Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la Cuky »

Jesi jer sponzori ne financiraju cijelu kompaniju nego samo F1 tim... a troškove tima sa trenutnom količinom sponzora i tehničkih partnera mogu pokriti, posebno od prošle godine od kada je budget cap na snazi. McLaren F1 tim da stvarno ima financijskih problema ne bi bili u stanju 2020. onako agresivno razvijati bolid u pripremi za gubitak toke a zbog prelaska na Mercedes. A i prošle godine se također ni jednom nije čulo da F1 tim. ima problema sa financijama
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 14 vel 2022, 13:06 Caki pa McLaren Racing nije nezavisan. Evo ti sad recimo otvoris dve firme i jedna krene da posluje sa gubitkom sta prvo uradis. Prebacis iz ove druge firme novac koji si zaradio (inace u F1 timovi ne zaradjuju ili jako malo). Ali ako je gubitak velik onda ces morati iz svog dzepa da das pa nesto i prodati. To je ono sto je zadesilo McLaren. Mi smo pricali o sponzorima i kako McLaren nema dovoljno izvora prihoda i tu nisam nista pogresno rekao.
Pricali smo o SPONZORIMA. Ti si sugerirao da McLaren ih nema dovoljno. Cuky i ja smo ti skrenuli pozornost sto sam Mclaren kaze i kako se odnose prema sponzorima. I da ih ocito imaju dovoljno. Pricali smo za 2022 sezonu.

NAKON toga si ti poceto trabunjati o financijskim problemima cijele grupe - koja je opce poznata i koju nitko ne spori. O novcima i sponzorima ranijih sezona itd. Ti se i dalje svadjas oko toga sam sa sobom.

McLaren F1 ima dovoljno novaca za 2022 sezonu i vjerojatno nekoliko iducih. (Ti novci su dosli od sponzora i od drugih izvora). Cak stovise imaju i vise novaca nego sto im treba za F1 jer financijraju i druge serije.

Izmislio si teoriju - KOJU NE MOZES POTKRIJEPITI - da McLaren nema dovoljno sponzora za ovu sezonu.
Izmislio si da sam ja nesto rekao:
Nista ja drug ne ignorisem. Ti si pokusao profurati pricu kako je McLaren uspesan a zapravo nije ni blizu TOP trojci. Toliko od mene. Cao
Na sto jos cekam da pokazes di sam to rekao - nemozes, pa igrnoriras taj post. Ali tebi je sasvim ok na taj nacin vrijedjati i blatiti ljude.

I onda budes rekao da NIKAD ne izmisljas i lazes, a u samo par dana ti se to samo na ovom forumu dogodilo par puta.

Budzet jeste od sada zakljucan ali samo za sasije.
Tako je budget je zakljucan za sasiju i McLaren ima tocno onoliko novaca koliko je odredjeno. Kao i vecina momcadi.
Ali dobro oni ni ne prave svoje motore jos jedan dokaz da nece biti ozbiljan izazivac.
Ova recenica sve govori i zasto si ovdje.
Pa dobro jel ti verujes podacima ili sta neki sef uvije u celofan.
Kaze osoba koja 100% vjeruje Helmutu, Horneru i ekipi iz RB, ali kad nesto kaze netko iz Ferrarija, Mercedesa ili u ovom slucaju McLarena onda je "u celofanu" ili laz.

Opet, ovo puno govori na koji nacin razgovaras.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 14 vel 2022, 13:32
tanabe-san je napisao/la: 14 vel 2022, 13:06 Caki pa McLaren Racing nije nezavisan. Evo ti sad recimo otvoris dve firme i jedna krene da posluje sa gubitkom sta prvo uradis. Prebacis iz ove druge firme novac koji si zaradio (inace u F1 timovi ne zaradjuju ili jako malo). Ali ako je gubitak velik onda ces morati iz svog dzepa da das pa nesto i prodati. To je ono sto je zadesilo McLaren. Mi smo pricali o sponzorima i kako McLaren nema dovoljno izvora prihoda i tu nisam nista pogresno rekao.
Pricali smo o SPONZORIMA. Ti si sugerirao da McLaren ih nema dovoljno. Cuky i ja smo ti skrenuli pozornost sto sam Mclaren kaze i kako se odnose prema sponzorima. I da ih ocito imaju dovoljno. Pricali smo za 2022 sezonu.
Eto opet isto i sad tako cemo ponavljati ovo na 10 strana. Pa jel ti verujes svojim ocima ili kome?

