Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Stavljena je u pogon face stranica pa shareajte oni koji imaju face :D


SHARE!!
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: NOVOSTI

Post Postao/la marcus »

U par rečenica dobro objašnjeno što nas čeka ove sezone.

http://www.skysports.com/f1/news/24096/ ... ive-battle

Mercedes and Ferrari are so closely matched that they now each have to choose one driver to support for the Drivers' Championship. At the same time they have to motivate and enable their 'second' drivers to score as many points as possible, and to pick up victories when the main man has a problem, in order to secure the highly-coveted constructors' title for these two great rivals.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Ovako bi trebala izgledat idea "shielda" po nacrtu Giorgia piole

slika

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI

Post Postao/la pospani gad »

marcus je napisao/la:U par rečenica dobro objašnjeno što nas čeka ove sezone.

http://www.skysports.com/f1/news/24096/ ... ive-battle

Mercedes and Ferrari are so closely matched that they now each have to choose one driver to support for the Drivers' Championship. At the same time they have to motivate and enable their 'second' drivers to score as many points as possible, and to pick up victories when the main man has a problem, in order to secure the highly-coveted constructors' title for these two great rivals.
Svašta. #-o
Što su rekli? Ništa. Prodaju zdravu logiku i pamet.

To može zaključiti, i onaj koji prati F1 preko index.hr. Običan površni pratitelj F1.

Bilo bi extra za sve nas ( osim marcusa u slučaju Lewisa) kada bi jedan od Finaca "poludio", pa konstatno gazio timskog kolegu. Kimi je jednom rukom u penziji, a drugu drži na Jack Danielsu.
Valtteri je previše blijed sa svojim nastupima. Pascal Wehrlein ili Stoffel Vandorne bi pošteno namučili Lewisa. :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

pospani gad je napisao/la: Valtteri je previše blijed sa svojim nastupima. Pascal Wehrlein ili Stoffel Vandorne bi pošteno namučili Lewisa. :driver:
Eh odkud ti to? Lani se pričalo da će mu Bottas sad pokazat, a sad neki mulci na bolovanju koji su uspjeli odvest cjele utrke da se jedva nabroji na prste jedne ruke.
Nemam ništa protiv dva podebljana vozača, naprotiv želim im veliki uspjeh. Ali oprosti, to je za mene kao da kažeš da bi Antonio Pizzonia ili Alexandar Würz pošteno namučili Schumahera u njegovim najboljim danima u Ferrariu s samim Ferrariom u vrhu.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI

Post Postao/la zonelsk »

Mozda sam previdio ali ne sjecam se da je netko rekao da ce Bottas namuciti bilokoga? Bez da omalozavam Massu nije bas ni njega izšamaral?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

Bottasa se uzdizalo dosta 2014. jer je tad neke dobre vožnje i pokazao, početkom 2015. se čak spominjalo da bi trebao Kimija zamijeniti u Ferrariju...al sad mi je jako jako drago da se te priče nisu obistinile
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Scuderia »

Nakon Bernija - Berinie. Kakvo cudo kada se polako ali sigurno gubi interes za F1
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

navodno bi VN Turske mogla natrag već 2018
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:navodno bi VN Turske mogla natrag već 2018
par postova gore :D

koji pakŠu #-o #-o #-o [-X [-X
Bernie Ecclestone says that new F1 owners Liberty should cut the fees that promoters pay to host races, amid fears that events will be lost because governments no longer want to subsidise them.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Ove godine će sve momčadi pomoći testirati gume Pirelliju. One koje nemaju puno novaca će testirati na stazama dan ili dva nakon utrke odmah, ovi koji imaju više para si mogu priuštit let do Paul Ricarda. Zanimljivo je i da je Magny Cours isto u kalendaru testiranja. Timovi ne smiju testirati na ovim testovima nove dijelove. Ostale momčadi mogu poslati svoje ljude da gledaju

LINK


slika

#####BUMP

Sljedeći tjedan je sastanak vezan za tehnička pravila. T krilo bi moglo bit zabranjeno od Sochija nadalje
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

Eto donijeta je odluka da će se slučajevi poput Vettelovog pozicioniranja na gridu u Kini ubuduće kažnjavati. Također, Whitting je rekao da je oko pola vozača u Kini bilo van svoje pozicije, a Vettel je bio samo najočitiji.

