta. Pretjecanje se radi u Le Combesu, i to će i za F1 biti dobro mjesto, kao i uvijek, bez obzira na prljavi zrak. Također, i nova bus-stop šikana će biti dosta dobro mjesto, čak možda i bolje od od Le Combesa. I to je to. Drugdje ne.
Ulaz u boksove je vrlo čudan, uzak i posve nepregledan. Ako nekom tu stane auto, nastat će pravi kaos.

Glavni boss LMS-a je htio da pogledam TV pokrivanje utrke i dam neke sugestije za budućnost.
Avatar
Ayrton Veliki
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 srp 2007, 00:02

Post Postao/la Ayrton Veliki »

Mladene,jedno pitanje u vezi Formule Renault,posto ste sigurno gledali drugu(nedeljnu) trku.
Dakle,da li je u poslednjem zavoju pre cilja Hanley morao pustiti Pavlovica,jer je skratio stazu ili je jednostavno ispao iz ritma,pa je Pavlovic povratio poziciju?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

TATA je napisao/la:Evo, novoprijavljeni sam, malo starija "garda", pratim F1 vec nekih 25-28 godina.
Ali odmah na pitanja

1. Ovu knjigu ste preporucivali vec. Grand Prix Data Book 2006 Edition.Author: Hayhoe D.Zbunjujuce je sto na 2 sajta pise da ima 496 stranica dok recimo na http://www.motorbooks.co.uk/notes.asp?bookid=73296 kazu 752. Posto je imate, molim informaciju i da li je , kako se kaze , year based ili team based kao neke druge koje iz tog razloga ne zelim kupiti jer zelim statistiku po godinama a ne po timovima.

2. U vrijeme totalne komunikacije bolida i boksa, cemu sluze , molim Vas, jos uvijek one table na pitwall-u, gdje obavjestavaju vozace na kojoj su poziciji i gdje je onaj kojeg obicno ganjaju ili ga ganja.Znam da ponekad zakaze radio, ali njih ima uvijek.Zaostavstina starog vremena, nostalgija i nesto trece?I meni nije uopste jasnokako vozac moze na 330 Kmh da vidi od 3 ili 4 table koja je njegova i da stignu to procitati.Ma pitajte nekog s kim ste dobri, da li oni to stvarno uspjesno citaju!

3.Kad ste vec tamo, pozdravite Milosa i dajte neke fotke s njim, pa ih ovdje na formu pokazite.Rekli ste da znate nesto vise informacija o njegovoj eventualnoj F1 buducnosti te kako bi nas to moglo iznenaditi ali nije jos vrijeme.Dakle, kad se vratitie da li ce te moci nesto vise o tome, i osim sto Milos voli Williams, da nije slucajno.....nesto u tom smjeru?

4.Ulaz u boks na Spa, jel stvarno sad kritican i moze li biti problematican, posto su se vec vozaci zalili da bi moglo biti problema?

5.Mislim da se F1 sada radi u HD modu 16:9.Posto vecina televizija "sijece" sliku i emituju u 4 na prema 3, to se primjeti u polozaju grafike na ekranu.Mozete ih obavijesiti da o tome povedu racuna jer se ponekad neke informacije gube ili budu na samom rubu prijemnika, broj krugova pogotovo?!Dizajn je relativno OK, mada font moze maaalo veci.Inace sama realizacija grafike je katastrofalna.Prije 15-20 godina je bilo bolje (mislim na samu realizaciju).

6.Da li je zabranjeno na startnoj poziciji ostavljati namjerno tragove gume radi povecanja trakcije na samom startu i da li bi to uopste pomoglo?Da li ste primjetili da je McLaren cini mi se prosle ili pretprosle godine, svaki put kad je bolid spustan sa "kloceva" na startnoj poziciji prije samog starta, uvijek vucen unazad 1 metar otprilike, te bi ostao trag gume?! (ili su to radili iz sasvim drugih pobuda)

7.Da li biste dali vas auto, koji necete nikada prodati, kada bi Vam neko ponudio u zamjenu mercedes w 196.

Dosta za pocetak , da me ne zamrzite odmah.Hvala. ;)
1. Ne bih vam mogao reći koliko ima stranica jer je nisam nosio u Belgiju. Ali, povelika je, i apsolutno obavezna. Ide godina za godinu, ali onda ima i vozače, pa ekipe, pa saze i na kraju puno odličnih statistika.

