Foto kutak

Forum za Foto utrku, kutak vaših remek-djela...

Moderatori/ce: Zweki,47

Odgovori
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

samo zajebavat znate :p :D hvala ;)
a što ti zweki, nisi nešto usliko? hmmmmm? ja znam odgovor, a ti podijeli sa drugima, hahahahah
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

47 je napisao/la:samo zajebavat znate :p :D hvala ;)
a što ti zweki, nisi nešto usliko? hmmmmm? ja znam odgovor, a ti podijeli sa drugima, hahahahah
Nisam imao fotić kod sebe! :p Si sad happy? :D
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Sa starta INA Delte.
na žalost nisam išao na brzince.
slika
slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

slika
slika
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

47 je napisao/la:slika

na žalost, malo mi je oluja pobjegla pa sam slikao munje iz daljine
bemti :o kako ti je to uopće i uspjelo :roll: Ja sam jednom pokušao isto, ispucao pedesetak slika i uhvatio niti jednu :(
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Senna je napisao/la: bemti :o kako ti je to uopće i uspjelo :roll: Ja sam jednom pokušao isto, ispucao pedesetak slika i uhvatio niti jednu :(
Hebote i ja i nikako neće, pa da si ne znam tko ;) :roll:
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Stvar je u tome da treba staviti otvor blende da dugo upija svijetlost ili vam ga da bude dugo otvorena i onda recimo unutat 30s će vam sigurno par puta bljesnuti i sve će biti uhvaćeno u slici. Samo pitanje je da li vam fotići imaju tu mogućnost podešavanja. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Zweki je napisao/la:Stvar je u tome da treba staviti otvor blende da dugo upija svijetlost ili vam ga da bude dugo otvorena i onda recimo unutat 30s će vam sigurno par puta bljesnuti i sve će biti uhvaćeno u slici. Samo pitanje je da li vam fotići imaju tu mogućnost podešavanja. ;)
Yeah, what he said :) ;)

A ja sam imao 'sreće' da baš kad namještam fotić bljesne beš kako treba, prelomi se preko cijelog neba. a bit će ih loš :)

Uz ovih 30 sec što je rekao Zweki, postoji i 'bulb' mod, ali u tom modu moraš sam držati okidač koliko dugo želiš. ja sam ga držao po negdje minutu, nije mi se dalo više, hahah

za to se koriste daljinski upravljači, pa samo stojiš i držiš 5 minuta ako hoćeš. zamisli takvu fotku, ha? :)
slika
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Post Postao/la Frane »

evo sve sljedeče slike koje budu kroz sljedeči tjedan su bile s mog izleta na potezu split-drniš-knin-roški slap-skradinski buk-čavoglave-mauzolej ivana meštroviča-split... buduči da mi je selo u Drnišu nisan svaki dan mora vozit do navedenih mjesta, taj izlet je traja tri dana sve skupa s time da san treči dan samo iz Drniša išao doma i slikao Mauzolej... napravija san između 450-500 kilometri, ni sam se ne sječam više....

malo s kninske tvrđave nakon piča s red devilom....
slika

e sad mene nešto znima...
ja volin kada slikan da obično uz to uhvatim neki predmet koji je ispred mene, onako krajičkem i onda ono glavno tj. temu slike... i vidite na ovoj slici iznad jest ispalo to izvrsno (lak mi je i malo previše toga "krajička ispalo" ali neka sviđa mi se), točno kako želin a nije korište nikakav photoshop ili nešto pa me zanima je li to slučajno ispalo tako jer na displayu od digitalca to nije izgledalo tako? i da li ovo spada pod panoramu, autopotret panoramu?
ex ALONSO
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

