Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
F1NAC
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC » 14 pro 2018, 08:55

15.2 je predstavljanje bolida
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION :D 2011

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 17 pro 2018, 16:09

Neka nagađanja... koliko imaju smisla ne znam, ali eto naletjeh na njih na F1 Technical forumu... uglavnom, bolid je navodno prilično bolji od SF71-H. Također Gazzetta piše da bi bokovi trebali biti još uži sa razdvojenim radijatorima te da je puno vremena provedeno radeći na stražnjem ovjesu i difuzoru.
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 17 pro 2018, 19:48

I još kao što kažu Vaši susjedi....povećali su snagu motora, poboljšali pouzdanost i radne k-tike motora

https://www.f1-bih.com/ferrari-dodatno- ... e-za-2019/

PS.pa znate....ovako je svake zime. Uvjek imamo pedesetak konja više u zimu :zaba:

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 17 pro 2018, 19:51

znam znam... al kad pogledaš od svega toga nekako 1/4 do pola bude točno... pa neka se potrefi da su ona super nagađanja točna, a ova druga mogu onda biti kriva :D
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 17 pro 2018, 20:42

Moglo bi se to fino slozit u novijoj LMP1 eri
Ferrari is close to confirming a full FIA World Endurance Championship program for the upcoming ‘Hypercar’ regulations, RACER understands.

Multiple industry sources close to the Italian manufacturer have confirmed to RACER over the past few weeks that the Italian supercar maker is actively evaluating a program for the second season of the aforementioned regulation cycle, which begins at the start of the 2020/21 season.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 30 pro 2018, 22:26

Motorsport.it, talijanska verzija prilično vjerodostojne Motorsport.com stranice piše kako bi novi Ferrari trebao biti 3-5cm dulji od SF71-H. Djelomično je to zbog većeg spremnika za gorivo pošto im je dogodine dozvoljeno 110kg u odnosu na 105 u 2018., a djelomično jer žele imati stabilniji aero paket, a to je lakše postići sa duljim bolidom.
slika
slika x6

F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la F2004_the_best_ever » 07 sij 2019, 09:15

Prema La Gazzetta dello Sport Ferrari neće obnovit ugovor sa Arrivabeneom i zamjenit će ga Binotto.
Dalja suradnja između Arrivabenea i Binotta nije bila moguća i u Ferrariju su morali birati između njih dvojice, John Elkann je izabrao Binotta.
https://www.formulapassion.it/motorspor ... 15526.html
slika
Ferrari forever!!!
M. Schumacher:"I will always have a part of Ferrari inside me; a part of my heart will always be red."

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 sij 2019, 10:07

s jedne strane odlična vijest. Binotto koji je god odjel u momčadi preuzeo ga je sredio. Prvo je uveo reda u PU odjel, onda je otišao Allison i promoviran je u tehničkog direktora. Uveo je reda u kompletan tehnički odjel momčadi i već dvije godine izlaze od početka sezone sa jako konkurentnim bolidom. Ako sad uspije uvesti reda u organizaciju cijele momčadi mislim da bi naslov napokon mogao natrag u Maranello.

s druge strane ovo nije toliko dobra vijest. Najviše zbog toga jer se gubi u tehničkom odjelu čovjeka koji je očito znao što i kako. Nadam se da, ako stvarno bude potvrđen kao novi šef momčadi, Binotto ima u planu prikladnu zamjenu za tu svoju poziciju
slika
slika x6

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 07 sij 2019, 18:20

Arrivabene mi je uvijek izgledao kao covjek koji je izgledao kao otac cijeloj momcadi. Kad su bile tenzije, on ih je smirivao. Doduse kao TP ponekad je stvarno izgledao malo bez muda u nekim situacijama. Od 2016. Do danas na pitwallu odnosno na celu strategista stoji isti covjek koji je po meni puno previse grijesio u tako top momcadi. Jedan od razloga zasto smo 2016. Ostali bez ijedne pobjede. Nego, ko ce bit njegov nasljednik? Mekies?

Edit 1:vezano za za Arrivabenea i ostavku. Iz Ferrarija su mu lani ponudili novi ugovor s tim da bi izgubio funkciju direktora tj. sefa momcadi. On je to odbio te samim time ugovor mu se nije obnovio.