2. Svako toliko rikne radio. Evo, sad se prije utrku ili dvije to desilo Wurzu. Osim toga, vozači su na to navikli od najranijih vozačkih dana, i svi inzistiraju na tome. I da, znam pouzdano da oni to vide i čitaju, čak i kad imaju display krugova i vremena na volanu. >Primijetit ćete da svaka ekipa, za svakog vozača, ima neki specijalni način označavanja. Jarke boje, imena, nacionalne zastave, te svari.

3. Fotke s Milošem nisam radio jer nisam taj tip. Ali bio sam puno njim. Danas je, uostalom, i pobijedio. O budućnosti u budućnosti.

4. Da, vrlo je usko i nepregledno. Nije problem kad auto ide, ali ako netko tu stane, nastat će prometni čep.

5. Ovo s formatom slike jest problem. Baš ću ih pitati zašto ne spuste to vrijeme malo, ili ga stave negdje drugdje. Grafike su male zato da ne uzimaju puno od slike. Nisam 100 posto siguran da je baš katastrofalno i da je prije 20 godina bilo bolje, ali dobro. Mislim, ni meni se ne sviđaju sve stvari. Poslao sam im neki dan jedan mail u vezi s tim.

6. Ne da nije zabranjeno nego je poželjno. To radi i McLaren i drugi. Stvar je u tome što na startu do 100 km/h nema traction controla, i da bi se spriječilo proklizavanje u te prve dvije sekunde, svi ostave malo gume tamo gdje će kasnije startati. Plus tako najbolje počnete zagrijavati gume.

7. Bih ,ali samo zato jer bih potencijalno postao milijuner u dolarima. Ali, ako bi mi netko zabranio da W196 prodam, moram vam priznati da se ne bih mijenjao. Jako volim moj auto.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

majstor iz maranella je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:Evo društvo, samo da vam velim da sam u ovom trenutku u mjestu Spa, u Belgiji. Tu sam došao na LMS utrku, a i na onu Svjetske Renault serije. Danas sam, u iznajmljenom Golfu GTi, napravio jedno dvadesetak krugova po najboljoj stazi na svijetu. I, dakle, prošao kroz Eau Rouge jedno 20 puta. Ne mogu vam reći ništa drugo, nego da vam s pravom cure sline. I da, danas cijeli dan pada kiša. Pozdrav
I kakav je izmijenjeni spa? Jel bolji ili lošiji od starog?
Sveukupno, bolje. Molim, pogledajte detalje u jednom od prethodnih odgovora.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

fformula je napisao/la:dali su kvalifikacije i trka za VN turske u 04:00?
Kvalifikacije su u 1300, utrka u 1400.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

škare je napisao/la:pozdrav gosp. Mladene

Nerazumijem baš vaše izjave,rekli ste da je Hamilton veliki vozač,veliki talent,ali i da nebi bio prvi da vozi npr. Renault.Kažete da je on nešto NAJVEĆE OD SENNE,e pa ako je on nešto najveće od tada,onda bi on trebao biti prvi i u Renaultu ili BMW-u.Moje mišljenje je da se Hamiltonom pokazalo kakav je Alonso vozač,isti kao i on(ako voze najbolji auto onda su prvi).A ako ćemo to gledat od novijeg razdoblja f1 samo je Michael Schumacher bio prvi u ne najbržem automobilu.I Senna je uvijek imao najbrži auto ali za njega ipak mislim da je bio NAJVEĆI.Možete mi malo objasniti to o Hamiltonu?
Jooj, već jesam nekoliko puta. Miša u ruke i potražite malo po prethodnim stranicama. Hvala.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

formula 1 je napisao/la:Mladene tko je po vama bolji vozač, M.Schumacher ili Alonso?
Michael Schumacher.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