To je makro, ako sam u krivu neka me @fortisevn ispravi :p

btw. vidi se moja zgrada :D :D
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Post Postao/la Frane »

red_devil je napisao/la:To je makro, ako sam u krivu neka me @fortisevn ispravi :p

btw. vidi se moja zgrada :D :D
to san čeka da ti izađeš :lol:

evo jedna slika na istu foru...
tija san uhvatit ovo cviče s jedne i stablo s druge strane i to mi je sve savršeno, ali san na displeju vidija cilu sliku dosta oštro (s obzirom da mislim da mi zoom nije neki), ali otok visovac mi je ipak malo premutan... meni se sviđa slika i sve, ali iman dojam da 15% slike nije ispalo kako treba, iako se meni jako sviđa, a još više bi mi se sviđalo da nije onako mutan visovac a da se cviječe i trava vidi sve ok...
jel to do podešavanja nekih modfova (koje usput rečeno nikad ni ne podešavam jer neznam :D ) ili je to do kvalitete digitalca (uopče niti ne znam je li dobar ili nije jerse na razumjem u njegove karakteristike)

slika

slika je slikana ili s vidikovca iznad visovca gdje počimlje cesta koja se spušta ili s same ceste.. tu je inače i jedno malo svetište te kip hrvatskog kralja petra svačića, a pogled od tu je nešto uistinu, ali stvarno nešto neponovljivo, uostalom poslat ču vam par slikica kasnije da se i sami uvjerite i malo odmorite oko.
ex ALONSO
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Možeš ti otvorit poseban topic pa nam ispričati sve i polijepiti slike ;)

savjet, ako može, dok copy-pejstaš link sa imegeshacka, copiraj onaj red koji piše ''Hotlink for forums (1)'', tako da ne dobijemo samo thumbnail, i da ne moramo linkati slike ;) a prije toga, dok uploadaš sliku, stavi nek ju imageshack kompresira na 800x 600, tako da ne bude prevelika ;) ako ti nije jasno, pitaj Reda :D

Slike su dobre, super mi je ona Knina ;)

A to što ti želiš, i što te muči na drugoj slici je vjerovatno auto-focus.
De ti nama reci kakav imaš fotić pa da ga ja I Zweki mali izseciramo i proučimo :)
To mogu bit dobri efekti, kad je fokus na dalje, a bliži objekt je mutan. ali treba malo paziti, jer na malom displayu to sve isto izgleda. možeš malo zumirat sliku pa ju pregledat kad ju uslikaš, to ja radim :)

@Red: moram te ispravit, ona slika nije macro, više panorama, macro je baš dok se približiš subjektu. najčešći primjer ti je cvijeće, npr. one dvije moje slike na stranicama prije ;)
slika
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Post Postao/la Frane »

47 je napisao/la:Možeš ti otvorit poseban topic pa nam ispričati sve i polijepiti slike ;)

savjet, ako može, dok copy-pejstaš link sa imegeshacka, copiraj onaj red koji piše ''Hotlink for forums (1)'', tako da ne dobijemo samo thumbnail, i da ne moramo linkati slike ;) a prije toga, dok uploadaš sliku, stavi nek ju imageshack kompresira na 800x 600, tako da ne bude prevelika ;) ako ti nije jasno, pitaj Reda :D

Slike su dobre, super mi je ona Knina ;)

A to što ti želiš, i što te muči na drugoj slici je vjerovatno auto-focus.
De ti nama reci kakav imaš fotić pa da ga ja I Zweki mali izseciramo i proučimo :)
To mogu bit dobri efekti, kad je fokus na dalje, a bliži objekt je mutan. ali treba malo paziti, jer na malom displayu to sve isto izgleda. možeš malo zumirat sliku pa ju pregledat kad ju uslikaš, to ja radim :)

@Red: moram te ispravit, ona slika nije macro, više panorama, macro je baš dok se približiš subjektu. najčešći primjer ti je cvijeće, npr. one dvije moje slike na stranicama prije ;)
hehe, vidiš, možda i budem ovih dana :)

slike su slikane s olympus d 540 zoom
evo malo više podataka pošto ja ništa ne razumjem :oops: :
http://www.olympusamerica.com/cpg_secti ... asp?id=954
tu livo klinknite na plavo pa če te dobit detaljnije specifikacije...

