Arhiva pitanja i odgovora - 19.4 - 30.6.2007.

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Mene strašno zanima kada ćete objaviti drugi dio priče o Grobniku. I o tome kako smo mogli imati utrku, i malo o stazi nekad i sad, ako možete :) Hvala
slika
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

rindt je napisao/la:Gospodine Jergoviću, imam još jedno pitanje za vas a koje postavlja nježniji spol moje obitelji. Je li istina da je David Coultard baš onoliki ženskaroš kakvim ga mediji predstavljaju ? I da li mu je ta okolnost, njemu sigurno ugodna, donekle zapostavila karijeru F1 pilota ?
Mislim da je. Ovako na pamet, mislim da ja znam za šest cura koje su ˝službeno˝ bile s njim. To, naravno, nije velika stvar, ali skoro svaka ga je znogirala jer je saznala da šara okolo. Recimo, jednom prilikom je razbio novog Mercedesa kad je pokazivao (u 2 ujutro) četirima manekenkama kako se vozi krug po Monte Carlu. To se onda pojavilo u svim novinama i trenutna cura nije baš bila happy. Koliko su ga takve stvari omele u karijeri, nemam pojma.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

47 je napisao/la:Mene strašno zanima kada ćete objaviti drugi dio priče o Grobniku. I o tome kako smo mogli imati utrku, i malo o stazi nekad i sad, ako možete :) Hvala
U kolumni za tjedan dana (dakle, ne u ovoj koja bi trebala izaći danas).
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Mladen Jergović je napisao/la:
47 je napisao/la:Mene strašno zanima kada ćete objaviti drugi dio priče o Grobniku. I o tome kako smo mogli imati utrku, i malo o stazi nekad i sad, ako možete :) Hvala
U kolumni za tjedan dana (dakle, ne u ovoj koja bi trebala izaći danas).
Hvala ;)
aaa, znači danas izlazi nova...ajde Sale, zalijepi to!!! :vibro: :D
slika
Avatar
Leteći Finac
Postovi: 69
Pridružen/a: 01 lis 2006, 19:46

Post Postao/la Leteći Finac »

Gospodine Jergoviću, šta mislite o kraju F1 karijere Mike Hakkinena? Je li povod za to bilo tek rođeno dijete, ne-osvojena titula u 2000 godini, loš MP4/16 ili nešto drugo?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Leteći Finac je napisao/la:Gospodine Jergoviću, šta mislite o kraju F1 karijere Mike Hakkinena? Je li povod za to bilo tek rođeno dijete, ne-osvojena titula u 2000 godini, loš MP4/16 ili nešto drugo?
Mika je 2001. imao za sobom već dva (uzastopna) svjetska prvenstva. Dakle, razočarenje te sezone, kad McLaren nije već drugu godinu imao skroz pogođen auto, bilo je veliko. Potom, u prvoj utrci sezone doživio je nezgodnu i vrlo veliku nesreću uslijed loma na prednjem ovjesu. Neki ljudi u Mclarenu rekli su mi da se od tog trenutka njegov pristup utrkama drastično promijenio. Plus, da, rodio se Hugo.
Sve zbrojeno, čovjek više nije uživao. Kad se to dogodi, u bilo kojem zanimanju, treba stati.
Avatar
don_vicenzo
Test vozač
Test vozač
Postovi: 620
Pridružen/a: 10 vel 2006, 01:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Renault_Alonso
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la don_vicenzo »

Što mislite o Nelsonu Piquetu kao vozaču i da li je Nelsinho Piquet Jr. pravi nasljednik Alonsa u Renaultu?
RENAULT F1 EQUIPE
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

Mene zanima kako vi komentirate Heidfeldovo pretjecanje Alonsa u Bahreinu!? ;)
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
dalibort
Postovi: 109
Pridružen/a: 24 sij 2006, 21:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la dalibort »

