Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F2004_the_best_ever » 16 ožu 2019, 08:59

Ferrari mora da analizira šta se dogodilo u Australiji ali ima nekoliko činjenica;
- na prvom testiranju završavali su program ranije jer po njihovim pričama nisu imali šta raditi, mislim wtf otkud toliko samouvjerenost a ja bih i rekao i oholost kao da su oni dominirali u proteklih 5 godina a ne Mercedes, uvjek treba testiranje iskoristiti do maksimuma,
-praktički bolid koji se pojavio na predstavljanju je onaj i koji je u Australiji vizualno se tu ništa nije promjenilo, bar što se tiče aerodinamike, možda je bilo tu nekih upgrade koji se ne vidi koji se tiču unutrašnjih dijelova bolida, ustvari pomjenilo se nema natpisa Mission Winnow na bolidima, :biggrin:
-kako je moguće da je Ferrari samo 0,4s brži od Haasa.
Gledajući kako se voze bolidi imam utisak da inženjeri Mercedesa prave bolid kao da je sirova neukroćena zvijer sa kojom se vozače bore ali koja je brza, a inženjeri Ferrarija prave bolid za taksiranje, laganu vožnju, razgledavanje staze i grada, vozači Ferrarija mogu i kavu piti dok voze bolid ali takav bolid je spor.
slika
Ferrari forever!!!
M. Schumacher:"I will always have a part of Ferrari inside me; a part of my heart will always be red."

mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la mrd » 16 ožu 2019, 09:07

Reakcija ferrarijevog pitwalla nakon prvih krugova u q3 sve govori. Rano je još govoriti, vidićemo kako to sve izgleda sutra ali kad ga mečka odvrne u q3 ostali mogu samo da gledaju.
slika

F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la F2004_the_best_ever » 16 ožu 2019, 09:16

mrd je napisao/la:
16 ožu 2019, 09:07
Reakcija ferrarijevog pitwalla nakon prvih krugova u q3 sve govori. Rano je još govoriti, vidićemo kako to sve izgleda sutra ali kad ga mečka odvrne u q3 ostali mogu samo da gledaju.
Misliš kad odvrnu PU, ja čisto sumljam da im toliku prednost daje PU ako imaju prednost u PU to je 0,1s maksimalno 0,2s u odnosu na Ferrari, jedino ako se nešto drastično nije promjenilo u međuvremenu kada je u pitanju PU, po mom mišljenju razlika dolazi zbog boljeg razumjevanja bolida, setupovanje bolida, boljeg iskorištavanja guma, boljeg mehaničkog gripa i bolje aerodinamike, po meni najmanji je tu problem Ferrarijeva PU. ;)
slika
Ferrari forever!!!
M. Schumacher:"I will always have a part of Ferrari inside me; a part of my heart will always be red."

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 16 ožu 2019, 09:34

Ovo u Australiji ne izgleda dobro... ali se ja ne brinem previše. Ferrari je zadnji pole ovdje uhvatio 2007., od tad nisu imali dobar bolid ovdje pa su svejedno pobjedili nekoliko puta...
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 16 ožu 2019, 10:00

Iskreno mislim da je ova staza anomalija za Ferrari. Ne sjecam se kad su dobro izgledali tu. Jednostavno je nemoguce da Ferrari padne po paceu toliko iza.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011

vidc
Veteran
Veteran

Post Postao/la vidc » 16 ožu 2019, 10:13

Možemo se nadat u najboljem slučaju da je bolid tu negdje s mercedesom. Priče o prednosti od pola sekunde su bile turbo trolanje u režiji Toto/Lewis

Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems » 16 ožu 2019, 10:53

Kakvi su tipovi ovi u ferrariju, zar su stvarno mislili da su pola sekunde ispred mercedesa, ako jesu onda je to sve skupina djece a ne strucnjaka. Ni u jednom trenutku nisam pomislio da je Mercedes iza a pogotovo ne 0.5s iza. Nesto je opasno trulo u ekipi, ako su sjedili prekrizenih ruku od testiranja do Australije, a Mercedes radio punom parom. Mozda je jedna od 'onih' staza, mada ne znam kako ce naci sekundu za iduce trke.
slika