e da još jedno pitanej..

jučera san nešto prčka oko podešavanja :D
aj mi malo pojasnite šta je slikanje za šta:
movie
landscape (jel to slika prirode)
landscape + potrait
potrait (to bi triba bit potret? jel to onda za slikanje iz bliza?)

onda san još malo prčka i doša do nekih opcija u "pixeling maping" di je napisano "auto" i nacrtano:
nešto kao "oko"
munja
nešto kao "zemlajska kugla i munja"

isto tako koja je razlika između?
znam da je ovo miljun pitanja, ali ako netko to može odgovorit, pa makar iz 5 postopva kada uhvati vremena ima piče od mene
ex ALONSO
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

ALONSO je napisao/la: jučera san nešto prčka oko podešavanja :D
aj mi malo pojasnite šta je slikanje za šta:
movie
landscape (jel to slika prirode)
landscape + potrait
potrait (to bi triba bit potret? jel to onda za slikanje iz bliza?)

onda san još malo prčka i doša do nekih opcija u "pixeling maping" di je napisano "auto" i nacrtano:
nešto kao "oko"
munja
nešto kao "zemlajska kugla i munja"
uf, ajmo polako, jedno po jedno :) (oću piće :D )

movie - snimanje filmova preko fotića, očito samo po sebi.

landscape - iliti pejzaž. u ovom modu se uglavnom slikaju, jel, pejzaži, kao na par tvojih slika gore. znači dok slikaš velika prostranstva. onda on izjednači fokus na slici, malo vjerovatno pojača boje i to, olakša ti posao.
PRIMJER: .slika

landscape + potrait - to bi bio pejzaš, ali sa portretom. znači, staviš nekog ispred, da ga slikaš, a iza njega neka prirodna ljepota (primjer). ne znam točno kako radi tvoj fotć, niti imam te funkcije na svome, ali trebalo bi to biti tako. probaj. stavi, brata sestru na livadu il negdje i okini par puta. I obično se takve fotke slikaju tako da osobu staviš u kut, lijevi ili desni, svejedno. ali ne strogi kut nego negdje na trećinu dužine. (tzv. pravilo trećina, stavit ću link)
OVAKO NEŠTO: http://photography.ryangallagher.name/i ... rtrait.jpg
Možeš se i približiti osobi pa uslikat joj samo gornji dio tijela, experimentiraj;)

potrait - kao što kaže, portreti. ljudi uglavnom, ili živine recimo.:)
fotić će se fokusirati na najbližu stvar na koju naiđe, a to bi trebao biti tvoj subjekt koji slikaš. pozadina bi trebala biti još mutnija, tako da subjekt iziđe u prvi plan. tu također možaš upotrijebit pravilo trećina, a ne moraš, ovisi o tebi, o tome kako želiš da izgleda. ;)
PRIMJER: [img]http://saanga_blogger.home.comcast.net/photospot/images/candid-portrait-from-india.jpg[/img]
slika

za slikanje izbliza (macro) koristi istoimenu funkciju. nju pališ tako da na svom fotiću, iza, stisneš strelicu gore!slika <- vidiš mali cvjetić pokraj tipke? to je to! (samo pitaj Reda, ljubičice, hahaha)
Macro služi za slikanje izbliza, aimaš i zoom pa možeš dobro približiti vjerovatno. isto tako, ono što nanišaniš, stavlja u prvi plan, ostalo jako zamuti.