Može usporedba Alonsa, Montoye, Raikkonena i M Schumachera?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

don_vicenzo je napisao/la:Što mislite o Nelsonu Piquetu kao vozaču i da li je Nelsinho Piquet Jr. pravi nasljednik Alonsa u Renaultu?
Mislim da je Piquet senior bio apsolutno prava stvar do Imole 1987. Poznajem ljude koji su mu bili mehaničari u Brabhamu i oni se kunu da je čovjek bio nevjerojatan, osobito od 1980. do 1984. I moja osobna iskustva s utrka tih godina vele da je bio sjajan, prirodno brz i vrlo, vrlo postojan.
Ali, u Imoli 1987. je u petak imao u Tamburellu (Sennin zavoj) strašno veliku nesreću. Izvukao se bez većih posljedica (premda nije vozio utrku taj vikend) i nikada više nakon toga nije bio onaj stari. Da, osvojio je naslov prvaka te godine, ali više zbog konzistencije (i Mansellovih odustajanja) nego zbog brzine.
Nelson Angelo Piquet je po svoj prilici jako dobar. Čak je u nekim F1 testovima ostavljao bolji dojam nego što je možda bio u seriji GP2, a tamo je bio ravnopravan N Rosbergu i Hamiltonu. Ali, Kovalainen (a ne samo Hamilton) je pouka da su F1 utrke ipak jedino pravo mjerilo.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Magic Alonso je napisao/la:Mene zanima kako vi komentirate Heidfeldovo pretjecanje Alonsa u Bahreinu!? ;)
Već sam rekao i u ˝Studiju F1˝ da se radi o briljantnom potezu. To će učiniti čuda za Heidfeldovo samopouzdanje.
S druge strane, to mu nikada ne bi uspjelo da Alonso nije surađivao. Da, BMW je očito imao bolju trakciju na izlasku iz zavoja, ali Alonso je pitomo prepustio Heidfeldu da sjedne na vanjski rubnik i izvuče zavoj.
Dva moguća razloga: prvo, Alonso jednostavno nije vjerovao u svoj Mclaren tog vikenda (što je i izjavljivao), i drugo, on zna da je svaki bod bitan, pa su i 4 bolje nego 0. Možda na kraju postane prvak zbog ta 4 boad. (Istina, možda i izgubi prvenstvo za 1 bod...)
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

dalibort je napisao/la:Može usporedba Alonsa, Montoye, Raikkonena i M Schumachera?
Raikkonen je najbrži, M Schumacher najkompletniji, Alonso najinteligentniji, Montoya najluđi.
Ali, to je vrlo uvjetno rečeno. Kad se sjetite Schumija u Brazilu 2006. pomislite da je i najbrži i najluđi. Ili kad se sjetite Montoye u Brazilu 2005., opet isto. Kimi je u Monaku 2005. bio sve ovo, još na kvadrat. Ili, Alonso u prvim krugovima Mađarske 2006...
U svakom slučaju odabrali ste 4 vozača koji su posljednjih godina apsolutno bili svijet za sebe u Formuli 1. Između Alonsa, Raikkonena i M Schumachera, kad im se stvari dobro poslože, nema velike razlike. Montoyi su se, pak, stvari prilično rijetko dobro posložile (ili ih je sam rijetko dobro posložio), i zato je dojam o njemu možda malo slabiji nego što je trebao biti. Ali, to je briljantan vozač, u to nema sumnje.
I još ovoj četvorici treba dodati Hamiltona. On još jedino treba naučiti dugo voditi u Formuli 1, i čuvati vodstvo do cilja. Sve drugo zna, i u svemu je već vrlo blizu ovoj četvorici.
ogi
Postovi: 77
Pridružen/a: 24 tra 2007, 16:47
Navijam za: Michael Schumachera
Lokacija: Pula

Post Postao/la ogi »

Mladene, kao prvo želio bi izraziti žaljenje što više niste glavni urednik f1 racinga. Mislim da izdavači i nisu svijesni kakvog su urednika izgubili. (Bolji ste od Bischopa). A drugo želio bih vas pitati nešto vezano za jedan drugi časopis, naime britanski Autosport. Može li ga se nabaviti u Hrvatskoj? Ako ne, kako ga se može nabaviti? Dali ga vi osobno imate priliku čitati redovito? I još jedno pitanje. Ako je previše privatno, naravno ne morate na njega odgovoriti. Pošto ja živim u Puli čuo sam od nekih ljudi da i vi živite u Puli. Jeli to istina?
Hvala.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

