Povijest

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Cuky
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Povijest

Post Postao/la Cuky » 13 ruj 2019, 16:08

Evo nešto što nisam znao... sredinom 80-ih Ross Brawn i Adrian Newey su bili članovi iste ekipe

BUMP: Fun Fact:
slika
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 26 ruj 2019, 21:46

Na današnji dan prije 20 godina Johnny Herbert ostvario je svoju posljednju, a Stewart GP-ovu jedinu pobjedu u F1. Drugi je bio Jarno Trulli za Prost, a treći Barrichello također u Stewartu.
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 lis 2019, 10:15

Na današnji dan prije 35 godina vožena je prva utrka na novom Nurburgringu. Utrku je pobjedio Alain Prost, a Senna i Keke Rosberg su se sudarili u T1

BUMP: A Suzuka je imala nekoliko zanimljivih dizajna prije nego li je izgrađen danas nam poznati dizajn. Jedan od prvih dizajna je uključivao čak 3 mjesta gdje staza ide ispod ili iznad sebe
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 17 lis 2019, 10:31

Jedna random F1 misao sa posla...

Da se Jordan nije 2003. žalio na rezultat VN Brazila Kimi bi sezonu završio sa jednakim brojem bodova kao Schumacher, ali bi svejedno izgubio naslov jer bi Schumacher i dalje imao više pobjeda (5-2). Također, Williams i McLaren bi bili izjednačeni u konstruktorskom poretku, ali bi opet Williams završio 2. a McLaren 3. zbog više pobjeda Williamsa (4-3).
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 18 pro 2019, 13:17

Na današnji dan 2001. Toyota je predstavila svoj prvi bolid sa kojim su se utrkivali (TF102).
slika

Jbt. nekad su se bolidi predstavljali pred Božić, a danas teko u veljači imamo prilike vidjeti nove bolide
slika
slika -

Odgovori