Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la tanabe-san »

Vuksa_KC je napisao/la: 09 svi 2022, 14:55 Ferrari računa da će Red Bull prije doći do kraja ciklusa razvoja bolida zbog budžeta, već su sad dosta toga donijeli da bi ulovili korak.
Imaju ravnicu, ali nemaju zavoje, i to prilično nemaju.
Naprotiv. RB je dovoljno brz u zavojima da bi onda napao i obisao na pravcu. A sasvim brz da se i odbrani bez DRS-a. Jedino bi mogle biti problem staze gde je stvarno tesko preticati poput Barcelone, Monaka, e tu cemo videti kome ce pripasti. Na kraju krajeva i najbrzi krug je uzo Max-dokaz da je auto brz.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Ferrari izgleda kiksa u utrkama gdje je priprema nepredvidiva. U zadnje dvije utrke imali smo manjak treninga zbog sprinta koji su uz to bili isprekidani, a i u Miamiju se puno izgubilo na prekide. I u obje utrke je Ferrari bez problema držao ritam, čak bio i nešto brži da bi puno ranije uništio gume.

E sad, je li to do karakteristika bolida (iako u prve tri utrke to nije bio slučaj) ili se RB kao ekipa bolje snalazi u manje idealnim situacijama to ćemo vidjeti kako sezona bude odmicala
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la tanabe-san »

Ako Ferari ima problema sa potrosnjom guma to je do sasije.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Ali Ferrari nije imao tih problema u prve 3 utrke. Dapače u te 3 utrke RB je bio taj koji je stajao prvi i Ferrari je onda stajao samo da ih pokrije i zaštiti se od undercuta. Probkema sa potrošnjom Ferrari ima na zadnje dvije utrke na kojima je bilo jako malo long runova na treninzima i zbog toga mislim da je do setuoa radije nego do samog dizajna bolida. RB se vjerojatno u tim situacijama puno bolje snalazi i koristi priliku da gricka prednost
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la tanabe-san »

Cuky je napisao/la: 10 svi 2022, 08:43 Ali Ferrari nije imao tih problema u prve 3 utrke. Dapače u te 3 utrke RB je bio taj koji je stajao prvi i Ferrari je onda stajao samo da ih pokrije i zaštiti se od undercuta. Probkema sa potrošnjom Ferrari ima na zadnje dvije utrke na kojima je bilo jako malo long runova na treninzima i zbog toga mislim da je do setuoa radije nego do samog dizajna bolida. RB se vjerojatno u tim situacijama puno bolje snalazi i koristi priliku da gricka prednost
E pa onda im je zbog updejta. Inace sad sam procitao i da im je FIA dozvolila preinake na motoru PU2 iz razloga pouzdanosti, koji su stavili Lekleru ovaj vikend.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Kako se zbog updatea moglo pogoršati trošenje guma. kod Ferrarija kad nisu ništa mijenjali na bolidu?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la tanabe-san »

Cuky je napisao/la: 10 svi 2022, 13:01 Kako se zbog updatea moglo pogoršati trošenje guma. kod Ferrarija kad nisu ništa mijenjali na bolidu?
Kako nista nisu dodavali? Jel si siguran? Pa ja sam vidjao stalno neke slike sa nekim malim izmenama. Dovoljno je i samo mala izmena. A i Binota je rekao da je bilo manjih.

A moze biti i druga stvar: Da jednostvano Max bolje odrzava gume od Leklera.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Naravno da sam siguran, od ove godine je uveden "show and tell" u kojem momčadi moraju izložiti bolide sa svim promjenama ispred garaže, FIA-i dostaviti dokument na kojem su navedene sve promjene i imati nekog iz ekipe dostupnog da novinarima objasni promjene. Jedine izmjene koje je Ferrari imao ove godine je low downforce prednje i stražnje krilo krilo koje koriste ovisno od staze do staze. Nekad koriste njega, nekad krilo sa kojim je bolid predstavljen. Ostatak bolida je sa predstavljanja.