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 16 ožu 2019, 11:02

Kad su to u Ferrariju izjavili?
Samo postoji Totova izjava da je Mercedes toliko sporiji. Nisam nigdje pročitao da je netko iz Ferrarija rekao za sebe da su brži.
slika

F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la F2004_the_best_ever » 16 ožu 2019, 11:19

Jedino je Leclerc izjavio na testiranjima ako bi se morao kladiti na neku ekipu u Australiji da bi to onda bio Ferrari, dok je Binotto izjavljivao da je Mercedes ekipa koju treba pobjediti.
Treba sačekati Bahrein i Kinu i vidjeti kakav će tamo biti odnos snaga između Ferrarija i Mercedesa.
Ono što me nervira je taj pristup Ferrarija bez update, bar vidljivih, taj bolid mi izgeda nekako bazično, dosta ogoljeno, a očigledno da to ne funkcioniše, bar ne funkcioniše u Australiji.
Mercedes je imao jedan bolid na prvom testu, posve različit bolid na drugom testu a donio je update i u Australiju a priče su da se očekuje veliki update i u Barceleni, vjerovatno će biti update i do utrke u Barceloni. Kako je moguće da Mercedes sve to postigne sa određenim ograničenjima koja su prisutna u F1 izgleda da ta ograničenja ne važe za Mercedes.
slika
Ferrari forever!!!

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 16 ožu 2019, 11:29

Sve ovisi o filozofiji razvoja bolida. Lani je Ferrari skoro svaki trku nosio update u manjim kolicinama, dok mercedes na nekoliko utrka donese veci paket. U svakom slucaju bar ce imat vise vremena za ispitat stvari u aero tunelu.

Bump:

Navodno su morali PU vrtit u safe modeu. Zbog toga su morali alterirat set up da kompenziraju gubitke
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 16 ožu 2019, 11:46

F1NAC je napisao/la:
16 ožu 2019, 11:29

Bump:

Navodno su morali PU vrtit u safe modeu.
Razlog?
slika

F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la F2004_the_best_ever » 16 ožu 2019, 11:50

Zbog navodnih problema sa pouzdanosti PU.
slika
Ferrari forever!!!

vidc
Veteran
Veteran

Post Postao/la vidc » 16 ožu 2019, 12:00

Samo u ferrariju ili svi bolidi s ferrarijevom PU?

Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi

Post Postao/la Domi » 16 ožu 2019, 15:27

I kod Alfe i Haasa bome :shock:
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012

F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la F2004_the_best_ever » 16 ožu 2019, 15:32

https://www.youtube.com/watch?feature=y ... pp=desktop
Hamilton And Vettel Qualifying Comparison
slika
Ferrari forever!!!

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 16 ožu 2019, 15:52

Domi je napisao/la:
16 ožu 2019, 15:27
I kod Alfe i Haasa bome :shock:
Pa onda su se još i dobro kvalificirali... 5/10 bolida u top 10 je pogonjeno Ferrarijem, jedino Giovinazzi nije ušao u Q3

Uglavnom čitam da su navodno u petak našli nešto što bi moglo biti problematično po pitanju pouzdanosti i dok ne budu mogli detaljnije ispitati odlučili su smanjiti snagu, a da bi zadržali kakvu-takvu konkurentnost na pravcu su smanjili nagib krila da smanje drag. Zato gube u zavojima, na pravcu gube zbog manje snage i uz to su još izgubili balans.
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la F2004_the_best_ever » 16 ožu 2019, 16:09

slika
Kada je u pitanju speed trap samo je Kubica bio spori od Vettela.
slika
Ferrari forever!!!