EDIT 2: Izgleda da ima tu još nešto nepoznatog o Arrivabeneu
During last year’s Chinese Grand Prix weekend the renowned F1 technical illustrator Giorgio Piola photographed the steering wheel that Sebastian Vettel had placed atop of the Ferrari’s cockpit when in the pitlane.

Giorgio then drew the wheel and wrote about the extra control that it featured. The following day Arrivabene accosted Piola, growled menaces at him, drew himself close up to his face and promised that he would see to it Piola would lose work. The incident gave a good measure of the man.
ali jedna stvar u kojoj se slažem sa Markom Hughesom:
As Arrivabene ran the race team through a culture of intimidation and fear, his opposite number in the technical group Mattia Binotto had convinced Marchionne of how the removal of fear could unleash much of the creative talent of the people within. Marchionne acted upon the suggestion and applied management science to making it happen – lo and behold Ferrari became the most creative technical group on the grid after years of just following the lead of others.

So we eventually arrived at the position in 2018 where the worst race team was running the best car. It wasn’t the worst race team because of the people within it – but because of how it was being led. This also seeped through to the mindset of its lead driver.

That’s the essence behind what has just happened.

F1 is a people game and people are complex, especially competitive and creative people.
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 07 sij 2019, 18:55

F2004_the_best_ever je napisao/la:
07 sij 2019, 09:15
Prema La Gazzetta dello Sport Ferrari neće obnovit ugovor sa Arrivabeneom i zamjenit će ga Binotto.
Dalja suradnja između Arrivabenea i Binotta nije bila moguća i u Ferrariju su morali birati između njih dvojice, John Elkann je izabrao Binotta.
https://www.formulapassion.it/motorspor ... 15526.html
=D> =D>
Prva prava dobra vijest iz Ferrarija vec neko vrijeme. Bas mi je iskreno drago za njega. Odlican potez.
I like to race, not to do laps alone.

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 sij 2019, 18:57

Službeno je, Binotto je novi šef momčadi. Svi tehnički odjeli nastavit će odgovarati direktno njemu
https://formula1.ferrari.com/en/ferrari ... ment-2019/
slika
slika x6

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 07 sij 2019, 19:02

Ako nastavi kao dosad kroz razne odjele nema straha. Eventualno bojazan da se ne ponovi "Singapur downgrade", odnosno razdoblje kad updateovi koji su donešeni nisu donijeli ama baš ništa korisno. Očekujem onda Mekiesa na njegovoj prijašnjoj poziciji

:oops:

slika
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 sij 2019, 19:32

znači, prema f1.com on je samog sebe zamijenio :lol:
slika
slika x6

F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la F2004_the_best_ever » 07 sij 2019, 19:33

Prema Autobildu Marchionne je na kraju sezone planirao da promovira Binotta u šefa tima, smrt Marchionne i vakum koji je tada nastao iskoristio je Arrivabenea da učvrsti svoju poziciju a oslabi poziciju Binotta u timu, Arrivabenea je preuezo krontrolu i nad proračunom koji je namjenjen razvoju bolida, što se odrazilo i na razvoj bolida koji je stopiran. Laurent Mekies bi trebao da zamjeni Binotta.
slika
Ferrari forever!!!
M. Schumacher:"I will always have a part of Ferrari inside me; a part of my heart will always be red."

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 08 sij 2019, 17:34

Po onome što piše RaceFans (nekadašnji F1Fanatic) Marchionne je od ove godine planirao napustiti vođenje Fiat-Chrysler grupacije i potpuno se posvetiti vođenju Ferrarija, tj. političkog i marktinškog dijela, dok bi Binotto bio šef momčadi zadužen za tehnički dio i vođenje momčadi na stazi. Dakle, Marchionne i Binotto bi podijelili međusobno ulogu koju je samostalno obnašao Arrivabenne. Također, kao što se zna, Marchionne je zamislio za 2019. dovesti Leclerca.

