Imola 1994

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Je istina da je izletio sa 188, to sam negdje već pričitao, samo da sam to reka ispao bi klinac koji živi od Youtube-a :p

I di su sad oni koji tvrde da je Senna bio stručan da nebi poginuo, uostalom nije on kriv zbog onog komada ovjesa :(
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

red_devil je napisao/la:Je istina da je izletio sa 188, to sam negdje već pričitao, samo da sam to reka ispao bi klinac koji živi od Youtube-a :p

I di su sad oni koji tvrde da je Senna bio stručan da nebi poginuo, uostalom nije on kriv zbog onog komada ovjesa :(
Izletio je on sa preko 300 km/h ali je udarac u zid bio pri 188 km/h. Detaljnije, koga zanima, možete naći ovdje :

http://www.thesennafiles.com/s-files/index.html

Kompletno suđenje sa svim podacima kojima su raspolagali tužitelji + svjedočenja i još puno toga.
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Znam, znam za to ;) Jednom sam uzeo čitavo popodne za tu stranicu ;)
Samo davno je to bilo i neznam jeli tu ona slika pri ulazu u Tamburello kad se Schumi približava Senni i skoro gazi preko neke plastike :roll: :?
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

red_devil je napisao/la:Znam, znam za to ;) Jednom sam uzeo čitavo popodne za tu stranicu ;)
Samo davno je to bilo i neznam jeli tu ona slika pri ulazu u Tamburello kad se Schumi približava Senni i skoro gazi preko neke plastike :roll: :?
Da, tu je i ta fotka koja je trebala biti kao dokaz da je možda ako nešto bilo poslije sa gumom ali je odbačeno. Ono što je puno bitnije je da nikada nećemo saznati što je točno bilo jer kao što sam već negdje prije napisao, preveliki su novci u igri. Previše je u cijeloj priči slučajnosti i zakulisanih igara pa mi je jednostavno muka od ponovnog pretresanja cijele priče. Ali jednu stvar bi još htio reći, svim onim "stručnjacima" za sve na ovom forumu, pretresite dobro materiju prije nego počnete ovdje iznositi tvrdnje jer bi se lako mogao naći neko upućeniji pa bute ispali papci. Uostalom za cca. dvadesetak godina možda neko od umješanih progovori, kada bitni akteri afere budu pokojni, mada sumnjam i u tu opciju.
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Buxer je napisao/la:Uostalom za cca. dvadesetak godina možda neko od umješanih progovori, kada bitni akteri afere budu pokojni, mada sumnjam i u tu opciju.
Da i to je jedna od teorija, samo neznam zašto bi netko... Ali kako kažeš preveliki su novci u igri... I mislim da to nećemo doživiti ;)
dado
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 415
Pridružen/a: 10 tra 2007, 23:24

Post Postao/la dado »

tex je napisao/la: a i pogledao sam rekonstrukciju nesreće, i to su trvdili da je moguće da mu se volan odvojio pa nije mogao skrenuti ali su pokazali da se mijenja položaj volana tokom vožnje pa ne misle da je to uzrkok, a zatim su pokazali i demonstrirali da je došlo do manjka dowforca kad je pod bolida dotaknuo pod i bolid je poletio i završio u zidu
Ja ne vjerujem da je doslo do manjka downforce-a zato jer su bolidi iz tog vremena jako cesto strugali podnicom po asfaltu, pa stoga svako takvo struganje je trebalo zavrsiti izlijetanjem, a ocito je da tome nije bilo tako. Meni se cini da je najvjerovatnija teorija da je pukla sipka od volana sto se i vidi na snimci gdje volan pada Senni prema dolje. Objasnjenje Williamsa mi se cini smijesnim. Pa cemu sluzi volan koji vozac moze micati u toku voznje u svim smjerovima??? A gdje je iskaz Hilla koji potvrduje da je tome tako ?? Mislim da je to bila samo predstava za javnost i za sud. Ipak se tu radi o SIR Franku Williams-u.
Avatar
*1n50mn1č4r*
Postovi: 145
Pridružen/a: 07 tra 2007, 13:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la *1n50mn1č4r* »

ferrariboy je napisao/la:to nije razlog zbog čega ga netko ne bi voljeo :roll:
onda iz istog razloga mogu mrzit i miku ili larinija.