Opet mi je interesantno kako se nitko nije bunio kad je Hamilton to radio, kao npr. u Bahrainu prošle godine:
slika

Da ne bude zabune, slika nije snimljena nakon gašenja svjetala nego, vidljivo po sucu sa zelenom zastavom u pozadini, nekoliko trenutaka prije paljenja crvenih svjetala
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Toon »

Cuky je napisao/la:Opet mi je interesantno kako se nitko nije bunio kad je Hamilton to radio, kao npr. u Bahrainu prošle godine:
...netočno, uvijek se to primjećuje i spominje (krivo pozicioniranje) bilo kojeg vozača...godinama je tako samo što rijetko ima ovoliko "buke" zbog toga...ova "pobuna" je zato jer je riječ o (tada) dva glavna kandidata za svjetskog prvaka - znam da je rano ali razumiješ valjda što mislim..da se ovo dogodilo recimo u momentima kada Ham ima 200 bodova prednosti i utka je samo prestiž ne bi toliko buke diglo i ne bi se "pravila mijenjala"...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

Renault objavio fotke svojeg koncepta F1 bolida za 2027.
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

http://www.skysports.com/f1/news/12473/ ... lar-images
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

bokte kako to gadno izgleda. Kao neki mrtvi ribež.

Anyway, na Montrealu će se dogodit neke preinake. Slične stvari kao i u Melbournu, više guma sa strane i dodani TechPro-i za povećanje sigurnosti. Spominje se i drukčiji kut kod zida prvaka. Izgleda da po FIA-i je taj zid sad jako opasan. Da li će sad zid prvaka bit skošen ili što već vidit ćemo na utrci.

Key upgrades for Montreal Formula 1 track
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: NOVOSTI

Post Postao/la dmarijon »

F1NAC je napisao/la:bokte kako to gadno izgleda. Kao neki mrtvi ribež.

Anyway, na Montrealu će se dogodit neke preinake. Slične stvari kao i u Melbournu, više guma sa strane i dodani TechPro-i za povećanje sigurnosti. Spominje se i drukčiji kut kod zida prvaka. Izgleda da po FIA-i je taj zid sad jako opasan. Da li će sad zid prvaka bit skošen ili što već vidit ćemo na utrci.

Key upgrades for Montreal Formula 1 track
Nastavlja se bogohuljenje.
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Vratio se Grill the grid. Ovaj put će bi momčadski dvoboj



###BUMP

Kako piše AMuS po twitteru, strateška grupa je odustala od HALO-a, ali i dalje nastavljaju sa istraživanjem shielda. Također za iduću sezonu će T krila i shark finovi bit zabranjeni tj prostori oko pokrova motora bit će ograničeni tako da se spriječe takve ideje. Plus od španjolske bi mogli vidjeti izraženija imena vozača na bolidima.

Plus za raspravu na WMSCu je predložena tema vezana za standing start nakon crvene zastave, a ne rolling start iza SCa kao što je do sad praksa

LINK
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

katastrofa...godinama se kuka da se otvori malo više prostora za razvoj i kada se to napravi zbog glasne manjine se opet ograničavaju djelovi koje im se oslobodilo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Čini se da je Red Bull dobio bitku. Šteta, a tako se fino počelo sve otvarat. Sad još i kad Hondi i McLarenu pomognu svladat njihovu nekompetenciju..

###BUMP

Evo fotke kako je FIA sad odredila polje u kojem ne smije bit nikakav bodywork (crveno polje)

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la gjoko-mkd »

A od kada će važiti ovo pravilo oko tog crvenog dela bolida?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16016
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

od 1.1.2018., tj. za slijedeću sezonu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la gjoko-mkd »

Cuky je napisao/la:od 1.1.2018., tj. za slijedeću sezonu

Ako je tako...evo za tebe unapred sam nešto spremio :biggrin:
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Čisto da se nadovežem na stvar koja kreće od VN Španjolske a to su brojevi vozača i imena. Brojevi moraju bit visine od 23 cm i debljine od 4 cm naravno na nosu se nalazi broj, dok će se imena odnosno prezimena bit kao na live timingu i nalazit će se ili na bočnim stranicama stražnjeg krila pri vrhu ili iza airboxa
According to the new FIA regulations, the start number must be at least 23 cm high and 4 cm thick. It must be placed on the nose in such a way that it can be read from the front.
There are also minimum dimensions for drivers. The letters must have a minimum height of 15 centimeters with a thickness of 3 centimeters. The top edge of the rear wing end plates or the rear part of the air box are available as a place.
Long rider names may be abbreviated as used on the time monitors. Instead of Kevin Magnussen may stand then MAG, instead of Sebastian Vettel VET or instead of Daniel Ricciardo RIC.
BUMP
Shield ce bit testiran u monzi i singapuru
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: NOVOSTI

Post Postao/la dmarijon »

Ponavljam prijedlog, ovaj put novim moderatorima.
Esteban Ocon još nema svoju temu.
Ne čuje se puno za njega, tiho osvaja bodove i sjajan je. Skroz mlad, a brz i bez greške. Do sada bodove osvojio na svakoj utrci.
Samo neka se trkaju.
Zaključano