ogi je napisao/la:Mladene, kao prvo želio bi izraziti žaljenje što više niste glavni urednik f1 racinga. Mislim da izdavači i nisu svijesni kakvog su urednika izgubili. (Bolji ste od Bischopa). A drugo želio bih vas pitati nešto vezano za jedan drugi časopis, naime britanski Autosport. Može li ga se nabaviti u Hrvatskoj? Ako ne, kako ga se može nabaviti? Dali ga vi osobno imate priliku čitati redovito? I još jedno pitanje. Ako je previše privatno, naravno ne morate na njega odgovoriti. Pošto ja živim u Puli čuo sam od nekih ljudi da i vi živite u Puli. Jeli to istina?
Hvala.
Idemo redom.
Prvo, hvala na komplimentima. Mislim da izdavači F1 Racinga jesu svega svjesni, ali ih krase i neke druge osobine.
Na Autosport sam pretplaćen mislim bar 20 godina. Najbolje da odete na www.autosport.com i tamo vidite uvjete pretplate. Nije baš jeftino, ali vrijedi.
Ja sam rođen u Zagrebu i tu sam živio do odlaska u Englesku. Otkako sam se vratio iz Londona živim stalno u Puli (osim kad sam u Zagrebu zbog ˝Studija F1˝).
ogi
Postovi: 77
Pridružen/a: 24 tra 2007, 16:47
Navijam za: Michael Schumachera
Lokacija: Pula

Post Postao/la ogi »

Mladen Jergović je napisao/la:
ogi je napisao/la:Mladene, kao prvo želio bi izraziti žaljenje što više niste glavni urednik f1 racinga. Mislim da izdavači i nisu svijesni kakvog su urednika izgubili. (Bolji ste od Bischopa). A drugo želio bih vas pitati nešto vezano za jedan drugi časopis, naime britanski Autosport. Može li ga se nabaviti u Hrvatskoj? Ako ne, kako ga se može nabaviti? Dali ga vi osobno imate priliku čitati redovito? I još jedno pitanje. Ako je previše privatno, naravno ne morate na njega odgovoriti. Pošto ja živim u Puli čuo sam od nekih ljudi da i vi živite u Puli. Jeli to istina?
Hvala.
Idemo redom.
Prvo, hvala na komplimentima. Mislim da izdavači F1 Racinga jesu svega svjesni, ali ih krase i neke druge osobine.
Na Autosport sam pretplaćen mislim bar 20 godina. Najbolje da odete na www.autosport.com i tamo vidite uvjete pretplate. Nije baš jeftino, ali vrijedi.
Ja sam rođen u Zagrebu i tu sam živio do odlaska u Englesku. Otkako sam se vratio iz Londona živim stalno u Puli (osim kad sam u Zagrebu zbog ˝Studija F1˝).
Hvala vam na odgovoru i informacije vezane za Autosport. Prijatelj mi je iz Londona donio predzadnji broj i bio sam oduševljen časopisom i analizom utrke u Maleziji vašeg kolege Marka Hughesa, tako da ću se vjerojatno pretplatiti. Ako nije problem imam još jedno pitanje vezano za onaj prošlogodišnji slučaj Monacogate. Jeli Schumi u kvalifikacijama u Monacu stvarno pogriješio ili je to namjerno učinio. Koje je vaše mišljenje?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

ogi je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
ogi je napisao/la:Mladene, kao prvo želio bi izraziti žaljenje što više niste glavni urednik f1 racinga. Mislim da izdavači i nisu svijesni kakvog su urednika izgubili. (Bolji ste od Bischopa). A drugo želio bih vas pitati nešto vezano za jedan drugi časopis, naime britanski Autosport. Može li ga se nabaviti u Hrvatskoj? Ako ne, kako ga se može nabaviti? Dali ga vi osobno imate priliku čitati redovito? I još jedno pitanje. Ako je previše privatno, naravno ne morate na njega odgovoriti. Pošto ja živim u Puli čuo sam od nekih ljudi da i vi živite u Puli. Jeli to istina?
Hvala.
Idemo redom.
Prvo, hvala na komplimentima. Mislim da izdavači F1 Racinga jesu svega svjesni, ali ih krase i neke druge osobine.
Na Autosport sam pretplaćen mislim bar 20 godina. Najbolje da odete na www.autosport.com i tamo vidite uvjete pretplate. Nije baš jeftino, ali vrijedi.
Ja sam rođen u Zagrebu i tu sam živio do odlaska u Englesku. Otkako sam se vratio iz Londona živim stalno u Puli (osim kad sam u Zagrebu zbog ˝Studija F1˝).
Hvala vam na odgovoru i informacije vezane za Autosport. Prijatelj mi je iz Londona donio predzadnji broj i bio sam oduševljen časopisom i analizom utrke u Maleziji vašeg kolege Marka Hughesa, tako da ću se vjerojatno pretplatiti. Ako nije problem imam još jedno pitanje vezano za onaj prošlogodišnji slučaj Monacogate. Jeli Schumi u kvalifikacijama u Monacu stvarno pogriješio ili je to namjerno učinio. Koje je vaše mišljenje?
Oko ovoga sam imao jednu zanimljivu i konstruktivnu raspravu (napominjem: ne svađu) s britanskim urednikom F1 Racinga Mattom Bishopom. Moje je mišljenje da je Schumacher pogriješio.
Zapravo, na Bishopa smo navalili i ja i moj frend Peter Windsor (GP urednik F1 Racinga), i ovaj je na kraju priznao da smo možda u pravu. Ali, službeno, F1 Racing je, kao i sva druga britanska štampa, punom snagom napao Schumachera i svorio veliku senzaciju jer je to, naravno, odlično za prodaju novina.
Gogy
Veteran
Veteran
Postovi: 2632
Pridružen/a: 13 vel 2005, 16:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Split