ja osobno ne vidim šta je tim njegovim mrziteljima to takav trn u oku.pa nije čovjek slavio, nasmješio se jednom i to je bilo sve. a senna tad još bio živ i postojala je neka nada ;)
Znali su oni da je Senna mrtav i zato nije bilo šampanjca, ali ja osobno ne zamjeram nista Schumacheru, ljudi najrazlicitije reagiraju u stresnim situacijama, Schumy je vjerojatno pomislio na svoju pobjedu zaboravivsi na tren Senninu tragediju, i nasmjesio se, pa nije se smijao zbog njegove smrti zaboga... a da mu nije svejedno zbog Senne dokazalo je njegovo plakanje na press konferenciji kad je izjednacio Sennin broj pobjeda a i na samoj konferenciji u Imoli 1994. kad je rekao kako ne moze slaviti zbog tog dogadaja i bio je vidno potresen Senninom smrcu...
THE BEST YEARS OF FORMULA1
slika
Thank you Mika, thank you Michael

Go McLaren! 4ever!
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Post Postao/la keexx »

Evo jedan filmic koji predstavlja jedan presjek tog crnog vikenda u Imoli 1994.... Svojevrstan tribute tom vikendu i Senninim zadnjim trenucima...



Znam da je bilo slicnih filmica, ali meni je ova verzija najbolja pa da je podijelim sa vama, mozda je netko nije vidio...
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

ja sam nabavio na dvd-u cijeli prijenos kval i utrke,puno je bolje nego ove snimke na netu koje imaju jako malu rezoluciju,i doslo je do zanosenja sennina bolida,zato nevijerujem da je letva....ma sve sam napisao na temi Aerton Senna.....Sam Sumi koji je bio cijelo vrijeme tik iza njega cijeli krug izjavio je da mu je straznji kraj cijelo vrijeme nekontrolirano bijezao,da se u tamburelu dva puta zanjeo i da ga je na kraju jednostavno izgubio..i jos nesto...u tim klipovima manipuliraju ljudima,naprave isjecak necega,uspore snimku itd,zelim reci da se sumi nije smijao nesreci cak naprotiv,to je vise radio Hakinnen i tifozi i Larini je slavio,ko je gledao prijenos to zna...manite se y.toubea
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

San Marino- Imola

Post Postao/la Scuderia »

Ne znam kud bi stavio ovo, pa sam se odlucio tu.
Dakle, proslo je vise od 2.godine od kada se vozila utrka tamo.
Zadnji pobjednik : Michael Schumacher

Pitanja

Da li ima kakvih vijesti o povratku staze?
Da li vam nedostaje?
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: San Marino- Imola

Post Postao/la schuey »

Scuderia je napisao/la:Ne znam kud bi stavio ovo, pa sam se odlucio tu.
Dakle, proslo je vise od 2.godine od kada se vozila utrka tamo.
Zadnji pobjednik : Michael Schumacher

Pitanja

Da li ima kakvih vijesti o povratku staze?
Da li vam nedostaje?
povijest ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Post Postao/la Scuderia »

ah... sad je kasno, jedino ak gazda hoce...
slika
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Re: San Marino- Imola

Post Postao/la Piquet20 »

Scuderia je napisao/la:Ne znam kud bi stavio ovo, pa sam se odlucio tu.
Dakle, proslo je vise od 2.godine od kada se vozila utrka tamo.
Zadnji pobjednik : Michael Schumacher

Pitanja

Da li ima kakvih vijesti o povratku staze?
Da li vam nedostaje?
Nikakvih vijesti - vrlo tesko da ce se staza vratiti. Nisu ju jos ni u potpunosti obnovili, a ima i problema sa vlasnicke strane.

Meni osobno jako nedostaje. Puno puta sam bio tamo, atmosfera je uvijek bila odlicna...istina, odkad su preuredili tamburello i jos neke dijelove staze vise to nije bilo to, ali svejedno mi je uvijek to bila jedna od najdrazih staza...nazalost mislim da ta staza vise nece vidjeti F1.
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Post Postao/la Scuderia »

I meni nedostaje, pokusao sam potrazit nesto na netu o povratku, ali nista :roll: :(

Ali sam nasao ovo

zadnjih 7 krugova. ;)
slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

I meni je žao što je više nema, jako mi se sviđala. Ali kako se Bernie sve više okreće novim stazama, što zbog novaca, što zbog atraktivnosti, teško da će se vratiti u kalendar.
Zadnja izmjena: Icy, dana/u 27 sij 2009, 01:12, ukupno mijenjano 2 puta.
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Ante sexy »

Jedna od najbolji staza meni šteta što je ispala iz F1 :(
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Post Postao/la Scuderia »

a tko zna, mozda ce se sjetit jednog dana da je vrati ponovno


evo malo o stazi ( da se ne zaboravi)

SLIKA:

slika

Podaci: Najvise pobjeda na toj stazi ima Michael Schumacher (7). Slijede Prost (3) Senna (3).