Ja ovde stavljam tacku jer sve sam prikazao argumentovano.
Cak stovise imaju i vise novaca nego sto im treba za F1 jer financijraju i druge serije.
Joj ne provaljuj se svega ti. Pa da imaju para prvo bi napravili svoju fabriku za motore (kako cestovne tako i za F1) i prestali biti customer tim cime bi uvecali svoje sanse za osvajanje naslova. Aj vozdra sad, kad nesto naucis mozemo pricati.
Izmislio si teoriju - KOJU NE MOZES POTKRIJEPITI - da McLaren nema dovoljno sponzora za ovu sezonu.
Pa nema kao ni 2019 imo je manji sponzorski budzet od 3 top tima.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

A evo kolko kosta program u Indycaru

McLaren tamo ima dva tima (to se tako kaze to su dva auta)

“You can run a team [in IndyCar] for $3-4million, depending what you’re paying your driver,” said Penske.

Znaci do $8M ih kosta.

I to placaju sponzori

“I’d say that the costs [in IndyCar] are in line now. If you get three sponsors in for a million or so, you’re there.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

McLaren announced they had agreed to sell one third of the team to MSP Sports Capital. This will see the investment company inject UK£185 million into McLaren Racing up to 2022.  

Eto gde su ulozili a kao imali para. Mojne me zaebavati
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

Izgubili Mobil 1

Mobil 1 - $237m
Mobil 1 were a prominent sponsor of McLaren until the 2017 season when, after two poor years of reliability in the McLaren Honda relationship, the sponsor jumped ship to Red Bull.

Izgubili Vodafone

Vodafone - $299m
Another former McLaren sponsor, Vodafone branding featured on the McLaren throughout the early part of the decade but, at the end of 2013, the two parties parted ways.
The move coincided with the move away from McLaren of Lewis Hamilton but the two were not related, Vodafone announcing their intentions ahead of the season.

Izgubili Santander

Santander - $514m
Chiefly a sponsor of Fernando Alonso, both Ferrari and McLaren have benefited from the sponsorship of the Spanish bank.
The relationship with McLaren ended in 2016, the later years of the partnership only involving Santander UK due to a connection with Jenson Button, while the bank ended their partnership with Ferrari at the end of 2017.

Tag Heuer to leave McLaren for Red Bull
https://www.motorsport.com/f1/news/tag- ... ll/658041/
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la zonelsk »

Ovo sve je moglo stati u jedan normalan post. Postoje pravila foruma za ovo. Ali znamo vec da tebe to ne zanima.

Kad citiras ono sto sam te trazio mozemo dalje. Ne smisla s tobom.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 14 vel 2022, 18:31

Kad citiras ono sto sam te trazio mozemo dalje. Ne smisla s tobom.
:lud:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 14 vel 2022, 19:29
zonelsk je napisao/la: 14 vel 2022, 18:31

Kad citiras ono sto sam te trazio mozemo dalje. Ne smisla s tobom.
:lud:
Hvala.

Vrlo odraslo i konstruktivno.

Ocito je ok mene optuziti za nešto, kad te prozovem onda mi reci da sam lud.

Očito je to tvoj doseg

Over and out.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 12 vel 2022, 08:48
tanabe-san je napisao/la: 12 vel 2022, 00:30 Mnogo ima prazne povrsine. Fale sponzori.
Je slazem se nekakvih cca 18 u odnosu na RedBullovih cca 15 je fakat katastrofa.
Haha da te podsetim kako je sve zapocelo. Tvojim ismevanjem Red Bula. Posto smo sad apsolvirali da je Red Bul veci tim od McLarena stvarno vreme je za over & out.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la zonelsk »

Opet LAZES!!!!!
Pocelo je ovako:
Mnogo ima prazne povrsine. Fale sponzori.
Znaci napisao si POVRSINE. Povrsine!!! ne novaca, ne financijskih problema u proslosti itd. POVRSINE!!!
OK??

Na sto sam ti ja odgovorio sarkasticno:
Je slazem se nekakvih cca 18 u odnosu na RedBullovih cca 15 je fakat katastrofa.
Gdje implicirao da 18 McLarenovih uzima vise POVRSINE na bolidu nego 15 RB ovih. Di pri tome nisam komentirao NISTA drugo osim toga. Niti pokusavao navesti da je McLaren u boljem financijskom polozaju od RB ili obrnuto.

NITI NISTA DRUGO

Ali ti nisi sposoban dva kratka retka procitati. Nakon toga si se poceo grciti i lueptati kojekakve informacije samo da svim silama pokazes da je tvoj dragi RB bolji od nekog drugog, u ovom slucaju McLarena.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 15 vel 2022, 16:27 slika
Well, kad nemas nista pametno za reci ili kontrirati. Meme je tvoj standardni odgovor. Ovo gore stoji. Ali slucajno nesto u mom postu nije tocno ti nije jasno slobodno citiras pa raspravimo.

Dodatno, ocekujem da me citiras za stvari koje si IZMISLIO da sam ja rekao. Dapace, mozes me citirati za bilo sto to sam naveo a ti mislis da je krivo ili nije dobro. Pa raspravimo. Mozda naucis komunicirati na zrav i normalan nacin.