ipenezi3 je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:Evo društvo, samo da vam velim da sam u ovom trenutku u mjestu Spa, u Belgiji. Tu sam došao na LMS utrku, a i na onu Svjetske Renault serije. Danas sam, u iznajmljenom Golfu GTi, napravio jedno dvadesetak krugova po najboljoj stazi na svijetu. I, dakle, prošao kroz Eau Rouge jedno 20 puta. Ne mogu vam reći ništa drugo, nego da vam s pravom cure sline. I da, danas cijeli dan pada kiša. Pozdrav
Pozdrav Mladene, jedini vas još nisam pozdravio, svaka čast.
S kolko km/h ste prošli kroz Eau Rouge? :driver:
Uživajte!
Možda s jedno 120 ili 130, kad je bilo suhije. Nisam se (tu) smio previše drapati jer sam žicao organizatore da izađem na stazu - kao da pregledam pozicije za TV kamere - a to je ravno pod njihovim nosom.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Vertigo je napisao/la:Gospodine Jergović baš gledam ovaj link: http://www.ayrton-senna.com/s-files/picsindx.html
i vidim da Sennina smrt nije baš jednostavna kao što se čini i da ima dosta nerazjašnjenih stvari oko toga, možete li mi reći, tj. smijete li reći ima li tu nećega više ili je to, običan F1 sudar sa fatalnim posljedicama, ima li tu doista stvari koje nisu za javnost, možda neka sabotaža ili nešto takvo?
U nekom ranije navedenom postu ste napisali da kad dođe vrijeme da ćete sve objaviti kada dođe vrijeme, možemo li to vrijeme očekivati uskoro?
Kao što sam rekao, ne bih mogao još o tome. I ne bi trebalo očekivati jako uskoro. Ispričavam se.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Mladene pozdrav

Imam jedno pitanje vezano za najbrže krugove u utrkama.Naime u prijenosu na HTV-u pored izgleda staze vide se i podaci o duljini staze,broj krugova i najbrži krug kojeg je neki vozač postavio na toj stazi.Mene zanima tko danas na ovim postojećim stazama drži najviše fastest lapova,koliko i kada ih je većinom ostvarivao?
Michael Schumacher, i uglavnom ih je sve postavio 2004., prije nego što je FIA intervenirala promjenama pravila 2005. (i kasnije), zamišljenim upravo da Schumacheru i Ferrariju skreše krila.
Mislite da je ispravno da je FIA tako postupila baš da upropaste schumacheru novu sezonu.Mislim znam da je te sezone schumacher bio superdominantan i utrka za prvaka dosadna jer se znalo da je on prvak,ali zar je on kriv što je tako dobar vozač i što je ferrari bio dominantan.Možda mu je baš to upropastilo 2005-u.Jel tako?Još jedno pitanje znam da ste vi rekli da je hamilton prvi veliki vozač nakon senne i naravno shvaćam vaš odgovor ali bi ste li se složili da je u tom vremenskom intervalu između senne i danas hamiltona schumacher bio jedan od najboljih vozača?
Naravno da to nije bilo ispravno. Kad je Fangio u pedesetima činio utrke dosadnima, nitko se nije sjetio da ga namjerno hendikepira. Ali, ova su vremena drukčija.
Jasno da je M Schumacher jedan od, možda, tri ili četiri najbolja vozača svih vremena. Ali, on je već bio etablirani vozač i prije odlaska Senne.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Scorpyo je napisao/la:Ne znam da li pratite Britansku F3 seriju, ali ako pratite onda ste sigurno vidjeli Asmerovo prestizanje Mansela sa vanjske strane kroz Eau Rouge.

Obzirom da ste nam se pohvalili kako ste odvezli nekoliko krugova po Spa Francorchamps mozete li nam iz prve ruke pojasniti koliko je vozackog umijeca bilo potrebno da se to izvede.

Kada smo vec kod Eau Rougea, koji je zavoj po Vama zahtjevniji za odvoziti Eau Rouge ili Corkscrew sa Lagune Seca?
Moram reći da to nisam vidio, ali ako je to napravio, onda je jaaako dobar, i jako hrabar.

Premda, Miloš mi je upravo jučer rekao da Eau Rouge nije toliko strašan zavoj za odvoziti. On misli da 80 posto vozača u Svjetskoj Renault seriji voze ga punim gasom. Miloš čak kaže da bi dobro došlo da je motor još malo jači, da još ima malo ˝lufta˝ za brzinu. Ja sam gledao kvalifikacije u Eau Rougeu, i nije baš da 80 posto vozača ide punim gasom. Vjerojatnije je da ih ide manje od 30 posto. Odnosno, puno ih ide punim gasom, ali i malo koče lijevom nogom.
Miloš ide punim gasom, i ne koči.
I još jedna interesantna stvar. Sad je u Eau Rougeu zona za izlijetanje asfaltirana. Miloš veli da nije tako da bi možda samo dva ili tri vozača imala hrabrosti ići punim gasom.

Iz ovog razloga, ako je Corkscrew još sa šljunkom u zoni za izlijetanje, sad s ne sjećam, možda je to čak i ˝luđi˝ zavoj. Ali, Eau Rouge je maestralan: s tom kompresijom na početku i toliko divno dugačak. Prava milina.
Zaključano