Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la gjoko-mkd » 13 stu 2018, 00:34

marcus je napisao/la:
12 stu 2018, 22:51
Pasus je odlomak....skup rečenica.
Da...znam...ali nisam bio siguran dali i kod Vas se kaze "rečenica"

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 23 stu 2018, 12:06

Prvi puta nakon 2014. i Vettela ponovno imamo broj 1 na bolidu. Hamilton se napokon prestao bojati istog :D
slika
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus » 23 stu 2018, 14:46

#LH1
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 23 stu 2018, 16:12

Hoce ga nositi sledece sezone?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 23 stu 2018, 17:09

mislim da je to samo za danas ako sam dobro skužio, a ostatak vikenda i iduća sezona će i dalje biti sa 44
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 23 stu 2018, 17:48

Pa da ipak nije broj 1 Sumi je.
slika

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la marcus » 23 stu 2018, 18:08

Mercedes revealed Hamilton had requested and been given permission to run the number 1 on the nose of his Silver Arrow at the season finale.

Prema ovome bih rekao cijeli vikend. Zgodan marketinški potez da proda još više svojih majica, kapa i ostalog. Jedinstvena prilika za promjenu od #44. Genijalno!

Sad pak vidjeh ovo:
In FP2 Lewis Hamilton – who reverted back to his traditional #44 in this session, having worn #1 on his W09 earlier in the day.

Kad smo kod Lewisa je li se gdje spominjalo koju PU koristi ovaj vikend?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 23 stu 2018, 18:20

Sto se predomislio shvatio da ce ga neko (Max) oprati :biggrin:
slika

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 23 stu 2018, 20:33

marcus je napisao/la:
23 stu 2018, 18:08
Mercedes revealed Hamilton had requested and been given permission to run the number 1 on the nose of his Silver Arrow at the season finale.

Prema ovome bih rekao cijeli vikend. Zgodan marketinški potez da proda još više svojih majica, kapa i ostalog. Jedinstvena prilika za promjenu od #44. Genijalno!

Sad pak vidjeh ovo:
In FP2 Lewis Hamilton – who reverted back to his traditional #44 in this session, having worn #1 on his W09 earlier in the day.

Kad smo kod Lewisa je li se gdje spominjalo koju PU koristi ovaj vikend?
Testirali su onu iz brazila u fp1. Kasnije nisam pratio. Jedan varijabilni usis je zakazo i to je uzrokovalo poremecaj u smjesi zraka i goriva
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION :D 2011

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la marcus » 25 stu 2018, 23:37

Ako se tko sjeća mojeg podužeg posta u vezi tko ima bolji bolid, seciran po utrkama zaključno sa Meksikom kada je rezultat bio 11:8 za Ferrari. Sada ga na kraju sezone možemo updateati na 11:10 za Ferrari.
No, zašto bi bilo jednostavno i uključio sam u računicu i Red Bull jer ih se ipak mora uzeti u obzir nakon što objektivno pregledamo cijelu sezonu. Iz početka su djelovali loše, neorganizirano, Max je bio u pubertetu....no kako je sezona odmicala Max je uzeo primat nad Ricciardom, a i ekipa se probudila. Dakle, moja računica onda izgleda ovako: tijekom sezone 2018. Ferrari i Mercedes su imali najbolji bolid na po 8 utrka, a Red Bull na 5 (Monaco, Austrija, Singapur, Meksiko, Brazil). Tih 5 jest donekle diskutabilno jer im je pouzdanost bila katastrofalna, ali pokušao sam to ne uzeti previše u obzir.

Overall je Mercedes najbolja ekipa. Ferrari ima najjači motor (ove godine im čista snaga motora ipak nije pomogla). Šasiju ne bih automatski dao Red Bullu jer ne znam koliki utjecaj na "nježnost" prema gumama ima šasija, a koliko nešto slabiji Renaultov motor (čitao sam negdje nešto o tome), ali recimo da je za dlaku bolja od Mercedesove. Najbolji bolid je Mercedes, ali samo onaj sa brojem 44. Kada bismo mogli izbaciti vozača iz jednadžbe rekao bih da su ipak (gledajući svih 21 utrku) Mercedes i Ferrari izjednačeni, a Red Bull dosta iza (ponajviše zbog nevjerojatnog broja kvarova).

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 25 stu 2018, 23:48

Brkas pojam. Najjaci motor ima Mercedes. Ferrari je jaci samo na akceleraciji. Mercedes moze duze koristit najvise snage dok Ferrari mora punit
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 25 stu 2018, 23:59

Sto delite motor i sasiju to je nebitno gleda se celokupan paket. Ferari je bio brzi bolid preko pola sezone.

marcus RB nije imo najbrzi bolid u Austriji i Singapuru. Pa ni u Brazilu.
slika

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la marcus » 26 stu 2018, 01:06

@Finac....kada je zadnji puta Lewis prešao nekoga iz Top3 ekipe kao njega Max u Brazilu (a i ovo jučer mu nije baš uspjelo). Pa i u kvalama je vrijeme dobio samo u sporom S3. Mislim da je i Leclerc imao bolji S2 od Lewisa. Dakle, mislim da teza ne stoji.