Binotto je rekao da je bilo "track specific" promjena, a to su ta krila. Prvi upgrade očekujemo na jednoj od slijedećih utrka, možda već u Španjolskoj.
tanabe-san je napisao/la: 10 svi 2022, 17:43 A moze biti i druga stvar: Da jednostvano Max bolje odrzava gume od Leklera.
Da, lLeclerc je u prve tri utrke sezone odlično čuvao gume i stajao uvijek nakon RB-a, a sad je odjednom zaboravio kako se to radi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la tanabe-san »

Caki ali ti si rekao da sad Ferrari ima problem sa gumama. Ja to od nikog iz Ferrarija nisam cuo, ni Leklera ni sefa Binota. Za mene je stvar vrlo jednostavna. RB se sa onim nadogradnjama ubrzao a Ferari je ostao u mestu. U Barcelonu svi donose novi paket (i Mecka sa redizajniranim autom) pa cemo mozda dobiti i drugi odnos snaga.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

tanabe-san je napisao/la: 11 svi 2022, 01:01 Caki ali ti si rekao da sad Ferrari ima problem sa gumama. Ja to od nikog iz Ferrarija nisam cuo, ni Leklera ni sefa Binota.
https://racingnews365.com/leclerc-urges ... en-victory

Leclerc već 3 vikenda, uključujući Barcelonu, priča o tome. S time da je u Barceloni bio zadovoljan kako koriste gume.



Inače, kvar kod Leclerca je navodno bio pregrijavanje MGU-H. Sličan problem je imao i Hamilton, ali su uspjeli dovući bolid do kraja, dok su Verstappenu već u 2. krugu počeli govoriti da posveti pažnju hlađenju na pravcima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Za sads su se pogubili
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Opet samo male promjene vidljive na bolidu
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la zonelsk »

Prije Silverstonea nista veceg...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

A za sad izgleda da su hebeno pogodili sa bolidom. F1-75 bez ijedne veće promjene od predstavljanja brz je bio na svakoj stazi do sada. Ako je istina ono da će neke momčadi imati problema da ostabu ispod financijskih ograničenja ako Ferrari na ovaj način uštedi koji € to bi moglo biti ključno u završnici sezone. Jedina veća promjena na bolidu bila je podnicca, sve ostalo su samo različite veličine krila ovisno od staze do staze
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la zonelsk »

Ne kazem da je dobro ili lose. Nego samo, trebamo prestati razmisljati o tome kak ce svaku trku momcadi donijeti nesto. U ranijim sezonama je prosjek bio 0.1 sec po utrzi da bi bio konkurentan.

Od ove sezone, ( i to nije smao Ferrari nego i RB i iostalo), se nadogradnje donose u vecim paketima, rijedje u sezoni. Meni je cak ovo bolje, jer ce mozda biti preklapanja pa ce biti i razlicitosti u rezultatima.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Ovako se ne osvajaju naslovi. U 8 utrka dva puta se ispadne sa kvarom dok se vodi utrka (50 bodova prosutih), izgubi se taktikom ssigurna pobjeda u Monaku... to je izgubljenih 63 boda od mogućih 208 na stvarima na koje realno vozač ne može utjecati.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la King iCool »

Opet će sami sebe pobijedit. :badgrin: #-o
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Glume McLaren iz 2005... najbrži bolid, ali pouzdanost i taktika su negdje putem zaspali
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Kranči »

This time next year.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

slika


slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 12 lip 2022, 15:00 Glume McLaren iz 2005... najbrži bolid, ali pouzdanost i taktika su negdje putem zaspali
Taktika danas čak bila ok.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Modificirani retrovizori
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Unatoč pobjedi ovo je katastrofalno odrađena utrka. U utrci kada je glavni konkurent za naslov imao problema i porsuo bodove trebalo je to maksimalno iskoristiti. Ali su u prvom stintu pustili Sainza ispred iako je bio sporiji da bi nakon toga Leclerc jednostavno imao uništene gume za pokušaj slaganja prednosti. I onda došao SC, a njega nisu uveli u boks. Je, trebalo je misliti na poziciju na stazi, ali znali su da će svi iskoristiti to što će biti samo par krugova do kraja i pokušati na Soft gumama, pa su trebali i oni. Čak i da je npr. Hamilton ostao vani razlika u performansama se pokazala ogromnom i ne bi bilo problema proći ga.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 03 srp 2022, 21:56 Unatoč pobjedi ovo je katastrofalno odrađena utrka. U utrci kada je glavni konkurent za naslov imao problema i porsuo bodove trebalo je to maksimalno iskoristiti. Ali su u prvom stintu pustili Sainza ispred iako je bio sporiji da bi nakon toga Leclerc jednostavno imao uništene gume za pokušaj slaganja prednosti. I onda došao SC, a njega nisu uveli u boks. Je, trebalo je misliti na poziciju na stazi, ali znali su da će svi iskoristiti to što će biti samo par krugova do kraja i pokušati na Soft gumama, pa su trebali i oni. Čak i da je npr. Hamilton ostao vani razlika u performansama se pokazala ogromnom i ne bi bilo problema proći ga.
Jednostavno su igrali ziheraški ko Merc nekad, samo je leclerc ispao bottas.
Odgovori