Sto se tice momcadi; najvise pobjeda imaju: Ferrari i Williams

Vozilo se 62. kruga, rekord kruga drzi Michael Schumacher (1:20 441)
slika
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Post Postao/la Jackie Stewart »

Definitivno jedna od najljepših staza, ne samo u Formuli 1 nego i u cijelom motorsportu!!!

AUTODROMO ENZO E DINO FERRARI
slika

1980.
slika

1981. - 1994.
slika

1995. - 2006.
slika


Jedna od najboljih utrka na toj stazi dogodila se 1982., poznata po borbi za prvo mjesto između Gillesa Villeneuva i Didiera Pironija. Pobijedio je Didier Pironi. Predivna utrka!

slika
Didier Pironi i Gilles Villeneuve
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la K1M1 »

meni osobno jedna od najljepših i najdražih staza.
a evo i možda neka naznaka da bi se mogla vratit 2011.
http://bleacherreport.com/articles/3492 ... -announced dakle piše: Monza The Obvious Choice But Could Be Replaced By Imola. ajde baš bi volio
inače mogu se pohvalit da sam bio na toj stazi, nažalost ne na utrci, bio sam prošle godine u 4. mjesecu i evo kako to izgleda:
slika
gradi se na veliko!
Avatar
Damper
Postovi: 32
Pridružen/a: 08 sij 2008, 14:18
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Mostar

Post Postao/la Damper »

Bernie vrati Imolu, Berni vrati Suzuku. Bernie imaš kuću, vrati stan!. :badgrin:
šumi, šumi javore...
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Post Postao/la Scuderia »

trazio sam jos nesto o Imoli, pa sam naletio na ovo:
http://video.google.com/videoplay?docid ... Grand+Prix

Utrka 2006
;)
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

ne vjerujem da će se vratit ipak monza ima preveliku moć,a odavno se riješavaju staze u istoj državi,po meni šteta jer valencia je užasna a ovo je klasik f1,no potezi bernia su nekad neshvatljivi,ipak je on i najatraktivniju stazu izbacio na kratko hlađenje donedavno,tako da ako spa nije zaštićen,nebu ni imola,a velik minus još uvijek je duhanski zakon u europi ;) sve u svemu mislim da nikaj od toga
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Post Postao/la Scuderia »

schuey je napisao/la:o potezi bernia su nekad neshvatljivi,ipak je on i najatraktivniju stazu izbacio na kratko hlađenje donedavno

to da su neshvatljivi tu se potpuno slazem, covjek ne zna ni sam vise sta hoce (sta novac radi :roll:

Ali zanimljivo je ovo.
Naletio sam na jednu stariju vijest u kojem je pisalo da se Imola vraca 2008. Naravno da se to nije desilo, ali sto je naj zanimljivije nema ni jedne novije vijesti o stazi, kao da ne postoji :roll:
slika
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Post Postao/la almeida »

treba vratiti imolu i suzuku a izbaciti valenciju ;)
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Scuderia je napisao/la:
schuey je napisao/la:o potezi bernia su nekad neshvatljivi,ipak je on i najatraktivniju stazu izbacio na kratko hlađenje donedavno
to da su neshvatljivi tu se potpuno slazem, covjek ne zna ni sam vise sta hoce (sta novac radi :roll:
E tu ste u krivu...bar sto se Imole tice. Da nije bilo Bernija Imola bi vec davno otpala. I jedino sto ih je trazio je da obnove paddock, ali oni nisu bili u stanju ni to napraviti. Ali kao sto sam vec spomenuo, problem je u vlasnistvu - staza se privatizirala i navodno novi vlasnici ciljaju na koncerte i slicno, a F1 ih uopce ne zanima. ZALOSNO! To me podsjeca na "nase poslove" i nase prodaje uspjesnih tvrtki.


Scuderia je napisao/la:Ali zanimljivo je ovo.
Naletio sam na jednu stariju vijest u kojem je pisalo da se Imola vraca 2008. Naravno da se to nije desilo, ali sto je naj zanimljivije nema ni jedne novije vijesti o stazi, kao da ne postoji :roll:
Kao sto sam rekao - da su obnovili sve na vrijeme, vjerojatno bi se vratila 2008.
Zadnja izmjena: Piquet20, dana/u 31 kol 2008, 13:09, ukupno mijenjano 3 puta.
slika
Odgovori