Post Postao/la Gogy »

1. Kakve su Bourdaisove sanse da dogodine dobije priliku u nekom solidnijem F1 teamu? Znaci ne u STR-u ciji bolid je i testirao u zimskoj stanci nego u RBR-u umjesto Coultharda ili u Williamsu umjesto Wurza?

2. Postoji li mogucnost da se ponovo pokrene F1 Digital kanal? Vjerujem da bi se danas pokazao isplativijim nego prije nekoliko godina kad je ukinut.
slika
ogi
Postovi: 77
Pridružen/a: 24 tra 2007, 16:47
Navijam za: Michael Schumachera
Lokacija: Pula

Post Postao/la ogi »

U posljednje vrijeme puno se piše i govori o Lewisu Hamiltonu. No, što mislite o ostalim mladim dečkima u F1, Kubici, Kovalainenu, Rosbergu? Da imaju isti bolid kao i Lewis bili i oni napravili iste impresivne rezultate? Po ćemu je eventualno Hamilton bolji vozač od gore navedenih? Jeli u pitanju samo auto ili i neke vozačke kvalitete?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Gogy je napisao/la:1. Kakve su Bourdaisove sanse da dogodine dobije priliku u nekom solidnijem F1 teamu? Znaci ne u STR-u ciji bolid je i testirao u zimskoj stanci nego u RBR-u umjesto Coultharda ili u Williamsu umjesto Wurza?

2. Postoji li mogucnost da se ponovo pokrene F1 Digital kanal? Vjerujem da bi se danas pokazao isplativijim nego prije nekoliko godina kad je ukinut.
1. Postoji velika vjerojatnost da Bourdais već ima potpisan predugovor s Toro Rossom za 2008. Njegov menadžer je Nicolas Todt, sin starog Todta. Ferrari prodaje motore Toru Rossu... Mislim da šanse da Bourdais vozi za neku drugu ekipu u svojoj prvoj F1 godini nisu velike. Svi će čekati da vide koliko može u Toru Rossu. Osobno mislim da se radi jako, jako dobrom vozaču, boljem i od Liuzzija i od (pogotovo) Speeda.

2. Mislim da šanse nisu jako velike. Bernie je 2002. ponudio F1 ekipama da zajednički dalje financiraju tu operaciju. Dennis i društvo su tada odbili, a sada cvile da im treba digitalna TV, jer da F1 sada kaska za ostalim sportovima. Jedno je sigurno: Bernie to više neće plaćati sam, kao što je to radio do kraja 2002.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

ogi je napisao/la:U posljednje vrijeme puno se piše i govori o Lewisu Hamiltonu. No, što mislite o ostalim mladim dečkima u F1, Kubici, Kovalainenu, Rosbergu? Da imaju isti bolid kao i Lewis bili i oni napravili iste impresivne rezultate? Po ćemu je eventualno Hamilton bolji vozač od gore navedenih? Jeli u pitanju samo auto ili i neke vozačke kvalitete?
Mislim da je Kubica najbolji od spomenute trojice. On je jedini vjerojatno jednako dobar kao Hamilton, premda njegov stil vožnje (s vrlo oštrim trzajem volanom na ulasku u zavoje - isti kao Alonsov) trenutno nije osobito dobar za kombinaciju BMW/Bridgestone. Vjerojatno bi u McLarenu bio znatno bolji, ako je suditi po Alonsu. Kovalainen i Rosberg su dobri, ali u dobrim autima.
Što se Hamiltona tiče, svakako mu se posrećilo da je McLaren ove godine tako dobar, ali radi se o izuzetno talentiranom dečku, koji ima sjajno posložene sve stvari u glavi. Samo kad čujete njegov engleski, odmah vidite koliko je sati. Vrlo, vrlo bistar klinac, i najnadareniji od svih u ovoj novoj generaciji. On bi bio bolji od Kovalainena u Renaultu, i bolji od Nica u Williamsu, u to nema sumnje.
rs28
Postovi: 40
Pridružen/a: 17 tra 2007, 18:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: alonso
Lokacija: široki brijeg