A ovo ostalo...oko bi možda označavalo da ugasiš/upališ funkciju crvenog oka. ako je uključena, dobiješ predblic, pa ti ljudi na fotki nemaju crvene oči.
Dsna tipka na fotiću, munja, služi za biranje funkcije blica. uglavnom, automatika, manualno(radi stalno) ili ugašeno. vjerovatno ima još koja ali ne znam fotić.
Tipka dolje je tajmer, za samo okidanje.stisneš to, namjestiš kadar, stisneš okidač, otrčiš ispred fotića, čekaš...čekaš...klik, viola, autoportret, hahaha.
Lijeva tipka nemam pojma što je!:D

pogledaj po ovom topicu, imaš i macroa, i portreta i pejzaža. i pogledaj i po utrkama, pogotovo 1. foto utrku, tamo smo pokrili 5 funkcija, haha.

eto, zasad ti ovoliko mogu reći, ali najpametnija stvar ti je uzet upute i krenut čitat ;) ako te zanimali tahnike ili nešto ne kužiš, internet je svemir informacija. ili pitaj ovdje ;)

PRAVILO TREĆINA ( Rule of Thirds)
http://digital-photography-school.com/b ... of-thirds/
evo, za sve korisno ;)
slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

sjubic je napisao/la:Svaka čast na slici.Lijepa je nema šta.Nažalost u ovih zadnjih par dana slabo mi je fotić u ruci makar sam imao prilike za par dobrih fotki(barem tako mislim).
hvala ;) nema isprika, fotić u ruke i rokaj ;)
slika
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Post Postao/la Frane »

47 ti si moj idol uzor, kralj, stvarno svaka čast, imaš bačvicu pive kada budeš dolazija u split ;) :)

a sada bi pita ako još netko zna po neki link di bi moga nač korisne savijete, tehnike, objašnjenja nekih funkcija i svega ostalog šta bi mi kao korisniku moglo pomoč oko savladavanja barem osnivnih stvari slikanja jer san se "zapalija za to" :)
ex ALONSO
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

ALONSO je napisao/la:47 ti si moj idol uzor, kralj, stvarno svaka čast, imaš bačvicu pive kada budeš dolazija u split ;) :)

a sada bi pita ako još netko zna po neki link di bi moga nač korisne savijete, tehnike, objašnjenja nekih funkcija i svega ostalog šta bi mi kao korisniku moglo pomoč oko savladavanja barem osnivnih stvari slikanja jer san se "zapalija za to" :)
e, dam ti par linkova dok se dokopam kompa na poslu, nisam vidio neta dva dana :D
Sutra ;)

Uzimam te na riječ za bačvu, al može nečeg drugog jer ne pijem pivu :) ;)
slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

opet mi je tema upala u zaborav. pa da ju vratimo.
od petka, velika oluja, zakon!

slika
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Slikica ti je fensi šmensi. :D Ne stvarno super je. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Eto da i ja dodam svoju slikicu. :D

slika
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Kad svi idem i ja :!: Nije baš nešto posebna, ali ajde :D

slika
.
Avatar
Veky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 991
Pridružen/a: 18 vel 2005, 21:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pula/Zagreb

Post Postao/la Veky »

47 je napisao/la:opet mi je tema upala u zaborav. pa da ju vratimo.
od petka, velika oluja, zakon!

slika
Jeba ga led, 47 stvarno ove slike s munjama ti premoćno ispadaju :thumbup:

prebolesno.... :x>>
Razgovor forumaša:

Tex: "Ne dva prsta, nego jedan i jedan" :D

Scorpyo: Vauuuu vauuuu :D

Lucky: "A tii prebacuješ sveee???"

Molly: "Kaj su i slike s mora gore?"

:lol: :lol:
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Veky je napisao/la:
47 je napisao/la: Jeba ga led, 47 stvarno ove slike s munjama ti premoćno ispadaju :thumbup:

prebolesno.... :x>>
Hvala,hvala ;)
Ma nije to problem, samo treba imat dobar aparat, uperit ga u pravom smjeru i čekati. i naravno, imati dovoljno sreće da te ne udari koja, hahaha
slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Moja ljubav!!

slika

malo fotošopirano jer je snimano s mobom.
slika
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Dobra slika ;) Koji je to mob :?
Kad sam vidio ono Moja ljubav već sam pomislio da je neka cura sa foruma čitala temu o predstavljanju članova :lol:
Šalim se malo ;)
.
Odgovori