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 17 ožu 2019, 06:16

Finac i ja smo pomiješali nedavno u manjoj raspravi. 1000. F1 utrka je ove godine u Kini, Ferrarijeva 1000. utrka je ove godine u Azerbajdžanu
slika
slika -

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 17 ožu 2019, 07:07

Cuky je napisao/la:
17 ožu 2019, 06:16
Finac i ja smo pomiješali nedavno u manjoj raspravi. 1000. F1 utrka je ove godine u Kini, Ferrarijeva 1000. utrka je ove godine u Azerbajdžanu
Neće ove godine Ferrari imat 1000. utrku.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 17 ožu 2019, 07:28

Da sad googlam i vidim da su na 972. I sad mi nije jasno di su izgubili 26 utrka u odnosu na F1?
slika
slika -

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 17 ožu 2019, 07:34

Cuky je napisao/la:
17 ožu 2019, 07:28
Da sad googlam i vidim da su na 972. I sad mi nije jasno di su izgubili 26 utrka u odnosu na F1?
Jednostavno u ranijim godinama ako se jednostavno momčadi nisu pokazale konkurentnima, nisu ni dolazili s bolidima na staze + povlačenje nakon smrti jednog vozača
ot until the 1980s were teams required to compete in every round of the world championship, and until then it was not unusual for Ferrari to keep its cars away if they were not expected to be competitive: a decision which was often blamed on ‘industrial action’ or something similar.

In 1961 Ferrari’s Phil Hill won the drivers’ championship in the penultimate round at Monza. But what should have been a joyous occasion was overshadowed by the death of his team mate Wolfgang von Trips and 15 spectators in an accident early in the race. Ferrari stayed away from the final round of the championship at Watkins Glen.

The team was struck by tragedy again in 1982, when Gilles Villeneuve was killed during qualifying at Zolder, prompting Ferrari to withdraw the sole remaining car of Didier Pironi.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 17 ožu 2019, 07:45

slika
slika -

F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la F2004_the_best_ever » 17 ožu 2019, 07:53

Nekih problema definitivno imaju sa bolidom, Verstappen je obišao Vettela na pravcu kao da ovaj vozi bolid sa 100 KS manje, ne može to biti samo do guma koje su bila nekih 10 krugova mlađe, jednostavno sa takvom lakoćom se ne zaobilaze ni bolidi za čitav krug.
Ako nisu smjeli da riskiraju sa najbržim krugom za Vettela i Leklcerca, zašto onda nisu pokušali samo sa Leclercom, ili je bolid - PU u takvom problemu da su samo željeli da završe utrku.
slika
Ferrari forever!!!

McLewis
Veteran
Veteran
Navijam za: McLaren i Mercedes

Post Postao/la McLewis » 17 ožu 2019, 07:59

F2004_the_best_ever je napisao/la:
17 ožu 2019, 07:53
Nekih problema definitivno imaju sa bolidom, Verstappen je obišao Vettela na pravcu kao da ovaj vozi bolid sa 100 KS manje, ne može to biti samo do guma koje su bila nekih 10 krugova mlađe, jednostavno sa takvom lakoćom se ne zaobilaze ni bolidi za čitav krug.
Ako nisu smjeli da riskiraju sa najbržim krugom za Vettela i Leklcerca, zašto onda nisu pokušali samo sa Leclercom, ili je bolid - PU u takvom problemu da su samo željeli da završe utrku.
Leclerc je pokusao....
max nije prosao kao da ima 100ks vise... bio je brzi, DRS i novije gume...
al sta je stvarno jadno u prvoj utrci ne dozvoliti leclercu da prodje naprijed... jadno ....
McLaren u <3

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 17 ožu 2019, 08:03

Ovo je jos samo jedan od pokazatelja zasto sam prezirako komentare poput Alonso mora biti broj 1 u mocadili ili je ovakav - onakav. A na kraju dana svi su takvi, Hamilton, Vettel, Alonso itd. I meni je to ok - ali nije kad su komentari usmjerni prema nekome iz sasvim desetih razloga. Ocito cijela situacija sa Kimijem prosle godine i nacinom dolaska Leclerca u F je omogućila vettelu da postavi neke uvjete. (plus cinjenica da su momcadske dvoboje loše izhendlali prosle godine)
I like to race, not to do laps alone.

Odgovori