Post Postao/la rs28 »

moze li se renault probudit iz zimskog sna skoro
booky_boy
Postovi: 20
Pridružen/a: 20 kol 2006, 20:39
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Konjic BIH

Post Postao/la booky_boy »

Jergović Bog i batina za F1 u bivšoj jugi, volim njegove kolumne i vidi se da je čovijek dugo godina bio u F1 svijetu.

Ipak mrzim ovakve izjave, evo sad za Lewisa, počeo je i sa Nickom. Koliko se puta zeznuo s tim?? Sjetimo se Nike Rosberka (tatinog sinčića) pa onda onih izjava da bi Toyota mogla bit šampion 2006, ali najveća provala je bila kada je usporedio ono izletanje Wendlingera Monacu 1994. sa Šumaherovim parkiranjem
:badgrin:

Kažem lik razvaljujem, ali ovo sam morao reći i baš me zanima šta gospodin misli o tome.

Pozdrav.
FUEL
FIRE
DESIRE
marko
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 361
Pridružen/a: 17 lis 2005, 18:07
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la marko »

Imam dva pitanja:1)da li postoji velika razlika između hakkinena i raikkonena?ne samo po pitanju stilova vožnje nego i njihovim pristupima utrkama.Mnogo se govori da tehnička strana nije baš Kimijevo područje.Da li je Hakkinen bio drukčiji po tom pitanju?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

rs28 je napisao/la:moze li se renault probudit iz zimskog sna skoro
Predlažem da bacite oko na moju posljednju kolumnu na f1-hr.com. Po meni, nije sve samo u tome da Renault ima loš(iji) auto. Stvar je i u vozačima. Kovalainen će se sigurno popraviti. Fisichella? Hmmm...
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

booky_boy je napisao/la:Jergović Bog i batina za F1 u bivšoj jugi, volim njegove kolumne i vidi se da je čovijek dugo godina bio u F1 svijetu.

Ipak mrzim ovakve izjave, evo sad za Lewisa, počeo je i sa Nickom. Koliko se puta zeznuo s tim?? Sjetimo se Nike Rosberka (tatinog sinčića) pa onda onih izjava da bi Toyota mogla bit šampion 2006, ali najveća provala je bila kada je usporedio ono izletanje Wendlingera Monacu 1994. sa Šumaherovim parkiranjem
:badgrin:

Kažem lik razvaljujem, ali ovo sam morao reći i baš me zanima šta gospodin misli o tome.

Pozdrav.
Nisam siguran da sam baš sve razumio. Niko Rosberk? To je valjda Nico Rosberg, ali ne znam što sam se zeznuo? Uvijek sam govorio da je mali super, ali da nije najbolji u svojoj generaciji. On je dobar koliko mu je dobar auto. Znači, ako Williams ove godine bude OK, bit će rezultata. Ako ne, eto frke za Nica.
Za Toyotu nisam ja govorio da će biti prvaci nego Matt Bishop, glavni urednik britanskog izdanja (s kojim sam se, usput, podosta razmimoilazio u mišljenju dok sam ja radio naš F1 Racing, upravo zato jer sam se bojao da naša raja ne poistovjeti njegove stavove s mojima).
I na kraju, vi imate svoje mišljenje o Schumacheru u Monaku 2006. (mišljenje koje se, gle čuda, poklapa s mišljenjem jako puno britanskih medija), ja imam svoje mišljenje. Ja Schumachera osobno poznajem. Da li ga vi osobno poznajete? Da li možete staviti ruku u vatru i reći da čovjek laže, ako ga osobno nikada niste niti vidjeli, a kamo li s njim pričali? Ili ste samo popili sve ono što vam servira počesto tendenciozna štampa? Zašto tendenciozna? Zato jer se puno bolje prodaju novine koje će od takvog incidenta napraviti skandal, nego one koje nastoje mirnije sagledati stvari.
Zaključano