Leclerc je doveden, Binotto je promaknut, Arrivabene je bivši.... a navodno bi Marchionneov naslijednik, Elkan, trebao osobno preuzeti ovaj dio posla kojeg je trebao voditi Marchionne ili će pronaći drugu osobu koja će to obavljati.
slika
slika x6

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 08 sij 2019, 21:01

Cuky je napisao/la:
08 sij 2019, 17:34
Po onome što piše RaceFans (nekadašnji F1Fanatic) Marchionne je od ove godine planirao napustiti vođenje Fiat-Chrysler grupacije i potpuno se posvetiti vođenju Ferrarija, tj. političkog i marktinškog dijela, dok bi Binotto bio šef momčadi zadužen za tehnički dio i vođenje momčadi na stazi. Dakle, Marchionne i Binotto bi podijelili međusobno ulogu koju je samostalno obnašao Arrivabenne. Također, kao što se zna, Marchionne je zamislio za 2019. dovesti Leclerca.

Leclerc je doveden, Binotto je promaknut, Arrivabene je bivši.... a navodno bi Marchionneov naslijednik, Elkan, trebao osobno preuzeti ovaj dio posla kojeg je trebao voditi Marchionne ili će pronaći drugu osobu koja će to obavljati.
Ako sam dobro citao, Elkan ima dosta poslova sa refrupacijom FCA i jos nesto u Exforu tako da zasad ne ocekujem potpunu posvetu Ferrariju
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 08 sij 2019, 22:25

slika
slika x6

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 09 sij 2019, 13:05

Wehrlein bi mogao postat razvojni vozac. Zamijeniti bi trebao Giovinazzija
slika

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la gjoko-mkd » 09 sij 2019, 15:03

Autosprint kaže da će otprilike " ovako" izgledati novi bolid sa puno manjim i tanjin bokovima

slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 11 sij 2019, 17:33

dežurni kritičar Ferrarija Gary Anderson opet udara... ovaj puta kritizira Ferrarijev izbor Binotta za šefa momčadi
https://www.autosport.com/f1/news/14098 ... ck-binotto
slika
slika x6

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 15 sij 2019, 11:51

Ferrari bi mogao napravit shakedown sa novim bolidom u Barceloni prije testiranja. Na taj način bi iskoristili 1 od 2 moguća promo eventa dozvoljena kroz sezonu. Naravno to nije ništa novo za Scuderiju, jer su isto to radili lani kao i 2017 samo na Fioranu.

Ferrari plans to run new car before first F1 test
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 15 sij 2019, 17:07

Ovako piše Mark Hughes o promjenama na čelu Ferrarija... već sam naslov je prilično zanimljiv:
Arrivabene: the man with few friends at Ferrari
https://www.motorsportmagazine.com/opin ... ds-ferrari

BUMP: Nakon što je izašla informacija kako je Mercedes još pojačao motor koji sada lako prelazi 1000KS Autobild sada piše kako je Ferrari jako popravio vozljivost svog motora te da se to najviše primjeti na ubrzanjima te na prolascima i izlascima iz sporih, uskih zavoja. Također pišu mako je Shell napravio novo ulje i gorivo koji dodatno pomažu stvaranju veće maksimalne snage
slika
slika x6

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la gjoko-mkd » 15 sij 2019, 17:38

Kao sto za sada vidimo...Reno i Honda opet će biti inferiorni

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 15 sij 2019, 18:21

Cuky je napisao/la:
15 sij 2019, 17:07
Ovako piše Mark Hughes o promjenama na čelu Ferrarija... već sam naslov je prilično zanimljiv:
Arrivabene: the man with few friends at Ferrari
https://www.motorsportmagazine.com/opin ... ds-ferrari

BUMP: Nakon što je izašla informacija kako je Mercedes još pojačao motor koji sada lako prelazi 1000KS Autobild sada piše kako je Ferrari jako popravio vozljivost svog motora te da se to najviše primjeti na ubrzanjima te na prolascima i izlascima iz sporih, uskih zavoja. Također pišu mako je Shell napravio novo ulje i gorivo koji dodatno pomažu stvaranju veće maksimalne snage
Od 2014 je uvijek prica kako je Mercedes probio 1000 ks. Bilo tesko bilo lako
slika

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 15 sij 2019, 22:24

Jel to miriši polako već na downplayanje Mercedesa da uspjeh bude veći....
slika

Odgovori