@Popaj...shvati da je sezona gotova i dok me još malo drži F1 buzz dopusti da seciram i seciram.
Za drugi dio ne znam jel me doslovno prcaš zbog riječi najbrži (a nisu imali top speed) ili zaista misliš da nam ti utrkama nisu imali dominantan, najjači, najbrži, pobjednički ili neku petu riječ bolid.
Austrija - Mercedes je djelovao najjače, ali što vrijedi moć kada ti oba bolida otkažu. Pa ne mogu im tu utrku računati kao "bod" u cijeloj sezoni.

Singapur - da Lewis nije odvozio jedan od Top3 krugova života Max bi laganica uzeo PP i pobjedu. I ovako je u utrci minimalno zaostao tako da sam tu uzeo da je Red Bull bio bolji od Mercedesa, a slabiji od Lewisa :-)

Brazil - to si se valjda šalio. Pa svima je sve jasno bilo već na pola trke.

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 26 stu 2018, 08:23

Ček, gore kažeš RB bio najbolji na onih pet utrka s upitnom pouzdanošću i da si pokušao to ne uzeti previše u obzir, a tu za Merc i Austriju kažeš bio nepouzdan i ne možeš to računati kao bod :-k
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 26 stu 2018, 08:31

Ma pusti ga. Jos ce ispast da je Sauber bolji od njega. Iamo mu je i ta teza kriva (Leclerc je bio 3 ili tako nesto tisucinke brzi od njega u S1 di su ravnice)
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 26 stu 2018, 10:50

ja mu mogu prihvatiti tezu da je Ferrari imao brži bolid od VN Bahraina do VN Velike Britanije. U Australiji je Mercedes bio očito brži, a od VN Njemačke na ovamo je smiješno tvrditi da bolid koji je pobjedio na 8/11 utrka nije bio najbrži.

Da, Lewis je opako brz vozač, da Lewis je ove sezone bio vjerojatno u najboljoj formi ikad u svojoj karijeri, ali ne, nije on osvojio naslov sa sporijim bolidom. Osvojio je naslov sa bolidom koji je u 11-12/21 utrke bio brži. Izgubio je pobjede u dvije od tih utrka u kojima je bio najbrži spletom okolnosti (VSC u Australiji, strategija i Kimi u SAD-u)
slika
slika x6

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 26 stu 2018, 12:55

marcus je napisao/la:
26 stu 2018, 01:06

Za drugi dio ne znam jel me doslovno prcaš zbog riječi najbrži (a nisu imali top speed) ili zaista misliš da nam ti utrkama nisu imali dominantan, najjači, najbrži, pobjednički ili neku petu riječ bolid.
Pa nisu imali najbrzi bolid pogledaj kvale. Jesu u trci bili brzi i Max je jako brz.
Austrija - Mercedes je djelovao najjače, ali što vrijedi moć kada ti oba bolida otkažu. Pa ne mogu im tu utrku računati kao "bod" u cijeloj sezoni.
Ferari je bio brzi od RB ali Fetel je kaznjen pomeranjem na gridu i nikako nije uspeo da se oporavi a Kimi je ipak sporiji (izgubio mesto na startu od Maxa sto je bilo kljucno).
Singapur - da Lewis nije odvozio jedan od Top3 krugova života Max bi laganica uzeo PP i pobjedu. I ovako je u utrci minimalno zaostao tako da sam tu uzeo da je Red Bull bio bolji od Mercedesa, a slabiji od Lewisa :-)
Nigde ne stoji, tvoje subjektivno i navijacko misljenje. U petak i subotu Ham je na slobodnim treninzima bio brzi od Maxa (0,5s i 0,7s) i to potvrdio u kvalama (0,3s). U trci je Max zaostajo 9 sekundi, jasno ko je imao brzi bolid.
Brazil - to si se valjda šalio. Pa svima je sve jasno bilo već na pola trke.
Gde je Max bio u kvalama. Treci najbrzi bolid. Ham je imo problema sa motorom u trci. I strategiju je biro protiv vozaca Ferarija a ne Maxa.
slika

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la marcus » 26 stu 2018, 13:13

Samo brzinski, u Abu Dhabiju su ravnice u S2. Ostalo ću naknadno

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 02 pro 2018, 13:44

Vozio na superbike testu u Jerezu. Imao je jedan pad. Niš ozbiljno

slika

slika
The Mercedes F1 driver worked with Crescent during the test, which was organised by British track day firm No Limits, riding a completely black bike with stickers bearing his racing number 44.

His day was hampered by a small crash, but he escaped the incident without any injuries, and was able to continue riding afterwards.
slika

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la marcus » 07 pro 2018, 23:32

Lewis po običaju ne jebe dress code na "FIA gala večeri".

Odgovori