I kad pogrijesi, ok je reci da si pogrijesio.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 15 vel 2022, 20:23

I kad pogrijesi, ok je reci da si pogrijesio.
A ja se bas pitam kad ce se to desiti. Ali nemoj se meni izvinjavati, vec sebi. :bye:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 15 vel 2022, 23:34
zonelsk je napisao/la: 15 vel 2022, 20:23

I kad pogrijesi, ok je reci da si pogrijesio.
A ja se bas pitam kad ce se to desiti. Ali nemoj se meni izvinjavati, vec sebi. :bye:
Slusam - di sam pogrjesio?
Slobodno me citiras kad si tak jak na rijecima momcino.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

Ma daj samo bi se vrteli u krug. Ti kao prvo gnjavis citiras me za svaku sitnicu. Ovde si napao Red Bul a niko nije spomenuo Red Bul. Smanji malo komplekse.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 16 vel 2022, 12:23 Ma daj samo bi se vrteli u krug. Ti kao prvo gnjavis citiras me za svaku sitnicu. Ovde si napao Red Bul a niko nije spomenuo Red Bul. Smanji malo komplekse.
Prestali lagat.
Prestani izmljisaljt stvari.
Prstani vrijedjati.

I nitko te nebude prozivao.

Nemoj meni govoriti da imam komplekse - dosao si u se samo svadajt i tjerat neku svoju istinu i to sam ti vec CITIRAO. Ako misli da ja nesto kazem krivo ili nije tocno. CITIRAJ me slobodno.

Gnjavim te kad napises glupost, laz ili nesto izmislis. Ako ti to smeta nemoj pisati takve stvari. Nije problem u tebi nego onome sto pises.

Red Bull sam spomenuo ja ako usporedbu. I to na tvoju provokaciju vezanu uz sponzore.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

Cuj ja dosao se svadjati a ti mene napadas. Joj boze coveka #-o Pa jel sam te stavio na blok i ti me opet citiras ja dobijam notifikacije non stop. Ajde oladi pa nisam ti valjda ja sve u zivotu.
Red Bull sam spomenuo ja ako usporedbu. I to na tvoju provokaciju vezanu uz sponzore.
Ja sam rekao da bolid izgleda prazno i izgleda prazno. Zasto je to provokacija i koga ja to kao provociram kad ni Caki a ni ti ne navijate za McLaren.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 16 vel 2022, 17:00 Cuj ja dosao se svadjati a ti mene napadas. Joj boze coveka #-o Pa jel sam te stavio na blok i ti me opet citiras ja dobijam notifikacije non stop. Ajde oladi pa nisam ti valjda ja sve u zivotu.
Red Bull sam spomenuo ja ako usporedbu. I to na tvoju provokaciju vezanu uz sponzore.
Ja sam rekao da bolid izgleda prazno i izgleda prazno. Zasto je to provokacija i koga ja to kao provociram kad ni Caki a ni ti ne navijate za McLaren.
A ja sam ti rekao da McLaren ima 3 sponzora vise i da po TVOJOJ logici - RB izgleda jos praznije.

Pa kad znas da ne navijamo za McLaren - jel ti mozda palo na pamet da objekitvno gledamo sa strane i komenitramo cinjenice koje znamo??
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 16 vel 2022, 23:28
A ja sam ti rekao da McLaren ima 3 sponzora vise i da po TVOJOJ logici - RB izgleda jos praznije.
Daj mi uporedne slike
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 16 vel 2022, 23:52
zonelsk je napisao/la: 16 vel 2022, 23:28
A ja sam ti rekao da McLaren ima 3 sponzora vise i da po TVOJOJ logici - RB izgleda jos praznije.
Daj mi uporedne slike
Znas kako bi ti meni odgovorio?

Nesto u stilu, pa neću ti ja sad to tražiti, imas na internetu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

Vidi ja sebi necu pokazivati ono sto znam. Ti ako meni zelis reci drugacije pokazi mi gde da gledam.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 12 vel 2022, 08:48
tanabe-san je napisao/la: 12 vel 2022, 00:30 Mnogo ima prazne povrsine. Fale sponzori.
Je slazem se nekakvih cca 18 u odnosu na RedBullovih cca 15 je fakat katastrofa.
slika

:utjeha:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Post Postao/la Cuky »

Uklonjeni su sponzori koji imaju veze sa BAT-om... iz istog razloga zašto Mission Winnow logo nije bio na Ferrariju na podosta utrka.

Isto je sa McLarenom i prošle godine bilo, no na tim utrkama su imali druge sponzore na tim mjestima. S obzirom da je ovo testiranje, ostalo je prazno
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori